Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Výbava je vzhledem k ceně bezkonkurenční. OnePlus Nord se povedl

Výbava je vzhledem k ceně bezkonkurenční. OnePlus Nord se povedl

Události
OnePlus Nord, 8GB/128GB, Blue Marble_1343687036
OnePlus Nord, 8GB/128GB, Blue Marble
Produkt není určen k prodeji.
OnePlus Nord, 8GB/128GB, Grey Onyx_787441001
OnePlus Nord, 8GB/128GB, Grey Onyx
Produkt není určen k prodeji.
OnePlus Nord, 12GB/256GB, Blue Marble_2027326552
OnePlus Nord, 12GB/256GB, Blue Marble
Produkt není určen k prodeji.
OnePlus Nord, 12GB/256GB, Grey Onyx_2034053254
OnePlus Nord, 12GB/256GB, Grey Onyx
Produkt není určen k prodeji.

Takřka uprostřed letních prázdnin představila společnost OnePlus svůj nový smartphone Nord. Při jeho návrhu se řídila jednoduchou poučkou – nabídnout lidem vše důležité za rozumnou cenu. A na první pohled se to skutečně povedlo.

OnePlus Nord je zástupcem vyšší střední třídy. Nejde tedy vysloveně o vlajkovou loď, která by se hnala za co nejvyšším skóre v benchmarcích, ale aby uživatelům nabídla svižné pracovní tempo a dobrý uživatelský zážitek. Volba čipsetu Qualcomm Snapdragon 765G 5G je tak pro tyto účely více než optimální. Obzvláště s přihlédnutím k tomu, že se smartphone bude nabízet s velkou pamětí – v provedeních 8GB RAM / 128 GB ROM a 12 GB RAM / 256 GB ROM. Ani základní variantě by tak neměl dělat problém náročný multitasking.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

OnePlus Nord

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

OnePlus Nord

 

Půjčuje si výbavu vlajkové lodi

Stejně jako vlajková loď OnePlus 8, má i Nord předinstalovavý OxygenOS 10.5, nejnovější a nejrychlejší nadstavbu pro operační systém Android, kterou OnePlus nabízí. OxygenOS 10.5 přichází s funkcemi jako Dark Mode, Zen Mode a s celou řadou přizpůsobení, která uživatelům umožňují vyladit vše od tvarů ikon po animace otisku prstu. OxygenOS je navržen tak, aby byl velmi rychlý a plynulý, a zahrnuje téměř 300 výkonných softwarových optimalizací, které pomáhají poskytovat dokonalý uživatelský zážitek

Novinka sází na 6,44" AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Novinka se navíc chlubí vylepšenou odezvou na dotyk, což je údajně znát nejen při hraní her, ale i při procházení fotografií či brouzdání na webu. Dotyková plocha má také 2048 úrovní automatického jasu s plynulejšími přechody, takže nabízí větší pohodlí pro oči.

Nord pohání čipset Qualcomm Snapdragon 765G 5G, který poskytuje zlepšení rychlosti procesoru, o 30 % rychlejší vykreslování grafiky než předchozí verze. Dále má dedikovaný AI engine, který pomáhá dosahovat špičkového herního výkonu. Díky až 12 GB rozšířené paměti RAM si mohou uživatelé telefonu Nord užívat výkonnější hry a bezproblémový multitasking.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

OnePlus Nord

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

OnePlus Nord

 

Solidní fotografická výbava

OnePlus Nord je vybavený stejným 48MPx snímačem Sony IMX586 – stejně jako vlajková loď OnePlus 8. Díky velkému clonovému otvoru má světelnost f/1.75 a umožňuje výrazně stabilizovat světelný a optický obraz (OIS), aby se snížilo rozmazání a roztřesenost fotografií i videí. Kromě toho je Nord dodáván s 8MPx ultraširokým objektivem, dedikovaným snímačem pro focení makrofotografií a snímačem s detekcí hloubky scény, takže pro focení poskytuje všestranné možnosti.

V noci přijde vhod režim Nightscape, který je k dispozici jak na zadní hlavní čočce, tak na širokoúhlém objektivu. Díky němu pořídí OnePlus Nord až devět různých snímků při různých expozicích a během několika sekund je propojí, takže při slabém osvětlení vytváří jasnější a prokreslenější fotografie.

Nord je první zařízení OnePlus, které přichází s duálním nastavením přední kamery. Hlavní 32MPx senzor je doplněn o 8MPx kameru. Ta se také postará o vysoce kvalitní záznam videa až v rozlišení 4K a 60 fps (snímky za vteřinu). Ultraširokoúhlá 8MP přední kamera nabízí zorné pole 105 stupňů, které uživatelům umožňuje snadno pořizovat skupinová selfie.

OnePlus Nord je již nyní k dispozici v rámci předobjednávky, se zahájením prodeje se počítá na srpen. Základní provedení stojí 10 990 Kč, verze s větší pamětí pak 13 990 Kč.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (1)

Diskuze

Je fakt dobrý no ale toho mě je pořád dost drahý!!!

Máš něco na srdci?

nahoru