Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Mortal Kombat 11 - Final Round. Fight! Recenze
Mortal Kombat 11 (PS4)
Mortal Kombat 11 (PS4)
1 404 Kč 1 699 Kč
Mortal Kombat 11 (Xbox ONE)
Mortal Kombat 11 (Xbox ONE)
1 404 Kč 1 699 Kč
Mortal Kombat 11 (SWITCH)
Mortal Kombat 11 (SWITCH)
1 487 Kč 1 799 Kč
Mortal Kombat 11 (PC) - elektronicky
Mortal Kombat 11 (PC) - elektronicky
1 149 Kč 1 390 Kč

Mortal Kombat 11 - Final Round. Fight!

autor: Adam Plechatý
Mortal Kombat 11 nabízí velkolepý příběh s Hollywoodskou kvalitou produkce, spoustu herní náplně a tolik online režimů, že si vybere skutečně každý. Opět přišel čas zachránit Zemi před nemrtvými bojovníky z Netherrealm a vyslechnout si jasný pokyn. Fight!

Možná si říkáte, že více jak čtvrtstoletí stará série už nemůže ničím překvapit, ale ani jedenáctý díl jedné z nejbrutálnějších her na trhu neubírá nic na kráse tomu, když se vám podaří soupeři urvat hlavu i s páteří. No fuj. Autoři se ve scénáři nové hry sice vydávají na tenký led hrátek s časem, vše při sobě ale drží lépe než vnitřnosti poraženého nebožáka. (Fatality!) Jen si představte, že na sebe v jedné scéně může narazit rozjuchaný Johnny Cage a jeho o mnoho let starší verze! Fandům série a znalcům spletitého příběhu hry se na tváři zákonitě musí objevit blažený úsměv…

 

TL;DR (Mortal Kombat 11 v kostce)

  • Čtvrtstoletí stará bojovková série
  • Fatality i Brutality se vrací ve špičkové formě
  • Fatal Blows a další novinky znamenají větší dynamiku v bojích
  • Vylepšená Krypta i Věže pro zisk kosmetických i funkčních vychytávek
  • Bohatá příběhová kampaň i velké množství online módů

FIGHT!

 

First Round. FIGHT!

Tvůrci z Netherrealm i po vrcholné formě z desátého dílu přeskakují laťku příběhové kampaně a dokazují, že lze pět minut koukat na dokonale animovaný filmeček a pak minutu mlátit do počítačem ovládaných protivníků. Ono to tedy nejen lze, ale je to po čertech zábavné, přičemž celková stopáž téhle akční parády převyšuje většinu běžné produkce ze stříbrného plátna. Nečekejte oscarové dialogy, ani srdceryvné (i když ty vlastně ano, jak se to vezme) výkony digitálně nasnímaných herců a kaskadérů. Pokud ale chcete něco víc než jen nekonečné bitky s AI nebo ostatními hráči, příběhový mód je důvodem, proč si Mortal Kombat 11 nenechat ujít.

Soubojový systém je bezpochyby to, oč tu běží, přičemž od minula doznal konkrétních a podle nás vítaných změn. Celkové tempo z dosavadních her pominulo, což ilustruje především absence běhu. Taktičtější dynamiku soubojů podporuje především rozdělení energie na dvě části, kdy jedna pokrývá váš útok a druhá obranu. Ten první využijete pro řetězení silných útočných komb, zatímco ten druhý pro vykrytí protivníka, případně pro využití nastražených propriet v kulisách arény - kdo jednou nepraštil soupeře kýblem plným vnitřností, jako by nebyl!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Second Round. FIGHT!

Celý systém energie je přehlednější tím, že obě části regenerují průběžně, takže nemusíte bezhlavě útočit nebo se zbaběle bránit. Nejsilnější útok, takzvaný Fatal Blow přitom nepotřebuje energii a je dostupný ve chvíli, kdy vaše zdraví klesne na kritickou hranici. Jednou za hru tak můžete použít devastující útok, který může zvrátit průběh souboje ve váš prospěch, pakliže jej soupeř úspěšně nevykryje. Že během animace úspěšně provedeného chvatu stříká krev, lámou se kosti a létají kusy masa, je snad jasné…

Brutální Fatal Blows pak doplňují novinky Killing Blows a Krushing Blows, každá aktivní po splnění určitých kritérií během soubojů a každá doprovázená známými rentgenovými záběry brutálních následků vašich úderů. Kde jsou ty časy, kdy jsme museli čekat na konec boje, abysme si vyhodili z kopýtka nějakou tou Fatalitou - no naštěstí pryč! A Fatality či Brutality? Že se ptáte, to by přece nebyl Mortal Kombat! I tady autoři (opět) posouvají laťku toho, co je ještě v mezích dobrého vkusu (cha cha) a žádný americký kongres jim při tom nestojí v cestě. Ostatně věděli jste, že vůbec první díl série může za vznik ratingové organizace ESRB? Ta číselná věková omezení a malé ikonky s ilustrovanými prohřešky dané hry na krabicích s hrami. Díky za to patří recenzované hře - respektive jejímu mnohem staršímu bratříčkovi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Final Round. FIGHT!

Bez ikonických a navrátivších se charakterů by to samozřejmě nebyl Mortal Kombat, přičemž hra startuje s dvěma tucty. Baraka se konečně vrací jako hratelná postava a kromě stálic jako Scorpion, Sub-Zero, Raiden či rodinky Cageových se můžete těšit na trojici nováčků. Víla Cetrion své protivníky masakruje hned čtyřmi elementárními živly, Kollector si na soupeře bere šestero paží a Geras dokáže hýbat s časem. Během souboje tak může ukrajovat nebo přidávat na časomíře, případně vrátit čas poté, co dostane na budku. Ideální charakter pro nováčky!

V souvislosti s charaktery je třeba zmínit opravdu široké možnosti přizpůsobení, které jsou jak kosmetické, tak i funkční. V obou případech se tvůrci skutečně vyřádili a je možné si ve zdejším editoru vymazlit v podstatě unikátního bojovníka, včetně volby z desítek možných vizáží, útoků, zbraní a (jak jinak) i různých poprav. V souvislosti s přizpůsobením nelze nezmínit i průchody Kryptou a zdolávání Věží proti AI soupeřům se stupňující se obtížností. Nutno říci, že po vydání byla obtížnost nesmyslně vysoká a po stížnostech stran komunity byli autoři nuceni design náležitě upravit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

FATALITY!

Ve zmíněných módech si odemykáte vše od skinů, artworků, ikonek, zbraní, lektvarů či kouzel až po unikátní příběhová zakončení pro danou postavu. Největší změny doznala právě Krypta, která už nepřipomíná krokovací dungeon z devadesátých let, ale moderní akční adventuru. V prostředí se pohybujete volně, s kamerou ležérně posazenou za zády vašeho hrdiny. Nečekejte nic extra objevného - jen fajn ukrácení času mezi souboji.

Kdybychom vše měli shrnout, tak Mortal Kombat 11 je i přes vysokou laťku nastavenou předchozím dílem skokem kupředu. Množství navzájem propletených systémů a občas přespříliš komplikovaný příběh sice může odradit úplné fanoušky, ale svou kvalitou to hra více než kompenzuje a vaši pozornost si bezesporu zaslouží.

FIGHT!

Mortal Kombat 11

Hodnocení: 92 %
Výrobce: NetherRealm Studios
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Switch
Věk: 18+

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru