Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Konec ikonického designu Applu? Jony Ive definitivně opustil Apple

Konec ikonického designu Applu? Jony Ive definitivně opustil Apple

Události
Apple iPhone 11, 64GB, Black_693233403
Apple iPhone 11, 64GB, Black
9 083 Kč 10 990 Kč
Apple iPad Pro Wi-Fi, 11" 2018 (1. gen.), 64GB, šedá_116321809
Apple iPad Pro Wi-Fi, 11" 2018 (1. gen.), 64GB, šedá
Produkt není určen k prodeji.

Dnešek byl posledním dnem, kdy se slavný návrhář Jony Ive procházel po Apple Parku v americkém Cupertinu ještě jako zaměstnanec. Jak bylo avizováno již dříve, tato ikonická postava Apple opouští a nově se bude snažit uspět s vlastním designovým studiem.

Odchod Jonyho Iva byl oznámen už letos v červnu. Slavný návrhář, který se podílel na designu klíčových produktů Applu už od roku 1996, totiž prohlásil, že svou další budoucnost vidí ve vlastním byznysu. Vzhledem k tomu, že v americkém podniku působil jako šéfdesignér, nemohl odejít ze dne na den. Ten zlomový okamžik nastal až dnes.

Ohlédnutí za ikonickým designem Applu

 

Jak upozornil server The Verge, Jony Ive byl symbolicky odstraněn z oficiálního seznamu lidí, ve kterém jsou uváděni jedinci z vrcholného managementu. Sluší se přitom zdůraznit, že náhrada za slavného designéra zatím chybí – v seznamu alespoň prozatím nebyl uveden žádný další člověk, který by se zaměřoval výhradně na design.

Za pomyslné zástupce byli vybráni Evans Hankey a Alan Dye, ani jeden z nich však nemá v seznamu vrcholného managementu svůj profil. Tím se v podstatě potvrzují dřívější slova šéfa Applu Tima Cooka, který tvrdil, že Jony bude klíčovou osobností pro Apple i po svém obchodu.

Londýnské studio LoveFrom

Slavný designér bude sice od zítřka již na volné noze, ale pod hlavičkou vlastního londýnského studia LoveFrom bude stále promlouvat do designu produktů Applu. I když budou obě společnosti zcela nezávislé, budou fungovat na partnerské bázi. O svůj ikonický design by tedy rozhodně nadcházející generace produktů s logem nakousnutého jablka přijít neměly. Konkrétnější však zástupci amerického počítačového gigantu zatím nebyly.  

Jisté je nicméně to, že s odchodem Jonyho Iva končí jedna významná kapitola v historii Applu.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru