Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Podívejte se na nový handheld od Logitechu, jak se vám líbí?

Podívejte se na nový handheld od Logitechu, jak se vám líbí?

Události
Logitech G Pro Wireless, černá_1631253181
Logitech G Pro Wireless, černá
1 842 Kč 2 229 Kč
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky_1328152974
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Logitech G733 Lightspeed, černá_1332531367
Logitech G733 Lightspeed, černá
2 974 Kč 3 599 Kč
autor: Ondřej Koch

Po Steam Decku a Nintendu Switch je tu další vážný zájemce o segment hraní na gaučích i na cestách.

Nová přenosná konzole, o které jsme už na začátku referovali i na Geek magazínu, se stala skutečností a představila se světu. Ukázala ji společnost Logitech, která je především hráčům známá jako výrobce kvalitních periferií, od myší přes klávesnice až po specializované herní ovladače. Na novém zařízení spolupracovala s giganty na videoherním poli. Jednak výrobcem grafických karet NVIDIA, který právě představil novou generaci karet RTX, jednak Microsoftem, který měl velký zájem o to, aby na trhu bylo přesnosné gaming zařízení kompatibilní se službou Game Pass. 

Oficiální představení miniaturní konzole Logitech G CLOUD

Kompatibilita zaručena, jde se pařit

Nová hybridní konzole dostala jméno Logitech G CLOUD a jak už název napovídá, bude určena zejména pro cloudové hraní, a to jak doma, tak na cestách, byť 4G nebo 5G modul chybí - a tak se budete muset spolehnout buď na silnou hotelovou WiFi, případně na vlastní hotspot. Zařízení je v základu klasický 7″ tablet s Androidem ve verzi 11, procesorem Qualcomm Snapdragon 720G (8 jader, 2,3 GHz), 4GB RAM a 64 GB pamětí s možností rozšíření prostřednictvím MicroSD karty. Víceméně samozřejmostí je pak Full HD displej, podpora nejnovějších WiFi a Bluetooth standardů či rozhraní USB-C. Výkonově sice není "konzole" od Logitech žádná špička, jenže výrobce zkrátka kalkuluje s tím, že hry poběží na hardwaru některého z poskytovatelů cloudového hraní a vás nemusí slabší hardware nikterak trápit. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Navenek samozřejmě zaujme designová bílá šasi o váze 463 gramů s dvojicí analogových páček, triggery na vrchní straně, a klasickým "xboxovým" rozložením funkčních tlačítek ABXY. Baterie o kapacitě 6000 mAh má hráčům dopřát až 12 hodin herních zážitků, a to při 50% hlasitosti a 50% jasu displeje. Je sympatické, že výrobce neudává maximální kapacitu "až X hodin", na kterou v reálu nikdy nedosáhnete, ale počítá s realistickou variantou, kdy svoje hry budete chtít vidět a slyšet. Ve standby módu nicméně G CLOUD vydrží údajně až 830 hodin. 

Každé podobné zařízení dělají zajímavým ale zejména hry a kompatibilita (pamětníci experimentu Ouya by mohli vyprávět). A právě tady má Logitech velké eso v rukávu. Spolupráce s firmami Microsoft a NVIDIA prý vyústila v konkrétní optimalizace na úrovni hardwaru i softwaru Logitech Game Launcher, díky kterým naprosto bezproblémově poběží veškeré přes cloud streamované hry ze služeb Xbox Game Pass a NVIDIA GeForce Now.

cloud-handheld-feature-4-new.jpg
cloud-handled-feature-2.jpg
cloud-handled-feature-3.jpg

Mezi další předinstalované aplikace s garantovanou podporou patří Steam Link (umožňující hrát hry, které běží na vašem domovském PC), a také kompletní prostředí Google Play. Zahrajete si tedy jakékoliv hry na Android a nejvíce si užijete ty, které mají podporu ovladačů. A i přes spolupráci s Microsoftem prý nakonec neostroháte, ani když jste fanoušky konkurence - můžete si tedy zahrát skrze Google Stadia či Amazon Luna. 

G CLOUD bude už v průběhu října dostupný ve Spojených státech amerických a v Kanadě, a to za cenu 349 amerických dolarů. V předprodeji na Microsoft Store pak aktuálně dokonce najdeme zařízení ještě o 50 $ levněji. Výrobce prý počítá s tím, že se postupně dostane i na další trhy, dost možná včetně toho českého. Jak se vám konkurent Steam Decku od Valve líbí? 

Takhle se hraje na novém herním tabletu od Logitechu

Názory ostatních Geeků (2)

avatar Ověřený GEEK - level 3

Jak se vám líbí?

BERNADIC Ověřený GEEK 23. 9. 2022 21:06

Za tu cenu, s tímto hardwarem, s touto softwarovou podporou? Nelíbí, vůbec nelíbí.

avatar

Slabota

krocn95 26. 9. 2022 21:33

Nechápu proč je herní přenosná konzole hardwerově slabší než mobily v této cenovce. Třeba Motorola moto G200....snapdragon 888+, 8GB RAM, 128GB ROM, displej 144Hz, 5G,....za stejnou cenu. Jako když herní, tak herní....

Máš něco na srdci?

nahoru