Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Další dva iPhony 12 míří do prodeje, nabídka je konečně kompletní

Další dva iPhony 12 míří do prodeje, nabídka je konečně kompletní

Produktové tipy
Apple iPhone 12 mini, 256GB, Blue_1655316759
Apple iPhone 12 mini, 256GB, Blue
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 12 Pro, 128GB, Gold_1868936823
Apple iPhone 12 Pro, 128GB, Gold
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 12 Pro Max, 512GB, Silver_2146803776
Apple iPhone 12 Pro Max, 512GB, Silver
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 12, 256GB, (PRODUCT)RED_119062192
Apple iPhone 12, 256GB, (PRODUCT)RED
18 174 Kč 21 990 Kč

Úderem 14. hodiny se v Česku začaly oficiálně prodávat v rámci předobjednávky dva nové jablečné telefony – iPhony 12 mini a 12 Pro. Nabídka nejnovějších chytrých telefonů od společnosti Apple je tak již nyní kompletní.

Apple minulý měsíc představil hned čtyři nové iPhony: základní verze iPhone 12 a 12 mini, dále pak modely iPhone 12 Pro a 12 Pro Max pro náročnější uživatele. Zatímco dva prostřední chytré telefony s logem nakousnutého jablka se začaly prodávat již během října, na zbývající dvě novinky si museli případní zájemci počkat až doposud.

V rámci předobjednávky je možné pořídit iPhone 12 mini od 21 990 Kč. Jde tedy o vůbec nejlevnější telefon od Applu, alespoň tedy v rámci těch, které si odbyly premiéru na podzim. Na protilehlé straně cenového žebříčku je pak iPhone 12 Pro Max. Je to aktuálně největší model s nejlepší výbavou. U něj startují ceny na 33 990 Kč. Skladem by měly být nové telefony v tuzemských obchodech příští týden v pátek.

Apple iPhone 12

Apple iPhone 12 Pro

 

Malej a velkej iPhone

Co nové telefony od Applu umí? Základ nabídky tvoří právě modely iPhone 12 a iPhone 12 mini, které jsou vybaveny 6,1 a 5,4palcovým displejem. K dispozici jsou v celé paletě atraktivních barevných provedení – červené, černé, bílé, modré a zelené.

Vyzdvihnout přitom musíme již zmiňovaný design, který je opravdu odvážnou změnou. Apple se totiž podle všeho rozhodl zavrhnout zaoblené linie, na které jsme byli zvyklí z několika posledních generací jablečných telefonů, a místo toho se navrátit k populární koncepci z iPhonu 5. Bočnice jsou tedy zcela rovné a ostře přechází na zadní i přední stranu. Za tento krok palec nahoru, pětka byla velmi oblíbená, a to samé čeká pravděpodobně i dvanáctky.

Mezi další přednosti obou novinek patří také podpora 5G sítí či zcela nová funkce MagSafe. Apple v podstatě přidělal do útrob telefonu sofistikovaný magnet, prostřednictvím kterého půjde připojit různorodé příslušenství – například nabíječka nebo stojánek v autě. Přichystány jsou i zcela unikátní doplňky, řeč je o nástavci Wallet, který bude sloužit jako peněženka pro karty či bankovky na zadní straně telefonu. I ta se přichytává pomocí magnetu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oba iPhony 12 vedle sebe

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

iPhone 12 bude k mání v atraktivních barvách

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MagSafe v akci 

 

Luxus s větší obrazovkou

Na 5G sítě a MagSafe budou lákat také verze pro náročnější, řeč je o modelech iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Ty designově opět vycházejí z pětek, ale působí luxusnějším dojmem. Zevnějšek je totiž vyveden v odstínech zlaté, stříbrné, grafitově šedé a tichomořsky modré. Případní zájemci budou moci vybírat mezi 6,1palcovým a 6,7palcovým displejem. Verze Pro Max tedy bude největším novým iPhonem.

U obou verzí Pro tvůrci zapracovali především na kvalitě fotoaparátů. Základní dvanáctky totiž mají na zadní straně dva objektivy, oba nabízí rozlišení 12 megapixelů a různé úhly záběru – jeden je širokoúhlý, druhý ultraširokoúhlý. Verze Pro má navíc teleobjektiv s rozlišením 12 MPx, který se hodí například i na portréty.

Pozornější uživatelé si jistě všimnou čtvrtého malého objektivu na zadní straně, který slouží pro systém LiDAR. Ten na rozdíl od předchozích generací jablečných telefonů nebude sloužit pouze pro rozšířenou realitu, ale skutečně také pro focení a natáčení videí. Nápomocen by měl údajně být například v horších světelných podmínkách. Na detailní informace si ale budeme muset ještě počkat. Filmové tvůrce potěší možnost natáčení videí v HDR díky standardu Dolby Vision HDR.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple iPhone 12 Pro v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na zlaté provedení 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Verze Pro sází na luxusnější zevnějšek

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru