Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Co umí herní novinky od oblíbené značky Glorious? [GEEK testuje]

Co umí herní novinky od oblíbené značky Glorious? [GEEK testuje]

Recenze
Glorious GMMK 2, Glorious Fox, US_1386572299
Glorious GMMK 2, Glorious Fox, US
Produkt není určen k prodeji.
Glorious GMMK 2, Glorious Fox, US_1267086454
Glorious GMMK 2, Glorious Fox, US
Produkt není určen k prodeji.
Glorious Model I, černá_997785957
Glorious Model I, černá
Produkt není určen k prodeji.
Glorious Model I, bílá_1651895442
Glorious Model I, bílá
Produkt není určen k prodeji.

Značka Glorious je poměrně mladá a od roku 2014 se zaměřuje na herní periferie, kdy chce dodat vysokou kvalitu za přijatelnou cenu. Co umí herní klávesnice Glorious GMMK2 a myš Glorious Model I otestoval GEEK GreenT.

Společnost Glorious založili vášniví nadšenci, kteří chtějí pomocí zkušeností navrhovat to nejlepší vybavení pro hráče. Značka se od začátku těší větší oblibě, takže si již vybudovala silnější pozici na trhu. Dnes se v testu podíváme na dvě novinky, a to mechanickou klávesnici Glorious GMMK2 se spínači FOX a dále na myš Glorious Model I.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice Glorious GMMK2 se spínači FOX

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš Glorious Model I

DSC09616.JPG
DSC09697.JPG
DSC09686.JPG

Obě testované novinky vedle sebe

Klávesnice Glorious GMMK2, spínače Glorious FOX

Novinka od Glorious nás může zaujmout především funkcí hot swap, což vám bez větších problémů umožní vyměnit kompatibilní spínače za jiné, tudíž si během životnosti můžete odzkoušet více druhů spínačů a zvolit ty pravé. Z výroby jsou osazeny lubrikované spínače FOX, klávesnice má US ANSI rozvržení s 99-ti klávesami a součástí je i numerická část, která ihned navazuje na ostatní klávesy, aby rozměry této klávesnice zůstaly kompaktní. Pojďme se již podívat na jednotlivé detaily, které jsem rozdělil do kategorií.

Klávesnice Glorious GMMK2 se spínači FOX

Balení, vzhled a příslušenství

Klávesnici dostanete ve žluto-černo-bílé krabici, což jsou poznávací barvy právě pro Glorious. Jedná se o drátovou klávesnici, takže je v balení opletený kabel USB-C na USB-A o délce cca 2 metry. Kabel je tužší, ale tím bude zase lépe chráněn před nechtěným poškozením. Dále v balení nalezneme 2 klíče. Jeden slouží pro vytažení kláves, druhý pro vytažení spínačů. Přiložena je jedna náhradní ESC klávesa, pokud by vám nevyhovovala značková žlutá od Glorious, která dává klávesnici určitý šmrnc.

Samotná klávesnice vás překvapí svou váhou. Ano, základna je opravdu bytelná a váha 1.250 gramů to jen potvrzuje. Tělo je pevné z vysoce kvalitního hliníku a díky gumovým nožkám ve spodu klávesnice zcela jistě drží na stole a není tak šance si s klávesnicí nechtěně pohnout. Klasicky zůstala možnost vysunutí nožiček, čímž můžete klávesnici používat v mírném sklonu. To už dle preferencí.

Co se vzhledu týče, klávesnici dominuje v levém horním rohu žlutá klávesa se znakem Glorious zastupující ESC. Tím jasně poznáte, že se jedná o model této značky. V balení je případně náhradní klasická. Vzhled tak tato klávesa příjemně oživuje. Podsvícení kláves ještě doplňuje podsvícení linek na obou bocích. Klávesnice je dodávána bez područky, takže kdo vyžaduje tuto oporu pro ruce, musí se podívat po jiném modelu.

DSC09699.JPG
DSC09625.JPG
DSC09630.JPG

Balení a příslušenství testované klávesnice

Spínače s funkcí “hot swap”, klávesy, zpracování

To nejdůležitější u mechanické klávesnice jsou určitě spínače. A jelikož je jich plno druhů, každému může vyhovovat něco jiného. Tato klávesnice má v základu spínače Glorious FOX, které jsou lineární a prakticky kopírují parametry většiny RED spínačů na trhu. Z výroby jsou navíc lubrikované, takže jejich zvuk není výrazněji cvakavý, jak tomu běžně bývá. Spínače na mě působí odhlučněným dojmem a přibližují se tichosti Silent RED od Cherry MX, které mám osazeny na mé klávesnici. Další větší výhodou jsou skvělé stabilizátory větších kláves. Opět lubrikované se skvělým chodem, takže se zvuk větších kláves nijak výrazněji neodlišuje a nekazí dojem. Zde musím Glorious pochválit za výborně odvedenou práci.

Pokud by někomu tento druh spínačů časem nevyhovoval, má tato klávesnice velkou výhodu v možné výměně spínačů. Funkce “hot swap” toto nabízí. Spínače nejsou pájené k desce, ale lze je vyjmout pomocí kovového klíče. Glorious pak nabízí více druhů kompatibilních spínačů různých vlastností. Kromě vlastních jsou to např. spínače značky Kailh nebo Gateron. Pestrá nabídka by tak mohla uspokojit každého.

Dále se dostáváme ke klávesám a tam je opět dbán důraz na kvalitu. Klávesy mají zdvojenou stěnu a jsou z ABS materiálu. Sice zde není použit kvalitnější PBT plast, ale dojem z kláves je dobrý a životnost bude díky zesílení stěn dlouhá. Klávesy jsou dost blízko u sebe bez větších mezer a dobře propouštějí přítomné podsvícení.

DSC09642.JPG
DSC09653.JPG
DSC09656.JPG

Spínače jsou jednou z hlavních předností testovaného kousku

Funkce, nastavení a software

V základu můžeme ovládat některé funkce pomocí klávesových zkratek. To se provádí pomocí podržení klávesy FN a zmáčknutí příslušné klávesy s funkcí navíc. U těchto kláves máte další funkci označenou znakem na přední straně. Nejdůležitější je pro každého většinou změna hlasitosti, funkce pro ovládání multimédií a možnost úpravy podsvícení nebo jasu.

Pro náročnější je tu software od Glorious, který si můžeme stáhnout ze stránek výrobce. Tam lze odladit veškeré produkty této značky. Hned na začátku se mi automaticky nabídnul update firmware pro klávesnici i myš, takže detekování kompatibilních produktů proběhlo bez problémů. Software je pouze v anglickém jazyce. V nastavení si můžete zatrhnout, aby nabíhal po spuštění a případně si minimalizoval do ikony na liště. Klávesnice disponuje také vnitřní pamětí, takže se dá nastavení uložit přímo. Graficky působí software příjemně a je přehledný.

Nastavení si můžeme uložit do 3 profilů. První záložka se věnuje podsvícení, kde si můžeme vybrat z 18-ti přednastavených efektů či libovolné barvy. Případně se dá nakonfigurovat každá klávesa zvlášť. Takže zde se nabízí prakticky libovolné úpravy a nic nechybí.

Na další záložce můžeme přidělit jednotlivým klávesám různé funkce. Nabídka je opravdu široká. Lze přiřadit určitou multimediální funkci, možnost spuštění programu či webové stránky, případně můžeme nahrát makro. Výběr je pestrý.

Poslední záložka se věnuje nastavení polling rate, kterou bych doporučil nechat na 1000Hz a případně nastavení odezvy.

DSC09721.JPG
DSC09713.JPG
DSC09718.JPG

Světelné hrátky

Zkušenosti a hodnocení

Pokud si shrneme výhody a nevýhody tohoto produktu, dostáváme nadstandardně kvalitní klávesnici. Cena se v době testování pohybovala okolo 3 tisíc, což je za mě férová cena za to, co všechno tato klávesnice nabízí.

Skvělé zpracování, bytelná konstrukce, výborné lubrikované spínače s nízkou hlučností, zdvojené klávesy, skvělá stabilizace větších kláves, možnost úpravy nastavení v software. Zde je vše na jedničku. Navíc je klávesnice díky svému rozložení kompaktní a vhodná i pro časté převážení. Přesto jí nechybí numerická část, bez které se plno lidí neobejde.

Určitý nedostatek pro někoho může být v absenci područky. Ale to už je věc individuální. Také mi trochu vadí nutnost podržení FN klávesy při změně hlasitosti, tohle mohl výrobce otočit, jako to bývá obvyklé třeba u některých Asus klávesnic. Přeci jen hlasitost zvuku ovládáte dost často a neustálé mačkání kombinace dvou kláves není tak uživatelsky přívětivé.

Naopak se dostáváme k největšímu benefitu, což je možnost pohodlné výměny spínačů pomocí funkce “hot swap”. Tím se otevírají další možnosti odzkoušet více druhů spínačů.

Celkově se mi na klávesnici výborně psalo i hrálo. Kvalita nenechá nikoho na pochybách, software je uživatelsky přívětivý, takže dostáváme vyvážený produkt, který nám určitě bude dělat radost. Tuto klávesnici můžu bez problémů doporučit. Každý už si dle popisu jednotlivých kategorií rozhodne, zda je pro něj právě tento model vhodný.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice Glorious GMMK2

Myš Glorious Model I

Nezbytnou součástí hráče či náročnějšího uživatele je kromě klávesnice i kvalitní myš. Dle preferencí na úchop, váhu, počet tlačítek a funkce lze vybrat tu pravou. V dnešním testu komba od Glorious se podívám na novinku Glorious Model I. Nabízí nám trochu nezvyklou ergonomii, více tlačítek a opět se jedná o myš populárního plástvového vzhledu. Pojďme se tedy podívat blíže na jednotlivé detaily.

Myš Glorious Model I

Balení a příslušenství

Myš dostanete elegantně usazenou ve větší krabičce opět v kombinaci černé, bílé a žluté. Součástí balení je samolepka s logem výrobce a náhradní tlačítka. Ty se dají použít na boku, kde můžete vyměnit 2 ze čtyř a vybrat si oblíbený tvar. Myš má napevno přidělaný měkký opletený kabel délky 2m.

DSC09669.JPG
DSC09673.JPG
DSC09674.JPG

Balení a dodávané příslušenství testované myši

Ergonomie, vzhled, tlačítka

Tato myš míří do kategorie velmi lehkých modelů. Se svojí váhou 69 gramů ji pod rukou ani neucítíte. Ergonomií je myš určená pro praváky, vyklenutí je více do oblouku a velikostně je malinko větší, takže padne ideálně do středně velké nebo větší dlaně. Uživatel s menší rukou by mohl u tohoto modelu mít problém a tam bych se podíval spíše na jinou řadu.

Zajímavostí je lůžko pro položení palce na levé straně. Tento typ je pro mě spíše novinkou a musel jsem si na toto uchycení a položení nejdříve trochu zvykat. Ovšem někdo to zase vyznává a při úchopu celou dlaní je položení palce do boční hrany příjemné. Ono na to navazuje i ovládání bočních tlačítek. Jedno se nachází přímo v drážce na konci a je dostupné koncem palce. Další 3 máme umístěna nad palcem. Rozložení těchto tlačítek není úplně ideální, jsou prostě dost blízko u sebe. Ale pokud někdo vyžaduje více funkcí při hraní, pak je to zase přínosná věc a je to jen o zvyku nebo preferencích.

Myš je oblíbeného plástvového vzhledu. Použitý je matovaný plast, takže nevznikají odlesky a nebude se na ní chytat také moc otisků, což je dobře. Tentokrát nemáme podsvícení integrováno do vnitřku, ale je vyvedeno na bocích pomocí dvou linek, plus je také podsvícené rolovací kolečko. To působí kvalitním dojmem, rolování je tiché, samotné kolečko je pogumováno pro jisté reakce. Celkově na mě působí myš elegantně a jsem rád, že podsvícení není příliš. Díky tomu působí více elegantně a ne cirkusově.

Kluzáky G-Skates zajistí skvělý skluz a opět přidávají body k ideálním reakcím. Myš se ovládá příjemně a díky nízké váze a poddajnému kabelu máte opravdovou svobodu.

DSC09675.JPG
DSC09691.JPG
DSC09695.JPG

Ergonomie se povedla

Snímač, spínače

Pro přesné reakce je osazen vlastní patentovaný optický senzor Glorious BAMF, který byl vytvořen ve spolupráci se známou společností Pixart. Senzor umožňuje rychlost sledování 400 IPS, nastavitelné rozlišení až 19.000 DPI a rychlost dotazování až 1000Hz. Takže parametry jsou skvělé a musím potvrdit, že ke snímači nemám žádné výhrady. Působí velmi přesně a stupně citlivosti si můžete libovolně nastavit. Signalizace DPI je rozlišena barevně a je zde možnost ověřit ve spodu myši, kde je signalizační dioda. Škoda že výrobce diodu neumístil na vrchní část, případně neumožnil signalizovat zvolenou citlivost barvou rolovacího kolečka. Toto ověření je trochu těžkopádné, ale většina pozná zvolenou citlivost již dle reakcí myši.

Spínače jsou opět přímo od Glorious s udávanou garancí až 80 miliónů kliknutí. Dojem z kliknutí je přesný, nedochází k nějaké vůli v tlačítku. Zvuk kliknutí je pak výraznější. Zpracování samotných tlačítek je povedené a mám z nich lepší pocit než u modelu O.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na použitý spínač

Funkce a software

Nastavení funkcí se provádí opět přes software Glorious Core, který si můžete stáhnout ze stránek výrobce. Je možnost nastavení 3 různých profilů.

První záložka se věnuje podsvícení. Zde nelze dělat nějaké extra divy. Podsvícení není rozděleno do zón, tudíž nastavujete stejně podsvícení pro kolečko i boky. Přednastaveno je 8 různých efektů, navolit se dá rychlost opakování či intenzita podsvícení. Případně je možné podsvícení úplně vypnout.

Na další záložce je možnost nastavení funkcí jednotlivým tlačítkům. Nabídka je opravdu bohatá, kromě funkcí lze například ovládat multimédia, či přiřadit zkratku pro spuštění programu či webové stránky. Samozřejmostí je také možnost nahrání makra. Díky 9-ti tlačítkům si tak myš můžete opravdu podrobně přizpůsobit svým potřebám a ve hrách mít po ruce plno různých funkcí.

Na poslední záložce si můžete nastavit citlivost. Lze upravit přednastavené volby, změnit jim barvu, nebo také můžete přidat další hodnoty na graficky znázorněné stupnici rozlišení. Nezapomnělo se na nastavení LOD, tedy od jaké výšky nad podložkou má myš reagovat. Měnit můžete mezi 1-2mm. Dále už je tu jen volba odezvy a rychlosti dotazování.

Software je celkově graficky přehledný a soustředí se na to podstatné, takže se neztratí v nastavení ani méně zkušený uživatel.

DSC09728.JPG
DSC09722.JPG
DSC09705.JPG

Světelné hrátky

Zkušenosti a hodnocení

Do rukou se mi dostala další výborná herní myš, která potěší zejména uživatele, kteří vyhledávají možnost nastavení více funkcí nebo prvků ovládání najednou. Celkem 9 programovatelných tlačítek toto umožňuje a vše máte tedy po ruce. Cena v době testování byla 1699 Kč, což není moc na myš této kvality.

Myš je určena spíše pro středně velkou nebo větší ruku, typ úchopu je celou dlaní a palec je zde položen na levém bočním výběžku. Díky skvěle přesnému snímači, nízké váze a kvalitním kluzákům jsou reakce okamžité a myš vám bude při hraní nebo práci dělat radost.

Vzhledově se jedná také o elegantní model. Podsvícení je umírněno, plástvový vzhled dodává nevšednost, snižuje váhu i pocení rukou. Chválím za matný plast, který na mě působí lepším dojmem než lesklé varianty. Poddajný kabel nebrání v pohybu myši. Menší výhrady mám k signalizaci DPI a horšímu rozlišení bočních tlačítek, ale nejedná se o nic vážného. Když to vše shrneme, tato myš mě velmi potěšila a konstrukcí je dotažená výše než třeba model O. Model I můžu tedy určitě doporučit, jedná se o výbornou myš především pro náročnější hráče.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Myš Glorious Model I

Závěr: Glorious drží kvalitu

Dnes jsme se podívali na novinky od Glorious a test dopadl opravdu dobře. Klávesnice i myš jasně obhájila kvalitu a ukázala nám něco o přístupu společnosti Glorious. Je znát, že spojení nadšenců má výsledek a jejich produkty jdou tou správnou cestou a oslovují plno hráčů. Modely této značky se postupně rozrůstají a je již z čeho vybírat. Pokud jste tedy vášnivý hráč nebo uživatel PC, pak bych doporučil určitě produkty této značky sledovat. V dobré ceně zde dostáváme velmi dobrou kvalitu a funkčnost, a to je to hlavní. Další konkurence na trhu je vždy ku prospěchu a poskytuje to výhody pro nás všechny.

Klávesnice Glorious GMMK2 se spínači FOX    Myš Glorious Model I

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru