Staré hry na novém železe? Jak funguje zpětná kompatibilita na konzoli Xbox One

Ostatní 61 % hodnotilo 7 uživatelů 14. 7. 2015 5 komentářů

Uvažujete o nákupu nové konzole, ale nechcete se rozloučit se svými oblíbenými hrami z Xboxu 360? Snadná pomoc. Na Xbox One je můžete hrát dál. Díky zpětně kompatibilitě nové konzole a starších her. 

Vždy když přijde na trh nová generace herních konzolí, musí hráči řešit zapeklitý problém – co udělat se staršími hrami? Původní tituly totiž zpravidla na novém železe nefungují. Dilema, zda si nechávat starší konzoli, nebo upgradovat na výkonnější stroj, už nebudou muset hráči řešit. Společnost Microsoft totiž nabízí zpětnou kompatibilitu her z Xboxu 360 na novějším Xboxu One, jak jsme informovali již dříve během zpravodajství z herního veletrhu E3.

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xbox One

 

Jak to ale funguje v praxi? Pro využití zpětné kompatibility stačí nainstalovat starší tituly na Xbox One, dále už nic nebrání ve hraní. V současnosti jsou k dispozici více než dvě desítky herních pecek, jako například Mass Effect, Perfect Dark, Super Meat Boy apod. Další tituly by měly neustále přibývat. Jen v letošním roce by jich podle dřívějších vyjádření amerického softwarového gigantu mělo být více než sto.

Xbox One tak nabídne nejširší herní knihovnu ze všech aktuálně nabízených konzolí. Díky zpětné kompatibilitě získáte navíc ve starších titulech nové možnosti. I v gamesách určených pro Xbox 360 totiž můžete vytvářet obrázky ze hry nebo třeba nahrávat svá videa s GameDVR.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mass Effect z Xboxu 360 na Xboxu One

 

Xbox One si samozřejmě poradí také s novými herními peckami. Připravený je na ně nejen osmijádrový procesor a 8GB RAM, ale také 500 GB prostoru na pevném disku. K dispozici máte také vylepšený bezdrátový senzor Kinect. Spolu s technologií pro rozpoznávání hlasu, pohledu a pohybu vám nabídne mnohem přesnější ovládání, které oceníte například při závodění.

A jen pro úplnost – samozřejmostí je i přehrávání hudby a filmů, surfování po internetu nebo třeba prohlížení fotek. Xbox One totiž u televizoru zvládne plně nahradit multimediální centrum. Podívejte se sami, co všechno Xbox One umí.

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (1)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

RuThaN RUT

Neco nejpujde..

RuThaN28. 12. 2016 10:02

Je treba k tomu rict, ze dve MS, nebudou nikdy fungovat hry, vyzadujici specialni periferie - to znamena Kinect hry a hubedni hry - pouzivani umele kytar…


Pořiď si PC nebo noťas, klofni až 1 000 Kč na LEGO® a hraj o famózní ceny Pořiď si PC nebo noťas, klofni až 1 000 Kč na LEGO® a hraj o famózní ceny