Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička

windows

 • Microsoft zakročil. Rusové si už Windows 11 nestáhnou

  autor: Karel Dvořák

  Okupace Ukrajiny ruskými ozbrojenými silami není lhostejná ani předním technologickým společnostem. Řada z nich se proto rozhodla, že přestanou do Ruska dodávat svoje produkty. Microsoft dokonce pozastavil možnost stahování Windows 10 a Windows 11.

 • 100% GEEKsměs bez elektroniky
 • Podpora Internet Exploreru ve Windows skončila

  autor: Petr Kirs

  Společnost Microsoft přesně dle plánu vydala aktualizaci, která v podstatě vyřadila svého času velmi populární prohlížeč Internet Explorer z provozu. Místo něj se tak nově lidem v podporovaných verzích Windows spouští prohlížeč Edge.

 • Aktualizace vyřadí Internet Explorer ve Windows z provozu

  autor: Petr Kirs

  Společnost Microsoft chystá novou aktualizaci, která bez nadsázky vyřadí v podporovaných verzích Windows prohlížeč Internet Explorer z provozu. Místo něj se bude lidem spouštět modernější Edge.

 • Microsoft láká na levný laptop pro studenty. A speciální verzi Windows 11

  autor: Stanislav Holý

  Společnost Microsoft tento týden odhalila svůj nejnovější laptop – Surface Laptop SE. Nečekejte ale přehlídku nejmodernějších technologií a nejvýkonnějšího hardwaru, americkému počítačovému gigantu jde o úplně něco jiného.

 • Upgrade na Windows 11 snadno a rychle

  autor: Saša Ševčík

  Chybí vám v počítači čip TPM, nebo vám instalátor hlásí, že nemáte podporovaný procesor, a přesto chcete upgrade na Windows 11? Instalace má v celé řadě případů řešení. V tomto návodu vám poradíme, jak nainstalovat Windows 11.

 • Internet Explorer pomalu umírá, Microsoft ho ale ještě nepohřbil

  autor: Petr Kirs

  Internet Explorer byl v době největší slávy nejpopulárnějším webovým prohlížečem na světě, v operačním systému Windows hraje už ale nějakou dobu druhé housle. I když se jeho konec plánuje několik posledních let, stále ještě funguje.

 • Chystá se definitivní tečka za Internet Explorerem

  autor: Petr Kirs

  Internet Explorer byl v době největší slávy nejpopulárnějším webovým prohlížečem na světě, v operačním systému Windows hraje už ale nějakou dobu druhé housle. Microsoft nyní oficiálně oznámil, kdy udělá za Explorerem definitivní tečku.

 • Edge se kvůli dětem změní k nepoznání

  autor: Stanislav Holý

  Internetový prohlížeč Edge, který je nedílnou součástí operačního systému Windows, dostal nový dětský režim. Ten by měl zajistit vyšší bezpečnost našich ratolestí při procházení nejrůznějších webových stránek.

 • Jak by se mohl změnit Průzkumník Windows? Tenhle koncept se povedl

  autor: Stanislav Holý

  Průzkumník je nedílnou součástí operačních systémů od Microsoftu již od doby Windows 95. I když Microsoft neustále jeho podobu a funkce vylepšuje, na internetu můžeme narazit na celou řadu dalších designových konceptů. A tenhle je patrně nejlepší ze všech…

 • Harmony OS je téměř hotový, ukáže se příští měsíc

  autor: Petr Kirs

  Společnost Huawei potvrdila, že práce na operačním systému Harmony OS jsou téměř hotové. První telefony by novou platformu, která bude konkurovat operačnímu systému Android, měly dostat již v průběhu příštího měsíce.

nahoru