Optimus mini three keyboard ve výrobě

Ostatní 93 % hodnotilo 6 uživatelů 2. 2. 2006 15 komentářů

Společnost Art Lebedev vypouští do světa první mini-klávesnici opatřenou barevnými OLED tlačítky. Ta jsou plně programovatelná a umožňují nakonfigurování třech multimediálních kláves pro cokoliv.

Před půl rokem jste si na tomto místě mohli přečíst o klávesnici s OLED tlačítky od stejného výrobce- Art Lebedev. Tehdy šlo o pouhý návrh a renderovanou ukázku lidské tvořivosti. Dnes je však jisté, že taková klávesnice dříve nebo později spatří světlo světa. První vlaštovkou v tomto směru je uvedení malého panýlku s třemi klávesami, které pracují na stejném principu - mají OLED displeje a mohou tak zastoupit funkci jakéhokoliv tlačítka s jakýmkoliv grafickým motivem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Podle informací na stránce výrobce se s miniklávesničkou bude dodávat zákadní set pro několik aplikací jako je Outlook, Word, MSIE, několik her a také iTunes. Do budoucna si pak lidé budou pomocí pluginů vytvořit své vlastní funkční tlačítka. Podporovaný operační systém je zatím pouze Windows XP, ale časem se jistě objeví konfigurátory i pro ostatní. Vždyť USB konektor k tomu přímo vybízí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

A teď trochu specifikací. Cena je pro předobjednání stanovena na rovných $100, protože první várka by měla spatřit světlo světa 15. května. Prozradím, že ta je již beznadějně vyprodána. Velikost ovladače je 118x52x18mm s tím, že klávesy mají 32x32mm. Pozorovací úhel kláves je 160°, takže dostatečný a zobrazuje rychlostí 5 snímků za vteřinu.

Barevná hloubka není nejhorší. Displeje zvládnou zobrazit až 262 000 barev na ploše 96x96 bodů. Hračka je to tedy jak se patří zajímavá, doufejme však, že se do výroby dostane i celá klávesnice zvaná Optimus.

Zdroj: Art Lebedev

Diskuze k článku (7)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Paja.Kolac PAJ

Jedinecne vyuziti...

Paja.Kolac7. 1. 2008 11:49

Ctrl+Alt+Del - aspon je bude mit clovek pekne blizko u sebe :)

voska VOS

Výdrž?Užití?

voska6. 2. 2006 3:11

OLED displaye, jsou nechvalně známí výdrži, teď možná neřeknu přesně jak to bylo pro kterou barvu, ale modrá (životnost 1.000.000 hodin), zelená (100.000…

MArtin Hurych MAR

Do 10litru ji beru hned

MArtin Hurych5. 2. 2006 17:53

Jako desitku za ni dam ihned. Myslim teda za tu kompletni optimus. Problem je ze nikde jeste neni..... Hned jak ji zacnou nekde prodavat, jedu pro ni. Ne…

MOJMIRVOLF MOJ

Oled vs. e-ink

MOJMIRVOLF4. 2. 2006 11:19

Jsem člověk skromných potřeb a nepotrpím si na samoúčelná multimediální hejblátka. Tahle hračka i koncept klávesnice sice vypadají hezky, ale klidně bych…