Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

data

 • Recenze: QNAP TS-230 – snadné zálohy

  autor: Petr Kirs

  Společnost QNAP uvedla letos do prodeje velmi zajímavý NAS server s modelovým označením TS-230. Ten představuje levné řešení pro snadné zálohování dat. Jak si ale ukážeme v řádcích níže, předností má daleko více.

 • Recenze: QNAP TR-004 – data pod kontrolou

  autor: Saša Ševčík

  Popularita notebooků neustále stoupá. Přednosti přenosných počítačů jsou nepopiratelné, problém však může představovat to, kam ukládat data. Zajímavou možností je expanzní jednotka QNAP TR-004, kterou si dnes důkladně proklepneme.

 • Recenze: QNAP HS-453DX – ideální parťák k televizoru

  Velice schopný NAS server uvedla do prodeje v České republice společnost QNAP. Model s označením QNAP HS-453DX zaujme i bezkonkurenčně nejtišším chlazením a plochou konstrukcí, díky čemuž najde uplatnění v domácnostech hned vedle televizoru.

 • Recenze: QNAP TS-251B-2G – hromada nových funkcí

  Na pultech tuzemských obchodů se už na konci minulého měsíce zabydlel nový NAS server QNAP TS-251B-2G. Krátce poté vyšla také aktualizace operačního systému QTS 4.3.5 Beta, která přináší hromadu nových funkcí a která na podzim vyjde v plné verzi. Právě proto se nyní na obě novinky důkladně podíváme.

 • Recenze: Seagate IronWolf – pro spolehlivé zálohy

  Speciálně pro NAS servery a podobné úložné systémy je stavěn pevný disk Seagate IronWolf. Ten jsme měli možnost testovat společně s NAS serverem QNAP TS-228A a zde jsou naše dojmy a praktické testy.

 • Recenze: Synology DS1618+ DiskStation – určeno pro profíky

  Profesionální kategorii NAS serverů zaměřující se především na firemní využití zastupuje model Synology DS1618+ DiskStation. Osadit jej je možné hned šesti disky a nad konkurenčními modely vyniká i pořádnou dávkou výkonu.

 • Recenze: QNAP TS-328 – tři disky jsou ideál

  Společnost QNAP uvedla do prodeje velmi zajímavý NAS server s modelovým označením TS-328, který představuje levné řešení pro vytvoření bezpečného pole RAID 5. Předností má ale tato novinka daleko více, jak si ukážeme v dnešní recenzi.

 • Recenze: Synology DS218play DiskStation – připraven na éru 4K

  NAS servery jsou často vnímány pouze jako hloupé krabičky pro ukládání dat. Moderní modely ale toho umí daleko více. Například Synology DS218play DiskStation cílí na multimediální nadšence, neboť nabízí překódování zdrojového obsahu v rozlišení 4K Ultra HD v reálném čase. 

 • Recenze: QNAP TS-253B – pod taktovkou Linuxu

  V rámci připravenosti na nadcházející éru Internetu věcí už NAS server QNAP TS-253B inovativně podporuje Linuxovou platformu s otevřeným zdrojovým kódem, která je bránou pro IoT řešení do jiných inteligentních zařízení. Tím ale přednosti hlavního hrdiny dnešní recenze nekončí. 

 • Recenze: Synology DiskStation Manager – co umí moderní NAS servery

  Dnešní recenze bude tak trochu netradiční. Místo konkrétního zařízení se totiž podíváme na operační systém DiskStation Manager, kterým společnost Synology vybavuje svoje NAS servery. Ten toho umí víc, než by se mohlo na první pohled zdát. 

nahoru