Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
10 herních sluchátek do tří tisíc korun [GEEK testuje]

10 herních sluchátek do tří tisíc korun [GEEK testuje]

Recenze
CZC.Gaming Phoenix, herní sluchátka_271940491
CZC.Gaming Phoenix, herní sluchátka
Produkt není určen k prodeji.
SPC Gear Viro Plus, černá_979245198
SPC Gear Viro Plus, černá
Produkt není určen k prodeji.
CZC.Gaming Hellhound, herní sluchátka_672238383
CZC.Gaming Hellhound, herní sluchátka
660 Kč 799 Kč
Alienware AW510H, stříbrná_663831554
Alienware AW510H, stříbrná
Produkt není určen k prodeji.
KOSS GMR540 ISO, černá_203667137
KOSS GMR540 ISO, černá
Produkt není určen k prodeji.

Kvalitní přednes, příjemná ergonomie či odolná konstrukce. Vybrat herní sluchátka nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Právě proto otestoval Geek GreenT hned deset herních sluchátek s cenovkou do tří tisíc korun najednou.  

Většina hráčů hledá nějaká zajímavá sluchátka, díky kterým by si mohli užít oblíbené hry. Vzhledem k popularitě online titulů chtějí zároveň komunikovat se spoluhráči. Proto je velice žádaná kategorie tzv. “herních” sluchátek, která mají ve většině atraktivní vzhled a integrovaný mikrofon. Pravdou je, že zvukově jsou herní sluchátka proti audio modelům často dost pozadu, ale i tak se dá v rozsáhlé nabídce najít kvalita.

V tomto velkém testu se chci věnovat nejžádanější cenové kategorii sluchátek do 3 tisíc a vybrat to lepší. Porovnám 10 modelů v různých cenách, které jsem si vytipoval a chtěl odzkoušet. Většina sluchátek je drátových, ale máme zde i 1 bezdrátový model, kde se můžeme podívat na přínos tohoto řešení. Bezdrátová sluchátka se jinak pohybují spíše nad hranicí 3 tisíc.

Co je důležité, tak si stanovit určitou metodiku testování. Plno sluchátek má přiložené určité zvukové karty nebo DAC, v mém PC je pak kvalitní zvuková karta Xonar Phoebus Solo. V daném případě provedu porovnání přednesu, a pokud bude možnost obojího propojení, vyberu to kvalitnější. Na testování mám připraveno více skladeb různého žánru, a to jak ve vysoké FLAC kvalitě, tak také běžné MP3. Dále odzkouším vybrané skladby na YouTube.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Testovaná sluchátka

 

Další kapitola je pak podání prostorového zvuku, což hráče určitě dost zajímá. Některá sluchátka toto podporují přes přiložené zvukovky, v opačném případě použiji svoji licenci Dolby Atmos. Na testování využiji zajímavá dema právě z Dolby aplikace, a pak odzkouším sluchátka samozřejmě ve hrách, kde zhodnotím příjemnost, čistotu a kvalitu projevu včetně zmíněného podání prostoru.

Samozřejmostí je také porovnat kvalitu konstrukce a zejména pohodlnost při delším užívání. Zde můžou být velké rozdíly a je to jedna z podstatných věcí při výběru sluchátek. Přeci jen víme, že se dá paření her propadnout a čas pak běží trochu jinak. Důležitý je dále test mikrofonu, kdy si přes software Audacity vždy nahraji stejný vzorek a následně porovnám.

Poslední, dle mého názoru nezbytnou věcí, je určitý reset. Přeci jen se nedá čekat až tak vysoká kvalita v této cenové kategorii, a tak se bude třeba občas vrátit k představě vysoce kvalitního zvuku, což mi zajistí vlastní audio sluchátka Audiotechnika ATH A900Z. Tím si člověk připomene, co vše může být v dané skladbě slyšet a vrátí se do určitého výchozího stavu pro porovnání. Dá se to nazvat takovou sluchovou kalibrací.

Jelikož se nám bude popis stále opakovat, rozdělil jsem recenze do určitých odstavců soustředících se na určitou vlastnost. Díky tomu si každý může pročíst zejména to, co ho u daných sluchátek nejvíce zajímá. Není cílem dosáhnout nějakých extra dlouhých profi recenzí, ale podat srozumitelně uživatelské zkušenosti a upozornit na klady a zápory jednotlivých modelů.

V testu budou také figurovat 2 vybrané modely vyráběné přímo pro CZC. Není to ani tak z důvodu nějakého upřednostnění této značky, ale CZC jde v tomto případě určitou cestou, kdy se snaží zajistit uživatelům zajímavější ceny a dopřát solidní kvalitu. Nabídka jejich produktů se rozrůstá a už u klávesnic a myší se dosáhlo velmi dobrých výsledků, takže nyní se podíváme i na první modely jejich sluchátek.

To je asi tak vše k úvodu a nyní už se pojďme na sluchátka podívat blíže. Seřazení jsem provedl vzestupně dle ceny v době testování. Cenu pak uvádím za názvem a v době čtení recenze se může lišit.

CZC Hellhound

Sluchátka překvapí velice pěkným vzhledem a osobně mi připadají atraktivnější než dražší modely CZC. Krásné je prošití hlavového mostu, které přidá sluchátkům jednoduše šmrnc. Do stejné červené barvy je pak vyvedeno logo na mušlích a orámování okolo. Z hlediska vzhledu určitě sluchátka neudělají ostudu. Samotné náušníky jsou dostatečně velké a příjemně polstrované. Sednou spíše kolem uší, takže i po dlouhém užívání není větší problém s pohodlím. Polstrován je i hlavový most. Samozřejmostí je regulace výsuvu mušlí dle velikosti hlavy. Mikrofon je odpojitelný a umístěn na pohyblivém rameni, takže lze jednoduše upravit pozice. Na svoji nízkou cenovku, která byla v době testování 1.300 Kč mají sluchátka také opletený kabel, který je propojen s ovládacím prvkem na regulaci hlasitosti, případně vypnutí mikrofonu. U této třídy zajímavý bonus. Propojení s PC je řešeno pomocí USB kabelu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

CZC Hellhound

 

Konstrukce a dojmy

Když shrnu dojmy z užívání, tak se dá opravdu vyzvednout povedená konstrukce, na tuto cenovku příjemné překvapení. Nevnímal jsem žádné nepříjemné pocity a sluchátka můžete použít bez problémů k delšímu hraní nebo poslechu. Mušle krásně sedí kolem uší a netlačí. Při zesílení na maximum pomocí ovládacího prvku je patrný menší šum, ale není to nijak výrazné, aby to zásadně rušilo.

Hudba a zvuk

Co se týče zvuku, tak je velmi vyrovnaný okolo středního pásma, kde poskytuje barvitost a slyšíme jednotlivé detaily, problém začíná u přechodu do odvážnějších výšek, kde je už slyšet přepal a sluchátka je nejsou schopná produkovat dostatečně čistě a naráží na limit. Ale i tak lze říct, že je zvuk na danou cenovou kategorii hodně povedený. Náročnější žánry a vyšší kvalita FLAC nám prostě odhalí více nedostatků, ale zase si musíme uvědomit, že se jedná především o herní sluchátka. Basy jsou příjemně hutné, ale nesnaží se přebít ostatní pásma, vyvážení se povedlo. Na danou cenovku jde o milé překvapení.

 

CZC Hellhound GH500

 

Hry a podání prostoru

Ve hrách podávají Hellhound velice slušný výsledek díky zacílení hlavně na středobasové podání zvuku. Střelba a výbuchy jsou dostatečně vnímány a zvuk se nerozpadá. Podání prostoru je také povedené, takže se můžete dobře orientovat. Jako herní sluchátka v tomto ohledu plní svůj primární cíl na jedničku.

Mikrofon

Zde jsem nezaznamenal výraznější problém s kvalitou. Hlas působí čistě a opět vyvážené podání. Mikrofon snímá výrazněji hluboké tóny, v pozadí je slyšet jen mírný šum.

Závěr

Pokud mám shrnout, jaká sluchátka dostaneme vzhledem k jejich ceně, musím vynést jasnou pochvalu. Nezaplatíte moc a máte konstrukčně povedená sluchátka se slušným zvukem na svou třídu. Odnímatelný mikrofon, ovladač hlasitosti na opleteném kabelu, příjemně velké a měkké náušníky, to jsou další detaily, které získávají plusové body. Celkově tedy můžu tyto CZC sluchátka doporučit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

CZC Hellhound

 

Corsair HS50 PRO

Na test jsem obdržel černý model těchto sluchátek, který působí decentně. Náušníky jsou zdobené mřížkováním a uprostřed se nachází znak Corsair, hlavový most je lehce zjemněn v dolní části a na horní je uveden název výrobce. Na levé mušli je přítomen ovladač hlasitosti a tlačítko pro zapnutí nebo vypnutí mikrofonu. Mikrofon je odnímatelný a pomocí husího krku lze měnit jeho pozici. Kabel bohužel není opletený, přiložená je pak redukce s rozdvojkou pro zapojení, kde máme konektory jack pro sluchátka i mikrofon.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Corsair HS50 PRO

 

Konstrukce a dojmy

Náušníky jsou polstrovány koženkou a sedí spíše kolem uší. Proti Hellhound v podobné ceně z nich ale nemám tak příjemný pocit, stejně jako z horšího polstrování hlavového mostu. Přítlak na hlavu mi pak přišel zbytečně velký a po delší době používání mě sluchátka již tlačila. Časem se to může poddat, ale z výroby za to Corsair ztrácí body.

Hudba a zvuk

Sluchátka jsou zaměřená spíše basově. Slušně zahrají středové pásmo s basy, ale při přechodu do výšek už začíná zvuk působit nepříjemně a celkový dojem ze skladby se začíná rozpadat. Sykavky a vysoké tóny již bodají do uší. Takže pokud střídáte herní činnost také s častým poslechem, zde to nebude to pravé. Pří větším zesílení přímo na sluchátkách je pak slyšet opět mírný šum, ale zase nic tragického.

 

Corsair HS50 PRO

 

Hry a podání prostoru

Zde to bude primární zaměření, kdy výraznější basy skryjí nedostatky a zprostředkují dostatek dynamiky z výbuchů a podobných akčních scén. Podání prostoru je přes Dolby Atmos slušné. Ale vázne nám prostě příjemné podání středních a vyšších tónů. Sluchátka působí přebasovaným dojmem bez přítomnosti detailů. Zvuk se slévá v něco neurčitého a není příjemný.

Mikrofon

Zde opět zklamání, mikrofon nevykreslí dostatečně hlas a zvuk působí zkresleným plochým a nevýrazným dojmem. Nakonec nejhorší mikrofon ze všech modelů v testu.

Závěr

Bohužel u těchto sluchátek převládá zklamání. Těžko hledám nějaké plusy. Konstrukce není až tak pohodlná, podání zvuku mi zejména v poslechu hudby připadá spíše nepříjemné. Své si sluchátka odvedou ve hrách, kde se skryje dost věcí za basy, ale další mínus nám přinese mikrofon, který nemá kvalitní přednes. V konkurenci Hellhound, která jsou ještě o stovku levnější, nemají tato sluchátka šanci a nemůžu je doporučit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Corsair HS50 PRO

 

Ozone Nuke PRO

Další na řadě jsou sluchátka Ozone Nuke Pro. Po vybalení překvapí jejich velmi nízká hmotnost, čímž chtějí docílit většího pohodlí při delším užívání. Náušníky se nepřizpůsobují hlavě vytažením z hlavového mostu, ale dají se nacvaknout do 3 pozic, což není tak praktické. Ale provedete jednou a máte vyřešeno, pokud tedy neputují sluchátka přes více uživatelů. Polstrovaná čelenka pak působí příjemně a osobně mám tento styl konstrukce rád. Mikrofon tentokrát není odnímací, ale je sklopný všemi směry, a dá se jednoduše ukrýt zvednutím podél náušníků. Součástí balení je také zvuková karta Boombox 7.1. Na zvukové kartě se pak dá ovládat hlasitost zvuku i mikrofonu, plus zapnout nebo vypnout 3D zvuk.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ozone Nuke PRO

 

Konstrukce a dojmy

Zde musím udělit první plusové body právě za konstrukci a pohodlnost nošení. Tento systém mi opravdu vyhovuje a v kombinaci s nízkou vahou opravdu o sluchátkách ani nevíte. Dají se používat delší dobu bez nějakého pocitu únavy nebo nepříjemného tlačení.

Hudba a zvuk

Díky nízké váze dochází při větších basech k rozechvění náušníků, což někomu může vadit, a sluchátka brní na uších. Basy zvládají sluchátka slušně ale zbytek zase klasika dané třídy. Středy a výšky již tak pěkné podání nemají, detaily se ztrácí a pásma se slévají do něčeho průměrného. Na poslech hudby zkrátka tento model nebude ideální, neurazí, nenadchne.

 

Ozone Nuke Pro

 

Hry a podání prostoru

Ve hrách sluchátka obstojí, podání zvuku je spíše středové, dobře je rozumět mluvenému slovu. U výbuchů není taková hloubka a dynamika a sluchátka pokulhávají v podání prostoru, které není tak dobré jako u předchozích modelů.

Mikrofon

Mikrofon je u těchto sluchátek v pořádku. Sice postrádá více hlubokých tónů, ale nezkresluje hlas a podává jej čistě a srozumitelně.

Závěr

U sluchátek Ozone se dají rozdělit vlastnosti na plusové a mínusové. Opravdu lehká konstrukce a dobré polstrování náušníků působí při delším nošení pohodlně a na hlavě je prakticky nevnímáte. Poměrně kvalitní mikrofon zajistí, že je vám dobře rozumět. Takže pro herní užití získávají sluchátka v těchto ohledech slušné plusy. Na druhé straně máme ale horší podání prostoru, basy jsou poměrně hluboké, ale zase při vyšší hlasitosti způsobují rezonování mušlí na uších. Pro poslech hudby pak získáme čistý průměr, detaily nevynikají, ale na druhou stranu nijak moc nepřepalují u výšek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ozone Nuke PRO

 

Koss GMR540 ISO

Na sluchátka Koss jsem se těšil, kdo dříve neměl od této značky nesmrtelná Porta Pro, jako by nebyl. Ovšem doba se posunula a reference Koss již nejsou takové. Proto se rád podívám na jejich herní model. Balení těchto sluchátek je opravdu skromné, obdržíme jen samotná sluchátka s napevno přidělaným kabelem s konektory pro zvuk a mikrofon. Sluchátka jsou velmi lehká stejně jako Ozone, zároveň mají podobně řešený hlavový most, kdy používají čelenku, která pruží a přizpůsobí se tak v pohodě vaší hlavě. Zarazil mě hodně tenoučký kabel, zde se opravdu šetřilo a budete muset dát pozor, aby se neponičil, protože toho moc vydržet nemůže. Mikrofon je klasicky na husím krku a není odnímací. Sluchátka nedisponují žádným ovládáním hlasitosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Koss GMR540

 

Konstrukce a dojmy

Lehoučká sluchátka na hlavě necítíte a systém s čelenkou mám rád, takže pohodlnost je v tomto případě bez problémů. Náušníky jsou středně velké a příjemně polstrované. Na můj vkus bych uvítal náušníky o něco větší, aby byly posazeny více kolem uší, ale i takto není problém s pohodlím. Tento model bych upřednostnil jako ideální zároveň pro mladší generaci, takže rodič hledající sluchátka pro svého potomka by měl zpozornět. Zde chybu neudělá.

Hudba a zvuk

Tak trochu jsem čekal, jak budou sluchátka laděna. Stejně jako Porta Pro se Koss zaměřil na basovou složku, která je zde hodně upřednostněna. Výraznější basy vévodí celkově přednesu. Do toho působí příjemně i středové pásmo, výšky jsou již potlačené, a ne moc výrazné, celkově spíše v reprodukci zanikají, ale na druhou stranu nepřepalují a nezpůsobují nepříjemné pocity. V Koss věděli, co můžou sluchátka v této cenovce zvládnout a za mě je odladění zvládnuto. Na poslech hudby jsou velmi dobře použitelná. Příjemný středobasový zvuk bez rozpadu, náušníky při výraznějších basech rezonují jen minimálně na rozdíl od sluchátek Ozone s podobnou konstrukcí. Za mě jsou tato sluchátka již použitelná i na častější poslech hudby, a komu vyhovuje spíše basový zvuk, bude spokojen.

 

KOSS GMR540 ISO

 

Hry a podání prostoru

Podání prostoru je v pořádku. Ve hrách sluchátka nemají problém a milovníci výbuchů a jiných hlubokých tónů si přijdou v bitvách na své. Sluchátka hutné tóny s přehledem ustojí, hlasu je dobře rozumět. Při herním užití mě tato sluchátka opravdu bavila.

Mikrofon

Mikrofon je slušné kvality. Hlas podá věrohodně a nezkresluje. Trochu problém je u sykavek a opět je znát absence vyšších tónů, plus mírný šum v pozadí. Ale jinak je vše srozumitelné, v této kategorii opět kladné body.

Závěr

Sluchátka Koss mě velice příjemně překvapila a přiznám se, že před testem bych na ně moc nevsadil. Cílí na jednoduchost, žádné zbytečnosti v balení, žádné ovládání hlasitosti a kabel je dost bídné kvality. Ovšem v podání zvuku si na svou třídu vedou velice dobře. Správným odladěním nehraje žádné pásmo nepříjemně. Naopak jsou na poslech hudby v pohodě použitelná. Pro milovníky basů pak jasná volba, pocit z akčních scén je prostě super. Do toho přidávají solidní mikrofon a velmi pohodlnou lehkou konstrukci. Sluchátka působí na uších příjemně i po dlouhém užívání, a to je pro hráče dobrá zpráva. Tato sluchátka můžu bez problémů doporučit na všeobecné použití. Pro mladší generaci si můžete přičíst plus navíc díky hmotnosti a pohodlnosti.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Koss GMR540

 

 

SPC Gear Viro Plus

Jako další zde máme sluchátka od SPC Gear. Verze Viro Plus se odlišuje od klasických Viro přiloženou zvukovou kartou. Pokud nedisponujete kvalitním zdrojem zvuku, pak je to určitě plus a jednoduše propojíte přes USB. Ze stránek výrobce lze pak stáhnout software k nastavení zvuku. Zde se dá aktivovat ekvalizér a nastavení si tak můžete pomocí táhel upravit a uložit na 4 pozice. Dále lze nastavit hlasitost mikrofonu a zapnout prostorový 7.1 zvuk. Musím uznat, že zvuková karta je slušná a tentokrát nepoznám zásadně větší rozdíl v porovnání s modelem Xonar Phoebus, který vlastním. Jediné menší mínus je lehký šum při zesílení na maximum, a také ne tak výkonný zesilovač. Jinak je ale vše v pořádku a máte tím pádem vyřešen i slušný zvukový výstup.

Co se týče balení, dostaneme velice příjemný bonus v podobě obalu na sluchátka, který je opravdu prostorný a je vidět, že na vás výrobce myslí. Dále jsou přiloženy rovnou 2 opletené kabely různé délky, takže si můžete vybrat dle potřeby.  Na obou kabelech je ovládání hlasitosti. Pak zde máme ještě redukci na 2 jack kabely při zapojení přes vaši zvukovku. A nakonec samotná zvuková karta, kterou jsem zmínil výše.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

SPC Viro Plus

 

Konstrukce a dojmy

Sluchátka mají klasický hlavový most s polstrováním. Mušle se z něj dají vysouvat a působí příjemným dojmem. Sednou krásně kolem uší a slušně izolují od okolního zvuku. Nevidím problém při delším poslechu nebo hraní, takže konstrukce se povedla. Pak tu máme odnímatelný mikrofon, což je opět ideální řešení pro nastavení sluchátek tak, jak potřebujete.

Hudba a zvuk

Máme tu zvukově překvapení a sluchátka se povedlo velmi dobře odladit. Basy jsou hutné a nerozpadají se při vyšších hlasitostech. Vyrovnané je i podání středů a výšek. Zvuk nepostrádá dynamiku a slyšíte veškeré detaily. Výšky působí sebevědomě a nijak neustřelují při vyšší hlasitosti. Musím výrobci zatleskat, máme zde jeden z mála “herních” modelů, který zvládne v pohodě i náročnější poslech hudby. V dané cenové kategorii je to velké plus a příjemné překvapení. A to máme ještě možnost zakoupit stejný model bez přiložené zvukové karty, který vychází o dvě stovky méně.

 

SPC Gear Viro Plus

 

Hry a podání prostoru

Nejdříve jsem testoval přes přiloženou zvukovou kartu, takže je třeba v obslužném softwaru zapnout 7.1 zvuk. Podání prostoru je pak velmi dobré a díky vyváženému a kvalitnímu přednesu jasně docílíte vyššího požitku z her. Přes Dolby Atmos je podání prostoru ještě o něco lepší, takže jestli jste již vlastníkem slušné zvukové karty, stačí vám zakoupit levnější Viro verzi za 1,5 tisíce, která zvukovou kartu neobsahuje.

Mikrofon

Další kategorie zvládnuta na jedničku. Podání hlasu je velmi kvalitní a útočí mezi nejlepší v testu. Hlas je čistý se všemi detaily a zcela přirozený. Nedochází k žádné deformaci a doprovází jej jen minimální šum. Zde to SPC rozhodně nepodcenilo.

Závěr

Se zhodnocením těchto sluchátek to bude velmi jednoduché, protože můžu z většiny chválit. SPC přišlo s jasným cílem, a to nabídnout zákazníkovi velmi kvalitní produkt, a ještě k tomu za slušnou cenu. Nezaměřili se na RGB podsvícení, ale soustředili se na to podstatné, což je zvuk, kvalitní konstrukce a ošizena není ani výbava. Pokud již doma máte slušný zdroj zvuku, stačí zakoupit levnější Viro model za 1,5 tisíce, který v dané ceně prakticky nebude mít konkurenci. O 2 stovky výše již máme model s přiloženou zvukovou kartou, která je povedená, a tudíž nemusíte kvalitu výstupu řešit. SPC nám dá něco navíc i ve výbavě, kdy je přiložen velmi pěkný obal na sluchátka, kabely jsou opletené a mají možnost ovládaní hlasitosti, případně vypnutí a zapnutí mikrofonu. Samotný mikrofon má pak čistý přednes, což ocení zase spoluhráči v online titulech. Sluchátka vám poslouží mimo her i při relaxaci u poslechu hudby, kde jsou opět kvalitativně nadstandardní a tím plní většinu věcí na jedničku. Celkový dojem je výborný a tato sluchátka můžu bez jediného problému vřele doporučit a SPC tleskám.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

SPC Viro Plus

 

Sennheiser GSP 301

Pro testování se mi dostal model v černo-bílé barvě. Sluchátka se zapojují klasicky pomocí 2 jack kabelů, případně je přiložena redukce, která svede do jednoho kabelu. Kabel není opletený a je dost tenký, takže to chce dát pozor, aby se nepřejel například židlí. Hlavový most je klasické konstrukce, kdy se dá vytažením mušlí regulovat, aby sluchátka sedla správně na vaše uši. Polstrování mostu je velmi dobré a necítím nějaký otlak. Mušle jsou menší podélné, příjemně doléhají na uši a netlačí. Sluchátka sedí jistě na hlavě, na pravé mušli pak máte možnost otočným kolečkem regulovat hlasitost pro vyšší komfort. Ne levém náušníku je napevno uchycený mikrofon, který lze polohovat nahoru a dolů, zvednutím jej případně odkloníte, aby nepřekážel.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sennheiser GSP 301

 

Konstrukce a dojmy

Konstrukce je bytelná, nikde nic nevrže a sluchátka drží krásně na hlavě. Bez problémů je lze dlouhodobě používat, necítíte žádnou nepříjemnou odezvu po delší době díky povedenému polstrování.

Hudba a zvuk

Po testovaní některých levnějších modelů jsem trochu skrytě doufal, že se zde dostaneme zvukem o úroveň výše a že by to mohla zajistit právě sluchátka od renomovaného výrobce. Tady opravdu Senny nezklamou. Máme tu vyvážený zvuk ve všech pásmech, který nám posouvá poslech hudby do jiné úrovně. Zde už se jedná o kvalitu a budete se na poslech hudby těšit. Skladby nepostrádají detaily, výšky jsou krásně zkrocené stejně jako basy, aby vytvořily vyvážený a dynamický zvuk. Nepřekvapí je žádný žánr. Zde musím zatleskat a poslech hudby je na těchto sluchátkách zážitek.

 

Sennheiser GSP 301

 

Hry a podání prostoru

Není přítomna žádná integrovaná nebo jiná zvukovka, takže jsem zapojil do své Xonar Phoebus a zapnul Dolby Atmos. A je to paráda, podání prostoru je naprosto výborné, vše kolem vás létá, výbuchy mají dynamiku, všechna pásma drží čistotu podání a srozumitelnost. Tato sluchátka prochází testem od první chvíle s naprostou jistotou, až se vám to nechce za ty necelé 2 tisíce věřit.

Co se týče her, tak je prostě znát celková kvalita sluchátek. V Gears Tactics najednou slyšíte krásně foukat okolo vítr, tu proletí kolem moucha nebo uslyšíte zvuk nějakého zvířete. Jasně rozeznáte, odkud jaký zvuk jde, a celková čistota projevu vám u her výrazně zvyšuje zážitek. Pokud přijde hudební pasáž, nezůstáváte ochuzeni. Kvalitní sluchátka jsou zkrátka velké plus pro hráče, zvednou atmosféru, zajistí správné reakce na základě pozice zvuku a kvalitní mikrofon zaručí čistou komunikaci i pro vaše spoluhráče. Tady prostě není co řešit.

Mikrofon

V testu jeden z nejlepších mikrofonů, který zanechá přirozený hlas, navíc krásně drží odstup od šumu. Podání hlasu je velmi přirozené a bude vám krásně rozumět. Další kategorie prakticky bez chyby.

Závěr

Očekával jsem od tohoto modelu celkem dost, ale nakonec mi tato sluchátka doslova vyrazila dech. Já na nich prostě neshledal jedinou chybu kromě neopleteného tenkého kabelu. Jinak prošla vším s naprostou jistotou a testování mě s nimi začalo hodně bavit. A to by mělo být ono, ten pocit nadšení, který získáváte s každou povedenou periferií nebo zakoupeným HW. Dohromady dokážou kvalitní věci vytvořit to pravé pro hráče, při poslechu hudby i při sledování filmů nebo komunikaci přes PC. A když se podíváme na cenu pod hranicí 2 tisíc korun, pak už není o čem. Sluchátka s přehledem překonají i plno o dost dražších modelů. Sennheiser zde odvedl prvotřídní práci a nechtěl se nechat nijak doběhnout. Před těmito sluchátky smekám, někdy může kvalitní výrobek trochu klamat tělem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sennheiser GSP 301

 

Dell Alienware AW510H

A dostáváme se k mimozemským sluchátkům. Alienware jistě zaujme u svých produktů především designem, a i zde tomu není jinak. Sluchátka působí vzhledově jako artefakt z cizí planety. Mušle jsou doplněny klasickou hlavou mimozemšťana. Dodávána jsou ve velké krabici, kde jsou přiloženy propojovací kabely. První možnost je použít jejich vlastní DAC a sluchátka propojit přes USB. Druhou možností je klasické kabelové propojení pomocí 2 jack konektorů. Mikrofon je řešen atypicky a vytahuje se z levé mušle, kde se dá naopak zase ukrýt. To je určitě zajímavé řešení a opět něco, co nám tato sluchátka odlišuje. Hlavový most je pevný s polstrováním a náušníky se dají regulovat vytažením. Na obou kabelech je pak možnost ovládání hlasitosti. Při zapojení přes USB lze i vypínat mikrofon. Kabely jsou oba široké a opletené, takže něco vydrží, zde to výrobce nepodcenil. Po zapojení do USB se instaluje automaticky podpůrný software, v kterém jsem ovšem neshledal větší přínos a vzhledem k tomu, že přiložený DAC podával jasně horší zvuk než moje zvuková karta, nebudu se SW ve větším věnovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dell Alienware 510H

 

Konstrukce a dojmy

Sluchátka mají opravdu velký přítlak na uši, což nemusí být každému ze začátku příjemné. Izolují tím efektivně od okolního zvuku, ale zase se mi v nich v těchto letních teplotách poměrně rychle potí uši. Mušle je obklopí a na přítlak se dá po nějaké době zvyknout. Hlavový most je také polstrován příjemně, ale stejně se cítím nejvíce ve svěráku ze všech testovaných modelů. Váhově patří také k těm těžším. Sluchátka bych tak doporučil spíše pro dospělého, pro děti bych neviděl tuto konstrukci jako moc vhodnou.

Hudba a zvuk

A jsme u toho hlavního, což je zvuk. V první řadě musíme vybrat způsob propojení. Osobně nějak nechápu tu chuť výrobců podsouvat lidem vlastní DAC a tím marketingově navádět na 7.1 poslech. Víme, že je to stejně věc softwaru a bohužel kvalita přiloženého DAC je znatelně horší než moje zvuková karta Xonar Phoebus. Takže budu testování provádět propojením přes vlastní zvukovku. Na druhou stranu ne každý musí mít ideální zvukový výstup, pak DAC poslouží v rámci možností.

Zvuk je na tuto cenovou kategorii slušný. Basy zní hutně, výšky nějak výrazně nepřestřelují. Ale na Sennheiser GSP 301 v podobné ceně kvalitou zvuku nemají ani omylem. Na můj vkus je basů až moc a přebíjí ostatní pásma více, než by bylo vhodné, a to je škoda. Použitelná jsou jak na poslech hudby, tak na hraní nebo sledování filmů, ovšem očekávání byla vyšší a mně osobně jejich odladění nesedí. Je to zkrátka čistý průměr, neurazí ale ani nenadchnou.

 

Dell Alienware AW510H

 

Hry a podání prostoru

Bohužel v podání prostoru mě sluchátka také nepřekvapila ani přes Dolby Atmos. V tomto jsou znatelně lepší i levnější Koss, které se podáním zvuku tomuto modelu trochu podobají díky zaměření na basy. Ve hrách tak zážitek není nijak extra přesvědčivý.

Mikrofon

U mikrofonu nemám výhrady, zvuk je čistý a věrohodný, plus je dobře potlačen šum. Takže v této oblasti je vše v pořádku.

Závěr

Jak to popsat. Pro mě jsou tato sluchátka promarněná šance. Vypadají dobře, slušný mikrofon, ale zbytek vázne. Zvuk přes DAC není dobrý, přes kvalitnější zvukovou kartu už je to podstatně lepší, ale stejně je podání takové zastřené s patrným přebasováním. Mému uchu toto podání vůbec nesedlo, a to jsem těmto sluchátkům hodně fandil. Do toho mě neoslovila ani konstrukce a sluchátka mi nejsou pohodlná. Velký přítlak mušlí vyniká v izolaci, tam nemají konkurenci, ale způsobuje to pocení, což je v létě opět bod dolů. Pro ty, kdo chtějí stylovku v podobě značky Alienware, sluchátka poslouží dobře, ale větší přesah k oslovení dalších zákazníků bohužel nemají. Za mě doporučení nezískají.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dell Alienware 510H

 

1More Spearhead VR

Sluchátka 1More chtějí oslovit již před vybalením. Velice pěkná krabice se dá zajímavě rozložit, na deskách pak upozorňuje na výhody sluchátek. V balení dostanete také praktický vak, takže si je můžete sbalit na cestu a mít je v bezpečí před poškrábáním. Sluchátka propojíme přes microUSB konektor a klasické USB pak jde do PC. Konstrukce je typu 3D Wing, takže pro mě ta příjemnější volba. Mušle jsou akorát velké a jdou dobře kolem uší s ideálním přítlakem. Polstrování je v pořádku, necítím nepříjemný tlak náušníků. Na efekt sluchátka cílí ještě RGB podsvícením, které je okolo náušníků a také nad nimi na hlavovém mostu. Podsvícení a další nastavení se pak dá ovládat pomocí softwaru, který je možné stáhnout z webu výrobce. O něm si napíšeme více později. Mikrofon je nezvykle vysouvací a vypadá jako brčko. Na levé mušli je pak možno ovládat hlasitost, sílu basů a přepínat aktivitu mikrofonu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

1More Spearhead

 

Software a RGB

U těchto sluchátek musíme přidat jednu kategorii, jelikož mají něco navíc. Přes software jde ovládat RGB, kdy se dá na mušle nastavit libovolná barva. Také jsou tu 2 efekty, sluchátka můžou dýchat nebo blikat do beatů. Vzhledově jsou opravdu ozdobou a RGB není přeplácené, ale příjemně doplňuje. Dále si v SW můžeme nastavit plno věcí okolo zvuku. Čím bych začal, tak doporučuji vypnout ekvalizér, podle mě je tak zvuk přirozený a lepší. Komu by nastavení EQ přesto vyhovovalo, může si vyhrát s táhly a uložit si na předvolbu, nebo využít nějaký z přednastavených režimů. Další nastavení je už spíše o zvýraznění zvuku pro určitá specifika.

Konstrukce a dojmy

Konstrukce kombinuje kovový oblouk, zbytek je pak plast. Jak už jsem zmiňoval výše, opět pohodlný systém čelenky, která pruží. Náušníky jsou větší a obejmou uši. Nemám problém s dlouhodobým nošením těchto sluchátek. Příjemné je ovládání hlasitosti přímo na mušli. Pokud použijete EQ, stisknutím kolečka hlasitosti se přepnete a můžete regulovat basy. Takže za mě je splněna pohodlnost sluchátek, praktičnost a také zajímavý vzhled. V tomto tento model opravdu vyniká.

 

1More Spearhead VR

 

Hudba a zvuk

První, co musím zmínit, je bohužel přítomný šum již po zapojení sluchátek. Raději jsem si tuto vlastnost ověřil i v zahraniční recenzi a píší to samé. Sluchátka prostě lehce šumí a nic s tím nenaděláte. Při hudební produkci to moc nevnímáte, ale celkově by už toto měl výrobce ošetřit v dané cenové kategorii. Co se týče poslechu hudby, méně náročné žánry podají sluchátka dobře. S vypnutým EQ je zvuk správně syrový a nedochází k úpravě vyznění skladeb. Basy jsou příjemně vyvážené a nedochází k utlumení určitého pásma, takže získáme dynamický zvuk bez výraznější ztráty detailů. U náročnějších vokálů nebo skladeb už sluchátka narážejí na limity a dochází ke zkreslení výšek, k audio sluchátkům má zvuk ještě daleko. Ale je to určitě lepší střed.

Hry a podání prostoru

Podání prostoru je silná stránka tohoto modelu. Ovšem je důležité zapnout přes SW funkci Xear Surround MAX. Pak sluchátka opravdu excelují a vnímáte pohyb zvuku z jakéhokoliv místa zřetelně. Takže herní zaměření tomuto modelu velice sedí a s příjemnými náušníky nezažijete únavu ani při delším hraní.

Mikrofon

Mikrofon má velice dobrý přednes, hlas je přirozený, ovšem doprovází jej lehký šum. Zapnutím ENC se dá šum potlačit, ale zase dojde k určité degradaci přirozenosti hlasu.  Takže je na každém, co upřednostní.

Závěr

1More jsou uživatelsky trochu náročnější sluchátka, kdy je třeba v přiloženém softwaru vychytat nastavení pro danou činnost. Pokud jste ale zkušenější uživatel, určitě si s tím poradíte a pak se stanou zajímavou volbou do mnoha herních bitev. Konstrukce se povedla na jedničku, náušníky jsou pohodlné a krásně přiléhají na uši bez známky únavy při dlouhém paření. K tomu udělají sluchátka parádu díky pěknému decentnímu RGB, které dá sluchátkům více vyniknout. Software není na první dojem až tak přehledný a chvíli dá, než se zorientujete. Na poslech hudby spíše doporučuji vypnout EQ, do her zase dobré zapnout Surround Max, což vám dá jistotu v podání prostorového zvuku. Pokud to shrneme, jedná se o kvalitní sluchátka, která budou hrát prim především ve hrách, ale neztratí se ani u méně náročného poslechu hudby. Drobné detaily jako lehký šum se dají odpustit, protože je zase vyvažuje velice dobrá konstrukce a slušný mikrofon. Celkově klady převažují.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

1More Spearhead

 

Logitech G635

Dostáváme se k modelu od firmy Logitech který se už blíží hranici 3 tisíc. V balení jsou samotná sluchátka a k nim jen kabel pro zapojení přes USB. Kabel je bytelný a opletený, asi nejlepší z testovaných sluchátek, tady to výrobce neošidil. Sluchátka jsou těžší a konstrukce je bytelná. Velké mušle sedí okolo uší a přítlak je poněkud větší, ale neměl jsem problém si po čase zvyknout. Hlavový most je polstrován, není pohodlný jako čelenka, ale ani nepříjemný. Mikrofon je přidělán napevno, ale je možné jej odklopit a prakticky celý ukrýt, což je povedené řešení. Na levé mušli je pak 5 tlačítek a ovládání hlasitosti. Přes software se dá na tlačítka nastavit plno funkcí, což může být pro hráče zajímavá volba. Meze se opravdu nekladou, od ovládání zvuku přes nastavení příkazů, kláves nebo maker. Také lze zapnout a odladit podání prostorového zvuku. Logitech používá DTS. Celkově si můžete v SW opravdu vyhrát. Tlačítka mají šikovné odlišení pomocí výčnělků na stranách, které se střídají pro správné rozlišení. Opět dobrý nápad.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Logitech G635

 

RGB

Na mušlích je přítomen efektní RGB pruh a také podsvícený znak Logitech. Podsvícení je decentní a líbí se mi. Přes výchozí funkci lze tlačítkem regulovat jas a podsvícení také zcela vypnout. V softwaru se pak dá nastavit plno efektů od pevné barvy přes cyklení pulzování, případně problikávání dle hudby. Dokonce je tam i určitý sampler obrazovky, který zobrazuje převažující barvu na monitoru. Logitech si s možnostmi nastavení všeho možného opravdu vyhrál a tato sluchátka si můžete odladit mnoha způsoby. K tomu kvalitní materiály a provedení. V prvních kapitolách nemám co vytknout.

Hudba a zvuk

U herních sluchátek potěší, pokud vás překvapí při poslechu hudby. A tady se to stalo. Logitech nastavil zvuk velice dobře. Vyzdvihnul bych basy, které v pevných robustních mušlích krásně vynikají a drží si svou hutnost bez zkreslení. Ostatní pásma se pak ideálně doplňují, výšky jsou příjemně zkrocené a nepůsobí nepříjemně. Sluchátka si poradí prakticky s každým žánrem a jsem rád, že u tohoto modelu můžu dát doporučení i pro poslech, čímž vyhráváte u herních sluchátek určitý jackpot. Malinký nedostatek bych viděl u maximální hlasitosti, kde bych uvítal větší rezervu, protože ani u maxima se zvuk nijak zásadněji nerozpadá. Ve sluchátkách je po zapojení slyšet mírný šum, avšak ne nijak výrazněji rušivý. To jsou jen menší výtky, které nemění nic na tom, že si sluchátka v této kategorii vedou více než dobře.

 

Logitech G635

 

Hry a podání prostoru

Podání prostoru je dobré, jen je třeba v SW odladit nastavení. Po aktivaci DTS jsem použil herní režim a pro hry bylo lepší aktivovat režim DTS super na široký. Pak už je rozlišení zvuků v prostoru uvěřitelné a můžete se dle toho řídit. K tomu kvalitní zvuk a zejména basy dokážou zvednout herní zážitek o level výše. Na hry velice povedený model. Ještě musím také vyzdvihnout dobrou izolaci okolního zvuku, takže nebudete ve hrách zbytečně rušeni.

Mikrofon

Ach ten mikrofon, to je zbytečná chyba a já se ptám proč? Jestliže už sluchátka zvládnou i náročnější poslech hudby, proč to zabít použitím mikrofonu, který celkem výrazně zkresluje zvuk, trpí u sykavek, a ještě hlas doprovází šum. Tohle se nepovedlo. Sice mikrofon použitelný je, ale působí z testovaných sluchátek druhým nejhorším dojmem hned za Corsair. V této cenové kategorii měl tohle Logitech podchytit, škoda.

Závěr

Sluchátka Logitech jsou dalším překvapením v testu. Prošla prakticky ve všech důležitých kategoriích, překvapila svým velice slušným podáním zvuku, takže získáte nejen herní sluchátka, ale můžete je bez problémů použít také k poslechu hudby. Kdo má rád více basový zvuk, může přičíst další plus. Basy jsou opravu hutné a úderné. V hrách dobře rozlišíte prostor a díky kvalitnímu zvuku uslyšíte všechny detaily. Konstrukce je bytelná, ale upozorňuji na o něco větší hmotnost, s kterou musíte počítat. Nošení je pohodlné, ani po delší době jsem u hraní nepociťoval nějaký větší problém. Další výhodou je také velice dobrá izolace od okolního zvuku, což hráči ocení a milovníky RGB efektů sluchátka také oslní díky pěknému a umírněnému podsvícení. Jediným nedostatkem je tak nekvalitní mikrofon, který opravdu nepodává dobré výsledky. A mě moc mrzí, že se v této cenové kategorii dá takový přešlap udělat. Jinak by tato sluchátka měla prakticky výborné hodnocení, takto přicházejí zbytečně o body a při online hrách prostě nebude váš hlas reprodukován tak kvalitně. Klady ale nakonec výrazně převyšují, takže můžu tato sluchátka doporučit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Logitech G635

 

CZC Phoenix GH900 (bezdrátová)

Do testu se dostala také bezdrátová sluchátka od CZC, která jsou svou cenovkou o dost níže proti většině konkurenčních bezdrátových modelů. Plno hráčů svobodu bez kabelu určitě ocení, takže otestujeme, zda jsou tato sluchátka schopná uspět i po stránce zvuku a ostatními vlastnostmi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

CZC Phoenix

 

Popis

Vzhled je určitě zajímavý a přítomné RGB podsvícení na náušnících udělá v přítmí parádu.  Podsvícení je okolo mušlí a uprostřed mušle vyniká znak CZC, neboli písmeno G alias GEEK. Na obou mušlích jsou pak tlačítka k ovládání různých funkcí. Na pravé mušli můžeme přepínat barvu podsvícení a vypínat mikrofon. Na levé je pak možnost přepínat ekvalizér, ovládání hlasitosti, a také tlačítko pro zapnutí a vypnutí sluchátek. Konstrukce je s polstrovaným pevným mostem okolo hlavy, náušníky jsou pak spíše oblé a přiléhají na uši. Zde bych ocenil větší pohodlnost, která byla řešena například u levnějších sluchátek Hellhound většími náušníky. Ale i tak se dají sluchátka používat na delší hraní, polstrování náušníků je dostatečně měkké. Ke sluchátkům obdržíme USB dongle pro přenos zvuku. Stačí zapojit do USB vašeho počítače, zapnout sluchátka a máme vše funkční. V případě vybití se dají zapojit přes 3,5mm kabel a můžete v hraní pokračovat. Dále je přiložen ještě nabíjecí kabel. Mikrofon je pak na husím krku a je možné jej zcela odejmout.

Hudba a zvuk

Zvuk je takový čistý průměr. Pro poslech je určitě dobré nechat ekvalizér ve výchozí pozici, kde je zvuk celkem dobře vyvážený, i když působí trochu zastřeným dojmem. K dispozici jsou ještě 2 další režimy, kdy jeden prakticky jen nepříjemně přebudí basy a druhý se snaží o upřednostnění výšek, ale opět s určitou deformací. Takže EQ nechávám na výchozí nastavení, kde je podání zvuku nejlepší. Takto už se dají sluchátka použít i k poslechu. Basy zvládají sluchátka velmi dobře a jsou příjemně hutné, stejně tak střední pásmo vyzní. Na limit se dostáváme u výšek, kde už to není v náročnějších skladbách ono. Dynamika kulhá a nevyniknou všechny detaily, ovšem pořád se dá mluvit o solidním poslechu na danou cenovou třídu.

 

CZC Phoenix GH900

 

Hry a podání prostoru

K podání prostorového zvuku se dá využít různý SW. Přes Dolby Atmos je zážitek opravdu dobrý. Sluchátka umí podat prostor realisticky a zvuky slyšíte odkud přicházejí. Díky hutným basům a slušným středům bude pak herní oblast sluchátkům sedět nejvíce. Zde hráči dostanou, co očekávají, a hry a filmy budou primární určení tohoto modelu.

Mikrofon

Tady je to slušný průměr, podání hlasu je dobré a nedochází k většímu zkreslení. Patrný je určitý šum v pozadí.

Závěr

Pokud se nechcete obtěžovat neustále s kabelem a toužíte si užít volnost, pak jsou tato sluchátka zajímavým vstupem mezi bezdrátové modely. Svojí agresivní cenovkou prakticky nemají konkurenci, a navíc nabídnou solidní konstrukci, RGB podsvícení a velice dobré podání prostoru ve hrách. K tomu slušný mikrofon a máme jasno o jejich primárním zaměření, které je jednoznačně herní. Neurazí ani při nenáročném poslechu hudby, takže jsou i v tomto ohledu schopny doplnit všestranné využití. Kdyby stála o tisícovku více, pak už bych zvažoval, zda jim dát kladné doporučení, ale s cenou lehce pod 2 tisíce se vše vyřešilo samo a v této cenovce jde o povedený bezdrátový model a těžko zde budete hledat výhodnější variantu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

CZC Phoenix

 

Závěrečné hodnocení

Na závěr nás čeká vyhodnocení, které hráčům může jasně usnadnit výběr. Testování bylo dlouhé, ale povedlo se trefit i do kvalitních modelů, což je v této žádané cenové kategorii dobře. U herních sluchátek se bohužel dost výrobců snaží upřednostnit efektní vzhled a zakrýt tím to hlavní, což je kvalita zvuku a mikrofonu. Proto jsem tento test provedl a snažil jsem se vybrat zajímavé modely, abychom vám jako rádci na fóru mohli předat zkušenosti a doporučit to kvalitnější z nabídky.

Pokud bychom měli vybrat jasné vítěze z testovaných sluchátek, rozhodně to budou 2 modely, a to Sennheiser GSP 301 a SPC Viro Plus. Tato sluchátka nezklamala prakticky v žádné kategorii a nabídla velmi kvalitní zvukový přednes. Takže je využijete jak při poslechu hudby, tak u her, filmů nebo komunikace. Zvuk a podání prostoru na jedničku, kvalitní mikrofony. Takto se to má dělat a tato sluchátka vás prostě nemůžou zklamat.

Dále můžeme jít k příjemným překvapením, což u mě jsou CZC Hellhound a Koss GMR540. V nižší cenovce tato sluchátka předvedla vyváženou kvalitu. CZC opět ukázalo, že to se svou značkou myslí vážně a dokáže se dostat v dobré kvalitě na velmi příjemné ceny. Hellhound jsou nejlevnější z testovaných, přesto si vedla velmi dobře a lze je doporučit. Koss mají velkou výhodu ve své malé hmotnosti a pohodlnosti.  Sluchátka Koss můžu určitě doporučit také menším dětem, kdy o nich nebudou na hlavě ani vědět. Vyrovnaný zvuk spíše basového charakteru je vyvážený.

Trochu rozporuplně na mě pak zapůsobily 2 modely, a to 1More Spearhead a Logitech G635. Většina věcí v pořádku, ale pak to zkazí zbytečným detailem. 1More vynikají v pohodlnosti a podání prostoru, ovšem vyžadují odladění nastavení v SW a v podání hudby jsou spíše průměrná. Je to škoda, protože se určitě o špatná sluchátka nejedná. Vypadají perfektně díky efektnímu podsvícení, mikrofon v pořádku. Ale zde už prostě váhám a doporučil bych je spíše zkušenějšímu uživateli, který si je správně nastaví.

Logitech G635 mě překvapil kvalitním přednesem. Pro milovníky basovějšího zvuku jsou spolu s Koss velice zajímavou volbou. Logitech vám poslouží i pro náročnější poslech a zde kvalitou dorovnávají 2 vítěze testu. Ovšem pak dojem kazí hodně slabým mikrofonem, což je v dané ceně úplně zbytečná chyba. Lehce deformovaný zvuk s nepřirozeným projevem hlasu a doprovázený šumem. Použitelný je, ale zde jsme prostě o třídu níže a řadí se spíše k tomu horšímu v testu. Je to opravdu škoda, protože vzhled, konstrukci, možnosti nastavení tlačítek a zvukový přednes Logitech zvládnul na jedničku.

Trochu osamoceně musím hodnotit CZC Phoenix, jelikož to jsou jediná bezdrátová sluchátka v testu. Ale chtěl jsem je otestovat především proto, že cenově mezi bezdráty nemají konkurenci. V dané ceně nezklamala zvukově, konstrukce je solidní a vyniká pěkné RGB. Kdo nechce být omezován kabelem a mít svobodu pohybu, tak toho určitě oslovit můžou a za danou cenu jsou to slušná bezdrátová sluchátka.

A pak tu máme ještě zklamání jednoznačně největší, a to u Corsair HS50 PRO. Tato sluchátka nepřesvědčila ničím. Špatný zvukový přednes, tragický mikrofon, a ne moc povedená konstrukce. Dále Dell Alienware 510H – zde mě to dost mrzí, ale nepohodlná konstrukce a průměrný zvuk je prostě výše nedostanou. Jako čistý průměr pak můžeme označit Ozone Nuke PRO.

Pokud to vše shrneme, pohled na herní sluchátka nemusí být špatný. V každé kategorii se dá vybrat slušnější model a máme pak všestranné řešení pro hry, filmy, hudbu a komunikaci. A vybrat to lepší byl cíl dnešního velkého testu. Přes určité počáteční pochyby mě nakonec některé modely přímo překvapily. Takže jsem rád, že nyní mohu pomoci při výběru a předat zkušenosti. Nedejte vždy na youtubery, kteří dostávají zboží s určitým očekáváním pozitivního doporučení. Zvuk totiž ošálit nejde, a pokud máte možnost porovnání, rozdíly uslyší každý. Pokud jste dočetli až sem, děkuji za trpělivost a už jen popřeji paření zdar!!

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (14)

Gsp 301

jsem rad ze jsem neudelal chybu :) mam je hned od vydani! 👍

Master GEEK

@Bluster: Určitě dobrá volba. Pokud bych někdy potřeboval herní headset, také bych do nich šel.

Bezdrátové/Phoenix

Chci se zeptat na bezdrátové sluchátka(nemusí být zrovna czc Phoenix). Potřeboval bych sluchátka, které doma budu mít připojené normalne usb/jack3.5, ale byla možnost je použít jako bezdrátové(s tím, že se samozřejmě sníží kvalita zvuku), například fitko, do kuchyně. Jak je to řešené? U těch czc Phoenix je napsané, že pri vybití lze zapojit do pc a hrajou dále, takže obsahují jak audio kabel, tak i nabíjecí a moje požadavky splňují? Děkuji

Master GEEK

@mer3: Je tam přiložen i propojovací jack kabel, ovšem nevidím moc důvod proč jej používat. Pokud chcete volnost, pak je používejte jako bezdrátová neustále, jen je jednou za čas dobijete. Vzhledem k cenové hranici jsem testoval jen Phoenix, takže z ostatních nyní nedokážu poradit. Třeba na to přijde řada příště.

@GreenT: Zajímalo by mě ještě k CZC Phoenix jestli je patrná určitá odezva ve hrách, nebo byly nerozeznatelné od drátových ?Jinak skvělý článek.

Master GEEK

@Desmi: Také jsem se dříve tohoto obával, ale ta odezva je minimální a opravdu to není možné poznat. Takže bych v tom neviděl problém.

Sluchátka k práci

Zdravím, popravdě ani nehraji, ale pracuji doma na home office a potřebuji sluchátka na dlouhodobé nošení s mikrofonem. Takové jsou spíše jen herní, ale bývají většinou hrozné co se týče hudby, která je u mě prioritou. Jsou tedy SPC Gear Viro dobrou volbou co se týče hudby i pro ne-hráče ? Aktuálně mam JBL Quantum 200, které ale docela tlačí a provedení je hrozné. Popřípadě i jinou volbu s mic a dobrým poslechem, kolem uší. Díky !

Master GEEK

@Marc587: Jak už jsem psal, v dané ceně nemají konkurenci a poráží zvukem i kvalitou mikrofonu o dost dražší sluchátka. Takže za mě ideální volba po tom, co zatím vypadli z nabídky Sennheiser GSP 300/301.

@GreenT: Jaký máte názor na Superflux HD681 EVO? Na netu někdo tvrdí, že jsou Superflux HD681 EVO lepší než Sennheiser GSP 300.

Master GEEK

@rihdikide: Superlux dělají určitě kvalitní sluchátka a usilovali jsme o zařazení této značky do nabídky. Bohužel zatím se nepodařilo. Konkrétní model osobně neznám, ale případně můžu poptat u kolegy, který je v audio kovaný. Jinak GSP 300 se po novém roce možná podaří sehnat v novém brandu EPOS. Určitě by byla škoda o tak skvělá sluchátka přijít.

@GreenT: Děkuji za rychlou odpověď! Někdo ještě doporučil Superlux HD668B. Obojí se dá sehnat za 700kč. Byl jsem rozhodnutý pro SPC Gear Viro Plus, ale teď přemýšlím jestli nevzít jedny z těch Superflux (mám teď nově Cloud II a podle mě hrajou otřesně, jak ve hrách tak hudbě, takže je budu vracet).

Master GEEK

@rihdikide: Cloud raději nebudu komentovat, marketing mají řádný, ale kvalita je zcela jinde. Viro nebo Viro Plus jsou za tu cenu perfektní, i když u mě by stejně o něco vyhráli GSP 300/301. Ale reagujte někde v CZC diskuzi na našeho uživatele "Bernadic" a poptejte tam ty Superlux, ten člověk má zkušenosti se sluchátky na rozdávání.

@GreenT: No, myslel jsem, že mám asi vadné uši, jelikož nemám zkušenosti se sluchátky a všude vidím jak je "všichni" kladně hodnotí, včetně populárních zahraničních recenzerů.Děkuji, určitě se zeptám.

Viro/Hellhound

Zdravím, posledních pár dnů se rozhoduji jaká sluchátka si vybrat, jak na poslech hudby u počítače, tak na hry a taky kvalitní mikrofon, protože teď mám mikrofon pouze u notebooku a to je fakt hrůza. koukal jsem na ty CZC Hellhound a na SPC Viro. Dneska jsem narazil na tento článek a dozvěděl jsem se že obojí jsou dobrý ale stále nevím zda si mám připlatit těch 500Kč a jít do těch SPC, jestli je tam nějaký velký rozdíl a vyplatí se mi to. Předem děkuji za odpověd

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru