Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Asus P750 – manažerský klenot pouze pro vyvolené

Asus P750 – manažerský klenot pouze pro vyvolené

Recenze
ASUS P750_1051075706
ASUS P750
Produkt není určen k prodeji.
ASUS P750 + IGO Evropa_887886433
ASUS P750 + IGO Evropa
Produkt není určen k prodeji.
ASUS P750 Black + balíček na kolo (mapy + držák)_640404005
ASUS P750 Black + balíček na kolo (mapy + držák)
Produkt není určen k prodeji.

Když jsem si šel do pražské pobočky Czech Computeru vyzvednout na testování nový model multifunkčního komunikátoru od firmy ASUS s kódovým označením P750, opravdu jsem se na tuto zajímavě vyhlížející a krásně zaoblenou mašinku těšil. A měl jsem taky proč. Splnila všechna moje očekávání.

Firma Asus, která se na poli počítačových technologií pohybuje už hezky dlouho není známá jenom svými poměrně kvalitními notebooky, nebo konkrétními hardwarovými součástkami, ale má co mluvit i do sekce PDA a mobilních komunikátorů, kde taktéž zaujímá takříkajíc „Rock Solid“ position (Jak ostatně i deklarují ve svém sloganu – Rock Solid. Heart Touching). Mají zkrátka skálopevnou pozici mezi výrobci tohoto druhu techniky a to je fakt.

Balení může být i přehledné

Bohužel se dost často setkávám s produkty, jejichž balení je naprosto nepřehledně uspořádané a po otevření krabice se tak na vás zpravidla vyvalí spousta různého příslušenství, které už stejným způsobem do krabice nedokážete poskládat, ač byste se o to sebevíc snažili. Není to pravidlem, nicméně jde o poměrně častou realitu. To ale díkybohu nebyl případ komunikátoru Asus P750. Cestou autem domů jsem se čas od času pokochal pohledem na krásně designově vyvedenou krabici, která už z obalu dávala na odiv samotný komunikátor v podobě lesklého obrázku v měřítku 1:1. V duchu jsem si říkal, co se na mě asi z krabice vysype, ale o to milejší překvapení mě čekalo, když jsem krabici otevřel…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

designově opravdu povedená krabice s ještě hezčím obsahem

Nejdřív jsem odstranil posuvný obal, abych obnažil samotnou černou krabici. Po jejím otevření na mě čekal komunikátor, prostě a jednoduše (leč účelně a zcela dostatečně) zabalený v igelitovém sáčku, uložený do přihrádky v horní odnímatelné části z tvrdého papíru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samotná krabice, kterou jsem zbavil horního obalu už tak elegantně nevypadá.

Pod touto horní částí se pak nalézalo přesně to, co by se mělo nalézat i v ostatních krabicích s počítačovou technikou – POŘÁDEK. Prostě a jednoduše - na dně ležely dvě papírové krabičky, do kterých bylo uloženo téměř veškeré přibalené příslušenství. Slůvko „téměř“ jsem použil záměrně, neboť odnímatelný papírový vršek měl na své spodní části ještě další prostor, kde byl uložen například držák. Díky tomuto důmyslnému rozložení do sebe všechno perfektně zapadá a nic vám uvnitř otravně nechrastí. Je mi jasné, že si svůj nový PDA komunikátor nebudete s sebou stěhovat v původní krabici, ale to jsou prostě detaily, kterých si člověk u mnoha jiných nevšimne, což je způsobeno právě oním „nepořádkem“, nebo chcete – li nedomyšleným .

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Komunikátor, uložený v papírové horní přihrádce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detail horní části z tvrdého kartonu. Kromě kódového označení tu najdete i některé funkce tohoto přístroje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá kompletně otevřené a rozebrané balení přístroje Asus P750.

Pak už jsem se jal vybalovat konkrétní části bohatého příslušenství a že ho nebylo opravdu málo je jistě dostatečně patrné z přiložených ilustračních fotografií.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Veškeré přibalené příslušenství ještě zabalené...

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Příslušenství i s komunikátorem, tentokrát zbavené ochranných obalů: dvojice CD, pořádná spousta manuálů, dvoudílný držák do auta, ochranný obal, USB kabel, síťová nabíječka, hands-free sluchátka, nabíječka do auta a nakonec i samotný komunikátor.

Příslušenství konkrétně

Jako obvykle, i dnes se pustíme do pečlivého rozboru veškerého přibaleného příslušenství a to bude fuška více než jindy, protože příslušenství je opravdu dost. Takže tedy konkrétně:

Prvním, co přišlo na ránu a co jsme tady již dvakrát řešili z hlediska navigací je držák do auta, který ani u tohoto komunikátoru nechybí. Komunikátor je totiž vybaven GPS přijímačem, ale o tom až později. Držák sestává z nacvakávací části, vybavené čtveřicí plastových „zubů“, dále ohebným husím krkem a nakonec je tu i obligátní přísavka. Musím říci, že na první pohled mi držák hodně evokoval ten od GoClever Navigatoru, ale tenhle od P750 se z hlediska přilnavosti na sklo liší v jedné zásadní věci. Je pravdou, že přísavka je jen mírně vypouklá, až rovná, ale tím rozdílem je páčka, která donutí přísavku, aby se přisála ke sklu a tak vytvoří lehký podtlak, který ale k bezpečnému udržení stojánku na skle auta bohatě stačí. Pak už je jen potřeba nacvaknout příslušnou kolébku a může se jet. Na adresu tohoto držáku mám ale jednu konkrétní výtku a to sice takovou, že jsem obě dvě části (kolébku a samotný držák) po spojení nebyl schopen oddělit. Bál jsem se, abych něco neulomil. Ne, že by to pro vás, jako potenciální zákazníky bylo směrodatné, ale když už jednou tvořím recenzi, musím to jako jisté negativum uvést. Svoji úlohu ale stojánek plnil bezproblémově. Husí krk mohl být o malinko ohebnější, ne tak tuhý, ale to už si možná trochu vymýšlím.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní část držáku do auta.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přísavka s upevňovací páčkou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Čtveřice příchytných „zubů“ pro upevnění kolébky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kolébka.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS P750 upevněn do držáku v kolébce, teď už stačí jenom přichytit na sklo auta.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PDA telefon ASUS P750, tentokrát pouze v kolébce.

Manuálů a všech možných tiskovin dostanete celou spoustu. Jak ale normálně manuály nerozebírám, tak dneska se alespoň slovem zmíním o velmi kvalitním zpracování návodu, ze kterého lze díky velké spoustě fotek pochopit úplně vše. Ne, jako u některých jiných, kde si musíte zahrát na detektiva a luštit, co tím chtěl „básník“ říci :-).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Záplava manuálů a dalších technických dokumentací od výrobce.

Další na řadě jsou CDčka. K těm snad není potřeba nic říkat, jedno se příznačně jmenuje „Getting started“, čili „Začínáme“ a na tom druhém kromě ovladačů pro komunikaci s PC najdete i software, který z vašeho P750 udělá Bluetooth dálkový ovladač, díky kterému budete moci pohodlně ovládat své powepointové prezentace na dálku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dvojice CD.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Screenshot z instalačního menu. Díky tomuto ovladači se z vašeho P750 stane dálkový ovladač pro všechny důležité prezentace prezentace, či třeba pro přehrávání videa…

Autonabíječka zaujme svým hezky zaobleným tvarem a rovněž potěší i kabel, který je spirálovitě stočený, jako „šňůra“ od telefonu a nemusíte se tak bát, že kabel překroutíte. U takového přístroje se zkrátka musí myslet na všechno.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Autonabíječka do auta – co víc k tomu dodat? :-)

Další nabíječkou je tentokrát klasická síťová. Ta už disponuje normálním rovným kabelem, na jehož konci je miniUSB koncovka, stejně jako v případě autonabíječky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

miniUSB síťová nabíječka, kterou můžete dobít nejen vaše P750.

USB kablík je další položkou na naše seznamu příslušenství. Jako obvykle ničím zvláštním nevyniká, takže ho z popisu vynecháme.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

USB kabel

Nebyl by to skutečně multifunkční PDA komunikátor, kdyby mu chyběla handsfree sluchátka. Ta jsou vyráběna firmou ASUS a kromě dvou pecek najdete na kabelu ještě mikrofon s jedním tlačítkem a regulací hlasitosti. Pak se tu ještě nalézá upevňovací spona, která je ale trošku zbytečně přichycena až pod mikrofon, za což musím firmu ASUS trochu pokárat. Za dobu vývoje svých smartphonů už se taky mohla poučit od mnoha jiných značek a umístit příchytnou sponu na spodní část mikrofonu. Pecky hrají celkem slušně, díky gumovým potahům příjemně sedí v uších, ale mají slabší bassy a při telefonování lehounce praskají (možná výrobní vada). Co se týče regulátoru hlasitosti, tak ten by mohl být tužší a krokový. Takhle se vám dost často stane, že přístroj zesílíte, nebo zeslabíte víc, než byste chtěli. Jinak ale spokojenost.

Na mikrofonu také naleznete tlačítko, které pro vás představuje opravdu velkou výhodu. Díky němu totiž celou spoustu funkcí zastanete, aniž byste telefon museli vůbec vyndat z kapsy. Stačí stisknout tlačítko a za okamžik se ozve ženský hlas s výzvou, abyste zadali příkaz. Pak už stačí jenom nastudovat patřičné hlasové příkazy a rázem se váš život stane hračkou. Media Player 11 spustíte prostým příkazem „přehrát hudbu“ a pokud se vám právě přehrávaná skladba nelíbí, není nic jednoduššího, než opět stisknout tlačítko a do mikrofonu říct „další“ nebo „předchozí“. Dále si přes hlasové příkazy můžete zkontrolovat příchozí zprávy, schůzky na tento den, zeptat se kolik je hodin, nebo samozřejmě vytáčet čísla. Třeba u toho času je to trochu úsměvné, protože když do mikrofonu zadáte příkaz „kolik je hodin“, tak se vám ze sluchátka ozve čas v opravdu HODNĚ šroubované češtině, jako by to nahrával nějaký Vietnamec z tržnice. V tomto ohledu tedy mají autoři do příště co vylepšit, ale na druhou stranu mě to mnohokrát opravdu rozesmálo. Ne tak často totiž na otázku ohledně času dostanete odpověd: „Je osm dvacet – jeden“ :-).

Malou nevýhodou, co se týče přehrávání hudby je i stav profilu, který máte v telefonu aktuálně nastavený. Když byl profil nastavený na „normální“, bylo vše v pohodě, ale když jsem ho měl jako „schůzka“, nebo „tichý“, tak mi hudba nehrála. Nejdřív jsem si myslel, že je to chyba přístroje, ale pak jsem na to přišel. Je jasné, že přístroj s takovou spoustou funkcí bude mít nějaké ty „mouchy“, ale možná by neškodilo nějaké důkladnější testování výrobku a potažmo softwaru, než se produkt pustí do prodeje…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hadsfree sluchátka s mikrofonem a příchytným „krokodýlkem“.

Posledním kouskem příslušenství je slušivé pouzdro z umělého materiálu, které dobře ochrání dotykový display vašeho P750.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pouzdro komunikátoru – nahoře je patrné logo firmy ASUS

Komutátor v něm vypadá opravdu dobře a pouzdro je naprosto dostačující. Na jeho spodní straně je ochranný proužek, aby vám tudy komunikátor nevypadl. Přesto bych měl k tomuto kousku příslušenství jednu malou výtku. Když jsem cestoval, měl jsem puštěnou hudbu a potřeboval si třeba přečíst zprávu nebo se na něco na podívat, tak tam kabel kvůli ochrannému proužku trochu vadil, takže jsem si zvykl dával P750 do pouzdra z druhé strany. Takto se vyndává jednodušeji. To je ale spíš takový detail.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Komunikátor v bezpečí ochranného obalu

To by tedy bylo zhruba všechno ke konkrétnímu příslušenství a nyní si už konečně dostaneme k samotné alfě a omeze tohoto komunikátoru, tedy především k technickým parametrům a softwarovému vybavení.

Čistokrevný hřebec, osedlaný nejnovějšími technologiemi

Komunikátor ASUS P750 je osazen procesorem Marvell PXA270M s taktem 520 MHz, což je dostačující, nicméně občas se na přístroji projevilo, že používá systém Windows, konkrétně Windows Mobile 6 Professional, protože při více spuštěných aplikacích (Windows Media Player, Průzkumník, Voice Commander apod.) a nižším stavu baterie (cca. 35%) trvaly P750 některé operace trochu déle (v řádech jednotek sekund u těch, které jsou běžně prováděny ihned). Dále tato sympatická krabička disponuje 256 Mb flash ROM paměti pro data a aplikace, přičemž pro jejich ukládání je připraveno 64 Mb kapacitního prostoru. To je sice žalostně málo, ale pokud chcete poslouchat hudbu, či si pouštět videa, tak pro tyto účely využijete integrovaný slot na microSD karty. Já jsem ASUS P750 sestoval s 2GB kartou Kingston a vše běhalo jako na drátkách, až na výše zmíněné občasné zpomalení díky baterce a zahlceným Windows.

Určitě největší výhodou tohoto komunikátoru je ale celá řada špičkových technologií, kterými je vybaven. O připojení k internetu se tu stará jednak integrovaný Wi-fi přijímač (IEEE 802.11 b+g), ale také 3,5G vysokorychlostní technologie, která je schopna pracovat až s rychlostí 3,6 M. Přehled hotspotů je také řešen velmi elegantně. Nahoře na displayi, kde vám například svítí ikonka signálu, či nepřečtených zpráv máte i symbol stavu tohoto připojení. Když na obrazovce svítí symbol „3G“, je k dispozici hotspot, když jenom „G“, můžete se připojit alespoň pomocí GPRS.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS P750

Tento třípásmový PDA komunikátor, pracující na GSM pásmech 900/1800/1900 je rovněž vybaven bluetooth technologií, stejně jako GPS přijímačem. Navigace je zajištěna mapami Google Earth a kromě klasické navigace můžete využít i takzvaného GPS location courier, což je funkce, která vždy v určitou dobu odesílá na přednastavená telefonní čísla údaje s vaší pozicí, takže se nemusíte bát, že byste se ztratili. Jinak ale musím k GPS podotknout, že jsem se s ním opravdu hodně nazlobil, než se mi ho povedlo nastavit, protože se musí konfigurovat přenosová rychlost, porty apod. Osobně dost dobře nerozumím tomu, že u takto drahého přístroje už vše nebylo nastaveno tak, aby to prostě po zapnutí fungovalo a ani v manuálu toho o nastavení moc nebylo, čili tímto mě ASUS P750 velmi zklamal.

Rovněž mě překvapilo, že P750 nedisponuje iRDA portem. Jde sice o dávno překonanou technologii, nicméně u přístroje, který je doslova nabitý všemi ostatními technickými novinkami by chybět neměl. Takhle to trochu ubírá z onoho univerzálního dojmu, ale to je možná jen můj názor.

Dále přístroj disponuje třímegapixelovým fotoaparátem s automatickým ostřením a pak ještě jedním snímačem, který můžete použít například při videokonferencích. Kvalitu fotografií bych hodnotil jako takou normální, zkrátka ničím neoslní, ale pro pořizování momentek to naprosto stačí a při dobrém osvětlení se dají udělat i hezké fotky. Tady je trojice fotografií k nahlédnutí:

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nádraží na pražském Smíchově – foceno ASUSEM P750

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Automaty na půdě plzeňské právnické fakulty - foceno ASUSEM P750

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Plocha mého notebooku - foceno ASUSEM P750

Co se týče rozměrů, tak ASUS P750 má míry 113 x 58 x 17.4 mm a váhu 130 gramů. Uvnitř přístroje najdete baterii ASUS o velikosti 1300mAh u níž výrobce uvádí až 6 hodin nepřetržitého hovoru a až 240 hodin pohotovostního stavu. Ten druhý údaj sice potvrdit nemohu, protože na tak dlouho jsem telefon k dispozici neměl, abych to mohl vyzkoušet, nicméně jakási „kombinovaná“ výdrž byla velice slušná. V půlnoci jsem mobil úplně nabil, poté odpojil z nabíječky a následující den tak 4 hodiny nepřetržitě poslouchal hudbu, tak 20 minut telefonoval a na přelomu dalšího dne baterie indikovala asi 40 %, čili „odolnost“ baterie bych označil za velmi uspokojivou…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Komunikátor zbavený zadního krytu a baterie – vedle je ještě položený kovový stylus.

ASUS P750 v detailu

O hardwarovém vybavení přístroje už jsme si pověděli vše potřebné a nyní se konečně můžeme zabývat pikantními detaily tohoto povedeného kousku. Hovořit o ladných křivkách je v dnešní době v jakékoliv věci už docela dost velké klišé, ale u P750 toto pravidlo neplatí. Tento komunikátor od firmy Asus skutečně disponuje ladnými tvary a celkově se onen výsledný design hezky povedl.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS P750 v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

K ovládání dotykového displaye výrobce přibalil i kovový stylus

Z boční strany je nutné si povšimnout hned několika důležitých věcí. Jednak tu najdete slot, do kterého se dává microSD karta a který je standardně zakrytý plastovou záslepkou. Dále jsou tu dvě tlačítka, jedno pro spuštění fotoaparátu a druhé tlačítko pro resetování přístroje. Pak je tady posuvník, kterým buď zamknete klávesy, nebo přístroj vypnete. Přiznám se, že jsem si docela dlouho lámal hlavu nad tím, kde je ono magické „vypínací“ tlačítko. Možná, že kdybych se podíval do manuálu, tak jsem to věděl dřív, ale čekal jsem ho spíš nahoře. Poslední důležitou věcí na této straně je GPS přípojka na externí anténu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

pravá strana přístroje (zleva) - slot na microSD kartu, tlačítko fotoaparátu, tlačítko pro resetování, posuvník pro zamčení kláves a vypnutí přístoje a nakonec i přípojka na externí anténu pro GPS.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

výstup na externí anténu pro GPS přijímač

Na druhé straně najdete o poznání méně funkcí, ale o to více důležitých. Jednak je tady tlačítko pro diktafon, který spustíte dlouhým stiskem. Pro krátký stisk si můžete nadefinovat akci – já si k tomuto tlačítku přiřadil průzkumníka. Dalším je multifunkční ovladač, kterým můžete například posouvat stránky prohlížeče, vybírat přijaté zprávy, nebo třeba regulovat hlasitost. Tento ovladač je o poznání přesnější, než středový joystick, a proto jsem ho také využíval častěji.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

levá strana přístroje (zleva) – tlačítko diktafonu a multifunkční ovladač

Zespodu máte jednak přípojku na handsfree set a pak také komunikační miniUSB port. V pravém spodním rohu je rovněž patrný stylus, respektive jeho spodní plastová část.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS P750 zespodu

Další kapitolou knihy jménem Asus P750 je klávesnice. Ta je kvalitou naprosto vyhovující, navíc se čtveřicí multifunkčních tlačítek, ale kamenem úrazu je středový joystick. Trochu mi připomíná ten, kterým byly vybaveny některé telefony značky Sony Ericsson, například typ k750i. Tyto joyticky se totiž často zanášely prachem a pak přestaly fungovat. Nic takového se mi u P750 samozřejmě nestalo, ale obávám se (vzhledem k poměrně širokému žlábku kolem joystiku), že by to mohlo dopadnout stejně. Navíc si na joystick musíte trochu zvyknout, protože je hodně citlivý a tak se vám zezačátku bude možná zdát, že je nepřesný, ale je to opravdu spíše tou zvýšenou senzitivitou. Z tohoto důvodu jsem proto používal spíše multifunkční ovladač na boku, ale je to jen o cviku, za chvíli si na to zvyknete, ale je otázkou, jestli si člověk, co si takhle drahý přístroj pořídí chce na něco zvykat. Mělo by se to možná řídit starou dobrou zásadou „plug and play“ nebo v tomto případě spíš „buy and use“ a to bez zbytečného učení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

klávesnice P750tky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS P750

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Povytažený stylus vyhotovený z plastu a kovu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus P750 – díky lehce pogumované zadní části padne skvěle do ruky

Na horní straně přístroje se kromě slušivého stříbrného repráčku nalézá i malá VGA kamera, kterou můžete použít při videokonferencích. Komunikační dispozice k tomu má P750 více než skvělé. Jak už jsem uvedl, tak zadní kryt je lehce pogumovaný, aby dobře držel za všech okolností a v horní části se nachází další repráček, společně s třímegapixelovým fotoaparátem. Reproduktor je dostatečně kvalitní i při velkém zesílení a nestalo se mi, že by praskal, nebo chrastil, což jsem ale od P750tky ani nečekal…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Malá kamerka pro videokonference, společně s hezkým repráčkem s kovovou krytkou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS P750 zezadu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní část s logem Microsoftu v detailu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zajímavým detailem byly i lehce vystouplé kraje stříbrného rámečku s foťákem a repráčkem, abyste si neodřeli sklo u optiky, když telefon položíte na stůl.

Na dalším obrázku můžete vidět Asus P750 společně se sluchátky a handsfree setem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus P750.

Softwarové vybavení P750tky

Vyjmenovat tady byť jen polovinu toho, čím vším je Asus P750 vybaven by zabralo pár hodin a to jsem si jist, že jsem zdaleka všechno ani neobjevil, ale jen tak pro informaci se tady nalézají mobilní verze Microsoft Office, kam patří Word, Excel, Poweipoint, dále Internet Explorer, Messenger, Media Player 11, Průzkumník, GPS programy, hry (Bubble Breaker, Solitiare), dále například Voice Commander na hlasové ovládání přístroje, kalendáře, světové časy, SMS, MMS, e-mail, prohlížeč obrázků, Windows live, organizér schůzek nebo třeba aplikace s neurčitým názvem „tajemství“. Ta složí k tomu, že si označíte chráněné soubory, k nim si přiřadíte heslo a pak už se k nim dostanete jenom díky heslu s skrze tuto aplikaci. Pro důležité dokumenty se to tedy zcela určitě hodí.

Nejlepší věcí na P750 je ale opravdu vysoká míra „customizace“, protože si naprosto všechno můžete nastavit podle toho, jak vám to vyhovuje a to počínaje hlavní stránkou, přes menu až po ty nejtintěrnější maličkosti. Bude vám sice chvilku trvat, než si všechny konkrétní věci osaháte a asi to bude chtít trošku experimentování, ale po pár dnech si to člověk snadno osahá.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní obrazovka Asusu P750.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní menu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení bezdrátových sítí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ve složce „soubory“ najdete kromě tajemství a průzkumníka také prohlížeč obrázků, nebo vyhledávač souborů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Velmi návyková hra Bubble Breaker :-).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klasický windowsový Solitaire.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus P750 má ve své výbavě dokonce i Windows Media Player 11.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Je libo některou z těchto Microsoftových aplikací?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prohlížeč obrázků.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ve složce programy.

Vady na kráse?

Pokud bych měl uvést něco, co mě na P750 skutečně zklamalo, tak je to již zmíněné nastavení GPS, na které se autoři měli zaměřit trochu víc. Dále to byla chyba v softwaru, která se u SMS zpráv projevovala tím, že když jsem napsal některé konkrétní znaky (už si nevzpomenu jaké), tak mi ukazatel rozsahu zpráv indikoval dvě zprávy a přitom jsem napsal jen nějakých 60 znaků. To mě tedy trošku zklamalo a když pominu malinko neohrabaný středový joystick, tak by možná P750 slušela i světelná dioda, jakou disponují například navigace Sony a která na základě světelných podmínek v okolí upraví jas a kontrast displaye, takže vám obrazovka zbytečně nesvítí do očí. To je ale spíš jen takový nápad do budoucna :-).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ASUS P750 vs. VISA Electron

Závěrečné hodnocení

Asus P750 je úžasná hračka a ještě lepší pracovní společník. Pokud to bude váš první smartphone, budete se s ním muset trochu sžít a zvykat si na tu OHROMNOU spoustu funkcí, kterými disponuje, ale po čase používání si ho překonfigurujete k obrazu svému a stanou se z vás ti nejlepší společníci pro práci, ale i v zábavě na cesty, či kamkoliv jinam. Je sice pravdou, že Asus P750 je trochu drahou „hračkou“, ale na druhé straně – ne každý by využil jeho rozsáhlý arzenál funkcí, který je přímo určený manažerům a často cestujícím vytíženým osobám. Pro nás ostatní pak tento kousek zůstane pouze tichou připomínkou toho, že technika jde skutečně neuvěřitelným způsobem kupředu a při testování tohoto produktu jsem si říkal, že je až neskutečné, co všechno se vejde do tak malé krabičky, když si uvědomím, že před nějakými cca třinácti lety byla 486tka na vrcholu výkonnostní IT pyramidy. Inu, co je to platné – techniku člověk nezastaví….

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (37)

Moc pěkná recenze

Děkuji za pěkně napsanou recenzi, zrovna přemýšlím o podobné hračce a každá informace je pro mne dobrá. Ještě jednou díky......

@milangut: Mockrát děkuji a budu rád, pokud vám tato recenze poslouží při výběru. S pozdravem, Jan Švehla.

@milangut: Recenze je velice pěkně napsaná, ale možná na tom má svůj podíl i popisované zařízení, které k tomuto přímo svádí...

@zemanjan@volny.cz: Dobré zboží se přece chválí samo, že.

@milangut: Vážně pěkná recenze, hlavně výborně dokumentovaná fotografiemi, ty jsou moc důležité u takových hračiček.

Laický dotaz

Zatím jsem PDA neměl, tak nemám zkušenost. Šel by na ten USB port přes redukci připojit flashdisk, čtečka katet nebo tiskárna? Nebo je to jen k synchronizaci přes kabel a nabíjení? Díky.

@miksm: Ne, P750 nema USB host. Skoda.

@zivan: Díky, a tak jak se z toho teda třeba tiskne? Nebo se to musí dostat do PC a teprve potom?

@miksm: Tezko bude nejake PDA primo tisknout na tiskarnu, i do PC je potreba nainstalovat ovladac. Mozna existuje nejake specialni reseni, ktere funguje u produktu jedne znacky (treba HP).PDA/MDA neni nahrada pocitace.

@zivan: Díky za odpověď, ale to mě docela překvapuje. Vždyť to má Windows Mobile, tak proč by z win nemělo jít tisknout? Předpokládal jsem to jako samozřejmost, že se tam nainstaluje tiskárna a bude se nějak tisknout. Sice je 21 století, ale papírový výstup ještě smysl neztratil. Když si najdu něco v mapě GPS a budu to chtít na papíru někomu dát, jak na to? To přeci není žádný mimořádný požadavek, ne? Řešil jste to někdo? Nebo si mapu nikdo netiskne a já jsem divný?

@miksm: Existuje software na zachytávání obrazovky... Tudíž stačí najet na mapu, kterou chci někomu dát/poslat, uložit/zachytit aktuální obrazovku a pak buď poslat, nebo případně na PC vytisknout..

@miksm: Windows Mobile je naprosto jiny system nez stolni Windows. A ovladace pro Windows Mobile se moc nedelaji.

@zivan: Tak jsem nasel moznost, jak by slo WM tisknout.
http://www.ce4you.cz/news/detail.asp?n=128

@zivan: ??? a co je prosim Vas ta zdirka ze spoda vedle 2.5mm jacku??? tomu se snad rika mini USB....nebo se snad mylim? :)

@miksm: Dobrý den, ne, nešel.

@miksm: Ja som uz mal pda cko a tlacit som mohol iba cez bluetooth na tlaciarni ktora to podporovala:) a pc som synchronizoval tiez cez bluetooth ale je to pekna hracka :)

@Mc Marci: bylo by to zajímavé kdyby to šlo

Suprová záležitost

Vlastním HTC TyTN II, a co mi brutálně chybí je klávesnice pro 1 ruku, co jsem pošilhával po náhradě, musím uznat, že tohle mě velice zaujalo a šel bych do toho!!!!.K psaní SMS a změně 60znaků na 2 zprávy, nejednalo se náhodou o diakritiku? Mám totiž to stejné, v momentě kdy napíšu některé diakritické znaky (tuším ř, ě..) tak se mi změní dispozice na 1 sms, tedy česky řečeno "T9 zkracuje"? Není to náhodou ono? Teda, mě se mění dispozice na 70 znaků na 1sms.

@martin.fischer: Hm. A co treba HP 914c... i kdyz ten ma zatim zabugovany firmware. Nebo co trebas Samsung SGH i780? Tohle nema qwerty klavesnici, imho jako "komunikator" je to k nicemu.

@lerben: Uvedl jsem, že tento typ klávesnice OSOBNĚ považuju za plus! Osobně používám qwerty klávesnici minimálně, spíš píšu stylusem, ale jako MDA je to supr, když můžu 1 rukou vyťukat sef a zavolat mu. :) nez scrolovat slozite v seznamu...

No....snad by to chtelo trochu zkusenosti....

....Dále to byla chyba v softwaru, která se u SMS zpráv projevovala tím, že když jsem napsal některé konkrétní znaky (už si nevzpomenu jaké), tak mi ukazatel rozsahu zpráv indikoval dvě zprávy a přitom jsem napsal jen nějakých 60 znaků......To, vazeny autore, neni chyba. Pokud pouzijes pri psani SMS znak ktery se neda kodovat beznym 7 bitovym kodovanim (trebas diakritiku), snizi se tim pochopitelne pocet znaku ktere lze do zpravy s jinym kodovanim napsat (delka SMS se tak zkrati... viz uryvek z Wikipedie):The maximum single text message size is either 160 7-bit characters, 140 8-bit characters, or 70 16-bit characters. Takze nez priste budes recenzovat nejakou telekomunikacni techniku, zkus se v teto a nekterych dalsich oblastech trochu vzdelat. Ona to preci jen neni ta 486tka z roku 95.

@lerben: Ale no tak, za tu obsáhlou recenzi si autor jednoznačně zaslouží pochvalu. Ne každý tráví veškerý volný čas sledováním novinek, takže čas od času nepochopí nějakou tu vymoženost. Popravdě řečeno, když jsem si před 5 lety pořídil nový mobil, tak mě také tahle záležitost s různě kódovanými SMS také poněkud vyvedla z míry :-)

A jeste jedna

....Když na obrazovce svítí symbol „3G“, je k dispozici hotspot, když jenom „G“, můžete se připojit alespoň pomocí GPRS.....Ehm. Nevim co pouzivas za operatora, ale kdyz se ti objevi 3G znamena to ze jsi na 3G btsce (u nas momentalne jedine O2 v Praze, Brne a okoli), podobne E znamena Edge a G skutecne prachpomale GPRS. Hotspoty jsou v horni liste Winodws Mobile oznacovany ponekud jinym symbolem.Achjo. To je tak kdyz nekdo poprve v zivote vidi mobilni widle a hned je z nej recenzent....

Skvelej pristroj

Mam ho uz delsi cas a tak muzu ohodnotit - skvela masina...
Jako klady bych videl rozumne rozmery vzhledem k vykonum (GSM 3G, GPS, PXA270, slusna vydrz na baterky) ASUS take nabizi moznost update na verzi WM 6.1. Nevyhod je pouze nekolik a drobnych - zminovana nepritomnost USB host a pomerne mala RAM (pouze 64MB DDR RAM).
Sladkou tresnickou na dorte je moznost odblokovani vyssiho rozliseni displaye (z 320x240 na 640x480) a pro skutecne extremni overclockery se na internetu da sehnat ROM upraveny na predelane modely s 128 MB RAM.P.S.:
2lerben: ocenil bych snahu a kritiku bych nepodaval s timto preziravym postojem, od Vas sem zadnou kvalitni recenzi na CZC take necetl..

@Trčka: Presne tak! Takovyhle ***** co umej jen kritizovat nenavidim! Jinak naprostej souhlas s "Trcka" - vybornej pristroj.

@Ridley: Notak chlapi nehádejte se!!! jak malé děcka
Jinak přístroj je parádní, i když dneska už jsou i lepší

64MB RAM a iGo

Recenze opravdu dobrá, včetně fotek... Ale malinko bych přivítal, kdyby se autor malinko zaměřil na jedinou slabinu přístroje a tou jest 64MB RAM... Pokud si projdete fóra, dost lidí zápolí s přístrojem, pokud chtějí rozchodit např. iGo 8.0 apod... Uvítal bych malinko hlubší pohled na zařízení, ale jinak chválím...:-)

"jen" 64MB RAM

Tento přístroj vypadá velice dobře, ale jako jeho slabinu vidím to, že má pouze 64MB RAM, kdežto levnější konkurenční produkty (HP) nabízejí 128MB RAM, ale to je jen detajl, jelikož se jedná o velice vydařený přístroj

Jj

jj je to fakt trida

@jullin: to je teda trieda, ale ja asi nie som vyvolena :)

@jullin: j je to suprova recenze

@Padlinho: Mockrat vsem dekuji za zajem o moje recenze, rad jsem pro Vas psal a pokud byste o ne meli zajem i v budoucnu, tak se jiz brzy muzeme spolecne "potkat" na serveru technet.idnes.cz, ktery se stava mym novym pusobistem. Se srdecnym pozdravem a diky za pozitivni ohlasy, Jan Svehla.

Hezký

dobrá recenze, vypadá to opravdu dobře

Výbava

Mám takový pocit, že vždy když se dívám na příslušenství, co je součástí produktu tak je tam strašně moc CD, kablíků a dalších důležitých utilitek. Avšak teďka jsem kupoval od Asusu nový notebook, který byl doprovázen ''pouze'' jedním stroze vytvořeným CD, které obsahovalo pouze univerzální čipsety a ovladače na grafickou kartu, pouze symbolicky... Příjde mi, že ve všech těch recenzích, toho vždy lidé z těch krabic vytahují kvanta, a já jsem tam ''pomalu'' neměl ani příručku...

Problém s dotykovým sklem

Ahoj mám problém (sedl jsem si omylem na samyci od pásů u auta) a jak to tak bývá dotykové sklo prasklo (ještě že MDA má klavesu jako mobil) potřeboval bych radu kde se dá sklo objednat zda s tím má někdo zkušenosti pošlete mi prosím link díky moc

Falko

mohl by mi nekdo řict kolik tata vecička stoji nikde sem seto totiž nedočetl

@volnypave: To se těžko dočtete, protože tahle věcička se už nějaký čas neprodává (tady už asi 1,5 roku).
A když se prodávala tak to bylo tady www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53144
Čímž se dostáváme k zamyšlení proč píšete do dva roky staré diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru