Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: TCL 65C835 – pro filmové fajnšmekry

Recenze: TCL 65C835 – pro filmové fajnšmekry

Recenze
TCL 65C835 - 164cm_675859815
TCL 65C835 - 164cm
Produkt není určen k prodeji.
TCL 55C835 - 139cm_176794324
TCL 55C835 - 139cm
Produkt není určen k prodeji.
TCL 75C835 - 189cm_1947109563
TCL 75C835 - 189cm
Produkt není určen k prodeji.

Zprostředkovat co možná nejlepší filmový zážitek se snaží televizor TCL 65C835. Před Vánocemi navíc tento model dramaticky zlevnil, což z něj aktuálně dělá jednu z nejzajímavějších voleb ke koupi.

Za 45 000 korun se dá v dnešní době pořídit výkonný stolní počítač i notebook, a to i s kompletní výbavou – monitorem, progamingovými periferiemi a slušnými reproduktory. Za takovou sumu se letos v dubnu začal nabízet jako úplná novinka televizor TCL 65C835. Aktuálně jej však můžete zakoupit o 17 000 Kč levněji. Co od tohoto stroje můžete očekávat v praxi a zda se skutečně vyplatí koupit, zjistíme v dnešní recenzi.

Hlavní přednosti modelu TCL 65C835:

  • 65“ SMART QLED televizor se 4K rozlišením
  • 4K HDR Premium 1000
  • 144 Hz Motion Clarity Pro
  • Google Assistant
  • reproduktory Onkyo se zvukem Dolby Atmos
  • režim Game Master Pro

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

TCL 65C835

Technické parametry

Testovaný model: TCL 65C835

Úhlopříčka displeje: 65“ (164 cm)

Nativní rozlišení: 3840 x 2160 (4K UHD)

Technologie TV: Dolby Vision IQ, HDR10, HDR10+, HLG, QLED, Smart (chytrá)

Typ podsvícení: Mini LED

Frekvence: 144 Hz

Index kvality obrazu: 4 300

Herní funkce: 144 Hz, ALLM (Auto Low Latency Mode), AMD FreeSync, GeForce Now, Stadia, Steam Link, VRR (Variable Refresh Rate)

Skylink FastScan: Ano

WLAN (WiFi): Ano

Bluetooth: Ano

Operační systém: Google TV

Webový prohlížeč: Ano

DLNA: Ano

EPG: Ano

HbbTV (Červené tlačítko): Ano

Miracast (Zrcadlení obrazu): Ano

Ovládání hlasem: Ano

Počet HDMI 2.1: 4

HDMI eARC: Ano

USB: Ano

Jack 3,5mm: Ano

Optický audio-konektor: Ano

LAN: Ano

CI: Ano

Typ tuneru: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 (HEVC)

Podpora H.265 (HEVC): Ano

Energetická třída: G

Spotřeba: 136 kWh/1000h

Spotřeba při HDR: 300 kWh/1000h

Výkon reproduktorů: 50 W

Doporučená vzdálenost sledování: 2,5 m

Rozměr pro VESA držák: 300 x 300

Rozměry samotného televizoru: 1447 x 838 x 82 mm

Rozměry televizoru s podstavcem: 1447 x 892 x 300 mm (šířka podstavce: 430 mm)

Hmotnost samotného televizoru: 19,2 kg

Hmotnost televizoru s podstavcem: 19,5 kg

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

TCL 65C835

Vzhled a kvalita zpracování

TCL 65C835 láká na 65“ (164 cm) úhlopříčku, která se v poslední době stává stále populárnější. Jedním dechem se ale sluší dodat, že v prakticky totožný televizor nabízí výrobce také s menší 55“ (139 cm) a větší 75“ (189 cm) obrazovkou. Pokud tedy upřednostňujete kompaktnější modely, nebo naopak televizory s co největší obrazovou plochou, přijdete si také na své.

Testovaný model každopádně poměrně dobře klame tělem. Zadní strana a bočnice se totiž směrem ke hranám postupně ztenčují. Zboku tak přístroj vypadá daleko tenčí, než ve skutečnosti je. A to je rozhodně pozitivum. Výrobce toho docílil mimo jiné tak, že umístil elektroniku do „baťůžku“ ve spodní části.

Celou zadní stranu výrobce vyhotovil z plastu, rámeček okolo displeje je nicméně kovový. Ten je velmi tenký, z dálky jej téměř ani nepostřehnete. I díky tomu působí testovaný televizor velmi luxusním dojmem.

Kovový je také podstavec, který nahrazuje tradiční nožky televizoru. Ten je velmi robustní a televizor drží pevně na svém místě. Samozřejmě místo stojanu je možné televizor přidělat i na zeď prostřednictvím VESA držáku s rozměry 300 x 300.

I když jde jednoznačně o designový kousek, vše bylo navrženo, a nakonec i realizováno s naprostou přesností a důrazem a detail. Málokoho tak nejspíše překvapí, že přístroj je perfektně slícován a použité materiály jsou na vysoké úrovni. Ke vzhledu ani kvalitě zpracování tak rozhodně nemůžeme směřovat žádné výtky.

01.JPG
02.JPG
03.JPG

Televizor působí luxusním a elegantním dojmem

Konektivita a promyšlené detaily

O tom, že se výrobce snažil vytvořit skutečně designový kousek, u kterého nebudou žádné rušivé prvky, dokládá právě zmiňovaný kovový podstavec. V jeho zadní části se totiž nachází plastová krytka, pod kterou se nachází celý systém pro organizaci kabeláže. Tento prvek krásně ukazuje smysl výrobce pro detail.

Kompletní konektorovou výbavu nalezneme pochopitelně na zadní straně televizoru, respektive na boku zmiňovaného „baťůžku“. V první řadě zde nalezneme čtyři konektory HDMI 2.1, které umožňují přenos obrazu při rychlejších obnovovacích frekvencích – až 4K při 144 fps. Samozřejmostí je podpora HDMI eARC. Dále je k dispozici jeden USB 2.0, anténní konektory, optický výstup, AV adaptér, CI slot a sluchátkový konektor jack 3,5 mm.

Co se konektivity týče, vyzdvihnout musíme samozřejmě také technologii WiFi, která slouží především k přístupu na internet. Stejně tak je k dispozici standard Bluetooth, jenž je možné využít pro připojení podporovaných bezdrátových ovladačů a klávesnic. K dispozici jsou také bezdrátové standardy pro zrcadlení obsahu z mobilních zařízení Chromecast a AirPlay 2.

01.JPG
02.JPG
03.JPG

Detailní pohled na konektorovou výbavu a organizátor kabeláže

Dálkový ovladač

Nedílnou součástí televizoru je pochopitelně dálkový ovladač. Ten je vyroben z plastu černé barvy a typické jsou pro něj výrazně zaoblené rohy i bočnice, jak se můžete přesvědčit na snímcích v galerii níže.

Jde o „klasiku“, kterou výrobce rozhodně nic nezkazil. Přesněji tedy o klasický číselníkový model, který padne dobře do ruky. Tlačítka jsou na něm rozdělena do několika zón a některá jsou navíc pro větší přehlednost ještě barevně označena. Stisk tlačítek je příjemně jemný a přesný.

Kromě chytrého ovladače je k TV dodáván ještě klasický s číselníkem.

01.JPG
02.JPG
03.JPG

Dodávaný dálkový ovladač

Kvalita obrazu

Testovaný model TCL 65C835 nabízí úhlopříčku 65“ (164 cm) a nativní rozlišení 3840 x 2160 (4K UHD). Staví na technologii Mini LED. Ta dovoluje si užít s více než 15 000 ultra tenkými LED diodami rozloženými v 288 zónách detailněji jasnou bílou a zároveň i bohatou černou. Jde o standard QLED, který využívají například i televizory od Samsungu.

Televizor se chlubí standardem 4K HDR Premium 1000, podporuje rovněž formáty HDR10, HDR HLG, HDR10+ a HDR DOLBY VISION IQ, který optimalizuje kvalitu obrazu tak, aby se přizpůsobila světelným podmínkám v místnosti. Prostřednictvím přednastavených režimů je možné optimalizovat grafický výkon, stejně jako kvalitu obrazu vylepšením barev, jasu, kontrastu a ostrosti pro určité situace.

Barevné podání je díky tomu v praxi velmi syté a působí věrným dojmem. Pokud na panelu zobrazíte kvalitní fotografii, všechny odstíny jsou zobrazeny přesně tak, jak mají. Taktéž podání černé se drží na velmi vysoké úrovni. Popravdě když v noci koukáte na QLED panel nepoznáte příliš rozdíl proti technologii OLED. Právě bezchybné podání černé ale bylo jedním z hlavních důvodů, proč někteří jedinci upřednostňovali OLED.

Kromě velmi dobrého barevného podání si zaslouží testovaný přístroj pochválit také za brilantní pozorovací úhly. I při velmi vysokých náklonech, respektive pohledech z boku, se totiž obraz jakkoliv nedeformuje a zachovává si všechny své přednosti. Panel je sice lesklý, ale na ploše displeje jsou odlesky světla jen nepatrné, rozhodně se tak nemusíte obávat, že by šlo o „zrcadlo“. Samozřejmě pokud obrazovku natočíte za pravého poledne proti oknu, odlesky vidět budou.

Radost udělá TCL 65C835 také hráčům, obrazovka se totiž chlubí nativní 144Hz obnovovací frekvencí, obraz tak není nikdy trhaný. S konektorem HDMI 2.1 a funkcemi ALLM, VRR a AMD FreeSync Premium máte zajištěnu kompatibilitu s nejnovějšími generacemi herních konzolí a můžete se těšit na ultra-rychlé přenášení rychle se pohybujícího obsahu ve vyšším rozlišení, plynule a synchronizovaně. K dispozici je i speciální herní režim Game Master Pro, který zajistí automatické přidání herních funkcí pro plynulé akční hraní, nízkou latenci a nejlepší nastavení obrazu pro hraní her.

DSC01509.JPG
DSC01520.JPG
DSC01542.JPG

Přímý pohled na displej

DSC01578.JPG
DSC01584.JPG
DSC01586.JPG

Pohled zleva

DSC01634.JPG
DSC01646.JPG
DSC01659.JPG

Pohled zprava

Kvalita zvukové reprodukce

Samozřejmě nejen obraz tvoří ten správný filmový zážitek. Zabudované reproduktory nabízí výstupní výkon 50 W. O jejich návrh se postarala renomovaná společnost Onkyo, která bude dobře známá všem audiofilům. Reproduktory se navíc chlubí certifikací Dolby Atmos.

V otázce reprodukce patří televizor k tomu lepšímu, co je možné aktuálně zakoupit. I když samozřejmě profesionálním náčiním za několik tisíc konkurovat nemůže. Levnější soundbary a dokonce i některé ze střední cenové kategorie ale testovaný televizor hravě předčí.

Výšky a středy jsou u vestavěných reproduktorů dobře vyváženy, překvapivě i basové linky drží s ostatními zvukovými pásmy krok. Zvuk je u těchto reproduktorů poměrně čistý. Podává věrný hudební obraz bez zkreslení, a to zhruba do 85 % hlasitosti. Nad touto hranicí již dochází ke zkreslení, avšak ani při nejvyšším stupni hlasitosti nejde slyšet žádné bručení, chrčení či pískání. A to přesto, že nejvyšší stupeň hlasitosti je opravdu velice intenzivní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

O výrobu reproduktorů se postarala společnost Onkyo

Operační systém

Testovaný televizor staví na operačním systému od společnosti Google. Snadno tak k němu připojíte chytrý telefon s Androidem a provážete jej se svým účtem na Googlu. To je nezbytné k tomu, abyste mohli využívat všechny funkce nabízené systémem – například synchronizovat data mezi jednotlivými zařízeními, stahovat a instalovat aplikace apod.

Právě díky Androidu nabývá pojem „chytrý televizor“ úplně jiný rozměr. Bez ohledu na výrobce totiž dovoluje tato platforma vývojářům produkovat další a další aplikace. A ty je pak možné snadno instalovat do televizoru – celá řada jich je k dispozici zadarmo, najdou se samozřejmě ale i placené aplikace. A platí to pochopitelně také o hrách. Chod operačního systému je u testovaného kousku krásně plynulý a uživatel prakticky nikdy nemá pocit, že by musel na něco čekat.

Nedílnou součástí operačního systému je také praktický Google Assistant, ten je schopen poradit s výběrem filmů, ale prozradí také, jaké bude počasí anebo zjistí, jak dopadl zápas, který jste nestihli. Ke všem těmto informacím se navíc můžete dostat jednoduše a bez složitého vyhledávání, podporováno je hlasové ovládání. Prostřednictvím svého hlasu můžete kromě rychlého vyhledávání v televizoru také ovládat všechna chytrá zařízení kompatibilní s funkcí Google Assistant.

Je nutné zdůraznit, že pokud je TV v češtině, funguje pouze vyhledávání Google. Po zpřístupnění všech funkcí Google Assistanta, musí být TV v angličtině či jiném podporovaném jazyce.

Televizor jsme měli možnost testovat po dobu dvou týdnů. Za celou dobu nejevil žádné neduhy, nezasekával se a ani nedocházelo k nějakému přehřívání. To je zásluha především dostatečně dimenzovaných větracích otvorů v zadní části televizoru.

DSC01450.JPG
DSC01470.JPG
DSC01484.JPG

Operační systém Google TV v akci

 

Klady a zápory

+ luxusní vzhled

+ barevné podání displeje

+ výborné pozorovací úhly

+ herní funkce a režim Game Master Pro

+ prémiové audio od Onkyo se zvukem Dolby Atmos

+ poměr cena/výkon

 

- TV má pouze jeden USB konektor

- kvůli tenké konstrukci je nutné při rozbalování dávat na televizor velký pozor

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

TCL 65C835

Závěrečné hodnocení

Televizor TCL 65C835 je promyšlen i do toho nejmenšího detailu. A je jedno, zda se bavíme o designu, nabízených funkcích, zvukové reprodukci nebo kvalitě obrazu. Testovaný kousek má ambice uspokojit i náročnější uživatele, byť aktuální cenovka jej řadí spíše mezi střední třídu. To ale rozhodně není na škodu, neboť v dané cenové kategorii budete v současnosti jen těžko hledat lepší volbu.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru