Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Netatmo Smart Indoor Camera – osobní hlídač

Recenze: Netatmo Smart Indoor Camera – osobní hlídač

Recenze
Netatmo Smart Indoor Camera, zlato/bílá_1567125447
Netatmo Smart Indoor Camera, zlato/bílá
Produkt není určen k prodeji.

Na trhu je celá řada zajímavých bezpečnostních kamer. Model Netatmo Smart Indoor Camera ale nad nimi vyniká pro své sofistikované funkce, díky kterým se pyšní titulem „chytrý hlídací systém“. O tom, že to není vůbec žádná nadsázka, se přesvědčíme v dnešní recenzi.

Meteostanice, zvonky, sirény, termostatické hlavice, detektory, zásuvky, ovladače, vypínače, termostaty či kamery. Všechny tyto vychytávky nalezneme v nabídce společnosti Netatmo, prakticky vždy jde přitom o chytré přístroje, které cílí na uživatele se smyslem pro design. A to je i případ hlavního hrdiny dnešní recenze – chytrého hlídacího systému Netatmo Smart Indoor Camera.

Hlavní přednosti systému Netatmo Smart Indoor Camera:

  • Široký záběr zorného pole (130 °): Díky širokému záběru zorného pole interiérové kamery vám nic neunikne.
  • Skvělá videa ve Full HD rozlišení: Full HD 1080p poskytuje nejvyšší kvalitu videa, takže jasně vidíte, co se doma děje.
  • Vysoce kvalitní noční vidění: Ochrana ve dne, v noci s infračerveným nočním viděním pro jasná videa i v naprosté tmě.
  • Krásný eloxovaný hliník: Inteligentní Interiérová Kamera má jedinečný a čistý design. Snadno zapadne do vaší domácnosti.
  • Zaznamenává pouze to, co je důležité: Kamera nahrává pouze tehdy, když se něco stane. Nevznikají tak hodiny prázdných záznamů.

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Netatmo Smart Indoor Camera

 

Technické parametry

Testovaný model: Netatmo Smart Indoor Camera, zlato/bílá

Umístění kamery: Vnitřní

Rozlišení: 4 MPx, 1920 x 1080 obrazových bodů

WiFi: Ano

LAN: Ano

Záznamové médium: MicroSD, MicroSDHC

Rozměry: 155 × 45 × 45 mm

 

Obsah balení

Kamerka od společnosti Netatmo je dodáváno v kartónové krabici bílé a oranžové barvy, přičemž na čelní straně je vyobrazen přímo hlavní hrdina dnešní recenze. Kromě samotné kamerky se uvnitř balení ukrývá ještě napájecí adaptér, microUSB kabel a návody k použití. Zapomenout nesmíme ani na 16GB paměťovou kartu, která je již vložena přímo v kameře.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení kamery

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Minimalistický design pro perfekcionisty

S designem bezpečnostních kamer si většina výrobců hlavu neláme. Jako by jim ani nedocházelo, že je budeme používat v interiérech, kde budou tvořit v ideálním případě přirozenou součást našich domovů. V případě modelu Netatmo Smart Indoor Camera to však neplatí, zde si dal na designu výrobce opravdu záležet.

Nebojíme se tvrdit, že většina uživatelů si kameru vystaví někam na poličku vedle vázy, a bude ji považovat za designový kousek umění ve své domácnosti. Testovaný kousek má totiž velmi čistý a jednoduchý vzhled, minimalistický design ještě podtrhuje tělo z jedné slitiny eloxovaného hliníku. Stejně jako například u počítačů od Applu, zde je zkrátka podpis zkušeného designéra vidět již na první dobrou.

Daní za líbivý design je trochu vratká konstrukce, kamera má totiž relativně úzkou základnu a vysokou konstrukci. Na rovném podkladu stojí bez jakýchkoliv problémů, nicméně pokud nedopatřením drknete do knihovny, ve které stojí, nebo zataháte za připojené kabely, snadno se skácí. Na druhou stranu většina uživatelů patrně umístí kameru tak, aby zabírala celý střežený prostor. Logicky tedy nebude nikde uprostřed místnosti, kde byste měli šanci o ní zavadit.

Celková kvalita zpracování se drží na velmi vysoké úrovni, napojení plastových částí konstrukce na kovové je bezchybné. Precizností si troufneme kamerku přirovnat k dnes již pověstným počítačům a tabletům s logem nakousnutého jablka. Kombinace zlaté a bílé barvy je navíc velmi líbivá.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dominantním prvkem čelní strany je samozřejmě oko kamery

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vespodu pak nechybí logo výrobce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana má protiskluzovou vrstvu…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…vrchní je pak z bílého plastu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Z pravé strany…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…i z levé vypadá kamera úplně stejně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana testovaného kousku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na konektorovou výbavu a čtečku paměťových karet

 

První spárování a konfigurace

Možnosti tohoto domácího hlídače jsou velmi široké. I proto je až s podivem, že celou kamerku zvládnete nastavit maximálně za pár minut. S tím pomůže mobilní aplikace Security, která pochází přímo z dílny společnosti Netatmo. Mimochodem tento výrobce má v nabídce aplikací daleko více, slouží například pro monitoring počasí či kondice.

Nás nicméně bude dneska zajímat právě aplikace Netatmo Security, kterou je možné stahovat pro Android a iOS. My jsme ji vyzkoušeli prostřednictvím iPadu, kde fungovala bezchybně. Zajímavé je i to, že kameru zvládnete nakonfigurovat bez použití jediného tlačítka, na těle kamery žádné není. Jak tedy spustíte párovací režim? Jednoduše kamerku otočíte vzhůru nohama.

Na následujících snímcích se můžete podívat na proces celé instalace krok za krokem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První se je nutné zaregistrovat/přihlásit a povolit nezbytné funkce kamery

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dále stačí vybrat zařízení, které budeme konfigurovat

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Párovací režim? Stačí otočit kameru vzhůru nohama

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Po chvilce je prvotní nastavení dokončeno

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V dalších krocích se pak již nastavují detailní informace o střežené nemovitosti

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kamera uživatele seznámí i se základními funkcemi a nabídne připojení k WiFi, pokud vám nevyhovuje kabel

 

Obslužný software

Poslední kroky konfigurace, které jsme si uvedli výše, již probíhají přímo v aplikaci Security. Jsou nicméně nezbytné pro to, aby celý systém fungoval správně. Další pokročilá nastavení pochopitelně naleznete přímo v dané obslužné aplikaci. V programu Security můžete spravovat známé osoby, monitorovat poplachy, upravovat parametry kamery a mnoho dalšího.

Celá aplikace je v prostředí operačního systému iOS velmi intuitivní a snadná na obsluhu. Přímo na hlavní obrazovce tak vidíte živý náhled kamery, ale také detaily o zaznamenaném poplachu a pohybu. Pokud připojíte i další chytrá zařízení od Netatmo, můžete je také spravovat z této aplikace. Řeč je například o siréně, zvonku, senzorech na okna a dveře či inteligentním detektoru kouře. Přidáním dalších prvků se pochopitelně možnosti celého systému značně rozšíří.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Obslužná aplikace Security

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Možnosti pokročilého nastavení

 

Co vlastně umí?

Z řádků výše by se mohlo zdát, že jde jen o líbivou bezpečnostní kameru s intuitivním obslužným softwarem. Ve skutečnosti jsou však možnosti celého hlídacího systému daleko širší. Patrně největší předností je schopnost rozpoznávat obličeje. Zjednodušeně řečeno: kamera skutečně pozná, koho vidí.

To je v praxi daleko užitečnější, než by se mohlo na první pohled zdát. V podstatě díky tomu odpadá nutnost neustálého aktivování a deaktivování pohybového senzoru, místo toho si svůj chod kamera řídí sama. Nahrává v podstatě jen ve chvíli, kdy je to skutečně potřeba. Sama totiž rozezná členy domácnosti i vámi zvolené přátele a na ty jednoduše nebude reagovat.

Obávat se díky tomuto inteligentnímu systému nemusíte ani „šmírování“. U zvolených uživatelů je totiž nastaven zákaz nahrávání. Notifikace obdržíte tedy skutečně jen ve chvíli, kdy se do objektu dostane nepovolená osoba. Po měsíci každodenního testování musíme uznat, že celý systém funguje na jedničku – je velmi přesný a spolehlivý, za celou dobu se nespletl ani jednou.

V případě potřeby samozřejmě kamera dovede reagovat na jakýkoliv pohyb či zvuk. Kamera tedy tímto způsobem může komunikovat i s „hloupými“ ochránci domácnosti. Pokud například máte detektor kouře, který nemá připojení na WiFi, kamera vás upozorní na poplach hned, jak sama uslyší zvuk. Samozřejmě nechybí možnost střežit domácnost s vynecháním domácích mazlíčků apod.

Testované zařízení podporuje technologii Apple HomeKit Secure Video.S tímto nástrojem jsou videa zaznamenaná bezpečnostní kamerou analyzována lokálně na iPadu, přístroji HomePod nebo Apple TV. Záběry jsou šifrovány a bezpečně uloženy v iCloudu bez možnosti přístupu dalších osob.

Výrobce samozřejmě myslel také na přístroje s Androidem, podporován je i Google Home. Stačí říct „OK Google, zobraz interiérovou kameru na televizi“ a hned budete moci sledovat záběr z kamery na své TV. Moc víc toho s Google Home ale zatím nevykouzlíte.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kamerka je velmi chytrá

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na zapojené konektory

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Paměťová karta je vzadu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rozpoznávání tváří funguje v praxi skvěle

 

Kvalita záznamu

Jak je z řádků výše patrné, kamera se o hlídání domácnosti stará velmi intuitivně sama. Samotný uživatel nemusí na nic myslet. S tím souvisí ale i některá omezení, spustit manuálně nahrávání kamery či přepnout do nižšího rozlišení není možné. Na druhou stranu je to vcelku pochopitelné, neboť tento inteligentní systém pracuje jinak než obyčejné bezpečnostní kamery a například nižší rozlišení by patrně negativně ovlivnilo funkci automatického rozpoznávání tváří.

Kamera má rozlišení 4 MPx, respektive 1920 x 1080 obrazových bodů. Díky širokému zornému poli (130°) dovede při správném umístění zachycovat skutečně velkou část místnosti. Ideální je ji nicméně postavit někam ke vchodovým dveřím, kde bude sledovat každého příchozího.

Kvalita záznamu se drží – v porovnání s ostatními bezpečnostními kamery s Full HD rozlišením – na velmi vysoké úrovni. V podstatě na záznamech můžete skutečně sledovat detailní záběry obličejů apod., jak je vidět i na ukázkách níže. Velmi kvalitní je také infračervené noční vidění, které se může aktivovat v naprosté tmě automaticky.

Jak je z řádků výše patrné, kontrolovat kameru můžete skrze internetové připojení klidně i z druhého konce planety. Jednoduše si obraz necháte streamovat přímo do svého mobilního zařízení. Videa se samozřejmě ukládají i na vloženou microSD kartu a následně se automaticky přepisují od nejstarší události, pokud je karta již plná. Všechna videa je nicméně možné automaticky ukládat i na Dropbox, což je velmi praktické. Nemusíte se tak bát toho, že ji zloději odpojí a vy pak přijdete o všechny záznamy.

Pro úplnost dodejme, že za celý měsíc používání s kamerkou nebyl vůbec žádný problém. Kovové tělo sice bylo trochu teplejší na dotek, ale to je dáno tím, že vnitřní součástky používají kovovou konstrukci v podstatě jako jeden velký pasiv. Na funkci to nemá žádný vliv.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ze dne

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z noci

Ukázkové video ze dne

Ukázkové video z noci

 

Klady a zápory

+ velmi povedený design

+ bezchybné rozeznávání obličejů

+ možnost připojení kabelem i bezdrátově

+ intuitivní obslužná aplikace

+ možnost zálohování do cloudu

 

- kamerka je trochu vratká kvůli svému tvaru

- během provozu se zahřívá

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 Netatmo Smart Indoor Camera

 

Závěrečné hodnocení

Netatmo Smart Indoor Camera je velmi líbivá na pohled, ale zároveň toho i hodně umí. Jde o plně automatický systém, který nemusíte složitě nastavovat či hlídat na dálku. Vše dělá automaticky za vás a bez nadsázky vám ulehčuje život. Kdyby takhle fungovala veškerá elektronika na světě, život by byl hned jednodušší.

To chci

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru