Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition – nadupaná herní grafika

Recenze: AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition – nadupaná herní grafika

Recenze

Čerstvou novinkou je na tuzemském trhu grafická karta AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition, která se snaží ze zmiňovaného grafického jádra vydolovat maximum. Bude to na úspěch stačit? To zjistíme v dnešním testu. 

Na pultech tuzemských obchodů se pomalu zabydlují grafické karty s jádry Nvidia GeForce GTX 1080Ti. To nicméně neznamená, že by modely bez písmenek Ti v názvu patřily do starého železa. Právě naopak. Ceny jsou u nich aktuálně citelně nižší a výkonu mají více než dost. Dokazuje to i novinka v podání společnosti GIGABYTE – grafická karta AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition. Pojďme testovat!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

 

Technické parametry

Testovaný model: GIGABYTE GeForce GTX 1080 AORUS Xtreme Edition, 8GB GDDR5X

Zaměření: hráči, virtuální realita

Rozhraní: PCIe 3.0

Architektura: Pascal

Frekvence jádra: 1759/1784 MHz (boost 1898/1936 MHz gaming/OC),

Paměť: 8 GB GDDR5X paměti s frekvencí 10 206 MHz (10 400 MHz OC)

Sběrnice: 256-bit

Konektory: 1x HDMI, 3x DisplayPort, 1x DVI-D, 2x HMDI pro režim VR

Maximální digitální rozlišení: 7680 x 4320 @ 60 Hz

Technologie: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA GameWorks

Profil chladiče: 2-Slot

Délka karty: 293 mm

 

Obsah balení

Testovaný kousek je dodáván v kartónové krabici černé barvy. Výrobce se nezapomněl hned na samotném obalu pochlubit jednotlivými přednostmi tohoto modelu. Již na první pohled tak například zjistíte, že karta je připravena na éru virtuální reality či že disponuje tichým chlazením WindForce. Kromě samotné grafiky nalezneme uvnitř balení ještě návody k použití, CD s obslužným softwarem, napájecí redukci a navíc ještě malou samolepku s logem AORUS.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení grafiky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Vzhled a kvalita zpracování

Ve srovnání s referenčním modelem se hlavní hrdina dnešní recenze změnil doslova k nepoznání. o je zásluha především chladicího systému WindForce, který staví na systému třech ventilátorů – i když se na první pohled může zdát, že jsou jenom dva. Detailně se budeme věnovat chladicímu systému ještě v další části této recenze.

Masivní chladič karty je vyveden v odstínech černé barvy. Aby samotná grafika nebyla příliš fádní, nalezneme na jejím těle ještě několik kontrastních oranžových prvků. Černá je mimochodem i vrchní strana karty, neboť ji prakticky celou pokrývá kovový plát. Na něm nechybí bílé logo AORUS, které po zapojení dokáže svítit.

Vzhledem k tomu, že grafiky s jádrem GeForce GTX 1080 patří k tomu nejlepšímu na trhu, není velkým překvapením, že je karta poměrně velkým „drobečkem“. Na délku má 293 mm, na což je potřeba myslet především při výběru počítačové skříně.

Celkovou délku alespoň zbytečně neprodlužuje napájecí konektor, jako tomu bývá u některých konkurenčních karet. Osmipinový konektor je totiž umístěn zboku, je tedy poměrně dobře přístupný. Samozřejmě toto řešení ale značně znesnadňuje případný cable management. Kabel od napájení totiž musíte vést buď nevzhledně horní stranou, nebo spodem, čímž ale můžete zastínit ventilátor.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na jeden z ventilátorů, kterými se karta pyšní

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uprostřed se ukrývá třetí ventilátor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Karta má na délku bezmála 29,3 centimetru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zajímavě vypadají kontrastní oranžové prvky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V počítači zabere karta dva sloty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konektory grafické karty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana odhaluje heatpipe trubice

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní strana grafiky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na logo AORUS

 

Co karta umí?

Vzhled samotné karty jsme si již ukázali. Nyní se sluší nahlédnout pod pokličku, tedy podívat se na technické parametry testovaného modelu. AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition je velmi výkonná herní grafika, která se hodí především na hraní her a pro chod virtuální reality. Jádro Nvidia GeForce GTX, které mimochodem využívá architekturu Pascal, nabízí základní frekvenci 1759/1784 MHz a boost 1898/1936 MHz (gaming/OC mód).

U karty byla použita paměť typu GDDR5X s kapacitou 8 GB. Ta se chlubí poměrně vysokou pracovní frekvencí 10 206 MHz, v OC režimu dokonce až 10 400 MHz. Maximální digitální rozlišení je 7680 x 4320. Z použitých a podporovaných technologií karta nabízí: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel a NVIDIA GameWorks.

Zajímavý je i pohled na konektorovou výbavu testovaného kousku. Karta nabízí 1x HDMI 2.0b, 3x DisplayPort 1.4 a 1x DVI-D, tedy pokud se podíváme pouze na zadní panel. Uvnitř skříně jsou k dispozici ještě dva další HDMI konektory, jež poslouží především pro chod systémů pro virtuální realitu. Některé moderní skříně totiž nabízí na čelním panelu výstupy na HDMI, aby uživatel při připojení brýlí nemusel neustále lézt za skříň. A právě čelní panel se takto elegantně připojí uvnitř skříně. Pro připojení k základní desce pak karta vyžaduje PCIe 3.0 slot.

Mimochodem upravovat frekvenci, napětí, otáčky větráčků, RGB osvětlení a další nastavení je možné u testovaného kousku v reálném čase. Umožňuje to ovládací software AORUS Graphics Engine, který je velmi intuitivní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konektory na zadním panelu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uvnitř skříně jsou k dispozici dva další HDMI konektory

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ovládací software AORUS Graphics Engine

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na možnost nastavení barevného podsvícení

 

Testovací sestava

Ještě než se pustíme do detailních testů grafiky, sluší se představit sestavu, kterou jsme používali. Srdcem celého stroje byl procesor AMD Ryzen 7 1800X, který jsme před časem detailně otestovali. Jde aktuálně o nejvýkonnější čip v nabídce společnosti AMD. Nabízí osm fyzických jader a 16 vláken. Každé z nich přitom pracuje na frekvenci 3,6 GHz a dokáže se automaticky přetaktovat až na 4 GHz.

Jako podvozek tak posloužila herní základní deska ASUS Crosshair VI Hero, která je určena speciálně pro patici AM4 a staví na čipové sadě AMD X370. Osazena je čtyřmi sloty pro paměťové moduly s maximální kapacitou pro 64 GB DDR4 RAM. Pro hráče má deska připraveny řešení 2-Way SLI a AMD CrossFire, která slouží k instalaci většího počtu grafických karet a tím patřičného navýšení výpočetního výkonu.

Pro úplnost dodejme, že o audio se stará zvukovka RoG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220 s podporou osmikanálového audia. Interní sloty pak nabízejí 2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (AMD Ryzen), 1 x PCIe 3.0/2.0 x16 - x8 režim (AMD 7th gen. A-series/Athlon), 1 x PCIe 2.0 x 16 (x4 režim), 3 x PCIe 2.0 x 1 a 1 x M.2, 8 x SATA 6Gb/s. Nechybí ani podpora standardů RAID 0, 1, 10.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ryzen 7 1800X v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Základní deska ASUS Crosshair VI Hero

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na konektorovou výbavu

 

Jako operační paměť jsme použili kit ADATA XPG Z1 16 GB. Jde o set dvou 8GB modulů standardu DDR4 3000, které nabízejí frekvenci 3000 MHz – jak už konečně samotný název napovídá. Tento model zaujme hned na první pohled masivními červenými pasivy, jež slouží především pro lepší chlazení pamětí. Sluší se také podotknout, že kity jsme měli v sestavě nainstalované hned dva.

Od společnosti ADATA pochází také datové úložiště. Konkrétně jde o SSD jednotku Ultimate SU800 s kapacitou 256 GB, kterou jsme měli možnost před časem detailně otestovat. Alespoň v rychlosti připomeňme, že tento model láká na 3D NAND flash technologii, dlouhou životnost a přenosovou rychlost až 560 MB/s.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Disk ADATA Ultimate SU800

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na otvory pro šroubky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sestava staví na kitu ADATA XPG Z1 16 GB…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…respektive na dvou kitech

 

Na ticho jsme zkrátka u testovací sestavy kladly opravdu velký důraz, a to neplatí pouze o použité grafické kartě, ale i o volbě dalších komponent. Pro napájení i chlazení jsme totiž použili ověřená řešení od společnosti Be quiet! Připomeňme, že tento výrobce se soustředí na výrobu chladičů, napájecích zdrojů a v neposlední řadě také počítačových skříní. A všechny zmiňované součástky jsme použili také my.

Konkrétně je řeč o vodním chlazení Be quiet! Silent Loop 280mm, které se stará o odvod tepla od procesoru. Je určeno pro modely se socketem AMD i Intel. Jeho výhodou je, že kombinuje kapalinové chlazení se vzduchovým. Čistě měděný radiátor se dvěma 140mm větráčky Pure Wings 2 je napojen dvěma hadičkami na blok s radiátorem, který se připevňuje na procesor. Jak funguje toto chlazení u nejvýkonnějšího Ryzenu 7 si ukážeme dále v recenzi.

Také napájecí zdroj pochází z dílny společnosti Be quiet! Konkrétně jde o velmi tichý model Dark Power Pro 11, o jehož chlazení se stará na míru vyvinutý ventilátor o velikosti 135 mm (hlučnost je při maximálním zatížení pouhých 19,9 dBA). Tento zdroj nabízí výkon 750 W a certifikaci 80 PLUS Platinum s účinností až 94 %, splňuje mimochodem požadavky směrnice EU ErP 2014, ENERGY STAR 6.0, Intel C6 mode a spotřeba ve Standy režimu je přibližně 0,15 W. Samozřejmostí je modulární kabeláž.

Všechny komponenty popsané výše jsme osadili do skříně Be quiet! Dark Base PRO 900, jejíž levá bočnice je prosklená. Krásně tak pod ní vynikne podsvícení jednotlivých komponent. Elegance se tomuto modelu rozhodně upřít nedá, a to především díky oranžovému lemování obou bočnic, které doplňuje jinak černočerné plastové a kovové části. Upřít rozhodně nemůžeme nic ani kvalitě zpracování, což se však dá u prémiové kategorie skříní tak trochu očekávat.

Skříň nabídne dvě 5.25" pozice určené pro instalaci optických mechanik, jednu pozici pro 2,5" a celkem sedm 3,5" pozic, které slouží především k instalaci pevných disků. V horní části skříně se nacházejí rozšiřující konektory v podobě dvou rychlých USB 3.0, dvou standardních USB 2.0 konektorů a také dva audio jack konektory pro sluchátka a mikrofon, či headset. Pro úplnost dodejme, že celá sestava pracovala pod operačním systémem Windows 10 Home.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Skříň Be quiet! Dark Base PRO 900

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na oranžové lemování skříně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čelní panel je odklopný

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Skříň je osazena tichými ventilátory

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na pozice pro disky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Napájecí zdroj Be quiet! Dark Power Pro 11

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zdroj má také velmi tiché chlazení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

O chlazení procesoru se staral vodník Be quiet! Silent Loop 280mm

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na část, která se připojuje k procesoru

 

Výkon, výkon a zase výkon…

Po představení testovací sestavy se můžeme konečně společně podívat, jaký nabízí karta AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition výkon v praxi. Sluší se podotknout, že hlavního hrdinu dnešní recenze jsme testovali s nejnovější sadou driverů od společnosti Nvidia a zároveň také s aktuálním firmwarem.

Do testů jsme zařadili další grafiky s jádry AMD i NVIDIA. Většinu uživatelů bude ale patrně nejvíce zajímat, jak moc narostl výkon této OC edice ve srovnání se základním jádrem GeForce GTX 1080 – právě takovou kartu jsme měli možnost testovat na stejné sestavě již o něco dříve v referenčním provedení od společnosti MSI.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Testovací sestava v akci

 

Výsledky jednotlivých herních testů níže jasně naznačují, že výkon narostl opravdu hodně, v některých případech klidně až o deset procent. Vzhledem k tomu, že proti základnímu modelu stojí Xtreme Edition zhruba o dva tisíce korun, je to velmi zajímavá volba ke koupi.

Mnoho uživatelů se bude ptát, a co karty s novějším jádrem GTX 1080 Ti? Takový model jsme zatím bohužel netestovali, ale podle samotného výrobce má být ve srovnání se základním modelem verze Ti výkonnější až o 35 %. Jenže si v případě pořízení takové karty sáhnete také mnohem hlouběji do peněženky. Připlatíte si více než 7500 Kč.

Z řádků výše je tedy patrné, že daleko ekonomičtější volbou je hlavní hrdina dnešní recenze. Navíc jak ukazují řádky níže, výkonu má na rozdávání a bohatě bude stačit i těm nejnáročnějším uživatelům:

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Anno 2205 (1920 x 1080)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

71,6 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

62,5 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

53,2 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

37,1 fps

 

Anno 2205 (2560 x 1440)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

56,2 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

47,9 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

40,7 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

26,4 fps

 

Anno 2205 (3840 x 2160)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

48,1 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

41,7 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

33,3 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

25,7 fps

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Battlefield 1 (1920 x 1080)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

154,2 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

141,7 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

120,5 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

115,7 fps

 

Battlefield 1 (2560 x 1440)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

111,7 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

102,6 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

86,9 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

74,5 fps

 

Battlefield 1 (3840 x 2160)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

58,0 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

52,9 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

42,5 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

34,7 fps

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Call of Duty: Infinite Warfare (1920 x 1080)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

126,1 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

115,9 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

112,1 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

106 fps

 

Call of Duty: Infinite Warfare (2560 x 1440)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

114,8 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

107,0 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

87,2 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

81,5 fps

 

Call of Duty: Infinite Warfare (3840 x 2160)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

68,7 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

62,1 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

51,7 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

53,3 fps

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Grand Theft Auto V (1920 x 1080)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

173,4 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

165,1 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

140,9 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

113,5 fps

 

Grand Theft Auto V (2560 x 1440)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

133,7 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

118,5 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

101,3 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

92,7 fps

 

Grand Theft Auto V (3840 x 2160)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

69,0 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

61,8 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

50,6 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

48,2 fps

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Just Cause 3 (1920 x 1080)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

155,7 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

144,5 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

117,2 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

109,7 fps

 

Just Cause 3 (2560 x 1440)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

107,2 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

99,8 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

82,1 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

75,9 fps

 

Just Cause 3  (3840 x 2160)

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

57,4 fps

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

52,1 fps

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

42,5 fps

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

41,6 fps

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

3DMark FireStrike

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

19 912 bodů

MSI GeForce GTX 1080 AERO 8G

19 378 bodů

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-8G

16 301 bodů

MSI Radeon R9 390 GAMING 8G

15 616 bodů

 

Spotřeba, provozní teploty a hluk

Ještě než se pustíme do závěrečného hodnocení, sluší se zmínit další postřehy z praxe. V první řadě se zaměříme na provozní hluk. Právě na chladicím systému si dal totiž výrobce velmi záležet. AORUS tak poskytuje kompletní chlazení pro všechny klíčové komponenty grafické karty. Výrobce nemyslel pouze na GPU, ale také na VRAM a MOSFET, aby zajistili stabilní běh při přetaktování a delší životnost. Na vrchní straně se tak nachází velký měděný plát, který odvede většinu tepla od GPU a VRAM. Na zadní straně je pak umístěn měděný zadní kryt, který odvádí teplo ze zadní strany GPU.

O všechny ostatní komponenty se spolehlivě stará chladící modul WINDFORCE. Ventilátory mají drobné žebrování na lopatkách, díky čemuž jsou schopny podle informací výrobce zvýšit průtok vzduchu o více než 20 % proti standardním ventilátorům při stejných otáčkách. Všechny tři ventilátory se přitom zapínají pouze v případě, kdy je potřeba účinnější chlazení. Například při kancelářské práci si vystačí testovaný model pouze s pasivním chladičem.

Lopatky ventilátorů se roztočí zpravidla až při delší době hraní, pokud teplota grafiky stoupne cca nad 60 °C. Ani potom ale není grafika kdovíjak hlučná, patří rozhodně k těm tišším. Samotná sestava vydává hluk okolo 30 dBA. V maximálním zatížení tato hodnota s testovanou grafikou stoupla na 42 dBA, což je velmi slušný výsledek. V klidovém stavu se teploty pohybují okolo 35 °C (okolní teplota 23 °C). V zátěži pak stoupnou těsně nad hranici 70 °C, což není u herních grafik nijak neobvyklá hodnota.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na žebrování pasivního chladiče

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Heatpipe trubice

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na jeden z ventilátorů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uprostřed se ukrývá ještě jeden menší ventilátor se speciálně upravenými lopatkami

 

Jak se na pořádný herní model sluší a patří, hned několik prvků na kartě je osvětlených. V první řadě je řeč o logu výrobce na bočnici, ale také na vrchní straně. Zároveň svítí i kříž na ventilátorech na spodní straně grafiky. Ve standardním nastavení se jednotlivé barvy střídají, v ovládacím softwaru je ale možné nechat rozzářenou klidně jen jednu jedinou barvu.

Svítí také logo Fan Stop. Logicky ale pouze v případech, kdy se ventilátory netočí. Díky tomu má uživatel okamžitě přehled o tom, v jakém režimu karta zrovna pracuje.

V zatížení si sestava s testovanou grafikou vzala ze zásuvky 226 W. Pro porovnání s modelem Radeon R9 to při stejných testech bylo 367 W. S ohledem na nabízený výkon je tedy spotřeba modelu AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition excelentní. Spotřeba je samozřejmě velmi ovlivněna dalšími použitými součástkami a například s jiným procesorem by mohla být ještě o něco nižší.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Osvětlené logo AORUS

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Svítí i kříž na spodní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Logo Fan Stop

 

Klady a zápory

+ nárůst výkonu proti referenčnímu modelu

+ velmi tiché chlazení

+ hodí se na hraní ve 4K i virtuální realitu

+ HDMI konektory uvnitř skříně

+ široké možnosti podsvícení

 

- o něco vyšší cena kvůli nárůstu výkonu a upravenému chlazení (v porovnání s referenčním modelem)

- délka karty přesahuje 29 cm

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition

 

Závěrečné hodnocení

Grafická karta AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition nabízí citelně vyšší výkon než referenční model se stejným jádrem. Přitom cena této novinky není zas o tolik vyšší. Testovaný kousek zaujme především špičkovým výkonem, který bude bohatě stačit i těm nejnáročnějším hráčům. Vítaným kladem je bezesporu i velmi tiché chlazení.

Zakoupit AORUS GeForce GTX 1080 Xtreme Edition můžete v našem obchodě

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (6)

GTX 1080 TI

Škoda že v tom srovnání nemáte i GTX 1080 Ti :-( Vím, že je dražší, ale i tak...

@koliva0: Vždyť tam o GTX 1080 Ti jasně píšou, že na testy nebyla a halvně tam její papírový výkon rozebírají. Za mě palec nahoru

Zadní panel nepomáhá v chlazení

Ve článku je chyba tento zadní panel nepomůže s chlazením GPU ani o 1 stupeň bylo to testováno klidně si ho zkuste sundat a uvidíte že mám pravdu.
Nebo se můžete podívat na video od Ltt na YouTube kde byla tato karta testována

Karta

Tož a kolik ta sranda stojí? Kdebech si to chtěl kópit, aby mi stačila šrajtofla.

Dotaz

Docela by mě zajímala jedna věc. Tady píšete, že ke chlazení máte Be quiet! Silent loop a procesor Ryzen. Já jsem si k Ryzenu tento chladič objednal a včera mi volal technik, že tento chladič k Ryzenu nelze přidělat. Tak se chci zeptat, co to má znamenat. Budu tam místo toho nucen mít naprosto odporný Noctua NH-D15 SE-AM4. Jsem tímto dost zklamán. A chtěl bych podotknout, že tímto výběrem jsem se řídil už v době, kdy jste vydali recenzi Ryzenu, kde jste tento chladič avizovali také, takže dlouho před mou objednávkou.

Sloty

Karta podle mě zabírá 3 sloty :-)

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru