Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Preview: Rage 2 - barevná apokalypsa

Preview: Rage 2 - barevná apokalypsa

Produktové tipy
RAGE 2 - Deluxe Edition (PC)_136987512
RAGE 2 - Deluxe Edition (PC)
Produkt není určen k prodeji.
RAGE 2 - Deluxe Edition (PS4)_638985162
RAGE 2 - Deluxe Edition (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
RAGE 2 - Deluxe Edition (Xbox ONE)_823110335
RAGE 2 - Deluxe Edition (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.

Kdyby vám snad nestačila barvami hýřící apokalypsa v podání nového Far Cry New Dawn, těšit se už brzy můžete na Rage 2.

Pokračování postapo střílečky od id Software mají sice v rukách spíše Avalanche Studios, tvůrci série Just Cause a skvělého Mad Maxe, ale rukopis legendárního studia a příchuť Dooma tu rozhodně je. Vlastně si představte Doom (ten z roku 2016) a nechte ho vyběhnout z klaustrofobických chodeb hezky na vzduch. Na krk mu pověste neonovou cedulku s nějakým peprným výrazem a vida, máte Rage 2!

TL;DR (Aneb Rage 2 v kostce)

  • FPS od tvůrců her Doom, Just Cause a Mad Max
  • Otevřený svět s punkovou stylizací a postapo atmosférou
  • Spousta zbraní a řiditelná vozidla (i ve vzduchu)
  • Bez multiplayeru, pouze singleplayer

Chci Rage 2

 

Nic než akce

Srovnání s Doomem rozhodně není náhodné. Akce v Rage 2 slibuje být minimálně stejně tak rychlá, jako když jsme v první jmenované rozprskávali démony dvouhlavňovou brokovnicí. A stejně jako Doom vás odměňoval za agresivní přístup k ruční likvidaci pekelných pohůnků životem a náboji, i tady se bude bojovat hezky natěsno. Každý umí zamířit mutantovi na hlavu a vymalovat jejím mozkem blízké okolí, ale Rage 2 po vás bude chtít zdánlivě šílené (ovšem nikoli nemožné kombinace). Kdybychom chtěli ve hře mít čtyřmetrové šváby, na kterých byste mohli jezdit, klidně by tam byli, popisuje designovou filozofii šéf vydavatelského domu Bethesda.

Chcete příklad? Třískněte pěstí o zem a všichni ve vašem okolí se rozlítnou do stran. Ve vzduchu je pak můžete střílet jak divoké kachny. Nuda? Nechte se vlastním granátem vystřelit do vzduchu a pak výše zmíněnou schopnost aktivujte pro větší efekt. A co teprve vortexové granáty, které sešněrují nepřátele kolem do jednoho snadno explodovatelného klubíčka. Hra vám dovolí všechny schopnosti různě kombinovat, takže tu akce vypadá spíš jak záznam z nějaké divoké (a krvavé) technopárty - a vy jste DJ. Ovšem se speciálními schopnostmi! Těch je tu samozřejmě víc. Třeba rychlý výpad vpřed a také mávnutí rukou, které odhodí nedaleké chudáky dál od vás, a ty blízké rovnou rozloží na tělní tekutiny.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Novinky i návraty

Nejen souboje nablízko budou v Rage 2 mít ty správné grády. Avalanche Studios možná nejsou mistry v žánru FPS, ale id Software (kteří na celý vývoj dohlíží) rozhodně ano. Prý je to kombinace spousty ingrediencí, aby vše znělo, vypadalo a hýbalo se tak skvěle, jako třeba již poněkolikáté zmiňovaný Doom. Pistole znějí jako lodní kanóny a brokovnice jako výbuchy dynamitu. Od toho se pak odvíjejí reakce nepřátel na zásahy - když se rovnou nerozpustí v červeném obláčku, tak alespoň odletí pořádně daleko.

Svůj návrat z jedničky slaví i trojcípý bumerang Wingstick, který se vám vrátí do ruky i po té, co projde lebkou některého z banditů. Zbraně nyní půjdou do speciálního režimu Overdrive, díky němuž budou ještě silnější. A sami sebe budete moci vylepšovat pomocí nanobotů, protože taková je přeci budoucnost nás všech. Je to hlučné, barevné a po čertech zábavné, přičemž jak už je u podobných her zvykem, sem tam narazíte na nějakého bosse, který vše zmíněné posune minimálně o úroveň výš. (Třeba obřího robota s odstřelitelnými částmi, jak vidíme ve videu níže.)

 

Svět k rozmlácení

Rage 2 ale slibuje mnohem víc, než jen zběsilou akci. Otevřený svět s mnoha aktivitami, vedlejšími úkoly a řiditelnými vozítky je už dnes pomalu standardem. Není přitom mnoho studií, které by jej uměly tak dobře jako právě Avalanche Studios, takže se máte nač těšit. Tedy pokud je tohle váš šálek kávy. Na rozdíl od jedničky, kde jsme byli neustále v prachu nehostinné krajiny, se tentokrát podíváme i do vzduchu ve speciálních poletuchách. Krom toho se ale posadíme za volant čtyřkolek i monster trucků.

Zapomněli jsme snad ještě na něco? Inu, takový detail, který možná ne úplně každého potěší. Jestliže jste doufali, že si za volant některého z vozítek skočíte s parťákem a začnete brázdit barevnou postapo krajinu společně, budete muset o dům dál. Tvůrci se s Rage 2 vydávají proti proudu a zavedeným pořádkům (jako správní rebelové) a jakýkoliv multiplayer předem vylučují. Tohle prý bude plnohodnotná jízda, ale jen pro jednoho. Co na to říkáte? Nechte nám svůj komentář v diskusi a podělte se s námi o svůj dojem z Rage 2. My se docela těšíme.

Rage 2

Vychází: 14.5.
Vydavatel: Bethesda
Výrobce: Avalanche Studios / id Software
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Chci Rage 2

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru