Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Quake 2 nabídne neskutečně věrnou grafiku. A bude zadarmo

Quake 2 nabídne neskutečně věrnou grafiku. A bude zadarmo

Události
Brašna Quake - Logo_110296278
Brašna Quake - Logo
Produkt není určen k prodeji.
Klíčenka Quake Champions - otvírák_1462780339
Klíčenka Quake Champions - otvírák
Produkt není určen k prodeji.
Kšiltovka Quake - Classic Logo_840607539
Kšiltovka Quake - Classic Logo
Produkt není určen k prodeji.

Společnost Nvidia si připravila velmi příjemné překvapení pro fanoušky akční střílečky Quake. Vývojáři se totiž rozhodli tento více než dvě dekády starý titul zmodernizovat a nabídnout jej hráčům zadarmo.

Quake II vyšel už v roce 1997 a není mnoho hráčů, kteří by jej neznali. Nicméně od původní verze, která pochozí z pera herního studia id Software, se vylepšená novinka odlišuje velmi dramaticky. Remake titulu Quake II, který nově nese příznak RTX, totiž vůbec poprvé přináší podporu pro Path Tracingové shadery.

Ukázka ze hry Quake II RTX

Původní Quake II z roku 1997

 

Pravidelní čtenáři si patrně vzpomenou, že jde o vylepšenou verzi ray tracingu, tuto technologii jsme si totiž demonstrovali již zkraje května na titulu Minecraft. Alespoň v rychlosti připomeňme, že ray tracing je v podstatě realistické vykreslování jednotlivých scén ve hře. Tato technologie totiž dovoluje vypočítat přesné stíny, odrazy a lomy světla podle konkrétních materiálů a samotné scény. Hra díky tomu působí reálnějším dojmem, jak jsme si koneckonců ukázali už u testů her Metro Exodus či Battlefield V.

Proti ray tracingu ale Path Tracingové shadery pracují se světlem trochu odlišně. Namísto jednoho paprsku jich totiž každý vykreslovaný pixel vysílá klidně i několik tisíc. Díky tomu mají materiály různé zbarvení a více se podobají realitě. A přesně tato vychytávka byla použita u titulu Quake II RTX, jak se můžete přesvědčit ve videu výše.

Minecraft vykreslený pomocí Path Tracingových shaderů

 

Od června zadarmo

A to nejlepší na závěr. Remake bude možné stahovat od 6. června na stránkách společnosti Nvidia úplně zadarmo. V této bezplatné verzi získají hráči první tři úrovně pro jednoho hráče. Majitelé plné licence titulu Quake II si nicméně pod taktovkou Path Tracingovových shaderů budou moci zahrát mise, a to včetně kooperativního i deathmatch módu.

Pro chod titulu Quake II RTX doporučuje společnost Nvidia grafickou kartu GeForce RTX 2060 nebo vyšší.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (7)

Konecne

hra, kde si i ja uziju rtx :D

@NEHARIA: Tak už jen čekám na remake CS 1.5 RTX ^^,

@NEHARIA: Já doufám ve Wolfenstein 3D ;)

@NEHARIA: Ačkoli Doom 1 s RTX by byl lepší...

@Jabbattahutt: wolf neni ani 3D, natoz aby tam bylo nasviceni, takze tam to tezko pridaj, by musel nekdo udelat remake v nejakym skutecnym 3D enginui doom je jen hrani s perspektivou, nikoliv 3Di kdyz si matne vybavuju, ze oboje bylo jako easter eggs v nekterych z pokracovani

Ověřený GEEK - level 3

@NEHARIA: Já bych bral Skyrim RTX edici :)

Hmm

Zkoušel jsem to na 1080Ti, a dá se to hrát tak do 1024x768. Na RTX asi v pohodě. Zajímavé tech demo. Ale ta hra má pár tisíc polygonů na scénu. Použitelný real time RT v dostatečné kvalitě na křemíku nebude. Je na čase po ~70 letech přijít s něčím novým.

Máš něco na srdci?

nahoru