Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Skládací mobil od Microsoftu zamíří do prodeje. Ale ne v Česku

Skládací mobil od Microsoftu zamíří do prodeje. Ale ne v Česku

Události

Už příští měsíc by se měl začít prodávat nový chytrý telefon od společnosti Microsoft, který sází na skládací konstrukci a dvě obrazovky. Češi ale zatím budou mít smůlu, v první vlně se totiž počítá s dostupností výhradně na americkém trhu.

Novinka zvaná Surface Duo si odbyla premiéru již loni na podzim. Tehdy ji nicméně americký softwarový gigant představil společně s hromadou dalších novinek jako koncept, nyní se již dozvídáme další detaily – především tedy hardwarovou specifikaci. Jde o chytrý telefon s Androidem, který má k dispozici Microsoft Launcher. Americký softwarový gigant si jej tedy upravil k obrazu svému.

Surface Duo

 

Telefon i kapesní počítač

Telefon, nebo spíše kapesní počítač, bude pohánět čipset Snapdragon 855, který bude mít k dispozici 6 GB operační paměti. Případní zájemci se budou moci rozhodnout, zda dají přednost modelu se 128 nebo 256GB pamětí. Samozřejmostí jsou i bezdrátové standardy Bluetooth 5.0, WiFi 5 a LTE kategorie 18 pro stahování a kategorie 5 pro odesílání.

Tím nejzajímavějším je ale konstrukce celého zařízení. Novinka má dvě obrazovky, které jsou k sobě spojeny panty. Ve chvíli, kdy zařízení nepoužíváte, jednoduše jej zavřete jako knížku. Dotykové plochy nabízí úhlopříčku 5,6 palce a rozlišením 1350 x 1800 pixelů, což dohromady vytváří velkou pracovní plochu s poměrem stran 3:2, rozlišením 2700 x 1800 obrazových bodů a úhlopříčkou 8,1“.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Surface Duo

 

Druhý displej jako stojánek

Přednosti jsou stejné jako u modelu Surface Neo, Microsoft si od řešení se dvěma displeji slibuje především efektivnější práci. Na rozdíl od skládaček s ohebnými displeji mohou být panty využity u novinky k tomu, aby se obrazovka překlopila až o 360°. To je praktické nejen při volání, druhý displej totiž může fungovat v podstatě jako stojánek.

Zabudovaný akumulátor nabídne kapacitu 3577 mAh, přičemž výrobce slibuje výdrž až 15,5 hodiny pro přehrávání videí a 10 dní v pohotovostním režimu. Telefon zvládá rychlé 18W nabíjení. Telefon nabídne pouze jeden fotoaparát nad displejem vpravo, bude mít rozlišení 11MPx.

Prodej by měl v USA odstartovat 10. září, počítá se přitom s cenovkami startujícími na 1399 dolarech, což je v přepočtu 30 750 Kč. Zástupci amerického softwarového gigantu však zatím nepotvrdili dostupnost pro další trhy. V tuto chvíli tedy není jasné ani to, zda se první novodobý telefon pod taktovkou Microsoftu bude nabízet například i v Česku.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru