Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Podívejte se na nový handheld od Logitechu, jak se vám líbí?

Podívejte se na nový handheld od Logitechu, jak se vám líbí?

Události
Logitech G Pro Wireless, černá_1631253181
Logitech G Pro Wireless, černá
2 065 Kč 2 499 Kč
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky_844082301
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Logitech G733 Lightspeed, černá_1332531367
Logitech G733 Lightspeed, černá
2 396 Kč 2 899 Kč

Po Steam Decku a Nintendu Switch je tu další vážný zájemce o segment hraní na gaučích i na cestách.

Nová přenosná konzole, o které jsme už na začátku referovali i na Geek magazínu, se stala skutečností a představila se světu. Ukázala ji společnost Logitech, která je především hráčům známá jako výrobce kvalitních periferií, od myší přes klávesnice až po specializované herní ovladače. Na novém zařízení spolupracovala s giganty na videoherním poli. Jednak výrobcem grafických karet NVIDIA, který právě představil novou generaci karet RTX, jednak Microsoftem, který měl velký zájem o to, aby na trhu bylo přesnosné gaming zařízení kompatibilní se službou Game Pass. 

Oficiální představení miniaturní konzole Logitech G CLOUD

Kompatibilita zaručena, jde se pařit

Nová hybridní konzole dostala jméno Logitech G CLOUD a jak už název napovídá, bude určena zejména pro cloudové hraní, a to jak doma, tak na cestách, byť 4G nebo 5G modul chybí - a tak se budete muset spolehnout buď na silnou hotelovou WiFi, případně na vlastní hotspot. Zařízení je v základu klasický 7″ tablet s Androidem ve verzi 11, procesorem Qualcomm Snapdragon 720G (8 jader, 2,3 GHz), 4GB RAM a 64 GB pamětí s možností rozšíření prostřednictvím MicroSD karty. Víceméně samozřejmostí je pak Full HD displej, podpora nejnovějších WiFi a Bluetooth standardů či rozhraní USB-C. Výkonově sice není "konzole" od Logitech žádná špička, jenže výrobce zkrátka kalkuluje s tím, že hry poběží na hardwaru některého z poskytovatelů cloudového hraní a vás nemusí slabší hardware nikterak trápit. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Navenek samozřejmě zaujme designová bílá šasi o váze 463 gramů s dvojicí analogových páček, triggery na vrchní straně, a klasickým "xboxovým" rozložením funkčních tlačítek ABXY. Baterie o kapacitě 6000 mAh má hráčům dopřát až 12 hodin herních zážitků, a to při 50% hlasitosti a 50% jasu displeje. Je sympatické, že výrobce neudává maximální kapacitu "až X hodin", na kterou v reálu nikdy nedosáhnete, ale počítá s realistickou variantou, kdy svoje hry budete chtít vidět a slyšet. Ve standby módu nicméně G CLOUD vydrží údajně až 830 hodin. 

Každé podobné zařízení dělají zajímavým ale zejména hry a kompatibilita (pamětníci experimentu Ouya by mohli vyprávět). A právě tady má Logitech velké eso v rukávu. Spolupráce s firmami Microsoft a NVIDIA prý vyústila v konkrétní optimalizace na úrovni hardwaru i softwaru Logitech Game Launcher, díky kterým naprosto bezproblémově poběží veškeré přes cloud streamované hry ze služeb Xbox Game Pass a NVIDIA GeForce Now.

cloud-handheld-feature-4-new.jpg
cloud-handled-feature-2.jpg
cloud-handled-feature-3.jpg

Mezi další předinstalované aplikace s garantovanou podporou patří Steam Link (umožňující hrát hry, které běží na vašem domovském PC), a také kompletní prostředí Google Play. Zahrajete si tedy jakékoliv hry na Android a nejvíce si užijete ty, které mají podporu ovladačů. A i přes spolupráci s Microsoftem prý nakonec neostroháte, ani když jste fanoušky konkurence - můžete si tedy zahrát skrze Google Stadia či Amazon Luna. 

G CLOUD bude už v průběhu října dostupný ve Spojených státech amerických a v Kanadě, a to za cenu 349 amerických dolarů. V předprodeji na Microsoft Store pak aktuálně dokonce najdeme zařízení ještě o 50 $ levněji. Výrobce prý počítá s tím, že se postupně dostane i na další trhy, dost možná včetně toho českého. Jak se vám konkurent Steam Decku od Valve líbí? 

Takhle se hraje na novém herním tabletu od Logitechu

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (2)

Ověřený GEEK - level 3

Jak se vám líbí?

Za tu cenu, s tímto hardwarem, s touto softwarovou podporou? Nelíbí, vůbec nelíbí.

Slabota

Nechápu proč je herní přenosná konzole hardwerově slabší než mobily v této cenovce. Třeba Motorola moto G200....snapdragon 888+, 8GB RAM, 128GB ROM, displej 144Hz, 5G,....za stejnou cenu. Jako když herní, tak herní....

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru