Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Dva USB tunery od společnosti AverMedia 2/2

Dva USB tunery od společnosti AverMedia 2/2

Recenze
AVerTV Hybrid Ultra USB_869060848
AVerTV Hybrid Ultra USB
Produkt není určen k prodeji.
AVerTV Hybrid Volar HX_393751817
AVerTV Hybrid Volar HX
Produkt není určen k prodeji.

Hledáte televizní tuner, ale stále nevíte jaký si koupit? Přemýšleli jste již o tuneru do USB? Pokud ne, možná vám tato recenze pomůže zvýšit šanci na to, najít ten pravý. Nevíte-li však, co všechno tuner dokáže, či jaké má možnosti, i v tomto ohledu byste se v této recenzi mohli najít.

První díl našeho testu dvou televizních tunerů USB se na ani webu příliš neohřál a hend vám přinášíme jeho druhé pokračování.

Program AVerTV

Pokud si nejste vědomi mých předpokladů v testování televizních tunerů, tak bych chtěl podotknout, že tuner by se měl objektivně hodnotit i se softwarem dodávaným k samotnému zařízení. Zajisté máme možnost využít jiných programů pro televizní tunery, ale neměli bychom být omezeni prostředky, neboť nový software přináší nové finance. Když si již zaplatíte za televizní tuner, byť ve formě USB, měli bychom spolu se zařízením dostat funkční program pro práci se samotným zařízením. Jedna věc je posoudit softwarové příslušenství dostupné k tuneru a druhá samotnou kvalitu zobrazení, tedy možnosti příjmu.

Stěžejním programem u obou dvou recenzovaných tunerů je program AVerTV, který je v mnoha případech stejný. Při ohledání instalací jsem narazil na rozdíl ve verzích. Verze dostupná s tunerem AVerTV Hybrid Ultra USB v sobě nemá zakomponované některé funkce, které jsou u novější verze dostupné. Logicky je samozřejmé, že obě dvě verze nemohou být stejné, ovšem v mnoha případech jsou v novějších verzích pouze opraveny drobné, či velké chyby a rozhraní zůstává stejné. V tomto případě je u novější verze přidána možnost pro nastavení dálkového ovládání. Bylo by nejrozumnější navštívit webovou prezentaci výrobce a stáhnout si nejnovější verzi programu AVerTV. Zmínit se též musím o tom, že program přiložený na médiu CD-ROM je kompletně v českém jazyce, ale na webových stránkách výrobce jsem nedohledal možnosti českého rozhraní. Na webu ovšem naleznete českou příručku k programu AVerTV. Stránky výrobce můžete navštívit na této adrese.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Program AVerTV

Program mi na první pohled připomněl Power DVD, nevím však proč. Oba dva styly jsou úplně jiné, možná hlavní roli v tomto případě hraje barva. Funkce samotného programu jsou: Přehrávání televizních kanálů v analogové i digitální podobě, zobrazení video vstupu, možnost funkce Snapshot, neboli zachycení snímku, přehrávání hudby, rádia, procházení zachycených a uložených obrázků, změna velikosti obrazu, samotné nastavení programu a dalších specifických vlastností.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení funkcí ovladače tuneru AVerTV Hybrid Ultra USB

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení funkcí ovladače tuneru AVerTV Hybrid Volar HX

Jak z výše zobrazeného screenu vidíte, programu podle typu zařízení přiřadíte příslušné dálkové ovládání. Celkové možnosti jsou pouze tři. Z pohledu je zřejmé, že máte možnost nastavit funkčnosti jednotlivých tlačítek. V tomto případě máme velkou možnost zasáhnout do celkového ovládání, což je velmi dobře.

Celkové ovládání programu se u jednotlivých tunerů liší pouze v nastavení funkcí ovladače. Ostatní ovládání programu je shodné a dále budu zmiňovat jeho využívání v globálním měřítku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení záznamu u digitálního signálu

Prostředí pro vyhledávání digitálního signálu je dosti podobné analogovému. Jediné co se v tomto ohledu liší je výběr funkce, tedy Digital TV a Digital Radio. Spíše, nežli vyhledávací funkce, jež si jsou vzhledově dosti podobné, jsem uvedl screen rozhraní pro nastavení záznamu. Jak vidíte, volby video formátů nejsou zrovna rozsáhlé a v posledním výběru je pouze možnost formátu pro iPod. Ostatní možnosti výběru výstupního video formátu jsou jaksi zapovězeny, přesněji nemáte možnost zvolení jiného, než vyobrazeného formátu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vyhledávání kanálu analogového vysílání

Výše vidíte již zmíněné rozhraní pro vyhledávání analogových kanálů, které jak jsem napsal je téměř shodné s vyhledáváním digitálním. V obou případech se liší pouze další nastavení a vrchní výběr vyhledávání. Celková funkčnost vyhledávání kanálu je samozřejmě úplně odlišná, zde se jedná pouze o vzhled. Velkou výhodou je, že program vyhledá přednastavené kanály a ty, jež vyhledá s dostatečným signálem, zaškrtne a ponechá přístupné ve výběru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení záznamu u analogového vysílání

U této volby máte široký výběr možností nahrávaných formátů. V poslední možnosti jsou na výběr další a další formáty, nehledě na přidání nového nastavení, kde máte rovněž velký výběr nastavení výstupních video formátů. Z tohoto pohledu je celkem smutné, že tento rozšířený výběr má analogové přijímání, kdežto digitálnímu je uštědřeno pouze pár základních.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení funkce rádia

Na posledním obrázku vidíte rozhraní pro nastavení příjmu rádia. Z pohledu si můžete udělat celkovou představu o jeho možnosti. Kvalita rádia je závislá na dostupnosti signálu, tedy jako ostatní funkce. Z celkové zkoušky je přijímaný rádiový signál postačující, ne však vynikající. Velmi záleží na umístění antény a síle signálu. Celkově byl na rádiu naladěn horší signál, než na klasickém přijímači. Rozdíl byl ale malý.

Tolik tedy ke stručnému seznámení s funkcemi nastavení programu AVerTV. Z dalších možností je k dispozici nahrávání, které v defaultním nastavení nahrává velmi dobře, funkce zachycení snímku, který se ukládá na předem určené místo, přepínání mezi vstupem A/V a spousta dalších, jistě užitečných možností.

Program se celkově choval velmi dobře. Jakékoliv přepínání kanálů bylo plynulé, bez většího zpoždění. Problém byl pouze s výkonností, přesněji pokud děláte jakoukoliv práci, procesor nevyvíjí větší činnost, přesto se program zasekává. V klidovém sledování televizního vysílání je vše v pořádku. V obraze nedochází k sebemenším chybám a to ani v digitálním přijímání. Zobrazení bylo vyzkoušeno i v programu Nero Home, celkové zobrazení pouze potvrdilo výkon programu AVerTV.

AVer MediaCenter

Tento program je ovládáním jakousi obdobou Nero Home. V úvodní obrazovce si vybíráte mezi pěti stavy a to televizí, rádiem, videem, hudbou a snímky. Program slouží pouze pro zjednodušené přehrávání předem nastavených funkcí. Celkové využití je jen základní a program nestojí za větší zmínku. V tomto programu nemáte možnost jakékoliv úpravy videa, hudby, či snímků.

Zobrazení

Celkové přijímání televizního signálu bylo prováděno pomocí společné antény, jež je centralizovaná v rodinném domě. Jeden z kanálů byl chytán s menším množstvím signálu a tak se v obraze tvořil šum. Při testování je šum v obraze posuzován jako výkonnostní test, jelikož se v tomto případě rozhodne, který tuner si s určitým poměrem signálu poradí lépe. Vzhledem k tomu, že byl pro oba dva tunery použit stejný program pro zobrazení, je tento fakt výborný k posouzení rozdílů ve výkonnosti. Následující obrázky nejsou zachyceny pomocí funkce Print Screen, jelikož se tato funkce nepodařila uplatnit pro zachycení zobrazeného obrazu. Z tohoto východiska musely být veškeré následující obrázky zachyceny pomocí funkce Snapshot, tedy zachycení obrazu za pomocí programu AVerTV.

AVerTV Hybrid Ultra USB

Analogový příjem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ČT1

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ČT2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nova

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prima

Na posledním zobrazeném obrázku analogového příjmu vidíte v obraze kanálu Prima šum. Celkový podíl byl zřetelně lepší, než u jiných tunerů, ovšem stejnou měrou horší, nežli jeho recenzovaný bratříček. Tento podíl byl brán jako střední výkon v příjmu analogového signálu.

Digitální příjem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ČT1

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ČT2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nova

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prima

U digitálního příjmu nedocházelo k větším rozmazáním či zpožděním. K tomuto zobrazení nemám jakýchkoliv výhrad.

AVerTV Hybrid Volar HX

Analogový příjem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ČT1

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ČT2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nova

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prima

Na posledním obrázku lze vidět podíl šumu v obraze, ovšem je mnohonásobně přijatelnější, než u dosud zkoušených tunerů. Zde jistě vidíte, že tuner AVerTV Hybrid Volar HX dosahuje v oblasti příjmu vynikajících výsledků.

Digitální příjem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ČT1

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ČT2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nova

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prima

Digitální příjem u tohoto zařízení byl také v pořádku. V podstatě digitální signál dokazuje to, co se očekávalo. Buďto budete mít plný obraz, či kostičkovaný, anebo žádný.

Celkové spojení přes video vstupy bylo u obou dvou programů bez sledovatelných problémů. Celkové ovládání programu AVerTV, se zapojenými zařízeními, bylo v pořádku, ovšem až na zmíněnou náročnost, kde program prostě nesnese, když není středem pozornosti. Na konec zobrazení bylo provedeno měření teplot obou zařízení. Tuner AVerTV Hybrid Ultra USB dosahoval hodnot mezi 30-35 °C. Naproti tomu AVerTV Hybrid Volar HX byl zahřán na 45 °C. Je možné, že tato teplota mohla ještě v závislosti na výkonu zařízení stoupat a tak z tohoto hlediska není zahřívání na přijatelné úrovni. Tento fakt bychom mohli zařízení odpustit, jelikož je tak malé, že se to na nějaké vlastnosti musí projevit. To si ale musí potencionální kupec opět zhodnotit sám.

Anténka pro příjem televizních signálů, jež je přístupná u obou zařízení, je pouze pro užší příjem. Pokud byste chtěli na tuto anténu chytit pouze dostatečný digitální signál, počítejte s velkým nedostatkem v zobrazení. Z dostupných zkušeností je takováto anténka nepostačující pro příjem digitálního signálu a na tento fakt i společnosti vyvíjející televizní tunery upozorňují. V tomto případě jim nemůžeme dát do vínku tento nedostatek, jímž trpí většina televizních tunerů.

Klady a zápory

AVerTV Hybrid Ultra USB

+

-

rozšířené dálkové ovládání

velikost vůči jiným USB tunerům

přehledný software

rozestavení konektorů

možnost polohování senzoru

AVerTV Hybrid Volar HX

+

-

výborný analogový příjem

příliš křehké zařízení

přehledný software

jednoduché dálkové ovládání

velmi malá velikost

mírné zahřívání

cena

problém s viditelností na senzor

Závěrečné hodnocení

Závěrem lze dodat, že celkově oba dva produkty od společnosti AVerMedia stojí za hřích. Ze zkoušených zařízení je výkonnější produkt AVerTV Hybrid Volar HX od společnosti AVerMedia, který je o několik stovek levnější, nežli druhý s názvem AVerTV Hybrid Ultra USB. Ten je brán spíše jako střední třída mezi USB tunery a to se projevilo i na jeho hodnocení, protože bylo opravdu málo vlastností, které by se daly uvést jak do plusu, tak do mínusu. Pokud by ovšem někdo nechtěl do svého vlastnictví takového mrňouse jako je AVerTV Hybrid Volar HX, může si pořídit většího „bratříčka“ s lepším dálkovým ovládáním. Program AVerTV mě mile překvapil, neobsahuje složité prvky a je vhodný pro bezproblémové ovládání veškerých funkcí, jež zařízení nabízí. Z celkového užívání zařízení mám velmi dobrý dojem a jsem rád, že celkové zobrazení nezklamalo mé očekávání.

Zařízení AVerTV Hybrid Volar HX, stejně jako televiní tuner AVerTV Hybrid Ultra USB, naleznete v našem obchodě.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (17)

Poděkování

díky autorovi recenze za tohle, už delší čas pokukuju po nějakém tom zařízení a tohle se přímo hodí :)

@MCarek: Pripojuji se k dekovani, taktez pokukuji po tuneru a kazda informace je dobra, diky

@netop: To jsme na tom podobně, ale vždycky je dobré skouknout více výrobků a nakonec si vybrat. Nejčastěji rozhoduje poměr výkon-cena, ale kdo na to má bere jen výkon a kdo ne, tak cenu. Tato zařízení splňují myslím solidně poměr výkon-cena. Jinak recenze je zpracovaná velmi kvalitně.

Ovladače???

Jak je to s instalací driverů? Mé zkušenosti právě s AVEREM nejsou v tomto ohledu zrovna pozitivní. Dodané drivery na CD byli nepoužitelné a na oficiálních stránkách byli drivery k nenalezení. Samotná instalace taktéž nebyla zrovna bezproblémová. Někdy se karta chytla až na 3 nebo 4 pokus.
Přece jenom je to už asi 5 let, tak se třeba zlepšily???

@Xmarta: Dobrý den,musím přiznat, že jsem neměl podobné problémy jako vy. Na stránkách AverMedia jsem nalezl podporu obou zařízení a vše pracovalo jak má, hned po prvním nainstalování.Přeji hezký den

@Martin Tichovský: Díky za odpověď. Jen jsem zapoměl dodat, že tenkrát se jednalo o PCI kartu. Snad se za tu dobu u AVERu zlepšili.

Nahravani-zaznam

Dobry den,diky za Vasi praci, ale jedna dulezita cast mi ve Vasi recenzi chybela.
A to je nahravani neboli zaznam. Chapu totiz rozdil ve velikosti obou zarizeni hlavne v odlisnoti hardware/software kodovani.Tu jsou tedy me dotazy:
Jaky je rozdil mezi zaznamem analogovym a digitalnim?
Jak narocny je zaznam na procesor?
Da se s pocitacem v prubehu zaznamu pracovat?
Jak je to s planovanim zaznamu? Jde nastavit tak, ze se pocitac/notebook probudi z hibernace?Dekuji za odopoved od Vas a take zkusenosti jinych.

@Jurkew: Dobrý den,děkuji za podnět. Pakliže ještě někdy dostanu na recenzi podobná zařízení pro příjem TV signálu, pokusím se tento nedostatek napravit. Pravou je, že je to již nějaký ten pátek, co jsem tuto recenzi dělal a matně si vzpomínám na detaily. Pokud si pamatuji, tak jsem zkoušel nahrávat záznamy na disk, ale vzhledem k různým formátům je to ošemetná situace. Záznam by neměl hrát velkou roli v tom, který signál chytáte, pouze u některých se uplatňuje širší výběr formátu, respektive u digitálního. Některá zařízení jsou náročná na procesor, ale pokud si dobře vzpomínám, recenzované USB tunery nebyly příliš náročné a práce při nahrávání záznamu nebyla přes příliš omezena. Odpověď na poslední otázku vskutku neznám a tak doufám, že mě doplní někdo jiný.Přeji hezký den

Reakce na smazaný příspěvek: ja taky plz

Mam volar HX

ahoj lidicky, mam volar HX a nemuzu si ho vynachvalit, sice mi trosku koliduje s driverem grafiky(vista, X3100) ale jinak sem velice spokojen, jen pri delsim pouzivani se zahriva..

@crocjirka: taky muzu jedine doporucit. a s tim zahrivanim jsem zatim teda problem nazaznamenal :-)

Pekna recence

tahle recence je perfektnim, dobry jsou obrazky jak funguje + nastaveni

@veromiska: souhlasím.. A zrovna se mi takové informace hodí, ten tuner se mi líbí a uvažuju o něm..

Jakou přenosnou anténku k AVerTV Hybrid Volar HX?

Rád bych koupil a používal Volar HX k notebooku a k tomu podle všeho bude nutná silnější přenosná anténa. Zkoušeli jste nějakou? Můžete napsat jaké máte zkušenosti s jinými anténami?
Nejvíc se mi líbí asi PHILIPS SBC TT250. Má zesilovač 36dB, možnost napájení přes baterie (AAA) i přes adaptér (12V), ale netuším jestli bude chodit i s DVB-T. Můžete mi prosím někdo poradit nebo pomoci vybrat nějakou jinou anténu?

Skryté titulky

Dobrý den, ptám se, jestli na tom programu funguje skryté titulky při volbě 888 na teletextu. Děkuji.

@mahecht: meli by fungovat

MediaCenter jak na to????

Zdravím, tak jsem si udělal radost a koupil AVerTV Hybrid Ultra USB a co čert nechtěl. Nemůžu jí rozchodit pod Windows Vista Home Premium a to v aplikaci MediaCenter. Ovladač jsem nainstaloval a s dodanou aplikací funguje. Problém nastal pouze v aplikaci MediaCenter. Prostě hlásí, že nebyl nalezen tuner. Nevíte co s tím? Ovladače jsem použil,jak na dodaném CD, tak jsem i vyzkoušel stáhnout nové ze stránek AverMedia. Nic nepomohlo. předem dík za rady.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru