Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Hans Zimmer vdechl elektromobilům BMW nový zvuk

Hans Zimmer vdechl elektromobilům BMW nový zvuk

Události
Ninebot by Segway Kickscooter ES 1_632663391
Ninebot by Segway Kickscooter ES 1
Produkt není určen k prodeji.
Xiaomi Mi QiCYCLE Elektrické skládací kolo_369560101
Xiaomi Mi QiCYCLE Elektrické skládací kolo
Produkt není určen k prodeji.
Ninebot by Segway GoKart s pohonnou jednotkou_850817190
Ninebot by Segway GoKart s pohonnou jednotkou
Produkt není určen k prodeji.
autor: Petr Kirs

Slavný hudební skladatel Hans Zimmer několik posledních měsíců ladil zvuk pro nové BMW i4. Práce jsou nyní konečně hotové, a tak se automobilka pochlubila výsledkem usilovného snažení. Poslechněte si „burácení“ elektromobilů s námi.

O přednostech elektromobility obecně bychom mohli popsat nesčetně stránek GEEK magazínu. Koneckonců letos jsme se například věnovali již přeborníkům v dopravě po městě – elektrickým skateboardům a koloběžkám. Pro jedince, kteří překonávají větší vzdálenosti, jsme pak přinesli speciál o elektrických kolech.

Zapomenout nesmíme ani na elektromobily, které se těší stále větší popularitě. V loňském roce však pro ně začala platit v Evropské unii nová pravidla, která se týkají samotných uživatelů i vozů. Na nízkoemisní auta se nezaměřili pracovníci úřadu náhodou. V posledních letech totiž sílí obavy z toho, že jejich provoz je natolik tichý, že může představovat nebezpečí pro chodce a cyklisty. Však se historicky také již několikrát stalo, že k menší či větší nehodě došlo jen kvůli tomu, že zkrátka elektromobil nebyl slyšet.

Takto bude znít zvuk BMW i4

 

Právě s tím se má vypořádat nové nařízení, podle kterého musí každý elektromobil o sobě dávat jasně vědět. V praxi to znamená, že pokud couvá či jede pomaleji než 20 kilometrů za hodinu, musí být aktivní nějaké speciální zvukové zařízení simulující zvuk motoru. Sluší se nicméně podotknout, že řidič bude moci systém deaktivovat, pokud uzná za vhodné – podobně jako kontroverzní systém start/stop u současné generace automobilů.

A právě zde přichází na řadu Hans Zimmer, který pracoval s automobilkou BMW od loňského července na ladění zvukového systému pro elektromobily. Nejprve mělo jít o koncept Vision M Next, ze kterého se ale nakonec vyklubalo BMW i4. Výsledek snažení si můžete poslechnout ve videu výše.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hans Zimmer při práci na novém zvuku BMW

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru