Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze grafické karty ASUS Nvidia EN8800GTX/HDTP 768 MB

Recenze grafické karty ASUS Nvidia EN8800GTX/HDTP 768 MB

Recenze
ASUS EN8800GTX/HTDP 768MB, PCI-E_1378778412
ASUS EN8800GTX/HTDP 768MB, PCI-E
Produkt není určen k prodeji.

Milí čtenáři,mam tu pro Vás recenzi na grafickou kartu od firmy Nvidia ASUS EN8800GTX/HDTP 768MB,která má jako první osmičková řada nové jádro s označením G80.

Milí čtenáři,mam tu pro Vás recenzi na grafickou kartu od firmy Nvidia ASUS EN8800GTX/HDTP 768MB,která má jako první osmičková řada nové jádro s označením G80.Já vím,že grafická karta je staršího data,protože do prodeje vyšli v roce 2006.Bohužel v té době byla pro lidi s malým příjmem nedostupná,protože její cena přesahovala 16000Kč.A dnes je poměr cena výkon velice dobrá a dnes se dá sehnat pod 10.000,-Kč.Tato grafická karta zvládá maximální rozlišení 2048x1536 a tak jsem toho využil a zakoupil LCD 24“ od firmy Fujitsu Siemens P24-1W,kde si bez problému zahraji hry v plném detailu v nativním rozlišení 1920x1200.

Krabice která mi přišla,tak byla nezvykle velká,měřila 465x308 mm.když jsem krabici otevřel,našel jsem tam mimo grafické karty CD s ASUS Utilities a Driver,CD s 3DMark06,dvě CD s hrami Ghost Recon,která je bohužel v angličtině a druhou hrou je GTI Racing.Také je v balení CD s ovladači na operační systém Vista.Dále tu nalezneme DVI-VGA redukci,HDTV adapter,napájecí kabel.Samotná grafická karta je uzavřená v pěnové krabičce.Když jí vezmete do ruky,tak Vás ihned udiví její velikost a váha.Má zvědavost byla,tak velká,že jsem jí změřil a má 270 mm. Což je poměrně hodně a proto,než si jí pořídíte,tak si přeměřte zda máte dost velkou počítačovou skříň.Dále co mě u této grafické karty zaujalo je chladič,který zabírá dva sloty.Tato grafická karta bude asi náročná na napájení,protože má dva 6-pinové napájecí konektory a podle manuálu doporučují minimálně 450W zdroj 12V 30A.Já bych doporučoval 500W zdroj,protože někteří výrobci sice uvádějí,že jejich zdroj má skutečný výkon,ale v praxi se ukázalo,že skutečný výkon je i o 50W menší.Tak a teď se podíváme na grafickou kartu detailně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Co zde vidíte na obrázku,tak dostanete v balení s grafickou kartou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tak a zde už máme samotnou grafickou kartu,kde nás zaujme velký chladič,který je v tunelu a je veden druhým slotem.Obrázek dole znázorňuje vedení kudy proudí ven teplý vzduch z tunelu chladiče.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

U tohoto obrázku nahoře vidíme kudy proudí ven teplý vzduch a taky dva digitální DVI konektory pro zapojení LCD monitorů a jeden TV-out.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jak jsem psal v popisku o grafické kartě,tak tu máme na ukázku připojení dvou 6-pinových napájecích konektorů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tato grafická karta se dá použít do technologie tzv.SLI módu a v praxi to znamená souběžný chod dvou i třech stejných grafických karet na základní desce podporující SLI.Pokud máte základní desku,která umožňuje zapojení třech těchto grafických karet,tak dvě karty pracují v klasickém SLI módu a třetí grafická karta se stará o fyzikální výpočty.Aby to bylo kompatibilní,tak doporučuji přehrát u všech třech grafických karet novou verzí biosu.Pokud nevíte nebo nemůžete najít na grafický kartě verzi biosu,tak je v zadu nálepka vlevo dole jak je na dolním obrázku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

K přehrání verze biosu není nic složitého.Každá značka ať je to ASUS nebo MSI,tak nabízejí na svých webových stránkách nové verze biosu a utility s kterým potom bios přehrajete.Je to podobné jako by jste přehráli bios na základní desce.Princip tohoto přehrání je stejné.Ale pokud se bojíte nebo si nebudete jisti,nechte to raději odborníkům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

U tohoto obrázku vidíme do jaké sběrnice tato karta patří.Podle zámku po pravé straně poznáme,samozřejmě ti zkušenější,že jde o nové rozhraní PCI-express x16.Je to nejnovější rozhrání co dnešní grafické karty umí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tento obrázek jsem tam dal proto,aby jste viděli jak je přidělán zespoda grafické karty chladič a jak již tušíte,tak výrobci těchto grafických karet mysleli na to,kdyby jste chtěli vyměnit chladič za jiný či použít vodní chlazení,tak u těchto karet je velice jednoduchá montáž ,kde nehrozí,že by jste něco poškodili na grafické kartě.Samozřejmě těm méně zkušenějším doporučuji,aby zašli do odborného počítačového servisu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ještě chvilku zůstaneme u chladiče,jak vidíme na obrázku,tak samotný větráček působí viditelně jako malý a budeme se strachovat,aby nebyl moc hlučný.V tomto případě se bát nemusíme.Výrobce si dal opravdu záležet a navrhl větrák na výkon jaká tato karta z vláda opravdu tichý.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

A nakonec jsem Vám udělal pár fotek,kde máte míry této masivní grafické karty.Jak už vidíte,tak je to pěkný ,,macek“.

Detailní popis grafické karty ASUS EN8800GTX/HDTP 768MB

Grafická karta od firmy ASUS EN8800GTX/HDTP 768MB je postavená na novém čipu Nvidia 8800GTX,která jak už jsem psal má nové jádro s označením G80 které je vyráběno 90nm technologií a má přibližně 671 milionů tranzistorů.Tato osmičková řada má plnou podporu Directx 10 a OpenGL 2.0.Rychlost čipu této grafické karty je 575 Mhz a pamětí 1800Mhz DDR3.Rychlost do sběrnice má skvělých 384- bitu s propustností 86,4GB/s. Grafická karta osmičkové řady je určená pro rozhraní PCI Express x16 2.0,ale je zpětně kompatibilní se starším PCI Express.Umí technologii SLI,to je technologie,která umožňuje grafickým kartám na speciálních základních deskách s dvěma sloty PCI Express x16 jejich vzájemné propojení pomocí SLI můstku,tím poskytují tak až dvojnásobný výkon.Základní desky co podporují technologii SLI mají čipset s označením 590i,650i,680i,750i,780i a teď přichází do prodeje základní deska na novém čipsetu 790i.Zároveň poznáte,že základní deska podporující technologii SLI,tak že to má v názvu např. Asus P5N32-E SLI. Jak už jsem psal,tak má dva 6-pinové napájecí konektory pro napájení 75W.Pro zapojení LCD monitorů grafická karta nabízí dva DVI konektory,na které můžete napojit dva LCD monitory .Dále má výstup TV-out,ale musíte ho zapojit přes S-video.Mám pro Vás tabulku,kde jsou vypsány jednotlivé parametry této grafické karty.

ASUS NvidiaEN8800GTX/HDTP 768MB

Grafický čip

Nvidia

Rychlost grafického čipu

575Mhz

Velikost grafické paměti

768MB

Typ grafické paměti

DDR3

Rychlost grafických pamětí

1800Mhz

Šířka paměťové sběrnice

384-bit

Propustnost pamětí

86,4 GB/s

Pixel Shader Engines

128

Vertex Shaders

128

Pixel Shader Version

4

Vertex Shader Version

4

DirectX

10

OpenGL

2

DVI-out

ANO

Video-out

ANO

Rychlost sběrnice PCI-E

16

Abychom poznali blíže tuto grafickou kartu,tak provedeme pár výkonnostních testů.Testovat grafickou kartu budeme známým programem 3DMARK06,který je součástí balení u této karty a pak tu máme hry UT III,Quke4,NFS-MW,F.E.A.R.,CRYSIS u kterých pomocí programu FRAPS zjistíme rychlost snímku za sekundu (FPS).A nakonec se podíváme pomocí programu Ntune zda má karta dobré chlazení.

Ještě než přejdeme k samotným testům,tak napíši sestavu na které jsem dělal testy.Je to sice starší počítač na kterém budu testovat grafickou kartu,ale grafická karta není taky nová,takže se to vlastně vyrovnává.Tento počítač už používám jen na kancelářskou práci,ale jako stařík se pořád drží velice dobře.

CPU

Intel Conroe Core2 Duo E6700 2,67GHz/4MB/1066MHz/LGA775

Základní deska

Asus COMMANDO - Intel P965, 775/1066, 2PCIe/FW/2GL

RAM

2 ks - Corsair 2x1GB DDR2 PC800 CL4 E.P.P. TWIN2X2048-6400C4

DVD-RW

DVD-R/+R Samsung SH-S183A SATA, OEM

VGA

Asus EN8800GTX/HDTP/768MB DDR3, 2xDVI-I, PCIe

HDD

Seagate Barracuda ST3250620AS -250GB 16MB SATA-3G

CASE

Bigtower Thermaltake Shark VA7000SWA silver

Zdroj

Thermaltake PurePower TWV 500W

Monitor

Fujitsu Siemens 24" P24-1W

OS

XP HOME SP2

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fotografie znázorňující počítač ve kterém je vložena grafická karta.Dobře si všimněte jak je rozložena a jak jsou jednotlivé napájecí konektory zapojeny.Zvolení této PC skříně bylo výtečnou volbou,neboť jak vidíte rozložení jednotlivých dílu a chlazení,tak grafická karta má jak dostatek prostoru,tak velkou cirkulaci vzduchu od jednotlivých větráků.

Test grafické karty

Teď když jsme se seznámili s grafickou kartou,tak můžeme přejít k testům.Použil jsem ovladač Forceware 169.21 a pro měření FPS jsem použil FRAPS 2.9.2 a hry jsem použil tyto

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Test 3DMARK06

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Unreal Turnament III

Detail vysoký AA 4x

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

měření FPS

Pro hru Unreal Tournament jsem použil patch 1,1.U této hry není co dodat.Grafická karta jí zvládal bez problému.

QUAKE 4

Detail vysoký AA 4x

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

měření FPS

U QUAK4 jsem musel změřit do rozlišení 1600x1200,protože je to maximální rozlišení co hra umí.I když je to hra staršího data a při nainstalování patce 1,3,tak přeci je jen vidět,že někde hra nešla jak by měla.i když je FPS dosti velké,tak přeci jenom,kde bylo hodně pohybu,tak hra bylo viditelně zpožděna.

NFS – MW

Detail vysoký AA-plný

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

měření FPS

Tato starší závodní hra má taktéž maximální rozlišení 1600x1200.Hra šla bez problému při maximálních detailech co hra nabízí.I u této hry jsem instaloval patch 1,3.

F.E.A.R.

Detail vysoký AA 4x

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

měření FPS

U hry F.E.A.R. bylo na určitém místě ve vyšším rozlišení znát tuhnutí hry,ale jinak hra byla hratelná.Bohužel i tato hra nabízí pouze rozlišení 1600x1200.

CRYSIS

Detail vysoký AA 4x

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

měření FPS

Hru CRYSIS nemusím představovat,protože je to snad nejoblíbenější hra každého hráče.S touto hrou měla grafická karta docela problémy.V některých rychlých momentech měla hra dosti velké zpomalení až tak,že se viditelně sekala.Zkusil jsem nahrát patch 1,1,ale nepomohlo to.Pokud si budete chtít zahrát tuto hru v rozlišení 1920x1200 ,tak si budete muset stáhnout detaily.

Teplota

Teplota karty byla v klidu i v zatížení v normálu,ani se nějak v zátěži nepřehřívala.V programu v Ntune v klidu ve 2D mi ukazovala teplota 63 stupňů a když jsem šel do zátěže v 3D tak teplota se vyšplhala na 78 stupňů.Myslím,že nato jak je výkonná grafická karta tak hodnoty jsou v pořádku.Pak bych doporučoval vyměnit chladič za vodní chlazení

Závěr

Teď bych měl něco napsat na závěr o této grafické kartě.Víte,když jsem jí kupoval,tak to bylo jako bych kupoval věc,která mi vydrží několik let.Bohužel a to mi dáte za pravdu,že počítačové komponenty jdou strašně rychle dopředu,ale zároveň i hry,které jsou čím dál víc náročný na grafické karty.Jak jistě víte,tak Nvidia vyrobila další vlajkovou loď a to s označením 9800X2.Tím nemyslím,aby jste šli a hned jí kupovali,ale tady vidíte jaký čas byl od této grafické karty do výroby této vlajkové lodi 9800X2.Pokud bych šel teď kupovat nějakou grafickou kartu,tak bych si koupil dvě grafické karty EN8800GT/HDTP 512MB a dal bych je do SLI.Sice by to bylo o něco dražší než kupovat jednu EN8800GTX/HDTP 768MB,ale zase ne o tolik a výkon bude samozřejmě někde jinde.A určitě si pak s chutí zahrajete hru CRYSIS ve vysokém detailu a v rozlišení 1920x1200.Když se podíváte na tuto recenzi,tak tato grafická karta se pořád drží a dosahuje i na nových hrách pěkných výsledků.Je vidět,že výrobci Nvidia vyrábí kvalitní grafické karty a samozřejmě i ovladače,které jsou kompatibilní se systémem a stabilní ve hrách.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (51)

8800 GTX dit uz se nevyrábí :-D

recenze na grafiku která je stará výc jak rok :-)
proc si treba neudelal na 8800 GT to bych mozna pochopil
ale recenze dobrá :-)

@chello123: zeby proto, ze ji nema doma ??

@beznick: No asi nějak tak. Podle mě je to hodně dobrá recenze a taky ji chválim.

@chello123: ono se slusi v zaveru rici ze na CRYSIS je vyhodnejsi a levnejsi reseni zapojeni dvouch HD3870 nebo koupit HD3870X2(funguje na vsech deskach). Hlavne toto funguje i na INTEL deskach kde mate s SLI smulu.Moje vysledky
1920x1200 Vse HIGH Patch 1.1 CAT 8.2 WIN XPPrumerne FPS:44
Minimalni FP:201920x1200 Vse na HIGH(stiny medium)
Prumerne FPS:50
Minimalni FPS:30

@stratos.: Momentalne lituju ze mam ATi, protoze jejich ovladace stoji za starou backoru. Pokud tedy chcete jistotu v tom ze ve hrach se vam nebudou rozpadat textury nebo problemy se shadery, kupte radsi 8800 GT...

@SiD.cz: prosimte v ktery hre ti to delalo? ja nemam nikde problemy.

@stratos.: Stratosi, všichni víme že ty jsi nikdy neměl s ATInama trable a mít je nebudeš, ale jsou i lidé, kteří je mají. Mě třeba na NF4 SLI čipsetu nefungovala žádná 2600XT a 2900XT nebyla stabilní. Navíc čas od času se podělá nějaká ta microsoftí knihovna .NET a nefunguje CCC. Tak jestli chceš lidem pomáhat s řešením problémů, odpust si výkřiky o bezproblémovosti. I NV dělají neplechu, modularita PC neni zadarmo.

@Fenris: za to ale nemohla ATI ale vyrobce desky takze se priste zjisti fakta. Na poslednich revizich NF4 uz to neblbo a dalsich NF5 a NF6 uz to neblblo taky vubec. Nehdle na to ze na Intelech a na AMD deskach taky zadny problemy. CCC instalovat nemusis staci driver + treba ATI tray toold nebo ATI tool. nebo starej ATI panel taky se da stahnout kdyz ti CCC nevyhovuje. Novej Panel od Nvidie je taky pekna splacanina jestli si ho jeste nevidel clovek nez tam neco najde to je porod. Proste 99% lidi co ma ATI nema zadnej problem to ze nekdo ma nekompatibilni deksu nebo neumi nainstalovat vse kolem driveru je jeho blbost.

@stratos.: Človíčku, když ATIna vydávala 2600XT, tak NF4 čipset existoval již pekelně dlouho, dobře přes dva roky. Opravdu si myslíš, že je to problém výrobce čipové sady? Ale chápu, že ty si vždy všechno dokáže odůvodnit tak, abys tomu uvěřil :o)

@Fenris: blbla ta grafika na jinejch deskach? odpovidat ani nemusis neblbla takze kde asi byla chyba :)

@stratos.: 3870X2 stoji za starou backoru... takhle nevyladenej kousek HW jsem jeste doma nemel...ohrala se 2 dny a zpatky do CZC ... neni nad ULTRU

@stratos.: Omlouvám se za OT, ale někdy to už prostě jinak nejde - objeví se tu někde nějaká zmínka o čemkoliv od nVIDIe, kde by nebyl minimálně jednou v diskusi stratos. se stále se opakujícími příspěvky, ve kterých nám všem musí dokázat, že je ATi (AMD) lepší než nVIDIA?! Už to je skoro stejně trapná pohádka jako Hulánovy vyjádření k Linuxu... Jinak ohledně recenze - obsahově se mi zdá povedená, fotky jsou dobré, pouze větné kostrukce, čeština a stylistika je maličko mimo - kdyby se tohle doladilo, pro mě by to byla (téměř) kompletní recenze tak, jak má vypadat!

@wizaard: jenom sem upozornil ze autor clanku zcela vynechal konkurenci kdyz doporucoval vykonne graficke reseni ktere je u konkurence vykonejsi a levnejsi,

@stratos.: Ale pokud jsi se stratosi dobře koukal,tak toto není srovnávací test na grafické karty,ale pouze recenze na jednu grafickou kartu a to 8800GTX od nVidie.

@Fifa alias Permonik: to by mě zajimalo jestli stratose plati ati od hodiny nebo úkolově :DDDDD

@fanda52: --- Text příspěvku byl odstraněn pro použití vulgárních výrazů/odkazu na konkurenci ---

@pecka88: sprostaku no fuj :)

@stratos.: Upřímně, co mi na tvých příspěvcích vadí stejně jako propagandistický nádech, je plivání na náš krásný český jazyk. Pokud nemá tvoje reklamní ATI/AMd soustava problém se zvládáním diakritiky, zkus ji občas použít. Je to moc krásná věc a lidi tě nemají za de***a. Vážně to funguje. A onen starý problém s navážením se do jakýchkoliv zmínek o neATI HW... Není ti to už trapné?

@stratos.: Nevim jestli to prijde jenom me, ale opravdu se mi zda, ze ses jak nejaka chodici reklama AMD ATI :))

@wolf21: Myslíš, že pro neustálé psaní příspěvků ještě stačí někam chodit?

@stratos.: OMG!!! Stratosi ty si fakt případ. Máš kecy když ti někdo leze na fórum o Atinách a můžeš se z toho po****. Za 2. Víš kdy byla 8800 GTX vydaná, dyť to je kolem roku než vydali HD3870. Za 3. vrať se na svý fórum o Ati a řikej si tam třeba jak si HD3870X2 pozval na večeři a pak se s ní vyspal. Tady na to fakt nikdo nejni zvědavý.

@buh_vi: Auroe zamnerne zvyhodnil jendu kartu pred druhou na to se musi upozornit ja vim ze se to nvidi-otum libi ale je to proste snuska nesmyslu.

@stratos.: Neřeknu kdyby tu na Ati nadával ale on se v recenzi o ati ani nezmínil, prostě recenzoval jen tuto kartu.

@stratos.: Je to dobrá recenze jedné karty.. V době vydání byla ati(amd) hodně mimo takže nesrovnávej 3870 s 8800gtx. Já osobně mám třeba hodně rád Amd, ale pokud bych si měl vybrat mezi ati(amd) nvidia tak si vyberu nvidiu. Stejně tak jako bych si nevybral procesor od amd na úkor C2D.

@stratos.: Kolikrát Ti tady ještě máme vysvětlovat, milý (a zřejmě lehce natvrdlý)stratosi. (nemáš plný buffer?), že (když opomenu fakt, že se nejednalo o srovnávací test) v článku nepadlo ani jednou slovo "ATi", nikde nebyla ATi komentována a (ač tomu asi nebudeš věřit) nikde nebyla znevýhodňována! Takže až někde bude srovnávací test nVIDIe nové generace versus ATi předminulé generace, kdy nVIDIA pojede na 1024x768 a ATi na 1600x1200 16xFSAA, 16xAF a někdo napíše: "ATi je (domysli si), nedostačuje na brilantní výkon skvělé a bezchybné nVIDIe," tak se klidně zlob, čerti a komentuj třeba do roztrhání prstů na rukou. Takhle ale, prosím, laskavě mlč.

@wizaard: Ta Nvidia bude shit, za sodt pěněz bude mít nic extra výkon navíc a bude žrát jako sviňa. Počkal bys si na jednočipové karty řady 9, tyhle slepený nebo 2 čipy na jedný kartě je naprostá blbost.

@wizaard: Tak maximálně převálcuje radeon ve spotřebě a v teplotě jo Nvidie si borec jen tak dál zachvilku nahradí topení v domácnostech. Aspon má dvojí využití :-) a zas tak vykonejsi nebude. Nejvýc mě dostalo co psala NVIDIE o upozornění co s tou grafikou nesmíš delat.
Nesmíte grafické karty pokládat na sebe jinak hrozí poškození.
Nesmíte šahat na grafiku při provozu jinak hrozí popálení prstu.
A založil sem tento článek abych upozornil proč dělá někdo recenzi na vyc jak rok starou grafiku. Uznávam že to je ještě pořád špičková grafika ale těch recenzí tu bylo kupa tak proč se zaobírat mibulostí a nevrhnout se do novýho HW :-)

@stratos.: Kdyz ses tak chytrej tak si napis vlastni recenzi na nejakou svou dementni Ati.... a nepis tady ty svoje kraviny

@stratos.: aaa stratos se opet vyjadril se svymy jak rad rika "high endovymi" HD3870 v crossu...

@chello123: Presne, ne kazdy muze koupit GTX !!

@Roman Pagač: V dnešní době už by to byla blbost, dneska nějakou ati 4850 atd...

@Skulls: Je to x měsícu stará recenze, takže sice máš pravdu, ale není důvod to sem psát..

No já teda nevim ?

Já si myslím že grafika není stará rok mám ji asi ...................8 měsíců tak co kecáte kupoval sem jí jyko novinku tak nedělejte chytrý náhodou má recenzi moc pěknou tak ho neurážejte když ste sami nic nedělali.

@homie: Je to pěkná recenze, ale koho dnes zajímá grafika vydaná na podzim roku 2006?

@Ivo Nádeníček: Sry spletl sem se máte pravdu - mrkl sem se do faktury.

Re: 8800 GTX dit uz se nevyrábí :-D

Tuto grafickou kartu vlastním více než jeden rok,stále šlape výborně,hry hraji ve vysokých nastaveních na monitoru 1680x1050 a vůbec se nebojím toho,že by mi ještě minimálně jeden rok nevydržela.Tato karta má už něco za sebou,ale rozhodně do starého železa zdaleka nepatří a za cenu za,kterou se dá dnes sehnat,je to pořád dobrá volba.

Recenze se zdařila.

Ahoj - dávám ti jedničku za recenzi. Je znát, že jsi tomu věnoval dost času. Jen tak dál!!

@piit: také souhlasím! velice povedená recenze! na 24" monitoru musí být crysis zážitek!

@jirivane: pěkná recenze,nej,co tu zatim byla,jsem byl po přečtení moc spokojený

@josifek1: Pekná recenze i když o 8800 se mluvi hodně a snad sem se nedozvěděl nicnovýho ale i tak zatim jedna z tech lepších recenzí,libi se mi.

@piit: Jo je to super recenze,mám tu samou grafiku již přes rok a nestěžuji si a ani jsem se jí nebál doporučit kamarádovy co si teď kupoval new poč,je prostě super a rok ještě vydrží bez problému!!!

@ruzahonza: ahoj chicht to myslis asi me :-))) Karta je naprosto super tyto dve dat do sli bude ficak :-))) pekna recenze

Poděkování

Ahoj všichni,moc bych Vám chtěl poděkovat za chválu kterou mi dáváte.Je to má druhá recenze,kterou jsem kdy v životě dělal.Moc rád bych odpověděl na pár otázek týkající se této recenze.Byla tu připomínka,proč tu dávám rok starou grafickou kartu a ne EN8800GT.odpověď je jednoduchá,neboť jí nevlastním.A taky proč jsem netestoval více grafických karet?Tak nevím zda to tu můžu napsat,abych nikoho neurazil.Na tomto webu kupuji pro sebe a firmu už několik let počítačové komponenty a taky si rád občas přečtu Vaší diskuzi o jednotlivých komponentech,kvůli závadám a různých problémech.Díky Vám a Vaší diskuzí se potom vyvarujete určitých problému nebo tu radíte k odstranění závad.Zkrátka tyto diskuze jsou moc užitečný a ani nevíte nebo si to neuvědomujete že těmi to diskuzemi pomáháte lidem,který začínají s počítačem nebo nejsou,tak znalé jako Vy.Tak a v tom je ten problém.Našel jsem např. u grafických karet dvě skupiny která hájí firmu Nvidii a druhá strana hájí firmu ATI.I kdybych napsal cokoliv a testy by byli správné,tak stejně jedna strana nebude spokojená a budu urážet jejich oblíbenou značku.Proto jsem udělal recenzi na jednu kartu i když jich mam doma několik.A nemějte mi to prosím za zlé.Snad jste mě pochopili co jsem tímto chtěl napsat.Zkuste psát diskuze o komponentech a nehádejte se.Stejně budete mít každý svojí pravdu ať už špatnou nebo dobrou,ale zkuste se spojit a hledat řešení.Na tom stojí diskuze a o tom jsou.A ještě jednou Vám děkuji,ať tuto soutěž vyhraji nebo ne,tak už teď jste mi udělali velkou radost.Ahoj Radek

HRY

Recenze fakt dobra... Jen by me zajimalo, zda-li tvoritel recenze mel ty hry legalne :o) JOKE
Ale recenze dobre propracovana...

@sysa: Určite si naschval vytiskl manualy k peti hram, potiskl barevne CDcka a zabalil do puvodnich obalu =) LoL --- mysli

Dit us se nevyrábí

Jo,gtcko by se sneslo no ale i kdyz i tak je to dobre ne?:)mozna gts by taky nebylo spatne.

Drobný dodatek

Recenzi chválím, ale měl bych jednu připomínku. Maximální rozlišení karty není 2048x1536, ale 2560x1600 v DVI DualLink modu. 2048x1536 je pouze maximální rozlišení analogového VGA režimu. Tuto kartu taktéž vlastním a mám s ní velice dobré zkušenosti. Nelituji peněz, které jsem za ní dal, ale dnes cena/výkon asi nejlépe vychází GeFroce 8800GT 512MB.

Dobrá

recenze. Výzhledem k tomu že je to vaše druhá je velice povedená, a přehledná. gratuluji

@Waros: tu mam doma, je super.....:-* asus mě potěšil, krasny vzhled, a je uplně fajna..:-)

Recenze

diky za recenzi! :-)

Re: ...

mazec garfika skoda,ze ma stary cip jinak ma pekny desing

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru