Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Zákaznická recenze síťového adaptéru D-link DNS-323

Zákaznická recenze síťového adaptéru D-link DNS-323

Recenze

V rámci soutěže, ve které jste nám mohli zasílat recenzi na libovolný produkt společnosti D-Link a vyhrát, nám poslala slečna Iveta Miturová svůj soutěžní příspěvek o síťovém adaptéru D-link DNS-323.

D-Link DNS-323 je síťový paměťový adaptér pro 2 disky, který umožňuje uživatelům v kancelářích nebo domácnostech sdílet dokumenty, hudbu, fotografie a video. Zařízení mi přichází v rozměrné modro-zelené krabici, na níž můžeme najít všechny důležité informace. Je to poctivě dimenzovaná krabice s vnitřními výstelkami. Uvnitř nacházím samotný DNS-323, instalační CD s pěkně zpracovanými manuály a obslužnou aplikací v češtině, napájecí zdroj, kabel a krátký ethernetový kabel.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V neposlední řadě si všímám oranžového letáku, který informuje o tom, že po nainstalování disků budou disky před použitím naformátovány a všechna data budou ztracena. Na první pohled vypadá velmi pěkně a stylově. Tvarově připomíná kvádr ale poněkud se zaoblenými hranami. Hlavní tělo tvoří hliník (zbytek je tvořen plastem), který je silný 2- 3 mm a tím pádem zajišťuje dostatečnou pevnost zařízení. Chci také pochválit gumové pruhy vespod, které jsou masivní a po celé délce takže nehrozí samovolný posuv zařízení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na zadní straně nalezneme veškeré ostatní konektory a ovládací prvky. Nahoře si všimneme výfuku ventilátorku. Velikost tohoto modelu-na hloubku má 198 mm, vysoký je 133 mm a široký 103 mm. Tento model je také převážně zbarven do černé barvy a pouze na předním panelu nalezneme výložku, která se leskne stříbrnou barvou. Po obou krajích boxu si všímám velkého reliéfního loga firmy D-Link, jehož písmena jsou jemně zdrsněna. DNS-323 umožňuje nainstalovat až dva 3,5" SATA pevné disky s libovolnou kapacitou. K dispozici jsou čtyři různé režimy provozu, ze kterých si může každý zvolit, který je pro něj nejvhodnější- Standardní režim, JBOD, RAID 0 nebo RAID.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pozitiva:

  • Bezpečné sdílení souborů lokálně i přes Internet
  • Vypadá velmi dobře a stylově
  • Správa uživatelských účtů, skupin a adresářů je velmi přehledná
  • Snadná instalace
  • Široké možnosti nastavení
  • Odezva webového rozhraní je velmi rychlá

Negativa:

  • Pomalé přenosové rychlosti
  • Přední panel je uchycen až příliš volně,
  • Výfuk ventilátorku není zpracován nejlépe

Síťový adaptér D-link DNS-323 naleznete také v našem obchodě (ZDE).

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (5)

Drobné opravy

" ... až dva 3,5" SATA pevné disky s libovolnou kapacitou" *pouze disky do kapacity 2TB každý (zatím)
"... Standardní režim, JBOD, RAID 0 nebo RAID" *RAID 1

Vetrani

Po delsi dobe(neco prez rok) jsem zaznamenal velke problemy s vetranim, vetracek je velmi hlucny a cele to vibruje. Pokud je to nekde v serverovne,tak je to celkem jedno, ale doma bych to asi nevydrzel mit ;)

@s.c.o.t.t: hlečnost ventilátoru řeší novější FW. při normálním provozu je vypnut a zapíná se pouze při překročení určité teploty, což se mi od vydání tohoto FW ještrě nestalo. ale já v něm mám pouze 1 HDD

Nejedna se o sitovy adapter

Mila slecno, toto neni sitovy adapter. Sitovy adapter je obvykle cerna krabicka, ktera se strka do elektricke (aka sitove) zasuvky na 230V apod. a vede z ni kablik, ktery zasouvate do koncoveho elektronickeho zarizeni. Obecne adapter prevadi (adaptuje) AC proud na DC proud pro ruzna elektronicka zarizeni. Vsadim ze, ze take vami recenzovany sitovy disk obsahuje v baleni sitovy adapter, ktery jste urcite sama mela v ruce a zapojovala do elektricke zasuvky.

Rychlost se po nastaveni Jumbo Frames (MTU=9000) zvýšila na 20/32 MB/sec.

Doporučuji polaborovat s velikostu MTU (běžně je něco pod 1500), mělo by stačit 4000, ale nejrychleji mi funguje na 9000. Taky pozor na starší Total Commander - nový je rychlejší (nebo Průzkumníjk z Windows). Standardně měl tento NAS rychlost cca 10-12,5 MB UPload a aso 15-17 MB download. Jak jsem psal v nadpisu, nahrávání s MTU = 9000 ("jumbo frames") se zvýšilo až asi na 20 a download je i přes 30 MB. - Pozor je nutné to nastavit i na síťové kartě (vlastnosti, jumbo frames) a musí to podporovat switch. Když tak někdo napište - výměna zkušeností.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru