Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Viry číhají na mobily i tablety. Jak se bránit?

Viry číhají na mobily i tablety. Jak se bránit?

Návody
Bitdefender Mobile Security pro Android - 1 zařízení na 1 rok - BOX_797944234
Bitdefender Mobile Security pro Android - 1 zařízení na 1 rok - BOX
Produkt není určen k prodeji.
Bitdefender Total Security - 5 zařízení na 1 rok - BOX_868093643
Bitdefender Total Security - 5 zařízení na 1 rok - BOX
Produkt není určen k prodeji.
Bitdefender Total Security - 10 zařízení na 1 rok - BOX_1268149180
Bitdefender Total Security - 10 zařízení na 1 rok - BOX
Produkt není určen k prodeji.

Kybernetické hrozby se stále častěji týkají také mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony a počítačové tablety. Podceňovat jejich zabezpečení se tedy nemusí rozhodně vyplácet.

V současné době je kvůli válečnému konfliktu Ruska a Ukrajiny toto téma ještě ožehavější. Bezpečnostní experti upozornili, že krátce po vypuknutí války masivně přibylo množství kybernetických útoků, a to právě i na mobilní zařízení. Na ty se kyberzločinci nezaměřují náhodou, využívají toho, že uživatelé zabezpečení smartphonů a tabletů podceňují.

Jen v uplynulých dnech se objevily v Česku podvodné phishingové zprávy, ve kterých se útočníci vydávají za pošťáky, bankéře či dokonce za armádu. Chytré telefony ohrožuje také ransomware, který dovede zařízení uzamknout a všechna uložená data zašifrovat. Vrásky na čele bezpečnostním expertům dělá také trojské koně, prostřednictvím kterých se do zařízení dostanou špionážní programy. Ty jsou pak schopné sledovat aktivitu uživatele na napadeném přístroji.

Podceňovat antivirovou ochranu zařízení se tedy může rozhodně vymstít. Právě proto CZC.cz nyní přidává k chytrým telefonům a počítačovým tabletům s Androidem jako dárek antivirus Bitdefender Mobile Security for Android 2020. Jde o licenci pro jedno zařízení na 12 měsíců v hodnotě 299 Kč.

Tablety s Androidem     Mobily s Androidem 

Proč mít nainstalovanou antivirovou ochranu?

Mobilní telefon se stal nedílnou součástí našich životů a málokdo si to dnes bez něj umí představit. Naše mobilní zařízení nejsou jen prostředkem ke komunikaci s ostatními. Staly se z nich zařízení pro ukládání dat, záznam videa a zvuku a také snadný způsob, jak se dostat ke svému bankovnímu účtu.

Bezpečnost mobilních zařízení je však mnohými uživateli často přehlížena, neboť odmítají realitu bezpečnostních rizik, která přináší neopatrná interakce s digitálním světem.

01.jpg
02.jpg
03.jpg

Ukázky z aplikace Bitdefender Mobile Security pro Android

Vzhledem k mobilitě a nepřebernému množství funkcí, jsou mobilní zařízení velmi náchylná ke kybernetickým hrozbám, včetně malwaru, spywaru a pokusů o phishing, které mohou ohrozit mobilní telefon či tablet, a veškeré informace v nich uložené.

Pachatelé útoků si dobře uvědomují, že uživatelé se svými chytrými zařízeními zacházejí často lehkomyslně. A pokud se jim může napadení mobilních zařízení finančně vyplatit, využijí každé možnosti, jak se dostat k soukromý, a často velmi citlivým, informacím jejich majitele.

Ve spolupráci s bezpečnostními experty Bitdefenderu jsme proto pro naše čtenáře připravili řadu doporučení, jak svá zařízení chránit:

Udržujte svá zařízení a aplikace aktuální

Aktualizovaný systém může váš smartphone nebo tablet ochránit před bezpečnostními chybami nebo nedostatky, které lze snadno zneužít. Pokud vám nevyhovuje funkce automatických aktualizací v mobilních zařízeních, sledujte oznámení a připomenutí o aktualizaci softwaru, která se mohou objevit na obrazovce, a nainstalujte opravy (opravy/aktualizace) ručně, jakmile na to budete mít čas.

Odstraňte nepoužívané aplikace ze zařízení

Staré nebo nepoužívané aplikace, které nebyly aktualizovány, mohou skrývat závažné bezpečnostní chyby, které ohrožují bezpečnost vašeho zařízení.

Zvažte revizi knihovny aplikací, zda v ní nenajdete aplikace, které již nepotřebujete. Jejich pročištění vám usnadní orientaci v aplikacích a přispěje k většímu zabezpečení vašeho zařízení.

Zálohujte svá data

Paměťové karty pro mobilní zařízení dnes nabízejí velkou kapacitu pro ukládání kontaktů, zpráv, souborů, videí a fotografií. Pravidelné zálohování dat je však nezbytné pro případ krádeže nebo jejich zneužití, například při útoku ransomwaru.

Vyhněte se smishingovým a phishingovým útokům

Stejně jako phishing se i SMS útoky, známé také jako smishing, snaží příjemce oklamat a přimět ho k otevření nebezpečného odkazu prostřednictvím textové zprávy. Smishing útoky spoléhají na taktiku sociálního inženýrství, která má příjemce oklamat a přimět ho k poskytnutí osobních údajů, nebo ke stažení škodlivého softwaru do zařízení.

S nevyžádanými SMS zprávami zacházejte opatrně, zejména s těmi, které údajně pocházejí z vaší banky a žádají vás o osobní nebo finanční údaje!

Pokud průběžně kontrolujete své emaily, dávejte si pozor na nevyžádané zprávy, které se snaží vyvolat pocit naléhavosti nebo navodit stav paniky. Pamatujte si, že pokud se zdá, že je zpráva až příliš lákavá na to, aby byla pravdivá, pravděpodobně jde o podvod.

Všechny neočekávané zprávy, přijaté prostřednictvím textové zprávy nebo e-mailu, smažte a odesílateli neodpovídejte.

Pokládejte nebo nereagujte na podezřelé telefonáty

Telefonovat vám mohou také podvodníci a různí šmejdi. Podvodník se vás pokusí přesvědčit (často velmi přesvědčivým hereckým výkonem), že jeho nabídka nebo účel hovoru jsou legitimní. Pokud Vás požádá o osobní údaje, čísla bankovních účtů, PIN kódy nebo čísla kreditních karet, okamžitě zavěste. Dalším důležitým varovným signálem je možné zastrašování nebo přímo vyhrožování. Opět platí: okamžitě zavěste.

Vyhněte se nezabezpečeným veřejným WiFi sítím

Veřejné sítě WiFi jsou zřídkakdy zabezpečené, což nabízí další možnosti, jak ohrozit vaše zařízení.

Uživatelé, kteří pracují s citlivými informacemi při připojení k veřejné síti WiFi (připojení do elektronického bankovnictví, platby kartou, atd.), mohou čelit mnoha nebezpečím, včetně krádeže osobních informací, např. přihlašovacích údajů, údajů o vašich kreditních kartách, apod.  Kromě toho mohou kyberzločinci napodobovat legitimní veřejnou WiFi, tzv. man-in-the-middle-attacks. Uživatelé, kteří se připojí k těmto nebezpečným sítím, hrozí krádeže dat, infekce malwarem i ohrožení jejich financí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Viry číhají na mobily i tablety

Co všechno Bitdefender Mobile Security umí?

Ochrana před mobilními bezpečnostními hrozbami nemusí být náročný a namáhavý úkol, který vyžaduje rozsáhlé bezpečnostní know-how. Řešení kybernetické bezpečnosti v chytrém telefonu nebo tabletu chrání vaše zařízení před hrozbami z internetu, a střeží vaše osobní údaje před internetovými zloději.

Prevence webových útoků Bitdefender využívá technologii filtrování webových stránek, která zajišťuje, že se při prohlížení nedostanete na škodlivé webové stránky. Ve spojení s ochranou proti phishingu, a systémy filtrování proti podvodům, integrovanými do bezpečnostního řešení, se nemusíte obávat podezřelých webových stránek ani podvodů, protože Vás Bitdefender vždy včas upozorní na podezřelou aktivitu nebo stránku.

Bitdefender Mobile Security, který je kompatibilní s chytrými zařízeními iPhone i Android, pomůže zabezpečit vaše data tím, že nabídne plnou ochranu před hrozbami, které jsou specifické pro mobilní zařízení, ať už jste doma, ve své oblíbené kavárně nebo na dovolené.

Další úroveň soukromí a bezpečnosti přináší integrovaná síť VPN, která zabezpečuje veškerý váš provoz ve veřejných sítích, a chrání vaše online aktivity, jako je online bankovnictví nebo online nakupování, před nezvanými návštěvníky.

Jak nainstalovat Bitdefender Mobile Security pro Android (anglicky)

Klíčové vlastnosti a funkce

Skener malwaru: Dostávejte podrobné informace o typu hrozeb, před kterými jste chráněni, abyste věděli z první ruky, že jste se správně rozhodli pro ochranu svých zařízení Android.

Skenování na vyžádání a při instalaci: Kdykoli proskenujte svůj Android telefon nebo tablet, a ujistěte se, že jsou všechny vaše aplikace čisté. Antivirový modul navíc automaticky prohledá každou aplikaci, jakmile ji nainstalujete, a okamžitě vás informuje, zda nepředstavuje nějaké nebezpečí.

Ochrana prohlížení webových stránek: Prohlížení internetu vás může přenést na nebezpečná místa, ale zabezpečení Bitdefender pro Android je tu vždy, aby vás ochránilo. Náš systém proti phishingu skenuje webové stránky a varuje vás, když narazíte na podvodné stránky. Filtruje veškerý provoz, nejen vaše úmyslné procházení, a nabízí ochranu v reálném čase před všemi online nebezpečími.

Ochrana proti krádeži: S Bitdefender Anti-Theft můžete vzdáleně lokalizovat, uzamknout, vymazat nebo poslat zprávu do vašeho zařízení v případě ztráty nebo krádeže.

Bitdefender VPN: S Bitdefender VPN se můžete přestat starat o soukromí na webu. Chrání vaši online přítomnost šifrováním veškerého internetového provozu. Bitdefender Mobile Security zahrnuje až 200 MB šifrovaného přenosu za den pro vaše zařízení Windows, Android, macOS a iOS.

WearON: WearON rozšiřuje mobilní zabezpečení i na vaše chytré hodinky. A pokud nevíte, kde je váš telefon, použijte WearON z Androidu k aktivaci zvukového upozornění, abyste ho mohli snadno najít. Dostanete upozornění, když se příliš vzdálíte od telefonu, takže jej nikdy nezapomenete vzít s sebou.

Autopilot: Bitdefender Autopilot je navržen tak, aby fungoval jako Bezpeřnostní poradce, a aby vám poskytl hlubší pohled do vaší bezpečnostní pozice. Jeho inteligentní funkce vyhodnocují vaše chování a doporučují bezpečnostní akce v kontextu vašich systémových potřeb a vzorců používání.

Spořič baterie a výkonu: Navrhli jsme Bitdefender Mobile Security tak, abychom vám poskytli nejúčinnější ochranu před malwarem, v kombinaci s efektivní správou napájení. Protože většina "těžkého zvedání" probíhá v cloudu, nevyčerpává prostředky vašeho zařízení a výdrž baterie zůstává prakticky nedotčena.

Rychlý a lehký: Bitdefender Mobile Security je neuvěřitelně silný proti malwaru, přesto je ale nenáročný na zdroje vašeho telefonu, takže neuvidíte žádný negativní dopad na výkon. Skenování na vyžádání je rychlé a aplikace přidá k době restartu jen sekundu.

Zámek aplikace: App Lock chrání vaše nejcitlivější aplikace, takže si nikdo nemůže hrát s vašimi nastaveními nebo soukromými informacemi. Bitdefender Mobile Security přidává další vrstvu ochrany tím, že umožňuje uzamknout aplikace pomocí PIN kódu. Pomocí funkce Smart Unlock můžete nastavit telefon tak, aby umožňoval přímý přístup k chráněným aplikacím při používání důvěryhodné sítě Wi-Fi.

Ochrana osobních údajů účtu: Zkontrolujte, zda vaše online účty nebyly zapojeny do jakéhokoli narušení dat. S tolika populárními weby a aplikacemi, které vydávají varování o úniku databáze, je snadné ztratit přehled o svých účtech. Ochrana osobních údajů účtu vás upozorní, když jsou vaše citlivá data ohrožena, a umožní vám podniknout kroky v závislosti na jejich stavu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aplikace Bitdefender Mobile Security

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru