Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Apple iPhone 12 Pro – královský smartphone

Recenze: Apple iPhone 12 Pro – královský smartphone

Recenze
Apple iPhone 12 Pro, 128GB, Pacific Blue_511734725
Apple iPhone 12 Pro, 128GB, Pacific Blue
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 12 Pro, 128GB, Silver_1522909528
Apple iPhone 12 Pro, 128GB, Silver
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 12 Pro, 256GB, Gold_1700505958
Apple iPhone 12 Pro, 256GB, Gold
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 12 Pro, 256GB, Graphite_737128224
Apple iPhone 12 Pro, 256GB, Graphite
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPhone 12 Pro, 512GB, Pacific Blue_172361888
Apple iPhone 12 Pro, 512GB, Pacific Blue
Produkt není určen k prodeji.

K tomu nejlepšímu, co Apple přinesl v letošním roce na trh, patří bezesporu iPhone 12 Pro. Jde o vrcholnou edici, která cílí na náročné uživatele. V čem se tento královský smartphone liší od základní dvanáctky, a vyplatí se připlatit?

Levnější iPhone 12 jsme proklepli již minulý týden v důkladné recenzi. Přístroj nás příjemně překvapil a předpověděli jsme, že půjde o jeden z nejprodávanějších modelů – Apple totiž letos představil hned čtyři nové smartphony s logem nakousnutého jablka. Již nyní je ale jasné, že obrovský zájem bude také o iPhone 12 Pro, který je pro verzi Max druhým nejlepším telefon v nabídce amerického počítačového gigantu. Tento model se totiž vyprodal jen krátce po uvedení na trh. Abychom vám usnadnili rozhodování při výběru, podíváme se dnes na zoubek i verzi Pro, která cílí na náročnější uživatele.

Představení iPhonu 12 Pro

 

Technické parametry

Testovaný model: Apple iPhone 12 Pro, 128GB, Pacific Blue

Displej: 6,1“ OLED; 60 Hz; 2 532 x 1 170 pixelů; TrueTone; Haptic Touch

Procesor: Apple A14 Bionic

Operační paměť: 6 GB

Úložiště: 128 GB

Zadní fotoaparáty: trojitý 12MPx fotoaparát (AI, ƒ/1.6 wide, ƒ/2.4 ultrawide, ƒ/2.0 telefoto, objektivy 13/26/52mm, OIS), LiDAR

Přední fotoaparát: 12MPx kamera TrueDepth

Zabezpečení: Face ID

Konektivita: Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi ax, GPS/ GLONASS/ Galileo/ QZSS/ BeiDou, rozhraní Lightning

Operační systém: iOS 14

Kapacita baterie: 2815 mAh; rychlé nabíjení 20W

Bezdrátové nabíjení: ano (Qi)

Odolnost: IP68

Rozměry: 146,7 x 71,5 x 7,4 mm

Hmotnost: 187 g

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple iPhone 12 Pro

 

Obsah balení

Pokud vás již zmiňovaná recenze levnějšího iPhonu 12 minula, doporučujeme ji určitě přečíst. V některých ohledech se totiž základní model podobá hlavnímu hrdinovi dnešní recenze jako vejce vejci. Bohužel to platí také o balení, které prošlo značnou dietou. V černé kartónové krabičce tak kromě samotného telefonu naleznete už jen kabel s koncovkami USB-C a Lightning, návod k použití, bodák pro vysunují SIM karty a samolepku s logem nakousnutého jablka.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krabička je až nezvykle kompaktní

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství je totiž velmi skromné

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na dodávanou výbavu

 

Vzhled a kvalita zpracování

iPhony 12 jsou velmi rozverné telefony, které je možné koupit hned v pěti pastelových barvách. To verze 12 Pro působí trochu usedlejším dojmem, což je dozajista dáno také nabízenými barvami – k mání je tichomořsky modrá, zlatá, stříbrná a grafitově šedá. Právě první zmiňovanou variantu jsme měli možnost testovat.

Tichomořsky modrá vypadá naživo snad ještě lépe než na ukázkových snímcích, krásně v tomto odstínu vyniknou jednotlivé detaily ostře řezaného designu, který připomíná éru velmi populárního iPhonu 5. Bočnice jsou tedy zcela rovné a ostře přechází na zadní i přední stranu. Případní zájemci nicméně musí počítat s tím, že bočnice jsou lesklé, ulpívají na nich tedy otisky prstů. U testovaného kousku to nebylo v praxi tolik markantní, ale například majitelé zlaté edice patrně budou muset přístroj neustále leštit.

Rámeček spojující přední a zadní stranu je zhotoven z chirurgické oceli, i díky tomu vypadá verze 12 Pro prestižněji než základní dvanáctka, která využívá „pouze“ rámeček z leteckého hliníku. Zadní strana je vyrobena z matně texturovaného skla, displej je stejně jako u základního provedení chráněn speciální vrstvou Ceramic Shield, díky níž výrobce slibuje až čtyřikrát vyšší odolnost při pádu. Vyrábí se obohacením skla o nanokeramické krystaly, které jsou tvrdší než většina kovů. Ve smartphonu se s takovou technologií setkáváme vůbec poprvé. Jak je tedy celá technologie v praxi skutečně odolná, ukáže tedy až čas.

Jak se na prémiový telefon sluší a patří, samozřejmostí je zvýšená odolnost proti vodě, konkrétně obě novinky splňují certifikaci IP68, díky čemuž se dají používat klidně i pod vodou. I díky tomu se zpracování testovaného kousku drží na velmi vysoké úrovni. Na druhou stranu to u telefonu s takto vysokou cenovkou patrně nikoho nepřekvapí.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Inspirace designu u iPhonu 5 je patrná na první pohled

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na tenké rámečky okolo displeje

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V pase má telefon pouze 7,4 mm

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na pravé bočnici nalezneme pohotovostní tlačítko

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Protilehlá strana ukrývá ovladače hlasitosti

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na tlačítka pro ovládání hlasitosti

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na této bočnici nalezneme také slot pro SIM kartu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na rámeček, do kterého se vkládá SIM karta

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní strana je dokonale hladká

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na protilehlé straně nalezneme…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

… Lightning konektor a stereofonní reproduktory

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana testovaného telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dominantním prvkem je tříoká optika

 

Ergonomie: Menší, nebo větší vlajková loď?

Jak zběhlejší čtenáři pravděpodobně již vědí, vrcholná edice Pro se nabízí ve dvou velikostních provedeních. Nový iPhone 12 Pro nabízí 6,1palcový displej, zatímco iPhone 12 Pro Max láká na 6,7palcovou obrazovku. Menší verze 12 Pro, kterou jsme měli možnost testovat, je tedy jednou z nejkompaktnějších vlajkových lodí na trhu – pokud tedy budeme srovnávat s přístroji s operačním systémem Android.

Není bez zajímavosti, že stejnou velikost jako iPhone 12 Pro má i levnější dvanáctka. Proporce obou telefonů jsou 146,7 x 71,5 x 7,4 mm. Případní zájemci ale musí počítat s tím, že verze Pro je kvůli částečně odlišným výrobním materiálům trochu těžší (187 g vs. 162 g). Pokud ale oba telefony nemáte vedle sebe, rozdíl zmiňovaných 25 gramů patrně vůbec nepoznáte.

Vzhledem k tomu, že jsou tedy oba telefony v otázce ergonomie prakticky totožné, alespoň v rychlosti připomeňme, že do ruky je tedy testovaná novinka velká tak akorát. Podle našeho soudu ergonomii prospěly také ostře řezané linie. Díky nim je totiž úchop telefonu o poznání jistější, platí to především v případě, kdy jej držíte jednou rukou. Rozmístění jednotlivých ovládacích prvků zůstalo standardní, jak si pozornější čtenáři pravděpodobně všimnuli již na snímcích výše. Celkově tedy k ergonomii nelze mít výhrady.

V otázce ergonomie bude některé uživatele zajímat jistě také příslušenství. V souvislosti s tím se sluší vyzdvihnout novou funkci MagSafe, kterou nabízejí všechny čtyři novinky. Apple v podstatě přidělal do útrob telefonu sofistikovaný magnet, prostřednictvím kterého půjde připojit různorodé příslušenství – například nabíječka nebo stojánek v autě. Přichystány jsou i zcela unikátní doplňky, řeč je o nástavci Wallet, který bude sloužit jako peněženka pro karty či bankovky na zadní straně telefonu. I ta se přichytává pomocí magnetu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon padne dobře do ruky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ostře řezané hrany ergonomii prospěly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zleva iPhone 12 a iPhone 12 Pro

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oba telefony nabízejí totožné proporce

 

Kvalita displeje

Pokud jste četli předchozí recenzi iPhonu 12, můžete rovnou přeskočit na další část článku. Verze 12 Pro totiž nabízí na chlup stejnou obrazovku. A to znamená jediné, budeme na ní pět stejnou chválu jako u levnějšího modelu.

Jde tedy o OLED panel s úhlopříčkou 6,1 palce a rozlišením 2 532 x 1 170 pixelů. Výrobce dotykový panel označuje Super Retina XDR, nechybí přitom technologie TrueTone a Haptic Touch, kterými se chlubili již předchůdci.

Vlastnosti OLED panelu jsou bez nadsázky dechberoucí, zobrazené fotografie působí až neskutečně realisticky. Retina displeje vždy patřily k tomu nejlepšímu na trhu, ale OLED panely jsou ještě o úroveň výše. Kvalitu zobrazení si uvědomíte především ve chvíli, kdy zobrazíte nějaké dynamicky náročnější scény.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ostrůvek v horní části mohl být menší

 

Snad jediné, co se dá obrazovce vytknout je 60Hz obnovovací frekvence. Vlajkové lodi konkurentů v dnešní době již nabízejí dvakrát vyšší hodnoty, což se hodí především na hraní her. Kontroverze může působit pro některé uživatele také design dotykové plochy. Velký displej skutečně zabírá díky minimálním rámečkům prakticky celou přední stranu, ale nahoře uprostřed je ostrůvek ukrývající čelní fotoaparát a další důležité senzory. V tomto ohledu je konkurence o kus dál – decentní průstřely displeje vypadají přece jen lépe.

S displejem úzce souvisí otázka zabezpečení. Přední kamera totiž podporuje stejně jako u předchůdců Face ID – Apple tvrdí, že je bezpečnější než čtečka otisků prstů. Analyzuje totiž při odemykání desítky tisíc neviditelných bodů, ze kterých sestavuje přesnou hloubkovou mapu obličeje. Například dvojčata si historicky zvládla odemknout telefony navzájem, ale jinak funguje tato technologie spolehlivě.

Stejně považujeme ale za škodu, že výrobce už čtečku otisků prstů nenabízí. Obzvláště nyní v době povinného nošení roušek by totiž tato technologie přišla vhod. Čtečka by se přitom dala relativně snadno integrovat do pohotovostního tlačítka.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý pohled na displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

 

Výkon? Na špici potravního řetězce

Apple se rád chlubí, že i v levném iPhonu 12 nabízí stejný procesor jako u svých vlajkových lodí. To ale neznamená, že by všechny nabízené telefony měly stejný výkon, jak koneckonců dokládají naše testy. V benchmarkové utilitě AnTuTu totiž základní dvanáctka získala 568 953 bodů, zatímco verze 12 Pro si připsala na svůj účet 580 999 bodů.

Nárůst výkonu je dán především tím, že iPhone 12 Pro nabízí větší kapacitu operační paměti (6 GB vs. 4 GB). Srdce telefonu ale zůstalo skutečně stejné, jde o čip Apple A14 Bionic, který má být podle amerického počítačového gigantu „nejrychlejším procesorem ve smartphonu“.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hodnocení AnTuTu

 

Jedním dechem ale musíme dodat, že hlavní hrdina dnešní recenze se nedá v bodovém hodnocení přímo srovnávat s konkurenty postavenými na platformě Android. Na to koneckonců upozorňují i samotní tvůrci AnTuTu, že se skóre nemůže napříč platformami srovnávat.

Nárůst výkonu mezi základní dvanáctkou a verzí Pro patrně většina uživatelů nepozná, je to ale dáno tím, že výkon je na dnešní dobu naddimenzovaný. Oba telefony by tedy měly stejně jako u předchůdců sloužit svým majitelům několik let, iPhone 12 Pro by měl mít navrch především ve chvíli, kdy budete pracovat s více aplikacemi najednou. Je jedno, zda se bavíme o pohybu v menu, otevírání aplikací či hraní her – vše je bleskurychlé a bez jakékoliv prodlevy.

Alespoň v rychlosti připomeňme, že nové iPhony s číslovkou dvanáct v názvu nabízejí iOS ve verzi 14. Ta se svým vzhledem velmi podobá předchozí generaci, přibyla však celá řada užitečných funkcí. Díky nové verzi se iPhony naučily například pracovat s widgety. Informační bubliny s důležitými informacemi bude možné zamíchat přímo mezi aplikace. Lidé tak hned po odemčení iPhonu uvidí například naplánované schůzky v kalendáři, televizní program či náhledy přijatých zpráv.

Šikovná je také funkce Picture in picture, iPhony se tedy naučily přehrávat video v plovoucím okně, což značně usnadňuje multitasking. Vylepšení se dočkala také virtuální asistentka Siri. Ta nově může komunikovat s uživatelem v malých bublinách, aniž by překryla celou obrazovku. Prohlédnout si prostředí iOS 14 můžete na snímcích níže.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uzamčená a úvodní obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Složka s nainstalovanými aplikacemi; Oblast rychlého nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internetový prohlížeč; Prohlížení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Počasí; Kalendář

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí fotoaparátu; Galerie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon a SMS zprávy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice na šířku

 

Multimediální výbava

Multimediální výbava základního provedení i verze Pro je do určité míry stejná. Platí to minimálně v otázce kvality zvukové reprodukce. Také vrcholné provedení iPhone 12 Pro je totiž vybaveno stereofonními reproduktory. Ty jsou umístěny ve spodní části, a tak je při sledování videa na šířku potřeba dávat pozor na to, abyste je rukou nezakryli.

Celkově ale stereo reproduktory mají velmi povedený přednes s nadprůměrnou hlasitostí. Subjektivně mi přijde, že jde aktuálně o jeden z nejlépe hrajících telefonů na trhu, a to přitom standardně používám konkurenční přístroj s Androidem. Mimochodem i telefonní hovory jsou dostatečně hlasité a zřetelné, samozřejmě na obou stranách.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přední fotoaparát

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní trojitý fotoaparát

 

U fotoaparátů ale již rozdíly nalezneme, ve srovnání se základní dvanáctkou se totiž na zadní straně nachází navíc ještě teleobjektiv. Konkrétně tedy testovaný model nabízí trojitou optiku. I díky tomu se vyšvihnul iPhone 12 Pro na přední příčky žebříčku s nejlepšími fotomobily. Patří mu aktuálně pátá příčka, jediným lepším fotomobilem od Applu je iPhone 12 Pro Max, avšak o pouhé dva body (130 vs. 132 bodů).

Jakou výbavu tedy fotografové u dvanáctky naleznou? Vepředu je 12MPx kamera TrueDepth, vzadu je pak trojitý fotoaparát se stejným rozlišením (12 MPx). Parametry jednotlivých fotoaparátů na zadní straně jsou následující: ƒ/1.6 wide, ƒ/2.4 ultrawide, objektivy 13/26mm, OIS. (AI, ƒ/1.6 wide, ƒ/2.4 ultrawide, ƒ/2.0 telefoto, objektivy 13/26/52mm, OIS).

Verze Pro navíc nabízí také technologii LiDAR, kterou použije NASA při příštím přistání na Marsu. iPhone 12 Pro používá LiDAR skener k měření, jak dlouho trvá světelnému paprsku dorazit k objektu a odrazit se zpátky. Vytváří tak hloubkovou mapu jakéhokoli prostoru. To přijde vhod i při focení, jak zástupci Applu demonstrovali již při slavnostním odhalení nových iPhonů. LiDAR umožňuje dělat v nočním režimu i krásné portréty.

A v praxi je to skutečně znát. Základní iPhone 12 sice dělá povedené snímky i za špatných světelných podmínek, ale verze 12 Pro je na tom ještě o chlup lépe. Je to dáno především tím, že ostření je o něco rychlejší. Pokud tedy nemáte nehybný model, rychlejší ostření rozhodně uvítáte.

Deep Fusion pak při středním nebo slabém světle analyzuje různé expozice a vykreslí i ty nejmenší detaily, jako je textura dřeva, látky nebo lustrů na téhle fotce. A ultraširokoúhlý fotoaparát dodá focenému subjektu heroický rozměr. Smart HDR 3 zase vystihuje světelnou rovnováhu snímku – postava i stromy jsou prokreslené, zatímco obloha si zachovává sytou barvu, a to i v pravé poledne. Smart HDR 3 pomocí strojového učení totiž rozpoznává scény a podle potřeby upravuje ostrost, barvy a rovnováhu bílé. Vyzdvihnout si zaslouží také pokročilý portrétní režim.

Vylepšení se dočkalo také natáčení videa, a to především při slabém osvětlení. V nočním režimu je mimochodem k dispozici i časosběr. Stačí iPhone opřít a můžete začít kouzlit se světelnými stopami. Majitelé iPhonů 12 navíc mohou vůbec poprvé natáčet 4K HDR videa v Dolby Vision. Upravovat pořízené záběry je následně možné ve Fotkách nebo iMovie. A pak si je přes AirPlay promítat na televizi, kde vyniknou všechny barvy a detaily.

Kvalita snímků i pořízených videí je velmi slušná, a to i za horších světelných podmínek. Posoudit ji můžete sami díky následujícím momentkám. Pořídili jsme mimochodem stejné snímky jako v recenzi základního iPhonu 12, takže kvalitu fotoaparátů můžete snadno porovnat:

 

>> Tři objektivy v akci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno širokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ultraširokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno teleobjektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno širokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ultraširokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno teleobjektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno širokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ultraširokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno teleobjektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno širokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ultraširokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno teleobjektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno širokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno ultraširokoúhlým objektivem (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Foceno teleobjektivem (originál zde)

 

>> Fotky ze dne <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z předního fotoaparátu ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Fotky z noci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázková videa <<

Ukázkové video ze dne

Ukázkové video ze dne

Ukázkové video z noci

 

Výdrž baterie

Základní iPhone 12 nabízí stejnou kapacitu akumulátoru jako iPhone 12 Pro. Přestože je výkon hlavního hrdiny dnešní recenze mírně vyšší, na celkové výdrži se to vůbec nepodepsalo. I při svižném pracovním tempu tedy vydržíte pracovat bez elektrické zásuvky jeden den. Zda ráno bude baterie ukazovat o pár procent méně, nehraje v tomto případě nijak zásadní rozdíl. Konkrétně jsme video v rozlišení Full HD zvládli přehrávat necelých 12 hodiny, při surfování na webu jsme dosáhli ještě o půl hodiny lepší výdrže.

Nový iPhone 12 Pro podporuje stejně jako základní dvanáctka také rychlé nabíjení s výkonem až 20 W, v bezdrátovém režimu pak až 15 W (nabíječka MagSafe), respektive až 7,5 W (Qi). Do nové nabíječky doporučujeme rozhodně zainvestovat, pokud byste používali starý 5W model od iPhonu 11, bude na dobití z 8 na 100 % čekat zhruba tři hodiny. S nejrychlejším adaptérem to přitom trvá něco málo přes hodinu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na Lightning konektor

 

Klady a zápory

+ luxusní vzhled, ostře řezané linie iPhonu sluší

+ barevné podání a pozorovací úhly OLED panelu

+ výkon bude stačit i velmi náročným uživatelům

+ bleskurychlá odezva operačního systému

+ fotoaparáty jsou ještě lepší než u iPhonu 12, rychlé zaostřování

+ kvalita reproduktorů

+ MagSafe

 

- vyšší hmotnost než u iPhonu 12

- výřez v dotykové obrazovce se nemusí líbit každému

- v balení není nabíječka ani sluchátka

- vlajkové lodi by slušel 120Hz displej

- nemá čtečku otisků prstů

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple iPhone 12 Pro

 

Závěrečné hodnocení

Už základní dvanáctku jsme označovali jako velmi povedený chytrý telefon, který nemá větších slabin. Hlavní hrdina dnešní recenze – Apple iPhone 12 Pro – ale posouvá laťku ještě o kousek výše. A to nejen díky mírně vyššímu výkonu, ale například také díky luxusnějším výrobním materiálům a v neposlední řadě i lepšímu fotoaparátu. Zároveň jde o jednu z vůbec nejkompaktnějších vlajkových lodí na trhu.

To chci

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru