Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Chystá se nová éra supertelefonů. První bude Asus

Chystá se nová éra supertelefonů. První bude Asus

Události
Asus ROG Phone, 8GB/128GB_2108281268
Asus ROG Phone, 8GB/128GB
Produkt není určen k prodeji.

Společnost Qualcomm ohlásila příchod nového mobilního čipsetu Snapdragon 855+, kterým se mají chlubit ty nejlepší smartphony na trhu. Vůbec prvním takovým supertelefonem má být herní mašina od společnosti Asus, má mít vyšší procesorový i grafický výkon.  

Jak již samotný název napovídá, novinka se znamínkem plus v názvu je vylepšenou verzí loňského čipsetu Snapdragon 855. Ten přitom i v současnosti používají ty nejvýkonnější mobilní přístroje na trhu. A jinak by tomu nemělo být ani u pluska.

Snapdragon 855+ je opět plnokrevný osmijádrový čip, který má jednotlivá jádra rozdělena do tří skupin. Proti předchůdci se nicméně vylepšení dočkalo pouze primární jádro Kryo 485, u kterého se takt zvýšil z původních 2,84 GHz na 2,96 GHz. Díky tomu by v praxi měl narůst výkon jednoho jádra až o 4 %. Pro úplnost dodejme, že zbývající takty zůstaly stejné. K dispozici jsou tedy tři jádra Cortex A76 s frekvencí 2,42 GHz a čtyři jádra Cortex-A55 taktovaná na 1,8 GHz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První telefony se Snapdragonem  855+ přijdou až v druhé polovině roku

 

Citelně výkonnější grafika

Vylepšení se nicméně dotklo integrované grafiky, a je možná ještě markantnější než v případě samotného jádra procesoru. Čip Adreno 640 bude totiž podle příslibu výrobce až o 15 % rychlejší, přesné takty nicméně budou oznámeny až později. Podle neoficiálních informací se nicméně pracovní tempo zvýšilo z 585 MHz na 673 MHz.

Snapdragon 855+, který je mimochodem vyráběn 7nm procesem, bude schopný pracovat až s 16 GB operační paměti. Nebude chybět podpora pro jeden 48MPx nebo dva 22MPx fotoaparáty. V případě videa budou podporovány formáty HDR, HDR10+ a HLG, stejně jako možnost natáčet 4K videa při 60 snímcích za sekundu. Případní zájemci mohou počítat také s podporou Bluetooth 5, NFC či LTE modemem splňujícím rychlostní kategorie 20/18 (rychlost až 2000/318 Mb/s).

 

Nekompromisní herní smarpthone

Vůbec první vlaštovkou, která má Snapdragon 855+ nabídnout, bude druhá generace herního smartphonu ROG Phone od společnosti Asus. Podrobnou recenzi první generace jsme přinesli již v loňském roce a už tehdy jsme konstatovali, že jde o velmi povedený telefon.

Asus ROG Phone

 

Zaujal především hromadou volitelného příslušenství, díky kterému bylo možné proměnit tento mobilní stroj na plnohodnotnou herní konzoli. V případě druhé generace se tedy podle všeho máme také na co těšit, i když výrobce zatím drží všechny informace pod pokličkou.

Jisté je pouze to, že příchod prvních telefonů s čipsetem Snapdragon 855+ je očekáván v druhém pololetí letošního roku. Na novou éru supertelefonů se tedy můžeme těšit ještě před Vánocemi.  

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (3)

Konzole

Ano, do mobilů je to určitě super, ale radši bych to viděl v handheldech. Škoda, že zapíchli PSP.

Snapdragon 855+ je opět plnokrevný osmijádrový čip.

"K dispozici jsou tedy tri jádra Cortex A76 s frekvencí 2,42 GHz a ctyri jádra Cortex-A55 taktovaná na 1,8 GHz." což po sečtení podle czc dává 8 jader.

@JARDAH: Dobrý den, patrně jste přeskočil půlku odstavce, kde se píše o jádru Kryo 485 – to je to poslední zbývající. Procesor je stejně jako předchůdce v sestavě 1+3+4. Hezký den.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru