Acutake DarkWarmer (USB Warmer Cup) Black_1692495879
Acutake DarkWarmer (USB Warmer Cup) Black
Produkt není určen k prodeji.

Souboj titánů: 2 USB ohřívače v testu

Ne, opravdu jste přečetli název tohoto článku správně, dnes si totiž představíme dva konkurenty nejvyšší, v dnešním nelítostném souboji detailně prozkoumáme dva USB ohřívače pro udržování teploty nápojů.

Každému recenzentovi se naskytne taková příležitost jen jednou za život. No považte sami, testovat USB ohřívače pro udržování teploty nápojů, a to hned dva! To je snem každého redaktora. A díky tomu, že je ze strany uživatelů a zákazníků je o tyto produkty nebývalý zájem, rozhodli jsme se u nás v redakci, že vám přineseme srovnávací test. Tak se již bez dlouhých prostojů pusťme do představení obou produktů. V dnešní recenzi se nám představí zástupci společností Acutake a I-Tec.

I-Tec USB ohřívač

Společnost I-Tec nepatří právě mezi nejznámější výrobce v oblasti počítačových technologií. Její výrobky by se daly přirovnat k „No Name“ zařízením. To však v žádném případě neznamená, že by výrobky této společnosti byly nějak nekvalitní, ba dokonce podřadné. ale abychom nepředbíhali, počkejme si na výsledky testů.

Obsah balení

Množství dodávaného příslušenství je doslova oslňující – kromě samotného ohřívače totiž dostanete navíc ještě propagační leták společnosti. Abych zde však nepopisoval zbytečně vzhled obalu, raději si prohlídněte fotky, neboť jsou dostatečně výmluvné a pro informační účely více než dostačující.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá balení produktu.

Vzhled a zpracování

Zařízení se nese v odstínech bílé a světle šedé barvy. Výrobním materiálem byl samozřejmě plast. Konstrukce zařízení byla řešena tak, aby na stole zabírala co nejméně místa, a tak věrohodně kopíruje půdorys hrnku. Kruhový tvar narušuje pouze zadní strana, která je zalomena. Z té je poté vyveden USB kabel, jenž vám umožní připojit USB ohřívač k vašemu počítači. Na levé bočnici přístroje si poté můžete všimnout červeného dvoufázového vypínače, který vám dovolí ohřívač zapnout a vypnout. I když to tak na první pohled nevypadá, toto postranní tlačítko se při zapnutém stavu rozzáří, aby vás informovalo o aktivní plotýnce. Podobně je tomu například i u běžných varných konvic, jež jsou běžnou součástí našich domácností.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Horní pohled na ohřívač společnosti I-Tec.

Samotná plotýnka je ve stejné výškové úrovni, jako její okolní prostředí, což může být výhoda, ale také nevýhoda. Výhodou je dozajista fakt, že ohřívač můžete použít s libovolným hrnkem a nejste omezeni průměrem plotýnky. Na druhou stranu pokud není plotýnka zapuštěna alespoň několik málo milimetrů do těla ohřívače, můžete hrnek snadněji převrhnout, či shodit. Spodní strana zařízení je opatřena čtyřmi gumovými protiskluzovými podložkami, jež zajišťují stabilitu přístroje na většině povrchů. Na této straně si také můžete všimnout otvorů pro lepší odvětrávání zahřívaných součástí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá spodní strana USB ohřívače I-Tec, všimněte si odvětrávacích otvorů.

Systémové požadavky

Pro běžné použití USB ohřívače nápojů vám stačí jeden volný USB port, bohužel jsem neměl možnost osobně otestovat starší revizi USB 1.1, ale i zde by měla plotýnka fungovat bez problémů. Osobně jsem však ohřívač testoval na základní desce s revizí portu USB 2.0. Navíc mohu potvrdit kompatibilitu ohřívače s hrníčkem CzechComputer. V zásadě však můžete použít jakýkoliv hrnek, k této problematice se však dostaneme ještě v průběhu testů, tedy v dalších částech článku.

Acutake DarkWarmer

Druhým testovaným výrobkem je počin společnosti Acutake. Z osobní zkušenosti mohu říci, že tato značka je na poli informačních technologií o poznání známější. V jejím sortimentu můžeme nalézt například počítačové skříně, sluchátka, VOIP výbavu, USB příslušenství, a další. Nicméně již se nyní nezabývejme ostatními výrobky a pojďme si představit ten, který je pro dnešní duel nejpodstatnější, USB ohřívač DarkWarmer.

Obsah balení

USB ohřívač dostanete zabalený v černé kartónové krabici. Osobně mi přijde tento způsob balení daleko vhodnější, než u předchozího testovaného produktu, neb je ohřívač lepe chráněn při případné přepravě. Vzhled balení můžete koneckonců posoudit sami na následujícím obrázku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krabice, v které obdržíte Ohřívač Acutake.

Vzhled a zpracování

Jako výrobní materiál byl u tohoto produktu opět použit plast, přičemž plotýnka pro ohřev nápojů je samozřejmě vyrobena z kovu. Plasty jsou tentokráte vyvedeny v černé barvě. Přestože je půdorys ohřívače vyveden kulatém tvaru, najdeme na zařízení čtyři výstupky připomínající nožky, jež zaručují stabilitu celého zařízení. Čelní strana zařízení se chlubí nápisem Acutake a indikační diodou, jež vás informuje o aktuálním stavu zařízení. Oproti tomu na zadní straně přístroje naleznete tlačítko pro zapnutí a vypnutí ohřívače. Zde je také umístěn přívodní USB kabel, který vám dovolí připojit tento přístroj k počítači, pomocí tohoto portu je i celé zařízení napájeno.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý čelní pohled na USB ohřívač Acutake.

Na spodní straně si můžete všimnout čtyř gumových protiskluzových podložek, jež zajistí bytelnost celého komplexu. Také je zde umístěn štítek se základními informacemi o zařízení. A právě u tohoto štítku se nechvíli pozastavím, neboť si právě zde můžete všimnout, že společnost Acutake je výrobcem, působící v širším spektru segmentu trhu. I podle detailní fotografie si totiž můžete všimnout, že informace na štítku tvrdí, že ohřívač disponuje také USB hubem se čtyřmi USB porty. Faktem však je, že tuto lahůdku vám ohřívač nenabídne. Bohužel se ani nejedná o vadu pouze jednoho produktu, protože jsem jednotlivé štítky ověřoval hned na čtyřek různých produktech, a to samozřejmě v různých obchodech (s různými distributory).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na informační štítek ohřívače. Špatné označení naleznete na všech zařízeních tohoto typu.

Kompatibilita

V tomto odstavci nemá cenu mluvit o systémových požadavcích, neboť tento ohřívač jednoduše připojíte k jakémukoliv USB portu, tedy k portům ve verzi USB 1.1 i USB 2.0. Hůře je však na tom kompatibilita s jednotlivými hrníčky. Plotýnka ohřívače je totiž asi půl centimetru zapuštěna oproti okolním plastům zařízení. Tím jste trochu limitováni možností, jaký hrnek můžete použít. S radostí v srdci se však mohu pochlubit, že jsem ohřívač úspěšně spároval s hrníčkem Czechcomputer, a tak mohu prohlásit, že je plně kompatibilní.

Testovací sestava

Ne, nebojte se, v těchto odstavcích se nebudu rozplývat nad svým stolním počítačem, na kterém jsem USB ohřívače testoval. Místo toho si přiblížíme, co vše jsme k testům potřebovali. Postup byl jednoduchý, nalezl jsem volný USB port v revizi 2.0, který byl zrovna k dispozici (abych neovlivnil výsledky testu, tak jsem použil USB porty připevněné přímo na základní desce a nikoliv žádné USB prodluží a ostatní pomůcky, jež by mohli ovlivnit výsledky testů).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hrníček společnosti Czechcomputer, vhodný kandidát pro použití s USB ohřívačem.

Dále jsem si opatřil několik různých hrnků, samozřejmě s odlišnými vlastnostmi. Ve výběru se tak objevily hrnky vyrobené z kovu (plecháčky) s plochým i vypouklým dnem, ale také klasické keramické hrnky, a to jak s plochým tak vypouklým dnem. V mé testovací výbavě samozřejmě nemohl chybět ani teploměr na zavařování, jež má daleko širší škálu stupnice, než klasický teploměr. Samozřejmě nemohla chybět pěkná hospodyňka, která by mi ochotně uvařila čaj, protože já jako zaměstnaný muž samozřejmě nemohu obstarávat všechny nezbytné detaily. Této role se úspěšně zhostila má kamarádka Michaela, a za to bych jí chtěl touto cestou poděkovat. Teď už ovšem s chutí do samotných testů.

Čaj je na stole, co dále?

Čerstvě uvařený čaj měl teplotu 98°C, přičemž výrobci se chlubí, že zařízení dokážou udržet nápoj při teplotě 50°C – 60°C. S vařením čaje s pomocí některého z recenzovaných zařízení tedy nepočítejte. Ohřívač je spíše určen k udržování teploty. První měření následovalo po 30-ti minutách. Nutno podotknout, že pro první měření jsem s trochou předvídavosti použil plechové hrnečky s plochým dnem. Naměřené hodnoty jsou následující;

I-Tec USB ohřívač = 58°C

Acutake DarkWarmer = 62°C

Rozdílnější výsledky v tepelných hodnotách však byly patrné až v době jedné hodiny od uvaření čaje;

I-Tec USB ohřívač = 42°C

Acutake DarkWarmer = 55°C

A doslova propastný rozdíl můžeme vypozorovat po dvou hodinách ohřevu;

I-Tec USB ohřívač = 33,5°C

Acutake DarkWarmer = 54°C

Na velikosti záleží!

Původně jsem chtěl do testu začlenit i hrníčky, které jsem uvedl výše, avšak po prvních naměřených hodnotách jsem od toho upustil. Pokud použijete hrníček větších rozměrů, je ohřívač prakticky bezvýznamný. Podobného neblahého výsledku jsem dosáhl, i pokud jsem použil hrnečky s vypouklým dnem, pokud se totiž dno hrnečku přímo nedotýkalo samotné plotýnky ohřívače, nápoj samovolně vystydnul.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ano, i tento hrneček může znamenitě doplnit váš USB ohřívač a je také s oběma testovanými produkty plně kompatibilní.

Samostatnou kapitolou by mohly být keramické hrnečky, samozřejmě s plochým dnem. Pokud totiž použijete keramické hrnečky s vypouklým dnem, platí pro ně to samé, co jsem uvedl v předchozím odstavci. I když naměřené hodnoty nejsou nikterak úchvatné, jistě budou zajímat nejednoho uživatele. Ze zkušenosti tak mohu říci, že s použitím keramického hrnečku, se teplota i po dvou hodinách neustále držela mezi 25°C a 32°C, a to u obou testovaných ohřívačů.

Závěrečné hodnocení

Samozřejmě pochopím, když se v diskuzi pod recenzí objeví námitky, že testované produkty jsou naprosto zbytečné. Avšak z vlastních zkušeností mohu říci, že se jedná o velice užitečné produkty. Určitě totiž nejsem jediným člověkem, který musí na počítači pracovat někdy i celou noc. A právě v těchto chvílích je více žádoucí vychutnat si hrnek teplého kafe, nebo šálek čaje. Osobně se však dosti často zahloubám do práce natolik, že čaj mi vystydne, a po dvou hodinách se mi ledový čaj opravdu pít nechce.

A právě v těchto chvílích se mi stal vřelým pomocníkem USB ohřívač nápojů. S pořízením tohoto produktu se mohu zahloubat do práce jakkoliv chci, ale čaj je stále teplý. Nutno však podotknout, že je nezbytné zvolit správný hrnek, nejlépe samozřejmě plechový hrneček s plochým dnem. Podle výsledků testů se jednoznačným vítězem duelu stává výrobek Acutake DarkWarmer, který dokáže nápoj udržet opravdu po dlouhou dobu na velice příznivou teplotu. Pochválit u tohoto zařízení musím také celkové zpracování, jež je poměrně kvalitně zvládnuto. Trochu hůře si v testech vedl ohřívač společnosti I-Tec, a tak jej musím umístit na pěkné druhé místo tohoto testu.

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (17)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Zbytečnost

jkrcek 30. 5. 2009 12:21

Předpokládáte správně, že se v komentářích objeví, že jde o zbytečnost. Ja totiž používám bezdrátovou technologii, vlastně to ani nežere elektriku, nezah…

Mrtě

Mr. yuri 26. 4. 2009 13:17

Na tento článek jsem nechtěně zmáčknul a nemohl jsem tomu uvěřit, co ti lidé nevymyslí :D, za chvilku bude ohřívač USB 3.0

Nice....

Killer188 13. 10. 2008 23:20

tak tuhle recenzi jsem si nemohl nepřečíst ;-)

Re: zbytečnost

Mr.Knedlik 13. 10. 2008 23:20

Ja bych to za zbytecnost nepovazoval,caje chlastam od jakziva,a v praci se to necha vyuzit velmi casto..Zaleju caj,jen usrknu a musim pryc prijdu zpatky …

Uzas:-)

epsilon,delta 13. 10. 2008 23:18

Ono je tu tech vtipnzch recenzi více....


kód: 43101
Acutake DarkWarmer (USB Warmer Cup) Black_1692495879
Produkt není určen k prodeji.
USB ohřívač pro udržení teploty kávy, čaje atd. na 50-60°C.
To je gól! To je gól!