Tomas.skipp TOM

Mé první sestavené PC (Nyní Hybrid PC)

Tomas.skipp 3. 5. 2010
Celková cena: 0 Kč 0 Kč
Toto není mé první PC, ale první, do kterého jsem si sám vybral komponenty a první, které jsem sám skládal. Takže bych se rád pochlubil. Sestavoval jsem v Srpnu 2009.

Jelikož můj notebook, který sloužil ke školním účelům dosloužil, bylo třeba najít náhradu. PC slouží k běžným činnostem, jako hraní her, office, AutoCAD a Inventor.

Po několika měsících jsem začal uvažovat o HTPC. Bohužel, na nové jsem neměl peníze, tudíž jsem se rozhodl použít stávající PC. Proto k běžným věcem přibylo sledování a nahrávání TV pořadů/filmů.

Tak, sestava je kompletní. Je to teď vlastně takové Hybrid PC, jelikož ho používám skoro ke všemu. Na práci mám na stole 19" monitor spojený s kartou pomocí DVI kabelu. Televizi 37" také s kartou pomocí HDMI kabelu. A podle potřeby přepínám plochy, buď to na jeden nebo druhý monitor, nebo roztaženou plochu, pokud chce někdo sledovat TV a já současně potřebuji pracovat.

Produkty

CoolerMaster Elite 335 (RC-335-KKN1-GP)

Produkt není určen k prodeji.
Skříň je klasika. V dizkuzích chválená a i já jsem celkem spokojen. Jediná vada na kráse je nejspíš vadný konektor na sluchátka. Po zapojení mi v nich stále chrčí a nepříjemě bzučí.

AMD Phenom II X2 550 Black Edition (HDZ550WFGIBOX) BOX

Produkt není určen k prodeji.
S tímhle procesorem jsem maximálně spokojen. Výkon má nadstandartní (vzhledem k ceně), spotřebu parádní a vůbec netopí! Teploty v klidu 31°C a v zátěži kolem 40°C.

Jen dodám, že zbylá jádra se mi odemknout nepovedlo, respektive povedlo, ale PC se při načítání Win7 seklo. Nejspíš to je deskou.

Arctic Cooling Freezer 64 Pro

Produkt není určen k prodeji.
Chladič chladí na výbornou. Jen při zátěži ho je trochu slyšet. (Oprava: Došlo mi, že hlučný je chladič od grafické karty.)

ADATA + Series 4GB (2x2GB) DDR2 800

Produkt není určen k prodeji.
Zatím s nima nebyl žádný problém. Akorát, že stály 1280 Kč. Nechápu tak markantní nárust ceny.

Gigabyte GA-MA770-UD3 - AMD 770

Produkt není určen k prodeji.
Po jiné značce jsem se ani nekoukal. Ani nevím proč, prostě mi Gigabyte nějak utkvěl v hlavě.

Deska je to dobrá, zaskočila mě teplota severního můstku, která se drží na 81°C. V diskuzích jsem zjistil, že to tak má být.

Sapphire HD 4850 (11132-35-20R) 512MB, PCI-E

Produkt není určen k prodeji.
Tehdy jsem věděl, že v brzké době přijdou na trh nové ATIny řady 5xxx, takže na grafice jsem chtěl ušetřit a případně pak koupit novou.

Tuto jsem objevil za pěkných 2370 Kč. A slouží doteď, zatím nebyl problém s žádnou hrou, takže maximální spokojenost.

Teplota v klidu 40°C
V zátěži 60-70°C

Seasonic SS-500ET-F3 - 500W, bulk

Momentálně nedostupné
1 442 Kč 1 744 Kč 1 239 Kč 1 499 Kč
1 ks
Taktéž zdroj je bezproblémový. Slyšet ho skoro není.

WD Caviar Blue KS - 500GB

Produkt není určen k prodeji.
Od WD jsem již vlastnil dva externí disky, s kterými jsem byl velmi spokojen. Takže jsem u této značky zůstal. Bohužel, je to asi dáno vyšší rychlostí, tento disk dost často "chroupe".

Teplota kolem 40°C.

Samsung SH-S223L, černá, Bulk

Produkt není určen k prodeji.
Mechaniku skoro vůbec nepoužívám, ale kdyby náhodou, tak aby se neřeklo. Míval jsem LG mechaniky, takže ani nevím proč Samsung, s LG jsem byl spokojenej :o). Asi LG neměli na skladě, je to celkem jedno.

Jak sem psal, skoro vůbec nepoužívám, takže se ani nemá proč pokazit.

Linksys WMP600N

Produkt není určen k prodeji.
Doma jedu po wifi, takže tohle byla nutnost. Prvni sem koupil nějakou levnou od D-linku myslím, ale byl hroznej signál. Takže zapátral po diskuzích a koupil nějakou pořádnou. Spokojenost.

Leadtek Winfast DTV1000 S

Produkt není určen k prodeji.
Nyní začínají mé pozdější úpravy na kombinaci stolní PC/HTPC.

Základem byla TV karta. Zde sem hodně tápal. Pročetl jsem nespočet diskuzí a názorů, ale stejně sem nevěděl pro kterou značku se rozhodnout. Jedna měla problém s kompatibilitou s Win7, druhá zas byla citlivá na kvalitu signálu.

Nakonec sem zvolil dobrou spolupráci s Win7. Takže instalace byla bez problémů, ale s kvalitou obrazu to už je horší. Při špatném počasí se občas objevují čtverečky a některé programy jako Z1 a PublicTV nejdou vůbec. Doufám, že se to časem zlepší.

Přiložený SW ke kartě sem používal krátce, potom s ním začaly být problémy, tak sem ho odinstaloval. Používam Windows Media Center s kterýma jsem spokojen. Jediná nevýhoda je nahrávání pouze ve formátě pro WMC a WMP.

Samsung EcoGreen F2 - 500GB

Produkt není určen k prodeji.
Místo na prvním disku začalo docházet a já potřeboval někam ukládat nahrané pořady. Tudíž musel přijít další disk. Jelikož mě WD sklamal, koukal jsem po něčem jiném a zaujal mě právě tento Samsung.

Disk slouží pouze jako úložiště pro filmy a videa. Při zapnutí PC si pípne, ale to je vše co od něj uslyším. Naprosto tichý a chladný disk.

Teplota 25-30°C.

Logitech MX620 Cordless Laser Mouse, USB/PS2

Produkt není určen k prodeji.
S TV kartou a používáním PC jako HTPC muselo přijít nějake pohodlné ovládání.

Koukal jsem na novou mini klávesnici od Logitechu, ale je dost předražená a s dostupností to taky není žádna sláva.

Klasický ovladač jsem nechtěl z důvodu nutného přepínání ploch mezi monitorem a televizí.

Takže pro mě nejjednodušší řešení byla bezdrátová myš. Tahle mi hnedka padla do oka, jak svou ergonomií tak cenou. Tvar je skutečně výborný, skvěle padne do ruky a kolečko se setrvačníkem je naprosto skvělá věc!!! Dá se samozřejmě přepínat mezi klasickým kolečkem a kolečkem se setrvačníkem.

Jediná vada na kráse je nejspíš nějaká drobná vada. Občas se myška začne chovat jakoby měla slabé baterky, nebo byla na špatném povrchu a kurzor se tak pohybuje po ploše sekaně. Nevím čím to může být, po chvilce to přestane a myš jede zas jak má.

Televizi a vlastně i celé PC s ní ovládám odkudkoliv, i z postele.

Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM

Produkt není určen k prodeji.
A nakonec onen slavný operašní systém. Visty jsem měl na notebooku a moc nadšený jsem z nich nebyl. A jelikož zrovna vyšly nové a tolik opěvované Sedmičky, rozhodl jsem se do nich jít. S 64bitovou verzí není žádný problém. Vše mi funguje tak jak má.

XPečka jsem nevolil z důvodu stáří. Zkoušel jsem se naučit dělat i s Linuxem, ale nejspíš jsem strašná lama :o), prostě mi to nešlo.

Zalman ZM-MFC1 Plus černý

Produkt není určen k prodeji.
Jelikož mi nešli softwarově regulovat zbylé větráčky, koupil jsem si tento elegantní regulátor od Zalmana. Ve skříní drží perfektně a vůbec nebije do očí. Jakoby tam byl už se skříní.
Celková cena: 0 Kč 0 Kč

Diskuze k seznamu (1)

Máte otázky k danému seznamu?
Zeptejte se v diskuzi.

domines DOM

Sestava

domines7. 10. 2010 9:08

Pěkně postavená sestava +ko :) 1) ohledně CPU a chladiče: píšete že má CPU v záteži 40C ale chladič je trochu hlučnej. Je poměrně zbytečné udržovat tep…