Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Trojlístek nových mobilů. Honor láká na výkon i fotoaparáty

Trojlístek nových mobilů. Honor láká na výkon i fotoaparáty

Události

Hned ve třech různých provedeních přijde na trh špičkový smartphone Honor 30. Prakticky všechna provedení přitom budou lákat na solidní výkon i špičkové fotoaparáty. Vrcholné provedení Honor 30 Pro+ totiž bude jedním z nejlepších fotomobilů na světě.

Jednotlivé novinky – a logicky tedy také jejich výbavu – od sebe rozeznáte podle názvu. Základ nabídky tvoří Honor 30, atraktivnější výbavu nabídne Honor 30 Pro a tím nejlepším v nabídce bude Honor 30 Pro+. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že všechny tři novinky sdílí určité rysy se sesterskou řadou Huawei P40.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Nejvýkonnější Kirin

Například vlajková loď Huawei P40 Pro+ je v podstatě odlehčenou nejlepší čtyřicítkou. Základ je nicméně takřka totožný. Smartphone je poháněn čipsetem Kirin 990 5G, který staví na 7nm+ EUV technologii. Díky tomu nabízí ve srovnání s předchůdcem nárůst celkového výkonu, ale zároveň zlepšení v energetické úspornosti a pokročilou inteligenci.

Celkem osm jader je rozděleno do třech skupin – s frekvencí 2x 2.86 GHz, 2x 2.36 GHz a 4x 1.95 GHz. Jak již samotný název napovídá, čipset podporuje rychlé 5G sítě. Verze Pro+ má k dispozici 8 nebo 12  GB operační paměti a 256GB interní úložiště. Nechybí ani slot na paměťové karty, případní zájemci nicméně musí počítat se standardem Nano Memory Card.

Dotyková obrazovka zakrývá prakticky celou čelní stanu. Jde o FullView panel s technologií OLED a úhlopříčkou 6,58". Rastr je v tomto případě 441 ppi s širším Full HD+ rozlišením 2640 x 1200 bodů. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že díky technologii OLED by měl panel nabídnout skvělé barevné podání a patřit k těm nejlepším displejům na trhu. To dokládá i pokrytí barevného prostoru DCI-P3 či podpora HDR. Pro úplnost dodejme, že obnovovací frekvence činí 90 Hz.

Největší rozdíly tedy hledejme u fotoaparátů. Hlavní fotoaparát na zadní straně je totožný, byť již hrdě nenese logo společnosti Leica. Jde o senzor s rozlišením 50 Mpx, velikostí 1/1.28" a světelností f/1.9 RYYB. V jeho výbavě nechybí ani optická stabilizace OIS s automatickým ostřením Octa PDAF.

Ultraširokoúhlý fotoaparát modelu Honor 30 Pro+ však již nabízí rozlišení 16 MPx, zatímco Huawei P40 Pro se chlubil 40MPx snímačem. Nechybí ani teleobjektiv s pětinásobným optickým přiblížením a se světelností F/3.4, ten nabízí rozlišení 8 megapixelů. Na kvality svého bratříčka s pořadovým číslem 40 sice novinka v hodnocení fotoaparátů nestačí, stále ale patří k tomu nejlepšímu, co mobilní fotografický svět nabízí. V hodnocení serveru DxOMark získal skóre 125 bodů, díky čemuž mu patří druhé místo. První je Huawei P40 Pro s hodnocením 128 bodů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Drobné ústupky

V případě dalších dvou novinek již případní zájemci musí počítat s určitými ústupky. Například Honor 30 Pro má pouze variantu s 8 GB RAM a se 128GB pamětí, také u něj nenalezneme bezdrátové dobíjení jako u vybavenějšího bratříčka. Případní zájemci musí také počítat s tím, že hlavní senzor nabízí rozlišení pouze 40 MPx, a to při menší velikosti 1/1.7“.

Ještě výraznější rozdíly jsou patrné u Honoru 30 bez slůvka Pro v názvu. Ten je vybaven 6,53palcovým displejem, který však již není zakřivený. Alespoň jde ale opět o OLED panel. Fotoaparáty na zadní straně je shodný s Honorem 30 Pro, vepředu je pak 32MPx selfie kamera. Vybavenější verze mají vepředu duální optiku v konfiguraci 32 + 8 MPx. Honor 30 je také o něco pomalejší, staví na Kirinu 985.

Je nutné zdůraznit, že telefony od Honoru nepodporují služby společnosti Google včetně aplikací typu Google Play, Google Maps, Gmail a dalších aplikací jako jsou WhatsApp, Facebook, Instagram a jiné. A to i přesto, že běží na platformě Android. Pro získání aplikací můžete využít tipy doporučené v tomto článku, ať už jde o alternativní zdroje, Huawei AppGallery nebo přenos pomocí aplikace Phone Clone. Přečtěte si článek před nákupem, abyste si byli jistí, že pro vás omezená dostupnost některých aplikací nepředstavuje problém a s výrobkem budete spokojení.

Dostupnost novinek pro tuzemský trh bude upřesněna později, to samé platí také o pořizovací ceně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Honor 30

Kdy se bude dát koupit,mám nějaké zbytečné love,tak bych asi do toho šel,pokud to nebude zase nějaká pr....... cena nad 20 litrůůůůůůůůůůů..

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru