Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Skládacím smartphonům patří budoucnost. Vlastní model představí také Honor

Skládacím smartphonům patří budoucnost. Vlastní model představí také Honor

Události
Huawei Mate X_423232690
Huawei Mate X
Produkt není určen k prodeji.

Fenoménem posledních měsíců jsou skládací smartphony, které kombinují to nejlepší ze světa tabletů a smartphonů. Podle výrobců patří takovým zařízením budoucnost, první se začnou prodávat ještě letos. Vlastní model ukáže také Honor.

O novém skládacím smartphonu se pro server CNet.com rozpovídal šéf společnosti Honor George Zhao. „Samozřejmě, že skládací chytrý telefon přineseme,“ reagoval až překvapivě otevřeně na přímou otázku redaktora Zhao.

„Pro naše zákazníky to jistě bude atraktivní zařízení. Ale myslím, že ten správný okamžik bude až příští rok,“ doplnil Zhao. Tím dal také jasně najevo, že první takové zařízení se v letošním roce s největší pravděpodobností neukáže.

Více se tématu hlava společnosti Honor věnovat nechtěla. Otazník tedy visí nad tím, jak bude vlastně přístroj vypadat a co bude umět. Je nicméně velmi pravděpodobné, že by se Honor mohl inspirovat u sesterské společnosti Huawei, která vlastní skládací smartphone představila letos v únoru na veletrhu MWC ve španělské Barceloně.

První pohled na Huawei Mate X

Huawei Mate X

 

Huawei přitom sází s modelem Mate X na úplně jiný koncept než konkurenční společnost Samsung. Ta totiž u modelu Galaxy Fold láká na dva displeje, ten větší se ukrývá vevnitř a když zařízení zavřete, úplně celý se schová. Venku pak zůstane pouze menší obrazovka, prostřednictvím které je možné vyřizovat všechno potřebné.

Proti tomu Mate X má jeden velký displej s úhlopříčkou osm palců. Když zařízení zacvaknete, displej se ohne jakoby zvenčí, takže lemuje přední i zadní stranu zařízení. V praxi tak uživatel získá kompaktnější zařízení, které má na přední straně 6,6palcovou dotykovou plochu a na zadní obrazovku s úhlopříčkou 6,38 palce.

V otevřeném stavu je Mate X tablet s osmipalcovým displejem, který nabízí rozlišení 2480 x 2200 pixelů. Velkou výhodou je, že zařízení nemá žádný výřez ani průstřel displeje – obrazovou plochu tedy můžete využívat skutečně celou. Zástupci společnosti Huawei několikrát poukazovali na konkurenční přístroj od Samsungu, který má 7,2palcovou obrazovku, která je však podél pravého horního rohu vykousnutá – to kvůli fotoaparátům.

Více se o smartphonu Huawei Mate X dozvíte v našem dřívějším článku. Představení modelu Samsung Galaxy Fold pak naleznete zde.

 

Samsung Galaxy Fold

 Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy Fold

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru