Trendy v prodeji mobilních telefonů a tabletů

Praha, 14. 5. 2014 – Český prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz eviduje v letošním roce rekordní zájem o mobilní telefony, kterých se za první třetinu roku 2014 prodalo 2,3krát více než ve stejném období minulého roku. Ruku v ruce s rostoucím počtem prodaných mobilních telefonů sílí zájem také o GSM příslušenství, kterého se letos zatím stihlo prodat dvakrát více než loni. Z pohledu celkových čísel je segment telekomunikačních zařízení v CZC.cz nejrychleji rostoucí kategorií zboží letošního roku.

O jaké telefony je mezi lidmi největší zájmem? Ve výsledcích vyhledávání na CZC.cz se aktuálně nejčastěji objevují dotykové smartphony s úhlopříčkou 4-5“ a operačním systémem Android. Z pohledu technických parametrů dominují zájmu smartphony vybavené čtyřjádrovým procesorem a 1 GB operační paměti. Stále častěji se v preferencích uživatelů objevují také Dual SIM telefony.

Nejdůležitější roli při výběru hraje výrobce následován velikostí displeje. Mezi TOP 5 vyhledávaných výrobců z poslední doby patří na CZC.cz Samsung, Sony, Nokia, Xiaomi a HTC. Pokud se podíváme na počty prodaných kusů od začátku roku, tvoří skupinu pěti nejprodávanějších značek Nokia, Samsung, Sony, ZOPO a Prestigio.

„Překvapením letošního roku jsou pro nás dovozové telefony předních čínských výrobců, které si ukously 15 % z celkového podílu prodaných telefonů za letošní rok,“ uvedl Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz. „Značky jako ZOPO či Xiaomi oslovují zákazníky nejen zajímavým poměrem cena/výkon, ale také nadstandardní výbavou a technologickou vyspělostí,“ dodal Pilský.

Prodej tabletů začíná zpomalovat

Vedle mobilních telefonů se velkému zájmu těší také tablety. Když porovnáme prodeje v prvních čtyřech měsících roku 2013 a 2014, lze z hlediska prodaných kusů pozorovat zvýšený zájem o 50 %. Dynamika růstu se však vzhledem k nasycenosti trhu zpomaluje. Příslušenství k tabletům se v nákupních košících zákazníků CZC.cz letos vyskytuje o 65 % častěji.

„Zboží v obou segmentech podporujeme řadou speciálních akcí, jako jsou exkluzivní dárky nebo slevy na vybrané produkty. Například v květnu na CZC.cz rozdáváme k vybraným telefonům a tabletům powerbanku v hodnotě 599 Kč s kapacitou 5000 mAh zdarma,” informoval Kamil Demuth, marketingový ředitel CZC.cz. Podrobnější informace ke květnové kampani včetně všech produktů zařazených do akce naleznete pod tímto odkazem.

Zákazníci na CZC.cz v poslední době vyhledávají převážně tablety s 10,1“ obrazovkou a rozlišením 1280 x 800 bodů, které disponují operačním systémem Android a 3G modemem. V otázce výkonu při vyhledávání preferují 2GB operační paměť RAM, čtyřjádrový procesor a 16 GB úložného prostoru. Klíčovou roli při výběru hraje stejně jako v případě mobilních telefonů výrobce a velikost displeje. Pětici nejvyhledávanějších značek poslední doby tvoří Lenovo, Samsung, ASUS, Apple a Prestigio.

Prodejům tabletů za letošní rok z hlediska počtu prodaných kusů vévodí výrobci ASUS, Lenovo, Apple, Prestigio a Samsung. „Navzdory tomu, že se ve výsledcích vyhledávání aktuálně nejčastěji objevují tablety s 10,1“ obrazovkou, daří se co do počtu prodaných kusů také kompaktnějším 7” modelům, jejichž prodeje jsme v první třetině letošního roku podpořily řadou zajímavých slevových akcí,” doplnil Pilský.

Akční nabídka Akční nabídka