Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenzovali jsme herní klávesnici a ultralehkou herní myš od SteelSeries

Recenzovali jsme herní klávesnici a ultralehkou herní myš od SteelSeries

Recenze
SteelSeries Aerox 9 Wireless, černá_1165099216
SteelSeries Aerox 9 Wireless, černá
2 884 Kč 3 490 Kč
SteelSeries Apex 9 Mini, OptiPoint, US_1422318069
SteelSeries Apex 9 Mini, OptiPoint, US
Produkt není určen k prodeji.
SteelSeries Aerox 5 Wireless Diablo IV Edition_62638149
SteelSeries Aerox 5 Wireless Diablo IV Edition
Produkt není určen k prodeji.
SteelSeries Apex Pro Mini, OmniPoint 2.0, US_43423023
SteelSeries Apex Pro Mini, OmniPoint 2.0, US
Produkt není určen k prodeji.
SteelSeries Apex Pro Mini Wireless, OmniPoint 2.0, US_877655025
SteelSeries Apex Pro Mini Wireless, OmniPoint 2.0, US
5 371 Kč 6 499 Kč

V naší redakci jsme se pustili do testu hned dvojice herního příslušenství od společnosti SteelSeries, konkrétně myši Aerox 9 Wireless a klávesnice Apex 9 Mini. Jde o klenoty, po nichž má každý hráč toužit?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ultralehká myš SteelSeries Aerox 9 Wireless

Jako první se nám pod ruce dostala herní myš, která už ze základního popisu slibovala celou řadu zajímavých funkcí: 18 programovatelných tlačítek, mechanické spínače, až 18 000 CPI nebo odezva 1 ms. Jak se ale říká, papír snese vše, na reálnou kvalitu jsme se proto rozhodli podívat pod drobnohledem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení Aerox 9 Wireless

Krabička spadá do klasického stylu produktů SteelSeries. Po rozbalení najdete pod víkem samotnou myš, která svým designem zaujme na první dobrou. Více se o tom však rozepíšeme níže. Pod papírovým uložením na hráče čeká manuál, kde se se nedozvíte nic světoborného, asi jako v jakémkoliv dalším. Dál se zde nachází krásný opletený USB-A->USB-C kabel a dvojice malých plastových krabiček. První z nich je USB-C dongle pro jednu z forem bezdrátového připojení SteelSeries Aerox 9 Wireless, druhý černý boxík slouží jako USB-C (samice)->USB-C (samice) propojení, pokud vaše zařízení nemá USB-C port a chtěli byste přesto využívat rádiového donglu.

01.jpg
02.jpg
03.jpg

Design a zpracování

SteelSeries Aerox 9 Wireless proti konkurenci vystupuje jednou zásadní zbraní – dvanáctkou tlačítek, které můžete nalézt pod palcem pravé ruky. Už na první pohled jde o něco unikátního, a jestliže rádi využíváte co nejvíce tlačítek, budete ve svém živlu. Tlačítka jsou standardně namapovaná na numerické klávesy. Pokud proto při hraní využíváte často lištu s čísly, nemusíte dělat nic navíc a můžete rovnou hrát.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dvanáctka tlačítek na boku + čtyři další tlačítka si ale můžete nastavit prakticky jakkoliv. Skvělá věc, jež zvládne ulehčit hraní prakticky jakéhokoliv titulu, zejména pak MMO her. Během testování jsme měli jen problém s tím, abychom po slepu vždy a jasně našli konkrétní tlačítka. To ale může být jen o naučení svalové paměti.

Myš je celkově provedena z šasi, jež je z velké části plastová mřížka. Výrobce tím dosahuje nižší váhy, jelikož se každý gram počítá – však jde také o ultralehkou myš, která má pouze 89 gramů. Nejde sice o nejlehčí kousek na trhu, bleskovou rychlost a prakticky nulový odpor je ale samozřejmostí. Obrovskou výhodou mřížkového designu je fakt, že násobně lépe vyniknout krásné RGB efekty. Ty lze nastavovat ve 3 zónách. Nevýhodou je pak to, že myš v prašnějším prostředí slouží jako skvělý lapač prachu.

Spodní strany myši je vybaveny teflonovými ploškami pro pohodlný pohyb na prakticky jakémkoliv povrchu. A přestože je zařízení vyrobeno z perforovaného plastu, nemusíte se bát toho, že by vám po chvíli pocení přestala myš fungovat – SteelSeries Aerox 9 Wireless se totiž chlubí certifikací IP54, takže odolnost proti vodě, prachu, špíně, olejům a chlupům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pod mřížkovaným šasi se skrývají dokonale přesné mechanické spínače, které mají podle výrobce zvládnou až 80 milionů kliknutí. To bohužel nedokážeme ověřit, ale přesnost a kvalita klikání naznačuje, že by nám měly zvládnout sloužit opravdu dlouho. Senzor snímání pohybu pak SteelSeries označují jako TrueMove Air a poradí si citlivostí v rozsahu od 100 až po 18 000 CPI. Ať už jsme myš používali na klasické podložce, na dřevěném stole nebo na skleněné desce, nebyl s rozpoznáváním pohybu jediný problém.

Výdrž, technologie a připojení

Myš má v sobě zabudované RGB prvky, které jsou občas trochu zvláštní u zařízení, jež máte po většinu času schované pod svou rukou. Na to však v SteelSeries mysleli a udělali zajímavé rozhodnutí. Jakmile si barevné podsvícení nastavíte, svítí ve statické poloze přesně podle přání, aby myš vedle počítače či laptopu krásně zářila. Jakmile ale s myškou začnete hýbat, RGB se vypne. Díky tomu se zapracovalo i na další věci, která je u bezdrátových kousků klíčová – na výdrži.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

SteelSeries Aerox 9 Wireless dokáže na jedno nabití zvládnout až 200 hodin, pokud pro připojení vyberete Bluetooth technologii. Praví hráči však potřebují co nejnižší odezvu, které dosáhnout jen pomocí rádiového připojení. To probíhá skrz přiložený USB-C dongle a díky technologii Quantum 2.0 Wireless a dvoukanálové optimalizaci je zaručena stejná odezva jako u drátové myši.

Při přímém srovnání a připojení přes kabel je rozdíl opravdu prakticky nerozpoznatelný, u Bluetooth je rozdíl pochopitelně o dost větší. Pokud se rozhodnete využívat 2,4GHz spojení, zvládá myš vydržet až 80 hodin. Prostě se nám ji za dobu testování nepodařilo vybít ani jedním způsobem.

Klady a zápory

+ Lehká váha
+ Parádní výdrž
+ Obrovské množství tlačítek
+ Nastavitelná citlivost až do 18 000 CPI
+ Elegantní a neobvyklý design
+ Odolnost s certifikací IP54
+ Různorodé možnosti připojení

- Lapač prachu
- Horší rozpoznatelnost bočních tlačítek poslepu

Shrnutí

Herní ultralehká myš SteelSeries Aerox 9 Wireless splnila všechno, co se na papíře zmíněném na začátku slibovalo. Jde o krásný kus herního zařízení, který zvládá splňovat nejvyšší požadavky jak při připojení kabelem, tak při bezdrátovém propojení (zejména přes 2,4 GHz). Extrémně dlouhý výdrž i při zapnutých RGB prvcích, krásně ergonomicky padnoucí perforované šasi a obrovské množství nastavitelných tlačítek z tohoto kousku perfektní volbu pro hráče jakéhokoliv typu. Nejvíce se pak bude hodit hutných RPG, MMO nebo strategií.

 

Herní klávesnice SteelSeries Apex 9 Mini

Druhým testovaným kouskem ze sady herních periferií byla mini verze klávesnice SteelSeries Apex 9. Slovo mini pochopitelně vychází z faktu, že jde o kompaktní provedení, kde nenaleznete numerickou klávesnici a jde o populární 60% design. Díky množství tlačítek na výše zmíněné myši jde tak o perfektní kombo pro ušetření místa, mobilitu a kompaktnost.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení Apex 9 Mini

Tentokrát je samotné balení klávesnice relativně prosté, v krabičce hraje hlavní roli klávesnice, která při prvním zvednutí jasně hlásí, že jde o pořádný kus hardwaru. Díky své velikosti nejde o žádném tlusťocha, ale okamžitě víte, že se tady používaly prémiové materiály. Pod zařízením samotným pak najdete už jen kvalitní opletený USB-C kabel a manuál. Nástroj pro rychlou výměnu kláves na první pohled chybí – nenechte se však mýlit. On je totiž ukryt přímo v těle klávesnice, konkrétně na spodní straně pod elegantní gumovou krytkou.

k01.jpg
k02.jpg
k03.jpg

Design a zpracování

Ve vypnutém stavu se SteelSeries Apex 9 Mini jaké krásná kompaktní klávesnice. Černá barva, prémiové materiály – vždyť je taky vrchní kovový rám vyroben z leteckého hliníku. U podobné herní klávesnice však nemůže chybět RGB podsvícení, jež periferii rozsvítí do nádherných a sytých barev. Ty vychází z jednotlivých kláves Double Shot PBT se speciální texturou, která je extrémně příjemná a pomáhá při psaní a hraní. Působí navíc dojmem, že povrchová úprava vydrží skutečně dlouho.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pod klávesami se nachází vyměnitelné spínače, v tomto případě jde o optické OptiPoint. Ty tak dokážou okamžitě reagovat na změnu světla, čímž v kombinaci s bodem aktivace už od 1 mm zvládnou vykouzlit perfektní výsledky. Díky tomu je jakákoliv aktivita na klávesnici neuvěřitelně přesná a při psaní testovacích textů nedochází k nechtěným ne/registracím stisku. Ten je jasný a jistý, což je u klávesnice to nejdůležitější. Ať už by vám však samotné klávesy nebo spínače nevyhovovaly, můžete vše snadno a rychle vyměnit. Skvělý základ proto zvládnete upravit přesně podle potřeb a přání každého z vás.

Při používání klávesnice si můžete vybrat ze dvou režimů, podle toho, co zrovna potřebujete dělat. První z nich je herní režim, druhý pak psací. Ať už jsme však zkoušeli jakkoliv, velký rozdíl tady nehledejte a reálně počítejte s tím, že dlouhodobě budete mít zvolený jeden pro všechny aktivity. Rozdíl mezi bodem aktivace 1 mm a 1,5 mm je reálně relativně malý. Pokud však patříte mezi ty uživatele, kdo si rádi nastavují svá zařízení do nejmenšího detailu, můžete si oba režimy plně doladit v aplikaci SteelSeries GG. Následně lze uložit 5 různých profilů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klady a zápory

+ Elegantní design
+ Prémiové zpracování
+ Kvalitní optické spínače
+ Příjemný materiál kláves
+ Pokročilé možnosti nastavení

- Téměř nerozpoznatelný rozdíl v režimech

Shrnutí

SteelSeries Apex 9 Mini je krásná, rychlá, spolehlivá a odolná klávesnice pro každého hráče, který hledá 60% design. Optické snímače jsou zcela přesné, a přestože není obrovský rozdíl mezi herním a psacím režimem, dokáže splnit všechny nejdůležitější požadavky. V kombinaci s myší SteelSeries Aerox 9 Wireless, jež má na boku hned 12 tlačítek v základu fungujících jako numerické klávesy, jde o skvělou dvojici jak na cesty, tak pro domácí hraní či psaní. Kvalita provedení díky leteckému hliníku navíc slibuje opravdu extrémně dlouhou živostnost.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru