Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Connect IT True Wireless – hudba bez drátů

Recenze: Connect IT True Wireless – hudba bez drátů

Recenze
CONNECT IT True Wireless, černá_2097614998
CONNECT IT True Wireless, černá
Produkt není určen k prodeji.

S bezdrátovými sluchátky se v poslední době doslova roztrhnul pytel. Zajímavým poměrem cena/výkon se snaží zaujmout model Connect IT True Wireless, vyniká magnetickým dobíjením či technologií potlačující okolní zvuky.

Značka Connect IT není na trhu s bluetooth sluchátky žádným nováčkem, už v loňském roce jsme měli možnost testovat bezdrátové modely Connect IT CI-650 a CI-1068, které lákaly především svou příznivou pořizovací cenou. Hlavní hrdina dnešní recenze však cílí spíše na náročnější uživatele, přestože cenovka – v porovnání s konkurencí – tomu nenapovídá. Pojďme se tedy s bluetooth sluchátky Connect IT True Wireless seznámit trochu blíže.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Connect IT True Wireless

 

Technické parametry

Testovaný model: CONNECT IT True Wireless, černá

Bezdrátová technologie: Bluetooth

Předpokládaná doba výdrže: až 5 hodin

Typ sluchátek: špunty

Hmotnost: 13 g

Frekvenční rozsah: 20 Hz až 22 kHz

Impedance: 16 Ohm

Citlivost: 90 dB

Mikrofon: integrovaný

 

Obsah balení

Sluchátka dorazila do redakce v kartónové krabičce, která je zbarvena do odstínů červené, modré a bílé barvy. Přední strana je mimochodem poměrně zajímavá, neboť je odklopná, sluchátka si je díky tomu možné prohlédnout ještě před nákupem. Uvnitř balení se ukrývá kompletní dodávaná výbava, která čítá návody k použití, pouzdro na přenášení, nabíjecí USB kabel a v neposlední řadě sadu výměnných ušních nástavců.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení sluchátek

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přední strana je odklopná

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na dodávanou výbavu

 

Vzhled a kvalita zpracování

Jak si pozornější uživatelé všimnuli pravděpodobně již na snímcích výše, sluchátka se skládají ze dvou částí. Nedílnou součástí tohoto bezdrátového modelu je totiž nabíjecí kolébka. Už ta sama o sobě dává tušit, že tento model skutečně patří do segmentu luxusnějších výrobků.

Výrobce totiž u kolébky vsadil na kovovou konstrukci, kterou nemají často ani citelně dražší modely. Díky tomu je tato dokovací stanice velmi bytelná a působí odolným dojmem. Rozhodně se nemusíte tedy bát, že by se sluchátka na cestách nějak poškodila.

Na čelní straně kovové krabičky se kromě loga výrobce pyšní ještě indikační diody. Důležitá je také spodní strana, kde se nachází microUSB konektor. Pomocí něj se samotná sluchátka nabíjejí. Bez kolébky je tedy nabíjet nelze.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nabíjecí kolíbka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na logo výrobce a indikační diody

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Díky kovové konstrukci…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…působí dokovací stanice velmi odolným dojmem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní strana je zaoblená

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana ukrývá napájecí microUSB port

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana nabíjecí kolébky

 

Do nabíjecí kolébky se vždy každé sluchátko vkládá z boku, tedy jedno z pravé strany a druhé pak z levé. Přichycení je realizováno pomocí magnetu. Samotná sluchátka jsou přinejmenším stejně kvalitně zpracovaná jako samotná kolébka.

Výrobním materiálem byl však v tomto případě plast. To je vcelku logické, neboť kov by byl zbytečně těžší a sluchátka by tak nebyla tolik pohodlná při nošení. Takto mají i s veškerou elektronikou pouze 13 gramů.

Sluchátka mají kulatou základnu a plochá strana, která čouhá z ucha, tvoří v podstatě u obou sluchátek ovládací tlačítko. Ovládacím prvkům a možnostem párování se nicméně budeme věnovat ještě v části níže.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Testovaná sluchátka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na jedno ze sluchátek

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Protilehlá strana

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vnější strana sluchátek funguje jako jedno velké tlačítko

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pravé sluchátko

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Levé sluchátko

 

Ergonomie pod drobnohledem

Ergonomii sluchátek jsme tak trochu naťukli již v řádcích výše. Díky tomu, že je testovaný model velmi lehký, je jeho používání velmi příjemné. Zátěž 13 gramů totiž v praxi prakticky nemáte šanci poznat. Na cestách sluchátka rozhodně nejsou přítěží, právě naopak. Ani po několika hodinách používání vás z nošení díky nízké hmotnosti nebolí hlava.

Součástí balení jsou tři různé velikosti nástavců – malé, střední a velké. Ty jsou vyrobeny ze silikonu a sluchátka drží poměrně pevně v uchu. Díky různým velikostem by měly sedět prakticky komukoliv. Autorovi recenze sluchátka nevypadávala ani při běhání, ale záležet bude vždy na konkrétním uživateli, jak mu sednou dodávané nástavce. Žádnou další oporu v uchu totiž sluchátka nemají.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V sadě jsou tři velikosti výměnných nástavců

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sluchátka jsou velmi lehká, při nošení nejsou velkou přítěží

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sluchátka drží v uších poměrně pevně

 

Kompatibilita a ovládání

Podle informací výrobce jsou sluchátka určena výhradně k telefonů a tabletům s operačními systémy Android a iOS. My jsme nicméně sluchátka připojili bez problémů také k počítači s Windows 10. Je to dáno tím, že konektivitu zajišťuje univerzální rozhraní Bluetooth 4.2. Problém tedy logicky nebudete mít s žádným zařízením, které tento standard podporuje.

Párovací režim se aktivuje delším stiskem hlavního tlačítka. Hlasový asistent ve sluchátku nejdříve nahlásí, že sluchátka byla spuštěna a následně oznámí, že byl spuštěn párovací režim. Na smartphonu nebo jiném zařízení pak už jen stačí dát vyhledat bluetooth zařízení v dosahu. O stavu sluchátek informuje indikační dioda, která je umístěna na každém sluchátku. Svítí modrou a červenou barvou.

Mimochodem pohotovostní tlačítko je multifunkční, slouží nejen k párování a spuštění, ale také k řízení přehrávaných médií – k nastavení pauzy, spuštění přehrávání, přepínání mezi skladbami, příjmu, ukončení a odmítnutí telefonního hovoru. Sluchátka tedy umožňují příjem hovorů bez jejich sundávání a hledání telefonu po kapsách nebo v batohu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Plochá strana sluchátek funguje jako tlačítko

 

Kvalita zvukové reprodukce

Nyní se konečně dostáváme k jedné z nejdůležitějších částí recenze – k otázce kvality zvukové reprodukce. Výrobce udává u testovaného modelu frekvenční rozsah 20 Hz až 22 kHz, impedanci: 16 Ohmů a citlivost 90 dB. Jak ale hrají sluchátka v praxi?

Jednotlivá zvuková pásma jsou poměrně vyrovnaná, větší důraz byl nicméně kladen na basové linky. To je zásluha především technologie Hyper-Bass, která má za úkol pozvednout veškeré hlubší tóny na lepší úroveň a vyváženě tak doplnit ostřejší výšky.

V praxi to funguje více než dobře, kvalita zvukové reprodukce je v dané cenové kategorii rozhodně nadprůměrná – pokud tedy budeme srovnávat s bezdrátovými modely. Velmi dobře si sluchátka rozumí s tvrdšími styly, řeč je například rocku nebo metalu. Sluchátka se ale neztratí ani při reprodukci moderního popu. Například na klasiku se ale však hodí spíše modely s jemnějším zvukem. Na druhou stranu s modelem Connect IT True Wireless výrobce cílí na aktivní jedince a audiofilové sáhnou úplně po modelu z úplně jiné cenové kategorie.

Příjemným překvapením je maximální intenzita zvukové reprodukce. I ve velmi hlučném prostředí tak stále slyšíte dobře hudbu. To je zásluha technologie CVC 6.0, která zabezpečuje odhlučnění od okolí (např. v dopravních prostředcích) a zároveň nerušíte vaše okolí hudební produkcí. Ke zkreslení zvuku dochází zhruba od hlasitosti 75 %, což je víceméně standardní hodnota.

K otázce hlasitosti máme nicméně i jednu výtku. Sluchátka vás totiž například o docházející baterii informují pomocí hlasových povelů. Ty ale příliš nereflektují nastavení celkové hlasitosti. Pokud tedy posloucháte hudbu příliš potichu, v některých chvílích se můžete hlasových povelů klidně i leknout.

Vytknout nemůžeme naopak nic zabudovanému mikrofonu, který většina uživatelů bude používat během telefonování. Zvuk přenáší čistě a bez jakýchkoliv problémů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sluchátko bez nasazeného silikonového nástavce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sluchátko s nasazeným silikonovým nástavcem

 

Další praktické zkušenosti

Sluchátka disponují nabíjecí stanicí s možností magnetického nabíjení. Stačí je přiložit na patřičné místo, po nabití je jednoduše vyndáte. Popravdě během prvních pár dní používání budete mít pravděpodobně obavy, že sluchátka musí ze základny vypadnout. Magnet drží nicméně opravdu velmi pevně, takže by k samovolnému uvolnění dojít nemělo.

Pro jistotu je nicméně vhodné sluchátka přenášet v dodávaném látkovém pouzdru. Díky němu se neztratí, a zároveň jsou chráněna i s dokovací stanicí proti poškození.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané pouzdro

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na sluchátko vložené do kolébky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Napájecí microUSB konektor

 

Základna funguje pro sluchátka v podstatě jako powerbanka. Samotná sluchátka nám během testů vydržela pracovat na baterii zhruba čtyři a půl hodiny. Výdrž je nicméně možné ovlivnit nastavením intenzity hlasitosti, kterou jsme během testů měli zhruba na 75 %. Při nižších hodnotách by patrně výdrž ještě o pár desítek minut stoupla.

Výdrž přehrávání za použití powerbanky s 1500 mAh Li-Ion baterií je v praxi zhruba 28 hodin. Sluchátka lze totiž dobít na cestách až šestkrát.

O stavu výdrže nabití nebo nutnosti dobíjení máte přehled díky LED diodou, umístěnou na těle sluchátek. To samé platí také o dokovací stanici, která pomocí LED diod ukazuje, kolik energie jí ještě zbývá.

Dosah bezdrátového signálu je poměrně slušný, určitě více než deset metrů. Takže během tréninku nemusíte nosit mobil vysloveně u sebe, i když hudbu přehráváte z něj.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sluchátka drží v kolébce díky magnetu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na napájecí kontakty na sluchátkách

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Indikační diody na základně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Indikační diody mají také sluchátka

 

Klady a zápory

+ poměr cena/výkon

+ kvalita zvukové reprodukce

+ nízká hmotnost

+ možnosti ovládání přehrávání i volání přímo na sluchátkách

+ slušné odhlučnění od okolí

 

- sluchátka se vyrábí pouze v černé barvě, velmi atraktivní by bylo ale například také bílé provedení

- hlasové povely jsou příliš hlasité

- při běhání mohou sluchátka vypadávat

 

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Connect IT True Wireless

 

Závěrečné hodnocení

Sluchátka Connect IT True Wireless skutečně vynikají ve své cenové třídě nad konkurencí. Naopak se dokonce mohou směle měřit s konkurenčními modely, které mají vyšší cenovku. Kvalita zvukové reprodukce se i díky nabízeným technologiím drží na velmi vysoké úrovni. Potěší i snadné ovládání a jednoduché připojení k různým zařízením.

Connect IT True Wireless můžete zakoupit v našem obchodě.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (13)

Párování

Ahoj chtěl by jsem se zeptat zda spáruji sluchátka s mobilem Samsung Galaxy A3 2016.
Děkuji za odpověď.

@lukaskonig: Dobrý den,sluchátka vyžadují bluetooth ve verzi 4.2 a váš telefon má bluetooth 4.1, takže pravděpodobně nebude se sluchátky kompatibilní.

@Martin Fibich - CZC: Verzí BT to asi nebude. Sluchátka připojím i k telefonu Samsung Galaxy S1, který má o hodně starší verzi Bluetooth.

Při připojení druhého sluchátka zvukový delay

Dobrý den, při připojení i druhého sluchátka, nastane zvukový delay. Který je celkem znatelný. Když je sluchátko připojeo pouze jedno, tak tento problém nemám.

Současný poslech obou sluchátek

Zdravím, mám je po Samsungu, kde bylo vše ok, nyní v Honoru, připojení proběhlo ok, bohužel ale mi hraje jen Jendo nebo druhé, současně nikoliv.. připojením druhého se vypne první a zvuk se přesune do druhého, respektive do sluchátka, které připojím jako poslední..
Nevíte si někdo tady?
Díky Dušan

Samsung Galaxy J3 2017

Dobrej,kdyz zapnu jedno sluchatko.Sluchatko mi rekne ze se zaplo ale kdyz ho chci najit v dostupnych zarizenich v Bluetooth nemam je tam.Čím to je?

@živous: K většině mých zařízení se mi připojilo jen pravé sluchátko. Levé se připojilo k pravému. Když jsem se pokoušel připojit levé sluchátko k zařízení, tak to taky nešlo. Pouze k Sam Gal S1 se střídavě dalo zapojit buď levé, nebo pravé sluchátko.

Přerušování

Při procházce po městě se sluchátka neustále přerušují v lepším případě jen mezi sebou v horším vypadávají úplně.Za tu cenu bych čekal trošku něco lepšího když za necelé 400 Kč seženu sluchátka z méně kvalitním zvukem ale z kvalitním připojením

Dobíjení

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak to chodí s dobíjením nabíjecího doku. Nefunguje mi na princip power banky. Sluchátka mi jdou nabít pouze když je připojím s dokem na nabíječku. 😣

@poláková42: Mělo by to fungovat, jak píšeš. Jestli to nefunguje, tak je reklamuj.

Problem

dobry den mam sluchatka Connect It hadam ze je to o jedno generaci novejsi model, no a mam takovy problem ze sem omylem jedno sluchatko vymacknul ze zacal vyhledavat jine zarizeni od te doby nejsem schopem sluchatka sparovat tak aby hrali obe na jednou co mam delat? na interenetu porad jen sama prezentace ale zadna poradna rada, tak pisu sem dekuji za odpoved :)

Kuldeep Singh

kuldeepshing07610761@gmail.com

Kuldeep Singh

kuldeepshing07610761@gmail.com

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru