Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: MSI MEG X570 ACE – pod taktovkou AMD

Recenze: MSI MEG X570 ACE – pod taktovkou AMD

Recenze
MSI MEG X570 ACE - AMD X570_976689044
MSI MEG X570 ACE - AMD X570
Produkt není určen k prodeji.
AMD Ryzen 5 3600_1510427827
AMD Ryzen 5 3600
1 718 Kč 2 079 Kč

MSI MEG X570 ACE má ambice zaujmout náruživé hráče, ale také velmi náročné uživatele. Jak už použití čipové sady AMD X570 napovídá, tento model je určen i pro nejnovější procesory ze série AMD Ryzen 3000. Pojďme se společně podívat, co tato novinka umí.

Zkraje července si odbyly prodejní premiéru nové procesory AMD Ryzen 3000. A prakticky okamžitě se staly hitem, jak jsme si ukázali již v dřívější recenzi, nabízejí totiž překvapivě dobrý poměr cena/výkon. Společně s novými čipy se na pultech obchodů objevila i celá řada zajímavých základních desek, které jsou vybaveny novým čipsetem AMD X570. Jednou z nich je i model MSI MEG X570 ACE.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MSI MEG X570 ACE

 

Technické parametry

Testovaný model: MSI MEG X570 ACE - AMD X570

Dle využití: Herní

Patice: AM4 socket

Pro procesory: AMD

Generace procesoru: Ryzen - 2. generace, Ryzen - 3. generace

Čipová sada: AMD X570

Typ paměti: DDR4 DIMM

Počet paměťových slotů: 4

Maximální velikost paměti: 128 GB

Maximální frekvence operační paměti: 4 600 MHz

XMP: AMD Extreme Memory Profile

Interní konektory: ATX 8pin (2x), ATX 24pin, Fan (5x 4pin), Fan CPU (1x 4pin), M.2 PCI-E 2260-110 (1x), M.2 PCI-E/SATA 2242-80 (2x), RGB LED 5V (2x), RGB LED 12V (1x), SATA 6Gb/s (4x), TPM, USB 2.0 (2x), USB 3.0 (2x), Water (1x 4pin)

Zadní konektory: 3.5mm jack (5x) 7.1CH, BIOS Flashback, Clear CMOS, LAN 1Gb/s (1x), LAN 2,5Gb/s (1x), PS/2 (1x), USB 2.0 (2x), USB 3.0 (2x), USB 3.1 (3x), USB 3.1 Type-C (1x)

Maximální rychlost sběrnice PCI-E: 16

Počet slotů PCI-Express x16: 3

Počet slotů PCI-Express x1: 2

Počet SATA/eSATA konektorů: 4

Úroveň RAID: 0-striping, 1-mirroring, 10-mirroring

Zvuková karta: Realtek ALC1220 (7.1CH)

Grafické technologie: NVIDIA SLI, AMD CrossFireX

Bezdrátové standardy: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0

RGB synchronizace: MSI Mystic Light Sync

Formát základní desky: ATX

Rozměry základní desky: 305 x 244 mm

 

Představení desky MSI MEG X570 ACE

 

Obsah balení

Hlavní hrdina dnešní recenze je dodáván v robustní kartónové krabici černé barvy, na snímku níže si můžete mimochodem prohlédnout balení desky i procesoru AMD Ryzen 5 3600, který dnes bude nedílnou součástí recenze. Balení desky je tak robustní především proto, aby se během transportu nijak neponičila. Veškerá dodávaná výbava je pak zabalena v samostatném sáčku s logem MSI, jmenovitě jde o návod k použití, záruční list, propagační materiály výrobce, DVD s instalačními soubory, anténu pro WiFi a kabely pro připojení SATA jednotek a dalšího příslušenství.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení základní desky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vše je zabaleno velmi pečlivě

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Vzhled a kvalita zpracování

Už při prvním pohledu na testovanou základní desku dává novinka tušit, že rozhodně není žádné ořezávátko. A to především díky masivním chladičům, kterých je na desce hned několik. Ty jsou navíc doplněny černými kryty jednotlivých součástek a ozdobeny zlatými nápisy a logy výrobce. Kombinace černé a zlaté se na desce pod prosklenou bočnicí krásně vyjímá i bez rozsvíceného LED podsvícení, za vzhled si výrobce tedy rozhodně zaslouží pochvalu.

Vytknout nic nemůžeme ani zpracování. Když vezmete desku do ruky, máte pocit, že držíte opravdový kus „železa“, a to platí nejen o hmotnosti. Nikde se nic neprohýbá ani nevrže. Platí to také v případě chladičů, které jsou přidělány velmi pevně.

MSI MEG X570 ACE se nijak dramaticky neliší od základních desek formátu ATX, čemuž koneckonců napovídají i rozměry 305 x 244 mm. Motherboard využívá čipové sady AMD X570, která podporuje 3./2. generace Ryzen a 2./1. generace Ryzen s Vega Graphics pro patici AM4. Především pro čipy třetí generace nabízí ve srovnání se staršími čipsety větší přenosové pásmo a lepší stabilitu. Jednou z velkých předností této čipové sady je také podpora rozhraní PCI Express 4.0, díky čemuž je novinka připravena na grafické karty nové generace.

Deska podporuje multi GPU řešení v podobě NVIDIA SLI a AMD CrossFireX. Mimochodem v souvislosti s grafickými kartami se sluší zmínit zajímavou technologii Steel Armor, která se váže právě k PCIe slotům, jež jsou využívány grafickými kartami. Steel Armor vyztužuje každý ze tří slotů tak, že se již nemusíte obávat, že by karta se karta ohýbala nebo dokonce z desky vypadla. Proti klasickým PCIe slotům je výrazně pevnější, což je v praxi skutečně poznat. Pomocí Steel Armor jsou vyztuženy také sloty pro operační paměti, takže se nemusíte obávat osadit mohutnější modely s těžšími pasivními chladiči. Sloty pro operační paměti jsou mimochodem o nějaký ten centimetr dál od patice procesoru, takže se osazené paměti nijak nedotýkají masivnějších chladičů procesoru, což je rozhodně pozitivum.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Testovaná deska v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na dračí logo

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pohled zboku, kde je umístěna konektorová výbava

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krytka I/O panelu je přidělána napevno, a to včetně ozdobného panelu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na protilehlé straně se nacházejí všechny SATA porty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní strana desky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Masivních chladičů si každý všimne na první pohled

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní stranu tradičně lemují piny pro připojení čelního panelu a dalších prvků

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na patici procesoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechny kondenzátory jsou připájeny velmi pečlivě

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana základní desky

 

Konektorová výbava

Pozornější čtenáři si již na snímcích výše patrně všimnuli, že v některých ohledech je konektorová výbava hlavního hrdiny dnešní recenze opravdu bohatá. Kromě tří PCI Express 4.0 x16 slotů, které jsou vybaveny Steel Armor vyztužením a kterým sekundují dva PCI-E 4.0 x1, se sluší vyzdvihnout například možnosti připojení SSD jednotek. MSI totiž desku vyzbrojilo hned třemi M.2 konektory, přičemž každý je opatřen speciálním Shield Frozr chladičem. Ten je schopný udržovat nižší provozní teploty i u velmi výkonných SSD jednotek. Výrobce slibuje teoretickou přenosovou rychlost až 64 GB/s.

Základní deska MSI MEG X570 ACE zároveň jasně ukazuje, jaké trendy nás čekají do budoucna. Na ústupu jsou klasické SATA konektory, a to patrně především s ohledem na rostoucí popularitu M.2 SSD. Případní zájemci musí tedy počítat s tím, že deska má pouze čtyři SATA porty pro připojení dalších disků a mechanik. Testovaný podvozek nabízí dále RAID 0, 1 a 10.

Osadit tento podvozek je možné čtyřmi DDR4 moduly s celkovou velikostí až 128 GB. Podporovány jsou paměti s taktem až 3200 MHz, respektive až 4600 MHz v OC režimu. K dispozici je také zvuková karta Realtek ALC1220, která si poradí i s prostorovým audiem (7.1CH). Potěší také integrace dvoupásmové Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0.

Krytka I/O panelu je k desce přidělaná napevno, což má své klady i zápory. Hlavním kladem je, že díky designovému chladiči nejde vidět žádný spoj napájených konektorů a logicky tedy nehrozí ani jeho poškození. Počítat je však nutné s tím, že správné zasazení desky do skříně chce trochu více zručnosti, neboť zároveň zacvakáváte zadní panel do příslušného otvoru. Ve spodním pravém rohu stojí za pozornost ještě hardwarová tlačítka, prostřednictvím kterých je možné celou sestavu zapnout, vypnout, restartovat či dokonce přetaktovat.

Pro úplnost si pojďme zrekapitulovat kompletní nabídku konektorové výbavy. Konektory zadního panelu čítají 3.5mm jack (5x) 7.1CH, BIOS Flashback, Clear CMOS, LAN 1Gb/s (1x), LAN 2,5Gb/s (1x), PS/2 (1x), USB 2.0 (2x), USB 3.0 (2x), USB 3.1 (3x) a USB 3.1 Type-C (1x). Přímo na základní desce jsou pak k dispozici interní konektory ATX 8pin (2x), ATX 24pin, Fan (5x 4pin), Fan CPU (1x 4pin), M.2 PCI-E 2260-110 (1x), M.2 PCI-E/SATA 2242-80 (2x), RGB LED 5V (2x), RGB LED 12V (1x), SATA 6Gb/s (4x), TPM, USB 2.0 (2x), USB 3.0 (2x) a Water (1x 4pin).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krytka I/O panelu je přidělána napevno

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přidělaná anténa pro Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čip zvukové karty se ukrývá pod krytkou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hardwarová tlačítka pro zapnutí či přetaktování sestavy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vpravo dole se nachází také jednoduchý displej pro informace o aktuálním stavu desky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PCI Express 4.0 sloty s technologií Steel Armor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vyztužením Steel Armor se chlubí také sloty pro DDR4 paměti

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nechybí dva PCI-E 4.0 x1 sloty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

M.2 sloty jsou vyzbrojeny speciálními chladiči

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

24pinová napájecí větev základní desky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přídavné napájení pro procesory

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Piny pro připojení audia na čelním panelu a dalšího příslušenství

 

Ovládací software

Společnost MSI je pravidelně vychvalována až do nebes pro velmi přehledné grafické zpracování UEFI BIOSu. Všechno je možné nastavit doslova na pár kliknutí, díky tomu celou obsluhu zvládnou i naprostí začátečníci. Je to dáno i tím, že si uživatelé mohou vybírat ze dvou režimů zobrazení – oba je přitom možné ovládat pohodlně myší.

Základ tvoří režim EZ, prostřednictvím kterého je možné aplikovat různé scénáře pro ladění výkonu systému, konfigurovat snadno RAID pole nebo řídit chod připojených ventilátorů pouhým přetažením křivky pomocí myši. Pokročilý režim pak nabízí vše ostatní.

Ještě pohodlnější je nicméně obsluha celého stroje prostřednictvím aplikace Dragon Center. Díky ní můžete v podstatě v reálném čase upravovat všechna nastavení desky přímo z operačního systému Windows. Nejenže tento program integruje všechny softwarové funkce MSI, ale také synchronizuje všechny desktopové produkty MSI, aby spolupracovaly co možná nejlépe.

Vše je k dispozici na pár kliknutí. Orientace v programu je velmi snadná díky tomu, že jednotlivá nastavení jsou rozřazená do přehledných nabídek, jak je vidět na snímcích níže. Jedním klikem tak můžete upravit nastavení celého systému pro hraní her, zkontrolovat všechny dostupné aktualizace, nebo zkrotit všechny chladiče připojené k základní desce.

Další užitečnou aplikací je MSI Mystic Light Sync. Ta se hodí v případě, kdy chcete konfigurovat efekty RGB podsvícení. Kromě konkrétních barev totiž můžete konfigurovat i nejrůznější efekty, jako je dýchaní, blesky, meteor, či si nechat rozzářit desku podle aktuálních teplot CPU.

Přímo na desku je přitom možné připojit další LED pásky a osvětlení, aplikace zvládne také ovládat podsvícení připojených komponent a periferií od dalších společností, jako je například Patriot, Geil, SilverStone, In Win, HyperX, Coller Master a mnoha dalších.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Úvodní obrazovka BIOSu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechny možnosti nastavení jsou dostupné na pár kliků

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

A to včetně přetaktování

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hardware monitor dovoluje ovládat snadno ventilátory

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pokročilé možnosti nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MSI Dragon Center

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MSI Mystic Light Sync

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na podsvícení základní desky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konfigurovat je možné i podsvícení chladiče procesoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MSI Mystic Light Sync dovoluje sladit podsvícení celé sestavy

 

Testovací sestava

Nyní se ale pojďme společně podívat na testovací sestavu, pod kterou jsme nový čip od AMD a základní desku od MSI testovali.

 

Procesor: AMD Ryzen 5 3600

Chladič procesoru: Wraith Stealth

Základní deska: X570 AORUS PRO (rev 1.0)

Grafická karta: ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX2080TI-A11G-GAMING

Operační paměť: ADATA XPG Z1 16GB (2x8GB) DDR4 3000

Disk: ADATA Ultimate SU800, 2,5" - 256GB

Napájecí zdroj: Be quiet! Dark Power Pro 11 - 750W

Skříň: Be quiet! Dark Base PRO 900

Operační systém: Windows 10 Pro

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Procesor vložený v základní desce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Deska s přidělaným chladičem od AMD

 

Výkon, chlazení a přetaktování

Na pultech obchodů jsou k mání již tři desítky základních desek s čipovou sadou AMD X570, která byla vytvořena speciální pro nové procesory řady Ryzen 3000. Vzhledem k tomu, že tyto čipy fungují také na starších základních deskách se staršími čipovými sadami, nemají to novinky vůbec jednoduché. Navzdory všem nabízeným přednostem – například podpoře PCI Express 4.0 grafik – je modelům s čipovou sadou AMD X570 často vyčítána vyšší pořizovací cenovka. Ceny základních modelů totiž startují těsně pod hranicí pěti tisíc korun, vyšplhat se ale klidně mohou až na 20 000 Kč.

S ohledem na výše uvedené patří model MSI MEG X570 ACE spíše k těm levnějším, neboť se aktuálně nabízí za méně než deset tisíc korun. Případní zájemci navíc k němu mají v CZC.cz šanci získat HDD SSD WD Blue SN500 NVMe SSD 500GB v hodnotě 2050 Kč, což celkovou cenu ještě mírně zvýhodňuje. Navzdory tomu všemu ale cenovka dává tušit, že testovaný kousek cílí spíše na ty náročnější uživatele.

To je koneckonců patrné i z jednotlivých detailů, z nichž některé jsme si uvedli již výše. Řeč je například o hardwarových tlačítkách, prostřednictvím kterých je možné celou sestavu zapnout, vypnout, restartovat či dokonce přetaktovat. Tento podvozek je navíc DIY Friendly, uživatel si tedy může jednotlivé prvky snadno přizpůsobit. Takové vychytávky zkrátka na obyčejných deskách nenaleznete.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Testovaná základní deska

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na aktivní chladič, který se ukrývá pod ozdobným krytem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Volič přetaktování a hardwarová tlačítka pro zapnutí, vypnutí a restart

 

Vyzdvihnout si zaslouží také integrovaná heat-pipe trubice okolo soketu, která se stará o správné rozložení teploty napříč deskou. Chlazení důležitých komponent je tedy řešeno velmi dobře, aby sestava v praxi zvládala uchladit i výkonnější komponenty během přetaktování. To všechno přispívá pochopitelně k vyšší životnosti celého herního stroje. U CPU jsme naměřili v zátěži hodnoty okolo 53 °C, pouze teploty grafické karty se při vytížení pohybovali okolo 75 °C. V klidovém stavu se pak hodnoty pohybovaly okolo třicítky (okolní teplota 23 °C).

Desku jsme testovali s procesorem Ryzen 5 3600, který patrně nebude nejčastější volbou – s ohledem na kvalitu desky patrně většina uživatelů sáhne po nějakém výkonnějším čipu ze série 3000. Nicméně právě tento čip jsme použili již dříve pro testy základní desky Gigabyte X570 AORUS PRO, a tak díky zachování stejných komponent i u MSI MEG X570 ACE budeme moci obě desky porovnat. Znovu nicméně musíme zdůraznit, že testovaný podvozek se klidně hodí i pro chod špičkového Ryzenu 9 3900X, jenž je aktuálně na vrcholku potravního řetězce.

Hlavní hrdina dnešní recenze příjemně překvapil v možnostech přetaktování, přestože obecně procesory řady Ryzen 3000 nejsou příliš vhodné pro taktování – dokládá to řada zkušeností ze zahraničí, což platí také o výkonnějších modelech. Novinky od AMD jsou zkrátka už z výroby vyladěny téměř na své maximum. Nám se s deskou od společnosti MSI podařilo posunout takt procesoru na stabilních 4,3 GHz (ze základních 3,6 GHz). To sice není příliš mnoho, nicméně je to stále více než v případě desky Gigabyte X570 AORUS PRO (4,25 GHz). Přestože rozdíl v celkovém výkonu je zanedbatelný a v testech téměř nepostřehnutelný, jasně to ukazuje, že deska od MSI nabízí lepší možnosti přetaktování a s výkonnějšími čipy by mohla „kouzlit“ ještě lépe.

Pracovní tempo operační paměti ADATA XPG Z1 16GB (2x8GB) DDR4 3000 se nám podařilo posunout z původních 3000 MHz na stabilních 3466 MHz, a to pomocí automatického režimu. Opět jde o lepší výsledek než v případě desky od společnosti Gigabyte. Výsledky základní konfigurace a přetaktovaných sestav naleznete v tabulce níže. Podrobnější testy výkonu jsme přinesly již v recenzi samotného procesoru Ryzen 5 3600.

Ještě před hodnocením výkonu se nicméně sluší podotknout, že sestava s podvozkem MSI MEG X570 ACE nebyl během praktických testů žádný problém, vše běhalo spolehlivě a bez chybičky. Výkon byl stabilní, a to i po přetaktování.

 

Testy

MSI + Ryzen 5 3600 @ 3,6 GHz

MSI + Ryzen 5 3600 @ 4,3 GHz

Gigabyte + Ryzen 5 3600 @ 4,25 GHz

Cinebench 15 - multi

1584 bodů

1661 bodů

1654 bodů

Cinebench 15 - single

199 bodů

215 bodů

207 bodů

Cinebench 20 - multi

3617 bodů

3723 bodů

3701 bodů

Cinebench 20 - single

478 bodů

488 bodů

481 bodů

wPrime 2.1 - single

30,03 s

29,71 s

29,75 s

wPrime 2.1 - multi

3,90 s

3,76 s

3,79 s

Far Cry 5

117,7 fps

118,7 fps

118,6 fps

Assasin’s Creed Odyssey

81,7 fps

83,2 fps

83,0 fps

Final Fantasy XV

134,5 fps

134,5 fps

134,5 fps

Total War Warhammer 2

142,7 fps

142,7 fps

142,8 fps

 

Klady a zápory

+ vysoká stabilita i při přetaktování

+ díky jednoduchému obslužnému softwaru vhodné i pro začátečníky

+ Steel Armor u slotů PCI Express 4.0 i DDR4 pamětí

+ WiFi 6 a Bluetooth 5 už přímo na desce

+ vyladěné chlazení, heat-pipe trubice a chladiče SSD disků

+ lepší možnosti přetaktování než u konkurence

 

- pouze 4 SATA porty

- napevno přidělaný I/O panel chce trochu více zručnosti při instalaci do skříně

- vyšší pořizovací cena

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

MSI MEG X570 ACE

 

Závěrečné hodnocení

Se základní deskou MSI MEG X570 ACE si výrobce vyhrál do těch sebemenších detailů – a je jedno, jestli se bavíme o vyztužených PCI Express a DDR4 slotech, podsvícení základní desky nebo o podpoře DIY příslušenství vytištěného na 3D tiskárně. Zároveň tento model nabízí dostatečné možnosti pro taktování, a to i pro méně zkušené uživatele. Všechny přednosti se ale vcelku pochopitelně podepsaly na pořizovací cenovce.

To chci

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (7)

AM4

.

Nevhodné srovnání

Docela dobré shrnutí.
Moje jediná výhrada je ve srovnání desek, kdy x570 Aorus Pro je deska nižší třídy.
Věrohodnější by bylo srovnání s x570 Aorus Master a Asus Crosshair VIII Hero, což jsou konkurenční desky stejné kategorie.

Cinebench R20

To pretaktovani z 3.6 na 4.3 GHz v tom Cine R20 opravdu skoro nema zadny vliv?Mam tedka rozebrany ten komp s 2700X ale kdyz sem ho taktnul na vsechny jadra na 4.35 GHz tak v R20 sem mel pres 4300+ bodu ted uz nevim kolik mel v zakladu ale ale asi kolem 3900+ +- nejak tak.
Takze taktovani slo videt ale tady to udela jen 100 bodu?

@Anonymní uživatel: On v defaultu nebezi na 3.6, ale odhadem 4.1. Turbo funguje mnohem lepe nez u predchozi generace, proto taky vsude pisou, ze taktovani nema prakticky zadny smysl, ze automatika dokaze vydolovat skoro totez.

@VodrazkaV: .
No jo ale automaticke turbo taktuje jedno max dve jadra a zbytek jader bezi na mensi frekvenci ne?
Ale kdyz se to taktne manualne, tak ten OC je na vsech jadrech.*Ryzen 5 3600 @ 3,6 GHz /// Ryzen 5 3600 @ 4,3 GHz /// Ryzen 5 3600 @ 4,25 Cinebench 20 - multi
3617 bodů / 3723 bodů / 3701 bodů
*Takze tohle: Ryzen 5 3600 @ 3,6 GHz je vlastne AUTO Turbo, ktere jede na dve jadra na 4.1 GHz
a ten Ryzen na 4.3 GHz na manual vsechny jadra ma o 100 bodu vic?
To jak to je v te tabulce prezentovano tak to ty lidi spis odradi.
To vyzniva tak ze Ryzen na 3.6 GHz nebo na 4.3 GHz je skoro to same.
Stejne to je nejake cele divne.
3.6 GHz = teda AUTO turbo z toho dve jedou na 4.1 GHz
vs
All Core 4.3 GHz a ma to jen o 100 bodu vic?
p.s.
U toho taktovani bych chtel vazne byt a to myslim vazne a ne ironii.ap.s.2:
Taktovani u Ryzenu ma smysl, ale ne se vzduchem.
Ja mel co delat s 2700X na 4.35 GHz All Core se to nedalo uchladit ani s 200 litrama destilky v sudu pri Torture.
Takze tedka prekopavam tech 200 litru vody na 200 litru destilky chlazene mrazakem a cely komp bude v lednici ale ne v te co se dava jidlo.

@Anonymní uživatel: Máte chybný předpoklad. Turbo u Ryzenů 3000 ovlivňuje všechna vlákna vcelku vyrovnaně, u 3700X je max. turbo 4,4GHz, all-core turbo 4,2GHz. 3600 má max. turbo 4,2GHz, all-core by mohlo být odhadem 4,0GHz, podle poměru počtu bodů je to spíš 4,18GHz.Zdroj: https://diit.cz/clanek/core-i9-dosahuje-maximalniho-boost-jen-pri-vytizeni-jednoho-vlakna

@jinrys: tohle klidne beru
ale ta cela tabulka je nestastne udelana
Tohle videt jako zakaznik tak se na to taktovani rovnou, vite co? :)
a nejaka ultra premiova deska je mi u m kdyz na to staci obyc.kdyz napisou 3.6 GHz a vedle toho 4.3 GHz
a pocet bodu vysledku testu v skoro chybe mereni.
Tak je to spis antireklama
Me tam taky u 2700X litaly ruzne vysledky na 4.35 GHz all core +-50-80 bodu v tom cine R20
tak sem udelal prumer asi ze 6 testu. (+- 4300 bodu) ale rozdil mezi zakladem v 3.7 GHz bez OC XFR a manual OC (jako delali tady) na 4.35 GHz bylo tak 700 bodu
3600-3700 bodu vs 4300 bodua p.s. proc tu neni nikde tlacitko sledovat tema?

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru