Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Napněte uši! Vyzkoušeli jsme sluchátka pro hráče [GEEK testuje]

Napněte uši! Vyzkoušeli jsme sluchátka pro hráče [GEEK testuje]

Recenze
CZC.Gaming Fenrir, herní sluchátka, bezdrátová, černá/šedá_2094598259
CZC.Gaming Fenrir, herní sluchátka, bezdrátová, černá/šedá
1 569 Kč 1 899 Kč
Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED, černá_1049110532
Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED, černá
4 545 Kč 5 499 Kč
Razer BlackShark V2 Pro, bílá_372537330
Razer BlackShark V2 Pro, bílá
3 966 Kč 4 799 Kč
3 222 Kč 3 899 Kč
Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED, bílá_1493983425
Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED, bílá
4 545 Kč 5 499 Kč
Razer BlackShark V2 Pro, černá_43314954
Razer BlackShark V2 Pro, černá
Produkt není určen k prodeji.

GEEK GreenT během léta důkladně otestoval celou řadu zajímavých periférií. Za sebou už máme souhrnné testy myš a klávesnic. Dnes jsou tedy na řadě herní sluchátka!

Tradičně si v rámci letního testování rozšiřuji obzor, co se týče novějších produktů v nabídce z oblasti periferií. Díky tomu můžu zákazníkům přiblížit pomocí recenzí vlastnosti a kvalitu produktů, plus získávám větší přehled pro osobní doporučení na CZC fóru.

V kategorii sluchátek jde do testu nový model Fenrir od CZC. Tam budu především zvědavý, jak si povede proti oblíbeným SPC Viro. A pak tu budou zástupci dražší kategorie, a to modely od Logitech a Razeru. U Razeru v minulých testech hodně překvapil headset Blackshark V2 X, proto se rád podívám na dražší variantu V2 PRO. Proti tomu se postaví v podobné ceně nový model Logitech G PRO X2 Lightspeed. Všechny modely nabízí také bezdrátové propojení, takže si můžeme porovnat kvalitu řešení interních DAC proti propojení přes kabel, kde využiji kvalitní vlastní DAC/AMP FiiO K5 PRO.

CZC.Gaming Fenrir

Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED   Razer BlackShark V2 Pro

CZC.Gaming Fenrir

CZC vydalo po slušných Hellhound další model Fenrir, na který se velmi rád podívám. Cenou je totiž zajímavý, a navíc nabízí bezdrátové připojení, což se v této nižší ceně tolik nevidí. Dobré srovnání můžu udělat s povedenými Viro Plus od SPC, což jsou sice drátová sluchátka, ale v podobně nízké ceně určitý úkaz na trhu, co se týče kvality.

CZC.Gaming Fenrir

Konstrukce, balení, dojmy

První překvapení přichází hned po vybalení z krabice, jelikož se sluchátka nacházejí v krásném odolném pouzdře, které se bude hodit pro případné převážení či uložení a sluchátka výborně ochrání. Takto kvalitní pouzdro jsem ještě u testovaných headsetů neviděl a je to velmi zajímavý nápad, který hned připisuje bod navíc.

Dalším příjemným bonusem v balení jsou náhradní náušníky. Potom už zde nalezneme dongle do USB k bezdrátovému propojení. Jeden delší kabel k možnému drátovému propojení s možnou regulací hlasitosti či vypnutí mikrofonu. Kratší kabel k dobití sluchátek a dále všesměrový mikrofon s pop filtrem.

Co se týče konstrukce, sluchátka působí kvalitním dojmem. Pěkná je kombinace kovových částí, která tomu dává větší šmrnc. Hlavový most je velmi příjemně polstrován a nijak netlačí. Náušníky jsou střední velikosti a jejich polstrování vám dosedne okolo uší. Utlumení od okolního zvuku je také na dobré úrovni.

Na levé mušli můžeme zapojit mikrofon a je zde i vstup pro připojení kabelu. Dále je přítomno tlačítko pro zapnutí, další pro vypnutí mikrofonu a kolečko pro změnu hlasitosti.

Sluchátka se dají propojit přes Bluetooth nebo rádiové připojení. U baterie se slibuje životnost na jedno nabití až 50 hodin provozu. Pokud využijete kabelového připojení, není problém propojit sluchátka třeba s konzolí.

DSC00416.JPG
DSC00421.JPG
DSC00424.JPG

Balení testovaných sluchátek

Hudba a zvuk

Otestování zvuku provedeme přes radiové připojení a dále sluchátka vyzkouším přes kabelové připojení přes můj vysoce kvalitní DAC AMP FiiO K5 PRO.

Co se týče bezdrátového připojení pomocí přiloženého dongle, stačí zapojit do USB počítače a podržet tlačítko pro zapnutí na levé mušli. Ozve se ne moc příjemný ženský hlas, který vám ohlásí zapnutí sluchátek. Pak je již vše připraveno. Případně si je dobré zkontrolovat nastavení zvuku, pokud by se vám sluchátka automaticky nenastavila jako primární.

V případě nastavení hlasitosti lehce pod maximum není prakticky přítomen žádný šum. Na maximální hlasitost u sluchátek tam již lehký je, ale není to nic výrazného. Stejný projev měla i Viro Plus na své přiložené zvukovce.

Co se týče podání zvuku, je na danou cenu velmi slušné, a to je jen dobře. Basy jsou poměrně hutné, ale nijak nepřebíjí ostatní pásma, dost je kladen důraz na výšky, které podají každý detail, ale je cítit už jistou náchylnost k přepalům při náročných skladbách. Ale pořád je to v normě a sluchátka nejsou naladěna do středo-basů, čímž se často u herních headsetů zakrývají nedostatky. Chybí mi trochu výraznější podání středových tónů. Ale celkově si sluchátka poradí i se slušným přehráním vašich oblíbených skladeb.

Při připojení na kvalitní DAC podají sluchátka vyrovnanější zvuk, kdy jednotlivá pásma vyzní více detailně. Ale to se dalo čekat u drahého zařízení pro výstup zvuku. Co je důležité, není tam až takový posun v kvalitě, tudíž se odvedlo slušně i vlastní řešení zvuku ve sluchátkách v případě bezdrátového použití.

Celkově shrnuto za mě sluchátka obstála a na danou cenu předvedla slušný hudební projev, který je blízko SPC Viro a tím se konečně v této cenové relaci přidává konkurence. Kdo tedy upřednostní bezdrátové připojení, má zde zajímavou volbu v přívětivé ceně.

DSC00431.JPG
DSC00436.JPG
DSC00441.JPG

Vzhled a kvalita zpracování

Hry a podání prostoru

K otestování prostorového zvuku jsem využil licenci Dolby Atmos. Sluchátka zvládají podání prostorového zvuku velmi dobře a díky vyrovnanému podání máte jasný přehled, odkud co vychází a zvuk není ochuzen o žádné detaily. Basy nejsou přebuzené a dobře vše doplňují, výšky dají vyniknout detailům, což vám ve hrách pomůže vše spolehlivě rozlišit. V této kategorii musím chválit, hry budou díky dobrému podání prostoru větším zážitkem.

Mikrofon

Co se týče mikrofonu, jedná se spíše o průměr. Zvuku chybí větší přirozenost a dynamika. Dochází k určitému zkreslení. Na druhou stranu, za co musím chválit, tak je zde skvěle utlumen šum, který je u mikrofonů často přítomný. To se zde o hodně zlepšilo oproti předchozímu modelu Hellhound. Ale proti Viro sluchátkům od Endorfy mikrofon jasně prohrává.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

CZC.Gaming Fenrir

Závěr

Po delším testování musím potvrdit spokojenost. Sluchátka jsou příjemná i při delším používání. Polstrování náušníků a hlavového mostu je opravdu na velmi dobré úrovni. A při delším hraní je tato vlastnost určitě dost důležitá.

Co se týče zvuku a podání prostoru, tak zde sluchátka obstála s dobrým hodnocením. Nepropadnou ani při středně náročném poslechu hudby. Samozřejmě náročnější skladby ve FLAC formátu již odhalí ústupky. Ale zase musíme brát na zřetel, že zde máme bezdrátová sluchátka v cenovce okolo 1,5 tisíce. A to hned zase karty otáčí, protože na danou cenu mají opravdu dobrý zvukový přednes a velmi dobré podání prostoru. U her si můžete připsat další plus, kdy kromě slušného zvuku přidají i pohodlnost pro dlouhé nošení a dobré odhlučnění okolního zvuku.

Kde máme mínus je mikrofon a jeho podání zvuku, kterému chybí přirozenost a větší detaily. Nevýhodou může být také nemožnost jejich používání při dobíjení sluchátek.

Náhradní náušníky a kvalitní pouzdro jsou zase třešničkou na dortu a příjemným bonusem. Sečteno, podtrženo, CZC jde správnou cestou a snaží se i v nižší cenové kategorii přinést vyrovnaný produkt, což se u headsetů často nedaří konkurenci ani v o dost vyšších cenovkách. Jako vstup ke slušnému zvuku můžu tento headset bez problémů doporučit.

Logitech G PRO X 2 Lightspeed

V dalším testu se podívám na nový prémiový model bezdrátového herního headsetu od Logitech. V ceně okolo 5-ti tisíc již musíme být nároční a požadovat kvalitu po všech směrech. Pojďme se tedy na tento model podívat z blízka.

Logitech G PRO X 2 Lightspeed

Konstrukce, balení, dojmy

V pěkné bytelné krabici obdržíte kromě sluchátek samotných ještě praktický látkový vak pro převoz nebo uložení sluchátek. Dále tu máme dvojici kabelů. Jeden klasický jack-jack můžete využít v případě kabelového zapojení. Dále je tu nabíjecí kabel do USB. Nechybí oddělávací mikrofon, který je na klasickém ohebném husím krku a doplněný pop filtrem. Poslední věcí je USB dongle pro propojení přes radio vlny. Případně sluchátka umožňují i propojení přes Bluetooth, kde už musíte mít vlastní řešení.

Samotná sluchátka jsou trochu těžší, zpracování vypadá opravdu luxusně. Kombinace černého kovu s hliníkem dává sluchátkům šmrnc. Polstrování náušníků a hlavového mostu působí na první dotyk kvalitním dojmem. Na levé mušli je klasicky přítomno pár prvků pro pohodlné ovládání určitých funkcí. Můžeme tu pomocí tlačítka sluchátka zapnout, přepnout pro BT příjem, nebo vypnout mikrofon. Nechybí kolečko pro změnu hlasitosti a samozřejmě vstup pro mikrofon.

Po prvním nasazení musím potvrdit velmi dobré odhlučnění okolního zvuku. Polstrování náušníků vás obejme okolo uší a působí příjemně.  Hlavový most také netlačí. Ovšem od začátku cítím trochu větší váhu a uvidím, zda budou sluchátka pohodlná i při delším používání.

DSC00496.JPG
DSC00506.JPG
DSC00544.JPG

Balení testovaných sluchátek

Hudba a zvuk

50mm grafenové měniče mají zajistit kvalitní zvuk. Pro bezdrátové připojení je udávána výdrž až 50 hodin a dosah do 30 metrů.

Nejobávanější kategorie, kde se dá vše zahodit přes palubu dopadla naštěstí pozitivně a hned mi spadnul kámen ze srdce. Zde už jsem dokázal zažít zklamání i u drahých headsetů. U Logitech tomu naštěstí tak není a zvuk je na velmi dobré úrovni. Troufnu si tvrdit, že jeden z nejlépe znějících headsetů, který se mi dostal na test.

Pásma jsou vyrovnaná, žádný detail se neztrácí a sound stage je celkově bohatá. Dokázal bych si představit více vytáhnuté výšky, ty jsou zde spíše zkrocené. Skvěle zní středové i basové tóny. Basy jsou hutné a úderné, středy je jistě doplňují. Sluchátka se nezaleknou žádného žánru a je na nich příjemný i poslech náročnější hudby, což bývá u plno headsetů spíše snem.

Další dobrá zpráva je, že dostanete kvalitní již vlastní řešení zvuku, což bývá také častý kámen úrazu bezdrátových sluchátek. Při propojení přes kabel došlo ještě k určitému vylepšení přednesu na mém dražším DAC AMP FiiO K5 PRO. Ale důležité je, že při použití vlastního řešení sluchátka za tímto moc v kvalitě nezaostávají. Opravdu jsem zatím velmi příjemně překvapen.

Co se týče delšího užívání, neměl jsem problém i přes jejich větší váhu. Náušníky jsou opravdu velmi příjemné a skvěle izolují okolní zvuk. Přesvědčivý je také chod kolečka pro zesílení či zeslabení zvuku, žádné laciné řešení, ale příjemný odpor při regulaci. Sluchátka disponují tím správným přítlakem, ovšem v letních teplotách se musí počítat s určitým zvýšeným pocením, fyzika se prostě obejít nedá a mušle z líné pěny vám krásně sednou okolo uší.

Hry a podání prostoru

Pokud sluchátka obstojí v hudebním nasazení, je už většinou jasné, že budou zvládat skvěle také hry. Podání prostoru už je trochu jiná otázka, ale ihned vás ujistím, že není žádný problém. Použil jsem licenci Dolby Atmos, kde mi výsledek přišel lepší než s DTS a podání prostoru je perfektní. Hutné basy umí i rozvibrovat mušle, ale sluchátka je ustojí. Jednotlivé zvuky jsou v prostoru krásně rozeznatelné a oddělené. Máte dojem opravdu vzdušného zvuku, který vás obklopuje a rozšiřuje vám zážitek. Tady není opět výtka a tuto kategorii zvládla sluchátka na jedničku. DTS je pak také použitelné a máte zase výhodu v možnosti nastavení přes software G-HUB, kde si můžete vyladit ekvalizér nebo vyznění prostoru. Možnosti SW si popíšeme v další kapitole.

DSC00512.JPG
DSC00516.JPG
DSC00520.JPG

Vzhled a kvalita zpracování

Software

U logitech můžete pro podrobnější nastavení využít software G-HUB, který je ke stažení na stránkách výrobce. Ihned po instalaci se mi nabídla aktualizace nového firmware sluchátek a dobrá zpráva je, že je software v češtině. Zde se dají prakticky spravovat všechna zařízení Logitech a toto je jasná výhoda větších značek, kdy při stejných periferiích ladíte vše na jednom místě. Plus má SW neustálý vývoj, čímž se funkce vylepšují.

Zde si můžete na jedné záložce zvuk upravit pomocí ekvalizéru či různých přednastavení. Osobně toto nemám rád, zásah software je zbytečný, pokud je zvuk sluchátek na dobré úrovni. Sluchátka mají podporu DTS prostorového zvuku, ale toto řešení mě nikdy nenadchlo a lepší výsledek podává Dolby Atmos. To už si případně může každý porovnat. U DTS je výhoda určitého nastavení v daném SW.

Další záložka se zde věnuje mikrofonu, který si opět můžete různě odladit pro co nejlepší výsledek. Případně si nahrát vzorek a otestovat tak všechno na jednom místě.

Mikrofon

Mikrofon může být Achilovou patou, kdy dokáže pokazit celkové hodnocení. Zde je ale daná kategorie opět zvládnuta. Zvuk vašeho hlasu zůstává přirozený a co je hlavní, není prakticky přítomen žádný šum nebo ruchy z okolí. To vypovídá o dobré kvalitě a mikrofon patří k tomu lepšímu, co jsem u headsetů testoval.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Logitech G PRO X 2 Lightspeed

Závěr

Takto by měla končit každá recenze dražšího headsetu a byl bych spokojený. Sluchátka od Logitech mě příjemně překvapila prakticky po všech stránkách. Kvalitní zpracování, příjemné nošení, velmi dobrý zvukový projev, kvalitní mikrofon a podání prostoru. Ve všech kategoriích připisuji plusy a díky tomu dostáváte kvalitativně výborné řešení pro hraní i poslech hudby.

Někdo může navíc ocenit software v češtině s možností dalšího většího ladění sluchátek. Pro mě toto nedává smysl, sluchátka mají kvalitní již výchozí zvuk, bez zbytečného ovlivnění přes software. Náušníky jsou měnitelné, což prodlouží životnost, ale náhradní přiložené nejsou. Na sluchátkách máme koženou variantu, kdo chce naopak více prodyšné, dá se volit varianta s prodyšným velurem.

Možnosti připojení jsou také bohaté, radiové vlny, Bluetooth nebo kabelové připojení je zajištěno. Bonus v podobě látkového pouzdra je také příjemný.

Jsem rád, že jsem po delší době našel headset, který můžu vřele doporučit. Cena okolo pěti tisíc se zde obhájí a ústupky nejsou v žádné kategorii.  Kdo to myslí se zvukem vážně a hledá řešení s integrovaným mikrofonem, je zde na správné adrese. Dobrá práce od Logitech !

Razer BlackShark V2 PRO

Již jsem od Razer testoval levnější kabelová Blackshark V2 X, která na mě udělala dobrý dojem. Nyní se podívám na druhý konec, prakticky na nejdražší model V2 PRO, který nabízí také bezdrátové propojení. V ceně přes 4 tisíce snad najdu kvalitní a vyrovnaný headset. Pojďme se tedy podívat na detaily.

Razer BlackShark V2 PRO

Konstrukce, balení, dojmy

Krabice je vyvedena v klasických barvách této značky, tedy černo-zelené. Uvnitř najdeme kromě sluchátek také látkové pouzdro pro případný převoz. Dále tu máme 2 kabely. Jeden slouží ke klasickému kabelovému propojení přes jack a druhý pro dobití, ten je určen pro zapojení do USB. Dále nechybí mikrofon, který je odnímatelný a je na ohebném husím krku, pro snadnou manipulaci. Zakončen je pop filtrem. Poslední věcí je dongle do USB pro bezdrátové propojení přes radio vlny. Udávaná výdrž výrobcem je až 70 hodin.

Samotná sluchátka jsou střední váhy cca 320g. Působí kvalitním a elegantním dojmem. Polstrování hlavového mostu je z příjemně měkké paměťové pěny, stejně jako polstrování náušníků. To by mělo zaručit pohodlí pro delší užívání.

Na levé mušli jsou přítomny ovládací prvky a zdířky pro mikrofon a napájecí či propojovací kabel. Najdeme zde tlačítko pro samotné zapnutí sluchátek nebo vypnutí či zapnutí mikrofonu. Na levé mušli také najdeme otočný knoflík, kterým se dá jednoduše ovládat hlasitost.

Na test se mi dostal starší model, ale v nabídce je již inovovaný pro rok 2023, který je o něco dražší, ale nabízí také propojení pomocí Bluetooth. A lehká odlišnost je u kabelu, kde je místo micro USB použit s koncovkou USB-C. Jinak zůstalo vše stejné, co u předchozího modelu.

První dojem po nasazení sluchátek je příjemný. Náušníky jsou opravdu pohodlné a obejmou vás kolem uší. Hodně dobrá je izolace okolního zvuku, ta funguje opravdu na jedničku. Hlavový most je také skvěle polstrován a nijak jej necítíte. Přítlak je tak akorát bez nějakého nepříjemného dojmu.

Po zapojení se vám automaticky nabídne instalace software pro podrobné nastavení, což je uživatelsky velmi přívětivé a nemusíte software dohledávat na stránkách výrobce. Opět je zde software pro všechny Razer zařízení pod názvem Razer Synapse, který se neustále vylepšuje a aktualizuje. Čeština není zahrnuta a software mi připadá mírně nepřehledný, ale dá se zvyknout.

DSC00450.JPG
DSC00456.JPG
DSC00491.JPG

Balení testovaných sluchátek

Hudba a zvuk

Zvuk je laděný do středo basu, stejně tak tomu bylo u nižší řady BlackShark, takže to je zřejmě oblíbená charakteristika od Razer. Sluchátka sednou tomu, kdo má rád více nabasovaný zvuk. Výšky jsou spíše utlumené, a ne tak výrazné. Změnu zvuku si můžete nastavit přes ekvalizér, ale nemám tyto software úpravy rád, většinou dojde k určitému zkreslení.

Při přepojení kabelem na kvalitní DAC AMP FiiO K5 PRO je zvuk více vyrovnanější a bohatší na detaily. Ale i vlastní řešení zvuku sluchátek je kvalitou solidní, jen je tam více basů. Takže nejvíce budou vhodná pro elektroniku či tvrdší muziku. Tam jsou sluchátka ve svém živlu. Jinde basy už zbytečně ruší a zastiňují prostor pro detaily. Výšky mohly být vytaženy jednoznačně více.

Na poměry headsetů se ale pořád jedná o slušně hrající model, který neurazí ani při poslechu hudby.

DSC00479.JPG
DSC00481.JPG
DSC00472.JPG

Vzhled a kvalita zpracování

Hry a podání prostoru

Co se prostoru týče, integrován je v software THX Spatial. Ale lepší výsledek mi opět přišel s Dolby Atmos. Prostorové podání zvuku zvládají sluchátka opravdu dobře. Scéna je široká a jasně slyšíte z jakého směru zvuk přichází. Zvýrazněné basy umocňují různé efekty ve hrách, takže toto je silná parketa takto naladěných sluchátek a hrát s nimi bude radost. Zvuk vás krásně obklopí.

Software Razer Synapse

Výhodou je nabídka instalace software po zapojení sluchátek, to je dobrá pomůcka. Samotný program je pak v angličtině. Pokud sluchátka zapnete, objeví se obrázek daného modelu a rozkliknutím se dostanete do možností nastavení.

Zde máte na jednotlivých záložkách možnost nastavit určité zvukové režimy, nebo si upravit manuálně ekvalizér. Podobné úpravy jsou možné i pro mikrofon. Případně se dá upravit nastavení prostorového zvuku nebo nastavit úsporný režim při režimu na baterii. Prostředí za mě není až tak uživatelsky přívětivé, ale po chvíli se zorientuje každý.

Mikrofon

Mikrofon je za mě spíše zklamáním. Už u levné kabelové verze Blackshark byl mikrofon lepší, zde bude zřejmě na vině bezdrátové propojení. Hlas nepůsobí moc přirozeně. Na druhou stranu je rozumět dobře a je dobře odfiltrován šum. Takže mikrofon nenadchne ani neurazí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer BlackShark V2 PRO

Závěr

Při závěrečném hodnocení si musím uvědomit, že se jedná o headset v ceně přes 4 tisíce a verze roku 2023 jde dokonce přes 5 tisíc. A zde se již špatně odpouští i menší nedostatky. Nejprve se pojďme podívat na to pozitivní.

Konstrukce je velmi povedená a skvělé je polstrování náhlavního mostu i mušlí, díky kterému se sluchátka pohodlně používají i delší čas. Výborné je pak odhlučnění od okolního zvuku, v tomto opravdu Blackshark vynikají.

Zvukově se jedná také o lepší průměr, kdy vám nic netrhá uši a bez potíží lze sluchátka použít i na poslech hudby. Ale musíte si zvyknout na ladění více do basů a stažení výšek. Takže dostáváte příjemný středo-basový zvuk, kde rozeznáte většinu detailů. Sluchátka budou vynikat v akčních hrách, kde ustojí veškeré výbuchy a klidně vám i rozvibrují mušle. Podání prostoru je také jejich silnější stránka. Takže do her a na poslech především elektroniky či tvrdší hudby budou sluchátka ideální.

Výhodou je také možnost připojení přes radio vlny, kdy má Razer technologii dotaženou pro co nejnižší zpoždění. Ale dá se sluchátka zapojit i přes kabel.

Co se naopak moc nepovedlo je kvalita mikrofonu, která je pouze průměrná. A pokud vezmeme zvuk z jiného pohledu, tak je zde prostě hodně stažené pásmo výšek, které by doplnilo cenné detaily především u náročnějších skladeb.

Celkově se ale pořád jedná o headset velmi slušné kvality. Pokud jste fanda Razer, přičtěte si bodík do plusu. V software pak můžete vše spravovat najednou. Příště bych v této ceně očekával trochu víc a doufám, že na tom Razer zapracuje a dotáhne body v jednotlivých kategoriích výše.

Jaká sluchátka vybrat?

U herních headsetů jsem se zaměřil na bezdrátová řešení, jelikož je to dost častý požadavek. V testu byl levnější model od CZC, který dopadl na svou cenovou kategorii slušně a nabízí tak bezdrátové řešení v nízké ceně. Kvalitou se přiblížil ke chválenému headsetu Endorfy Viro Plus, který používá ovšem jen kabelové propojení. Kdo tedy vyžaduje svobodu a bezdrátové řešení, může nyní sehnat produkt solidní kvality v dobré ceně.

Dále byly v testu 2 dražší headsety, kde už musíme být na kvalitu přísní. Razer se svými Blackshark V2 PRO nezklamal, ale všechny kategorie dobře nedopadly a určité nedostatky jsem našel. Zase ale ze všech sluchátek skvěle odhlučňují okolní prostor a nabízí slušný zvuk a velmi dobré podání prostoru.

Jasným vítězem se stala sluchátka Logitech G PRO X 2 Lightspeed, která si svoji vyšší cenu obhájila kladným hodnocením prakticky ve všech kategoriích. Kdo tedy hledá bezdrátové řešení headsetu s integrovaným mikrofonem, zde by měl dostat velmi dobrou kvalitu ve všech směrech a tento headset se nebojím doporučit ani k příjemnému poslechu hudby, což bývá často úskalím u těchto “herních” řešení.

Snad vám letošní větší test periferií přinesl nějaké indicie pro výběr správné myši, klávesnice či sluchátek. V každém roce se snažím otestovat zajímavé novinky v nabídce a rozšířit si tak přehled. Na fóru CZC pak není problém v tomto směru poradit, přeci jen už mi testy prošlo více druhů periferií v různých cenových kategoriích, takže se případně neváhejte zeptat. Paření zdar!

DSC00404.JPG
DSC00407.JPG
DSC00411.JPG

Balení testovaných sluchátek

 

CZC.Gaming Fenrir

Logitech G PRO X 2 LIGHTSPEED   Razer BlackShark V2 Pro

Kam dál?

Trojdílný speciál herního příslušenství je za námi. Vedle sluchátek, které jsme si dnes důkladně proklepli, se GreenT věnoval v minulých týdnech také herním klávesnicím a herním myším. Pokud máte už všechny testy načtení, můžete si připomenout testování z letošního jara, kdy se vše točilo okolo periferií značky Endorfy:

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru