Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Sony KD-65AF8 a HT-XF9000 – prémiový obraz, špičkový zvuk

Recenze: Sony KD-65AF8 a HT-XF9000 – prémiový obraz, špičkový zvuk

Recenze
Sony KD-65AF8 - 164cm_1586438374
Sony KD-65AF8 - 164cm
Produkt není určen k prodeji.

V dnešní recenzi budeme mít hned dva hlavní hrdiny. Společně se podíváme na zoubek prémiovému televizoru Sony KD-65AF8, společně s ním vyzkoušíme také 2.1kanálový soundbar Sony HT-XF9000 s bezdrátovým subwooferem.

Doba za posledních pár let pekelně rychle pokročila, alespoň tedy co se obrazových technologií týče. V dnešní době už není vůbec žádný problém postavit si doma pořádné kino. Pokud zrovna nefandíte projektorům a jde vám o co nejlepší obrazovou kvalitu, patrně budete mít v hledáčku televizory s technologií OLED, jako je i model Sony KD-65AF8. Samozřejmě domácí kino se nemůže obejít bez pořádného zvuku, a tak prim bude v dnešním testu hrát také Sony HT-XF9000, 2.1kanálový soundbar, který vyniká mimo jiné bezdrátovým subwooferem.

Představení televizoru Sony KD-65AF8

 

Technické parametry

Testovaný model: Sony KD-65AF8 – 164 cm

Úhlopříčka displeje: 65“

Nativní rozlišení: 3840 x 2160 (4K UHD)

Doporučená vzdálenost sledování: 2,5 m

Technologie TV: HDR, OLED, Smart (chytrá), Triluminos

Typ tuneru: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2

Podpora H.265 (HEVC): Ano

WLAN (WiFi): Ano

LAN: Ano

Bluetooth: Ano

USB: Ano

Počet HDMI: 4

CI: Ano

Operační systém: Google Android

EPG: Ano

Miracast: Ano

Nahrávání na USB - PVR: Ano

Ovládání hlasem: Ano

Energetická třída: B

Spotřeba: 186 W

Montáž na zeď: Ano, VESA 300 x 300

Výkon reproduktorů: 50 W

Rozměry: 1 447 x 841 x 255 mm

Hmotnost: 28 kg

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sony KD-65AF8

 

Testovaný model: Sony HT-XF9000, 2.1, černá

Celkový výkon RMS: 300 W

Konfigurace reproduktorů: 2.1, Soundbar

Bezdrátové připojení: Bluetooth

Rozhraní: 3.5mm, HDMI, Optický, USB

Ovládání: bezdrátové, na přístroji

Typ použití: pro Domácí kina, pro Monitory, pro TV

Rozměry: 930 x 58 x 85 mm

Hmotnost: 2,5 kg

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sony HT-XF9000

 

Televizor: Vzhled a kvalita zpracování

Televizor Sony KD-65AF8 vás hned na první pohled zaujme svým vzhledem. Když se podíváte na přístroj z boku, přijde vám tenkost panelu až neskutečná. Prakticky celá obrazovka se chlubí tloušťkou v řádu pár milimetrů, což je méně než prakticky u jakéhokoliv chytrého telefonu nebo tabletu. Samozřejmě ve spodní části je přístroj o něco tlustší, je zde umístěna veškerá elektronika. I po připočítání tohoto „baťůžku“ byste ale tenčí obrazovku hledali jen velice těžko.

Že byl u testovaného kousku kladen velký důraz na design, je patrné i při pohledu zepředu. Obrazovka totiž působí, jakoby ani neměla rámeček (obzvláště s ohledem na velikost úhlopříčky). Při pohledu zblízka zjistíte, že pár milimetrů černé plochy okolo aktivní obrazovky skutečně je, ale ta je zakryta tvrzeným sklem jako celý displej a plynule přechází v nepostřehnutelný tenký kovový rám, který celou obrazovku ohraničuje. Při dívání se na televizor tak skutečně máte pocit, jako kdyby ani neměl rámečky.

Pocit bezrámového displeje ruší pouze logo Sony, které se nachází v levém spodním rohu obrazovky. Právě při pohledu na něj vám dojde, že zde přeci jen nějaký drobný rámeček je.

Celý televizor je černý, pouze podstavec a spodní část rámečku jsou stříbrné. Černostříbrná je také zadní strana testovaného kousku, mimochodem v zadní části je podstavec je právě černý, přestože vepředu je stříbrný. Navzdory použití podstavce televizor pro zachování co nejvyšší stability jakoby leží na spodní hraně a podstavec pouze mírně vyčuhuje.

I když jde jednoznačně o designový kousek, vše bylo navrženo, a nakonec i realizováno s naprostou přesností a důrazem a detail. Málokoho tak nejspíše překvapí, že přístroj je perfektně slícován a použité materiály jsou na vysoké úrovni. Na druhou cenu v dané cenové kategorii to není zas tak překvapivé.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešního testu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rámeček okolo televizoru je velmi tenký

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pouze ve spodní části je trochu širší

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ve středu přední části vyčuhuje podstavec, který je stříbrný

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pravá bočnice televizoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samotná obrazovka je neskutečně tenká

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V zadní části je ještě baťůžek s elektronikou

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Protilehlá strana

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana televizoru

 

Konektorová výbava, ergonomie a snadné vedení kabelů

V konektorové výbavě testovaného kousku nechybí vůbec nic, co byste čekali od prémiového televizoru. Jednotlivé konektory jsou rozděleny na dvě části, na postranním panelu se nachází snadno přístupné konektory, konkrétně videoIN, sluchátkový výstup, dva USB konektory, HDMI a slot pro CI karty. Zbývající konektory jsou pak umístěny vespodu. Kromě dalšího USB konektoru je řeč o třech HDMI portech, optickém audio výstupu, síťovém konektoru a anténních konektorech. Potěšující je, že všechny konektory jsou velmi pečlivě popsány, takže zapojit jednotlivé vstupy a výstupy je hračka i pro méně zkušené uživatele.

Pozornější čtenáři si patrně na snímcích výše všimnuli, že všechny konektory se ukrývají pod sofistikovaným systémem plastových krytů. Ten se skládá ze tří částí a výrobce myslel například na to, aby snadno přístupné konektory byly stále snadno přístupné. Zboku tak zůstal malý průřez, kterým je možné vytáhnout libovolný kabel z útrob televizoru směrem ven – například USB prodlužku pro snadné připojení externích disků. Praktické je také to, že pod krytkami se dají skrýt všechny kabely. Ty se následně vyvedou v zadní části zpoza podstavce, takže design televizoru nic nehyzdí ani v případě, že stojí někde v prostoru.

Pro úplnost dodejme, že televizor lze samozřejmě pověsit také na zeď. K tomu slouží držáky standardu VESA 300 x 300.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Konektory na spodní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Snadno přístupné porty z boku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechny konektory jsou velmi pečlivě popsány

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Televizor nabízí sofistikovaný systém pro vedení kabelů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana televizoru s odkrytými krytkami

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Díky krytkám je možné takto úhledně vyvést kabeláž

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

I po nasazení krytek jsou přístupné konektory z boku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vyvést je tak možné například USB prodlužku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jeden ze šroubů pro uchycení televizoru na zeď

 

Dálkový ovladač

Televizor je dodáván s ovladačem, který bude fanouškům přístrojů od Sony dobře znám. Jde o „klasiku“, kterou výrobce rozhodně nic nezkazil. Jde o klasický číselníkový model, který padne dobře do ruky. něj jsou tlačítka rozdělena do několika zón a některá jsou navíc pro větší přehlednost ještě barevně označena. Stisk tlačítek je příjemně jemný a přesný.

Postupem času, jak budou uživatelé odhalovat multimediální dovednosti přístroje, nejspíše budou pokukovat po pokročilejších modelech, které usnadní například psaní na virtuální klávesnici. Koneckonců i některé klávesnice je možné k tomuto televizoru připojit, dokoupit je však nutné je zvlášť.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ovladač s tlačítky je sázkou na jistotu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana ovladače

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Profil ovladače

 

Obrazová kvalita

Televizor Sony KD-65AF8 nabízí úhlopříčku o velikosti 65 palců, či chcete-li 164 cm, a to při rozlišení 4K UHD (3840 x 2160 obrazových bodů). Dohromady tak přístroj zvládne pracovat s více než osmi milióny pixelů. Díky danému rozlišení je obraz na panelu Triluminos krásně jemný a ostrý.

Barevné podání je velmi syté a působí věrným dojmem. Pokud na panelu zobrazíte kvalitní fotografii, všechny odstíny jsou zobrazeny přesně tak, jak mají. Přednosti OLED panelů jsou zkrátka nepopiratelné a jejich kvalita krásně vynikne v případě, že hned vedle máte postavený obyčejný LED model. Vyzdvihnout si zaslouží podpora standardu Dolby Vision, která obsahuje funkci HDR. Výrobce tak slibuje podobně poutavý zážitek jako v kině.

K tomu ale samozřejmě pouze OLED panel nestačí, výrobce obraz vylepšuje celou řadou technologií. Přístroj například využívá 4K HDR Procesor X1 Extreme, který si klade za cíl omezit šum a zvýraznit detaily. Kvalita obrazu vynikne pochopitelně nejvíce, pokud na něm zobrazíte nějaké HDR video ve 4K, nikoliv pouhé televizní vysílání.

Kromě zmiňovaného čipu je k dispozici také celá řada dalších technologií vylepšení obrazu, například Super Bit Mapping 4K HDR. S touto technologií dochází k analyzování barvy jednotlivých objektů na obrazovce a k úpravě kontrastu, na rozdíl od běžných televizorů, kde se kontrast nastavuje pouze na jedné kontrastní křivce od černé po bílou. Díky technologii vylepšení objektů dosahuje zobrazený obraz větší hloubky, obsahuje více detailních textur a je dokonale reálný.

Vyzdvihnout si zaslouží také spolupráce s dvěma databázemi pro redukci šumu a přepočtu rozlišení. Díky tomu si můžete vychutnat mnohem více detailů i u videí s horší kvalitou. Obě tyto databáze pracují společně a to tak, že databáze redukce šumu obsahuje data kvality obrazu před redukcí šumu a po ní, rozliší komprimovaný šum a odstraní ho. Databáze přepočtu rozlišení pak funguje tak, že také obsahuje data před přepočtem a po něm. Tyto data pak využije k přepočtu signálu a vytvoření věrnějšího obrazu. Každá z databází obsahuje tisíce referencí dlouhodobě shromažďovaných během tvorby televizního obsahu a filmů.

Dohromady více než osm miliónů jednotlivých pixelů kontroluje technologie zvaná 4K X-Reality Pro. Ta má za úkol analyzovat jednotlivé části každé scény a porovnat je se speciální obrazovou databází, což by mělo zajistit co nejlepší obrazovou kvalitu. I když to může znít jako marketingový blábol, v praxi to skutečně funguje. Obstojně na Sony KD-55A1 vypadají i snímky ve Full HD rozlišení – pokud divák vysloveně nesedí půl metru před obrazovkou, nemá příliš šanci ani postřehnout větší rastr. Samozřejmě přímé srovnání se 4K ale patrné je.

Kromě velmi dobrého barevného podání si zaslouží testovaný přístroj pochválit také za brilantní pozorovací úhly. I při velmi vysokých náklonech, respektive pohledech z boku, se totiž obraz jakkoliv nedeformuje a zachovává si všechny své přednosti. Panel je sice lesklý, ale na ploše displeje jsou odlesky světla jen nepatrné, rozhodně se tak nemusíte obávat, že by šlo o „zrcadlo“. Samozřejmě pokud obrazovku natočíte za pravého poledne proti oknu, odlesky vidět budou, jak se nám podařilo zachytit i na některých ukázkových fotografiích níže.

 

>> Přímý pohled na displej <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

>> Pohled zleva <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

>> Pohled zprava <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Pod taktovkou Androidu

Společnost Sony vsadila stejně jako celá řada dalších výrobců na systém Android. Snadno tak k němu připojíte chytrý telefon s Androidem a provážete jej se svým účtem na Googlu. To je nezbytné k tomu, abyste mohli využívat všechny funkce nabízené systémem – například synchronizovat data mezi jednotlivými zařízeními, stahovat a instalovat aplikace apod.

Přestože jsme systém Android na televizorech testovali již několikrát, alespoň v rychlosti připomeňme jeho hlavní přednosti. Bez ohledu na výrobce dovoluje tato platforma vývojářům produkovat další a další aplikace. A ty je pak možné snadno instalovat do televizoru – celá řada jich je k dispozici zadarmo, najdou se samozřejmě ale i placené aplikace. A platí to pochopitelně také o hrách.

Televizor, který s uživatelem komunikuje plynně česky, je připraven na technologii Google Cast pro snadné streamování multimediálního obsahu ve vysokém rozlišení, zároveň díky Androidu nabízí funkci hlasového vyhledávání. Ta funguje bezproblémově také v češtině či slovenštině a TV nemá problém rozeznat ani krkolomná slova, jako například čerešničky.

Hlasové vyhledávání funguje stejně jednoduše a intuitivně jako na chytrých telefonech a počítačových tabletech s Androidem. Vyhledávat je přitom možné nejen multimediální soubory, ale například také fotografie z internetu nebo například nejrůznější aplikace. Televizor dokonce dokáže také odpovídat na obecné dotazy. Chcete vědět, jaká je výška Mount Everestu, nebo spočítat jednoduchý početní úkon? Stačí se zeptat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Operační systém Android

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nabídka předinstalovaných aplikací

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Netflix

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Google Video

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Souborový manažer

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Virtuální klávesnice

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

EPG

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

HbbTV

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nabídka nahrávání a živého vysílání

 

Prémiový zvuk a další praktické zkušenosti

Doslova fascinující jsou zvukové schopnosti televizoru. Konstrukčně je totiž zvukový systém Acoustic Surface řešen tak, že zvuk jakoby vychází z celé obrazovky televizoru. Skutečně máte pocit, že reproduktory nejsou jen nějaké chrchláčky krčící se někde na spodní straně televizoru, ale že zvuk se přirozeně line směrem k vám.

V praxi skutečně zvuk „prostupuje“ obrazovkou. Dva inovativní aktivační mechanizmy za televizorem jemně vibrují a tím vytvářejí zvuk, který se pohybuje spolu s obrazem, takže dialogy a speciální efekty uslyšíte ze správného místa. Aby nechyběla i hutná basová linka, je celá audio soustava doplněna o basový měnič v zadní části, který nahrazuje tradiční subwoofer.

V otázce zvukové reprodukce tak patří testovaný televizor k tomu lepšímu, co je možné aktuálně zakoupit. Výšky a středy jsou u vestavěných reproduktorů dobře vyváženy, překvapivě i basové linky drží s ostatními zvukovými pásmy krok. Zvuk je u těchto reproduktorů poměrně čistý. Podává věrný hudební obraz bez zkreslení, a to zhruba do 70 % hlasitosti. Nad touto hranicí již dochází ke zkreslení, avšak ani při nejvyšším stupni hlasitosti nejde slyšet žádné bručení, chrčení či pískání. A to přesto, že nejvyšší stupeň hlasitosti je opravdu velice intenzivní.

Televizor jsme měli možnost testovat po dobu bezmála dvou týdnů. Za celou dobu nejevil žádné neduhy, nezasekával se a ani nedocházelo k nějakému přehřívání. A to i přesto, že větrací otvory byste hledali na přístroji jen velmi těžko – je jich tu velice málo.

Zapomenout nesmíme ani na hodnocení spotřeby. Ta v praxi víceméně odpovídá tomu, co výrobce uvádí ve svých specifikacích. Během testů si nicméně přístroj z elektrické zásuvky vzal 156 W, což odpovídá parametrům a velikosti obrazovky. Spotřeba Standby režimu je méně než 1 W.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na reproduktor v zadní části televizoru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nachází se zde také basový reproduktor, který zastává funkci subwooferu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Indikační dioda pohotovostního stavu je pak vepředu

 

Audio systém: Vzhled, kvalita zpracování a ergonomie

Navzdory tomu, že reproduktory v testovaném televizoru patří k tomu nejlepšímu, co je aktuálně k dostání, rozhodli jsme se otestovat ještě audio systém Sony HT-XF9000. Jde o 2.1kanálovou sestavu, která se skládá ze soundbaru a samostatného subwooferu.

Konstrukčně je testovaný kousek velmi zajímavý, neboť obě dvě části systému společně komunikují bezdrátově. Díky tomu je ergonomie pro uživatele velmi příjemná. Nemusí totiž řešit složité vedení kabelů napříč obývacím pokojem, ale pouze oba dva díky připojí k zásuvce.

Z konstrukční stránky výrobce vsadil na plasty a dřevo. Dřevěný je prakticky celý subwoofer, nalezneme na něm ale i plastové části. Za pozornost stojí také kovové prvky, které chrání například jednotlivé reproduktory proti poškození.

Svým designem ladí testovaný kousek s modelem BRAVIA XF90, připojit se dá ale pochopitelně k jakémukoliv jinému televizoru. Pozor je nutné dávat pouze u televizorů s tenkými rámečky, jako je například námi testovaný kousek – u nich může být soundbar vyšší než spodní hrana obrazovky. Samozřejmě se to dá vyřešit zavěšením na zeď, a to nejen televizoru, ale také soundbaru.

Ovládací prvky se nachází přímo na soudbaru, uprostřed vrchní strany. Stejně tak je ale celý zvukový systém možné ovládat pomocí dodávaného dálkového ovladače.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Audio systém se skládá ze dvou kousků

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Soundbar je velmi kompaktní

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na ladné křivky testovaného kousku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nechybí samozřejmě logo výrobce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní strana soundbaru

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na ovládací prvky uprostřed vrchní strany

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana testovaného kousku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zde se nachází také otvory pro připevnění na zeď

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nedílnou součástí audio systému je subwoofer

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ani zde nechybí logo výrobce

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní část je lesklá a bohužel na ní ulpívají otisky prstů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pravá bočnice testovaného kousku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní strana zařízení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Slícování jednotlivých částí je bez chybičky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana subwooferu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na jednu z podložek subwooferu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana testovaného kousku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na ovládací prvky

 

Praktické zkušenosti

Zvukový systém Sony HT-XF9000 s bezdrátovým subwooferem a zesilovačem S-Master nabízí celkový výstupní výkon úctyhodných 300 W. Navzdory 2.1kanálové konfiguraci nabízí testovaný kousek bohatý prostorový zvuk. Digitálně totiž dovede vytvořit pole virtuálního prostorového zvuku v kvalitě blízké 7.1.2k.

Zvuk Dolby Atmos se line z jediné tenké jednotky díky nejnovější prostorové technologii Vertical Surround Engine. „Vertikální“ zvuk je vysílán z dvojice předních reproduktorů a vytváří iluzi, že vás virtuální prostorový zvuk plně obklopuje. Vyzdvihnout si zaslouží také podpora 4K HDR a Dolby Vision, či standardy Dolby Atmos / DTS:X pro virtuální prostorový zvuk.

S ohledem na cenové zařazení testovaného kousku patrně nepřekvapí, že vyvážení jednotlivých zvukových pásem se drží na velmi vysoké úrovni. Díky jednotlivým přednastaveným zvukovým režimům je přitom možné vybrat ideální nastavení podle toho, co právě sledujete nebo posloucháte. K dispozici máte režimy – Kino, Hudba, Herní, Zprávy, Sport. Například v režimu Kino jsou krásně zesíleny všechny basové linky a zvuk působí daleko bohatším dojmem. Naopak u Zpráv jsou zase zesíleny středy, aby byl hlas moderátorů dobře zřetelný a nebyl přehlušen dalšími zvukovými prvky v reportáži.

Upřímně zvukové schopnosti televizoru Sony KD-65AF8 jsou špičkové, ale testovaný audio systém Sony HT-XF9000 je povyšuje na ještě vyšší úroveň.

Připojení audio systému je velmi jednoduché. Zvuk je možné přenášet jediným HDMI kabelem s funkcí ARC pro vaše zařízení a televizor. Můžete také přehrávat pomocí připojení přes USB nebo bezdrátově streamovat díky technologii Bluetooth, například z připojeného chytrého televizoru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Testovaná audio sestava

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na basový reproduktor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Soundbar dovede navodit dojem prostorového zvuku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na konektorovou výbavu soudbaru

 

Klady a zápory

Televizor Sony KD-65AF8

 

Audio systém Sony HT-XF9000

Klady

Zápory

 

Klady

Zápory

extrémně tenký design, systém krytek konektorů

na vybalování jsou potřeba alespoň dva lidé

 

velmi výrazný a vyvážený zvuk

lesklá část subwooferu je náchylná na omaky

barevné podání displeje

vysoká pořizovací cena

 

propojení bez kabelů

vyšší pořizovací cena

výborné pozorovací úhly

   

přednastavené zvukové režimy

 

prémiové audio

       

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sony KD-65AF8

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sony HT-XF9000

 

Závěrečné hodnocení

Televizor Sony KD-65AF8 je promyšlen i do toho nejmenšího detailu. A je jedno, zda se bavíme o designu, nabízených funkcích nebo kvalitě obrazu. Testovaný kousek zkrátka cílí na ty nejnáročnější uživatele, čemuž vcelku pochopitelně odpovídá také jeho cenovka. Navzdory tomu, že zvukové schopnosti zařízení se drží na velmi vysoké úrovni, posunout je ještě o úroveň výše je možné díky audio systému Sony HT-XF9000.

Sony KD-65AF8

Sony HT-XF9000

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru