Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Největší elektronický veletrh ve Vegas nebude, CES se uskuteční jen online

Největší elektronický veletrh ve Vegas nebude, CES se uskuteční jen online

Události

Do příštího ročníku veletrhu CES (Consumer Electronics Show) zbývá ještě více než půl roku. Organizátoři se však již nyní rozhodli, že se nadcházející ročník kvůli nepříznivému vývoji pandemie koronaviru uskuteční pouze online.

CES se pravidelně každý rok koná v americkém Las Vegas hned zkraje ledna. Sjíždí se na něj tisíce výrobců z celého světa – elektroničtí giganti i právě začínající startupy, aby zde představili chystané novinky pro nadcházející měsíce. Nejde přitom o pouhou výstavu, jak by se mohlo na první pohled zdát.

S trochou nadsázky se totiž celé Las Vegas promění v jedno obří výstaviště, prezentace probíhají na několika místech souběžně. Vedle nových počítačů, periferií a komponent se v posledních letech stále častěji mohli návštěvníci výstavy setkat také s novinkami z oblasti spotřební elektroniky a z automobilového světa. Počet návštěvníků se tak pravidelně počítá na statisíce, jde o největší událost svého druhu na světě. Loni jsme jí za CZC.cz rovněž navštívili. Na naše videa z místa se můžete mrknout v tomto playlistu.

 

Už se plánuje rok 2022

Již nyní je však jasné, že v roce 2021 se rozhodně nebude konat CES tak, jak ho známe. Organizátoři ze sdružení Consumer Technology Association (CTA) totiž nyní oznámili, že výstava proběhne pouze v online prostředí. Jak konkrétně to bude vypadat, se zatím neví. Zástupci CTA pouze uvedli, že půjde „o nový pohlcující zážitek, který bude velmi personalizovaný“. Jedním dechem ale dodali, že již nyní usilovně pracují na dalším ročníku. Tvrdí přitom, že CES 2022 se bude konat v Las Vegas již tradičně.

V minulosti byl již kvůli pandemii koronaviru odpískán největší mobilní veletrh MWC ve španělské Barceloně, stejně jako vývojářské konference F8 od Facebooku, I/O od Googlu, Game Developers Conference, E3 v Los Angeles a řada dalších.

Co vše bylo k vidění na veletrhu CES 2020, si můžete připomenout níže:

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Vážná konkurence pro Nintendo Switch. Alienware láká na UFO | Otevřít celý článek

V Las Vegas letos nechybělo ani UFO. Řeč však není o neidentifikovaných létajících objektech z vesmíru, ale o nové herní konzoli značky Alienware, která patří do portfolia společnosti Dell. Ta má velké ambice, půjde o jednoho z hlavních konkurentů pro Nintendo Switch.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Razer promění libovolný mobil v konzoli. Ukázal i modulární počítač | Otevřít celý článek

Velmi rušno bylo již tradičně v Las Vegas na stánku společnosti Razer. Tento známý výrobce přivezl do Las Vegas hned několik zajímavých novinek, nás ale nejvíce zaujal modulární počítač Tomahawk a velmi šikovný herní ovladač Kishi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Robotický tank pro malé a velké. Kdo se mu postaví?| Otevřít celý článek

Robotický tank RoboMaster S1 od společnosti DJI si premiéru odbyl již loni, na veletrhu CES přesto budil zaslouženou pozornost. Podívali jsme se na to, co mohou případní zájemci od této sofistikované robotické hračky čekat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Navigace s umělou inteligencí. Intel odhalil i novou grafiku | Otevřít celý článek

Celou řadu zajímavých novinek jsme mohli vidět v Las Vegas také na akci společnosti Intel. Zástupci tohoto podniku poodhalili pokličku budoucnosti, ale také nové procesory Tiger Lake či první vlastní novodobou grafickou kartu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Takhle si představujeme budoucnost mobilů. Reinkarnovaná Motorola Razr naživo| Otevřít celý článek

Není pochyb o tom, že skládací smartphony představují budoucnost. Patrně tím nejelegantnějším je reinkarnace slavného modelu Razr, který jsme si na výstavišti v Las Vegas mohli poprvé detailně osahat a vyzkoušet.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Nejlepší notebook od Lenova se přeloží jako list papíru | Otevřít celý článek

Hned několik zajímavých laptopů od společnosti Lenovo bylo k vidění na výstavišti v Las Vegas. Podnik zaujal především vrcholným modelem ThinkPad X1 Fold, který se může přeložit bez nadsázky jako list papíru. Zajímavých strojů nicméně bylo k vidění daleko více.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Sony naskenuje uši, vzhled batohu změníte mobilem | Otevřít celý článek

Letošní ročník veletrhu CES je na novinky opravdu velmi bohatý, výrobci na výstavišti v Las Vegas chrlí na návštěvníky jednu zajímavost za druhou. GEEKové přináší přímo z místa konání tohoto svátku technologických nadšenců další přehled zajímavostí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Záplava novinek od AMD. K vidění byly grafiky i procesory | Otevřít celý článek

Celou řadu novinek přivezla do USA společnost AMD, na výstavišti v Las Vegas se ukázaly nové procesory, ale například také herní grafiky. Nové produkty prezentovala samotná šéfka AMD Lisa Su.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Sony odhaluje nový PlayStation kousek po kousku | Otevřít celý článek

V minulém roce zástupci společnosti Sony postupně odhalili již několik detailů o chystané televizní konzoli PlayStation 5. Všechny informace byly přehledně shrnuty na tiskovce v rámci veletrhu CES, k vidění navíc bylo i nové logo, které pětka ponese.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.Rolovací televizor odhaluje budoucnost zábavy v obývácích| Otevřít celý článek

Na letošním veletrhu CES je k vidění celá řada nových televizorů. Vlastní novinku do Las Vegas přivezl také Sharp – jde totiž o speciální model, který se sroluje do podstavce ve chvíli, kdy se na TV nedíváte.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.Vertikální televizor nebyl vtip, zamíří do prodeje | Otevřít celý článek

Když se objevily první snímky vertikálního televizoru Samsung The Sero loni v létě, mohlo se zdát, že jde o vtip. Ve skutečnosti však toto unikátní zařízení, které je určené především pro milovníky sociálních sítí, v letošním roce skutečně zamíří na pulty obchodů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.Chytřejší budou zubní kartáčky, sprchy i kosmetika | Otevřít celý článek

V Las Vegas se tento týden roztrhl pytel s novými chytrými pomocníky, které si už za pár měsíců budeme moci běžně koupit v obchodech. Inteligentnější budou zubní kartáčky, sprchy v koupelnách, ale například i kosmetičtí pomocníci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.Nová éra hraní. Na světě je první 360Hz monitor | Otevřít celý článek

Veletrh CES oficiálně odstartoval a výrobci na nás začali chrlit jednu novinku za druhou. Například Asus a Nvidia společně ukázali první 360Hz progamingový monitor na světě, který má být údajně až šestkrát rychlejší než tradiční monitory.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru