Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Trojlístek nových mobilů. Honor láká na výkon i fotoaparáty

Trojlístek nových mobilů. Honor láká na výkon i fotoaparáty

Události
autor: Karel Dvořák

Hned ve třech různých provedeních přijde na trh špičkový smartphone Honor 30. Prakticky všechna provedení přitom budou lákat na solidní výkon i špičkové fotoaparáty. Vrcholné provedení Honor 30 Pro+ totiž bude jedním z nejlepších fotomobilů na světě.

Jednotlivé novinky – a logicky tedy také jejich výbavu – od sebe rozeznáte podle názvu. Základ nabídky tvoří Honor 30, atraktivnější výbavu nabídne Honor 30 Pro a tím nejlepším v nabídce bude Honor 30 Pro+. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že všechny tři novinky sdílí určité rysy se sesterskou řadou Huawei P40.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Nejvýkonnější Kirin

Například vlajková loď Huawei P40 Pro+ je v podstatě odlehčenou nejlepší čtyřicítkou. Základ je nicméně takřka totožný. Smartphone je poháněn čipsetem Kirin 990 5G, který staví na 7nm+ EUV technologii. Díky tomu nabízí ve srovnání s předchůdcem nárůst celkového výkonu, ale zároveň zlepšení v energetické úspornosti a pokročilou inteligenci.

Celkem osm jader je rozděleno do třech skupin – s frekvencí 2x 2.86 GHz, 2x 2.36 GHz a 4x 1.95 GHz. Jak již samotný název napovídá, čipset podporuje rychlé 5G sítě. Verze Pro+ má k dispozici 8 nebo 12  GB operační paměti a 256GB interní úložiště. Nechybí ani slot na paměťové karty, případní zájemci nicméně musí počítat se standardem Nano Memory Card.

Dotyková obrazovka zakrývá prakticky celou čelní stanu. Jde o FullView panel s technologií OLED a úhlopříčkou 6,58". Rastr je v tomto případě 441 ppi s širším Full HD+ rozlišením 2640 x 1200 bodů. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že díky technologii OLED by měl panel nabídnout skvělé barevné podání a patřit k těm nejlepším displejům na trhu. To dokládá i pokrytí barevného prostoru DCI-P3 či podpora HDR. Pro úplnost dodejme, že obnovovací frekvence činí 90 Hz.

Největší rozdíly tedy hledejme u fotoaparátů. Hlavní fotoaparát na zadní straně je totožný, byť již hrdě nenese logo společnosti Leica. Jde o senzor s rozlišením 50 Mpx, velikostí 1/1.28" a světelností f/1.9 RYYB. V jeho výbavě nechybí ani optická stabilizace OIS s automatickým ostřením Octa PDAF.

Ultraširokoúhlý fotoaparát modelu Honor 30 Pro+ však již nabízí rozlišení 16 MPx, zatímco Huawei P40 Pro se chlubil 40MPx snímačem. Nechybí ani teleobjektiv s pětinásobným optickým přiblížením a se světelností F/3.4, ten nabízí rozlišení 8 megapixelů. Na kvality svého bratříčka s pořadovým číslem 40 sice novinka v hodnocení fotoaparátů nestačí, stále ale patří k tomu nejlepšímu, co mobilní fotografický svět nabízí. V hodnocení serveru DxOMark získal skóre 125 bodů, díky čemuž mu patří druhé místo. První je Huawei P40 Pro s hodnocením 128 bodů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Drobné ústupky

V případě dalších dvou novinek již případní zájemci musí počítat s určitými ústupky. Například Honor 30 Pro má pouze variantu s 8 GB RAM a se 128GB pamětí, také u něj nenalezneme bezdrátové dobíjení jako u vybavenějšího bratříčka. Případní zájemci musí také počítat s tím, že hlavní senzor nabízí rozlišení pouze 40 MPx, a to při menší velikosti 1/1.7“.

Ještě výraznější rozdíly jsou patrné u Honoru 30 bez slůvka Pro v názvu. Ten je vybaven 6,53palcovým displejem, který však již není zakřivený. Alespoň jde ale opět o OLED panel. Fotoaparáty na zadní straně je shodný s Honorem 30 Pro, vepředu je pak 32MPx selfie kamera. Vybavenější verze mají vepředu duální optiku v konfiguraci 32 + 8 MPx. Honor 30 je také o něco pomalejší, staví na Kirinu 985.

Je nutné zdůraznit, že telefony od Honoru nepodporují služby společnosti Google včetně aplikací typu Google Play, Google Maps, Gmail a dalších aplikací jako jsou WhatsApp, Facebook, Instagram a jiné. A to i přesto, že běží na platformě Android. Pro získání aplikací můžete využít tipy doporučené v tomto článku, ať už jde o alternativní zdroje, Huawei AppGallery nebo přenos pomocí aplikace Phone Clone. Přečtěte si článek před nákupem, abyste si byli jistí, že pro vás omezená dostupnost některých aplikací nepředstavuje problém a s výrobkem budete spokojení.

Dostupnost novinek pro tuzemský trh bude upřesněna později, to samé platí také o pořizovací ceně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků (1)

bobstt BOB

Honor 30

bobstt 20. 4. 2020 15:57

Kdy se bude dát koupit,mám nějaké zbytečné love,tak bych asi do toho šel,pokud to nebude zase nějaká pr....... cena nad 20 litrůůůůůůůůůůů..

Máš něco na srdci?

nahoru