Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Nový vládce fotomobilů. Kdo převzal žezlo?

Nový vládce fotomobilů. Kdo převzal žezlo?

Události
Huawei Mate 40 Pro, 8GB/256GB, Mystic Silver_1014715204
Huawei Mate 40 Pro, 8GB/256GB, Mystic Silver
Produkt není určen k prodeji.
Huawei Mate 40 Pro, 8GB/256GB, Black_997161518
Huawei Mate 40 Pro, 8GB/256GB, Black
Produkt není určen k prodeji.

Letos v říjnu se do čela žebříčku nejlepších fotomobilů vyhoupl Huawei Mate 40 Pro. Kralovat však nevydržel příliš dlouho, neboť žezlo přebral ještě před koncem roku jiný model. Zástupci společnosti Huawei ale rozhodně smutnit nemusí…

Kdo je tedy nyní vládcem nejlepších fotomobilů? Ano, správně – prvenství patří opět společnosti Huawei. Konkrétně žezlo přebral vylepšený model Mate 40 Pro+, který vcelku pochopitelně vychází právě z modelu Mate 40 Pro.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei Mate 40 Pro+

 

Plusko získalo lepší hodnocení v rámci renomovaných testů od společnosti DxOMark, protože navíc nabízí osmimegapixelový periskopový teleobjektiv s desetinásobným optickým zoomem. A ještě k tomu hloubkový TOF 3D senzor. V ostatních parametrech je fotografická výbava zcela totožná.

V žebříčku DxOMark má tak Mate 40 Pro+ dohromady 139 bodů, zatímco původní verze Mate 40 Pro získala 136 bodů. Aktuálně ji tak patří druhá příčka. O tom, jak tento model fotí ve skutečnosti, se můžete přesvědčit v našem dřívějším článku.

Alespoň v rychlosti připomeňme, že Mate 40 Pro má na zadní straně čtyři objektivy, jsou elegantně ukryty v černém kruhu, a to včetně blesku. Na vývoji fotografické soustavy se opět podílela známá firma Leica, která se proslavila především výrobou vlastních fotoaparátů.

Představení série Huawei Mate 40

 

Čtvrtý objektiv slouží pouze jako pomocník pro laserové ostření, prim hrají tedy zbývající tři objektivy na zadní straně. Jejich sestava je následující: 50 Mpx 1/1.28" f/1.9 RYYB hlavní fotoaparát s automatickým ostřením Octa PDAF pro každodenní běžné snímky s maximálním množstvím detailů; 20 Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát s objektivem 16 mm a světelností f/1.8 je ideální pro focení krajiny a maker; Teleobjektiv s 12 Mpx senzorem, světelností f/3.4, OIS stabilizací a 5x optickým, 10x hybridním a 50x digitálním zoomem.

Sluší se připomenout, že telefon nepodporuje služby společnosti Google včetně aplikací typu Google Play, Google Maps, Gmail a dalších aplikací jako jsou WhatsApp, Facebook, Instagram a jiné. A to i přesto, že běží na platformě Android. Pro získání aplikací můžete využít tipy doporučené v tomto článku, ať už jde o alternativní zdroje, Huawei AppGallery nebo přenos pomocí aplikace Phone Clone.

Další oceněné naleznete v našem přehledu nejlepších fotomobilů.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru